Wyrachowani mistrzowie!

lechlechiaW meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:0 (0:0) i kontynuuje swoją serię! Kolejorz zaprezentował dziś bardzo wyrachowany oraz do bólu skuteczny futbol, który pozwolił mu odnieść bardzo ważne zwycięstwo. Dzięki 3 punktom Mistrz Polski cały czas walczy o awans do górnej ósemki jeszcze w tej rundzie!

2 min. – Od początku meczu grę prowadzi Lechia.
7 min. – Arajuuri zatrzymał kontrę Lechii po błędzie Tetteha.
9 min. – Lech jest zdecydowanie za mocno cofnięty. Lechia miała już 2 rożne.
10 min. – Szymek w tempo do Gajosa. Strzał został zablokowany.
11 min. – Karny dla Lechii… Arajuuri lekko zahaczył Milę.
11 min. – Nie ma gola. Kuświk trafił w poprzeczkę.
12 min. – Dobra akcja. Wrzuta Ceesaya i główka Hamalainena ciut niecelna.
15 min. – Czas, by Lech zaczął grać w piłkę, bo na razie głównie za nią biegał.

20 min. – Lech opanował sytuację, ale jego gra wygląda bardzo słabo.
23 min. – Ofensywna gra Lecha nie istnienie. Nie umie utrzymać się przy piłce ani wymienić nawet 3 dobrych podań.
27 min. – Jedna z nielicznych akcji Lecha. Marić wyłapał podanie Szymka.
30 min. – Lechia nie ma już takiej przewagi jak na początku, lecz Lech wciąż nie ma sytuacji.

33 min. – Mocne uderzenie Peszki broni Burić.
35 min. – Lech protestuje, bowiem sędzia powinien podyktować rzut karny po faulu na Hamalainenie.
40 min. – Zepsuta kontra przez Hamę złym podaniem.
41 min. – Ładna podcinka Szymka do której nikt nie doszedł. Szkoda.
43 min. – Gerson ciągnął Gajosa… sędzia nic nie widział.
45 min. – Do przerwy 0:0. Lech słabo ogarnia ten mecz, a sędzia jeszcze gorzej.

48 min. – Nic się nie zmienia. Nadal Lechia przeważa.
50 min. – Idiotyczne nieporozumienie obrony. Na szczęście Kuświk nie trafił dobrze w piłkę.
53 min. – Zamieszanie w polu karnym Lechii po wolnym Lecha. Trałka nie trafił czysto w piłkę.
57 min. – Lech nie ma pomysłu na akcje. Lechia jak sforsować obronę Lecha.

64 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!! 1:0 !!!! Był faul na Kasprze, ale akcja poszła dalej. Piłkę dośrodkowań Szymek, a z bliska akcję zamknął Hamalainen!
67 min. – Ta bramka pozwala Lechowi jeszcze mocniej grać z kontry.
70 min. – NIE MA GOLA! Kownaś do Szymka i ten chybił w świetnej sytuacji!
73 min. – Kontry w wykonaniu Kolejorza wyglądają coraz lepiej.

79 min. – Makuszewski trafił w poprzeczkę. Lech nie mógł interweniować, bowiem przez piro odpalone przez Lechię dosłownie nic nie było widać. Mecz został przerwany.
84 min. – Mecz został wznowiony.
86 min. – W końcówce meczu Lech musi oddalić piłkę jak najdalej od swojej bramki!
87 min. – Ceesay nie może grać z powodu urazu. Zastąpił go Kędziora.
90 min. – Sędzia przedłużył 9 minut!
90+2 min. – Była dobra kontra, której nie wykończył Gajos.
90+4 min. – Zaciekła obrona w końcówce.
90+5 min. – Lekki strzał Formelli broni Marić.
90+7 min. – Czekamy już na koniec!
90+8 min. – Jak ten czas długo leci!
90+9 min. – Tak JEST! Wygrywamy!

Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

* 12 min. – Grzegorz Kuświk nie wykorzystał karnego (trafił w poprzeczkę)

Bramka: 64.Hamalainen

Żółte kartki: Tetteh, Kamiński, Trałka, Ceesay

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 14260

Lechia: Marić – Stolarski, Janicki (46.Wojtkowiak), Gerson, Marković (83.Wiśniewski) – Borysiuk, Kovacević – Makuszewski, Mila (74.Żebrakowski), Peszko – Kuświk.

Rezerwowi: Budziłek, Wojtkowiak, Żebrakowski, Chrzanowski, Gołuński, Łukasik, Wiśniewski.

KKS Lech: Burić – Ceesay (88.Kędziora), Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Lovrencsics (60.Formella), Gajos, Pawłowski – Hamalainen (68.Kownacki).

Rezerwowi: Gostomski, Douglas, Kędziora, Jevtić, Holman, Formella, Kownacki.

