Grali rywale z Ligi Europy (26-29.11)

ligaeuropyW dniach 26-29 listopada grały kluby rywalizujące z Lechem Poznań w grupie I Ligi Europy. Dzięki czwartkowemu remisowi FC Basel ekipa Kolejorza wciąż walczy o awans. Pewne gry w 1/16 Ligi Europy FC Basel już w weekend znów potwierdziło klasę.

W 5. kolejce Ligi Europy FC Basel w obecności 22550 osób mierzyło się z Fiorentiną. Włosi jako pierwsi wyszli na prowadzenie i choć w 26. minucie Roncaglia otrzymał czerwoną kartkę, to w 36. minucie podwyższyli prowadzenie. FC Basel zdobyło kontaktową bramkę jeszcze przed przerwą. W 74. minucie wyrównało, zatem zdobyło 1 punkt i zapewniło sobie awans z grupy z 1. miejsca. 10 grudnia FC Basel przyjedzie na Bułgarską bez kilku podstawowych piłkarzy, którzy są kontuzjowani, a także zawieszonych Marka Suchego oraz Marca Janko. Mistrz Szwajcarii został z jednym nominalnym stoperem, Walterem Samuelem.

5. kolejka grupy I Ligi Europy 2015/2016
FC Basel – ACF Fiorentina 2:2 (1:2)
Bramki: 40.Suchy 74.Elneny – 23 i 36.Bernardeschi
Czerwona kartka: 26 min. – Roncaglia (Fiorentina)
Widzów: 22550
Skład FC Basel: Vailati – Xhaka, Lang, Suchy, Safari – Bjarnason (88.Bjarnason), Elneny, Zuffi, Boetius (60.Calla) – Embolo, Janko.
Skład Fiorentiny: Sepe – Roncaglia, Rodriquez, Astori, Marcos Alonso – Bernardeschi (85.Babacar), Badelj (85.Gilberto), Vecino, Borja Valero – Kalinić, Ilicić (33.Tomović).

FC Basel po 2 porażkach w lidze z rzędu tym razem się odkuło. Dziś wygrało u siebie z FC Luzern 3:0 prowadząc tak wysoko już po 32. minutach gry. Mecz obejrzało blisko 30 tysięcy ludzi. Mistrz Szwajcarii po 17. kolejkach ma 40 punktów notując do tej pory bilans 13-1-3, gole: 41:20. FC Basel liderując w tabeli ma 7 punktów przewagi nad Grasshoppersem Zurych.

FC Basel – FC Luzern 3:0 (3:0)
Bramki: 7.Bjarnason 26.Calla 32.Elneny
Widzów: 29691
Skład: Vailati – Xhaka, Lang, Suchy, Safari (76.Traore) – Elneny, Zuffi – Calla, Delgado (67.Boetius), Bjarnason (79.Kuzmanović) – Janko.

W tej edycji Ligi Europy drużyna Lecha nie zagra już z Fiorentiną i Belenenses, dlatego na te ekipy nie będziemy zwracali większej uwagi. Włosi jutro o 19:00 zagrają na wyjeździe z Sassuolo, a Portugalczycy w derbach Lizbony także w poniedziałek, lecz o 20:00 zmierzą ze Sportingiem.