Kapitanowie: Makuszewski – Trałka

Trenerzy: Thomas von Heesen – Jan Urban

Pogoda: +4°C, pochmurno

181 komentarzy

1. czuk91 pisze:

Najważniejsze 3 punkty! Gonimy ósemkę, jest dobrze.

2. Bolek pisze:

I o to chodzi! Teraz nieważny styl, ważne trzy punkty! Teraz w środę do przodu Kolejorzu!!

3. GROSZKINS pisze:

Liczą się 3 punkty ,mam w dupie w jakim stylu.Dla mnie mogą grać taką padake,do końca sezonu,jeśli będziemy cały czas wygrywać

4. KOLEJORZ76 pisze:

Juras oglądałes mecz czy tak p…. głupoty. Chłopak wchodzi zagrywa piękna asyste do Pawłowskiego który nie trafia setki!! Kownaś raczej Messim nie jest ale za Kolejorza zawsze walczy. Przypominam że to jego pierwszy występ po kontuzji. Cieszy zwycięstwo. HEJ Lech

5. piotr06 pisze:

Ależ mnie ten Szymek czasem irytuje. Mamy sytuację na 2-0 , a on zagrywa do tyłu…Całe szczęście dobrze się skończyło, ale ile zdrowia kosztuje oglądanie naszego Lecha to wiemy chyba tylko my.

6. Łysy pisze:

Piękne zakończenie weekendu. KOLEJORZ!!!!

7. Gadzuki pisze:

Teraz Cracovia zmęczy Wisłę może parę czerwonych kartek dla Wisły i w środę będzie łatwiej a potem kolejny ważny mecz z Koroną dwa zwycięstwa i może dobijemy do ósemki

8. Pszczółka pisze:

Gajos pod koniec to oddychał rękawami a Formella to powinien się nazywać Formelinho a jego występ beznadziejny.Chwała za zwycięstwo bo jak wiadomo styl się w tej chwili nie liczy.Dojdziemy czołówkę to na wiosnę pokażą dobrą piłkę.Brawo,brawo panowie.Wspinamy się w górę tabeli co mnie teraz najbardziej cieszy.Gratki dla wszystkich

9. citzen pisze:

Sędziowanie to kryminał a komentarz na C to podwójne dożywocie.

10. Lucas z powiatu gostyńskiego pisze:

ciesza tylko 3 punkty

11. tylkoLech pisze:

Brawo za walkę i wynik! Kolejna porcja nerwów, ale jest zwycięstwo.
    Murawski wykupił chyba abonament na mecze Lecha, nie da się słuchać jego gledzenia. Dzisiaj go

12. Abe pisze:

W środę kolejne 3 pkt obowiązkowe !!! Mamy ciężkich ligowych rywali ostatnio (Legia/Lechia/Pogoń) i zbieramy z tych spotkań 9 pkt. nie może być inaczej w milicją kolejne 3 pkt <3

13. Brutus pisze:

Cieszy wygrana,gra w dalszym ciągu bardzo słaba. Trzeba przyznać że za trenera Urbana nie zanotowaliśmy w lidze jak dotąd porażki i oby tak dalej.Czołowa ósemka coraz bliżej.Formella ,zwód roku,normalnie śmiech na pustej sali.Nie wiem co trener widzi w tym kopaczu.Niestety dziś sędzia dość stronniczy co zresztą już zauważono.

14. jt10 pisze:

W drugiej części sezonu los oddaje nam to co zabrał w pierwszej. Tak czy inaczej: brawo 🙂

15. KKS pisze:

Ciesza 3 pkt, ale tak topornie grajacego Kolejorza jak ostatnio to dawno nie widzialem.

16. Fan z Kalisza pisze:

Brawo. Brawo. Brawo. Tylko za wynik. Gajos dzis najslabszy. Kiepscy Szymek i Gergo. 3 pkt!!!

17. Czytelnik pisze:

Punkty cieszą ale gdyby przegrali nie pisalibyście o wyrachowaniu tylko o bezsilności i braku umiejętności. Zmęczenie zmęczeniem ale grają fatalnie.

18. John pisze:

Gra dużo gorsza niż za Skorży ale za to jakie wyniki za Urbana Lech przegrał tylko 1 mecz z Fiorentiną.
    Pierwsza 8 coraz bliżej ale w zimowym oknie transferowym będą potrzebne solidne wzmocnienia ,odejdzie Hama i Linetty pewnie też.

19. MaPA pisze:

Nie ważne jak grają.Mają do zimy dotrwać w zdobywaniu punktów.To jest najważniejsze.Stylem będziemy się martwić kiedy indziej.

20. Fan z Kalisza pisze:

Zauważyliście, ze zaczelo sie dziwne sędziowanie? Pod tęczowych. W Bielsku – Białej tez dzis bylo dziwnie…

21. kacper pisze:

Mecz nie był dobry, ale w chwili obecnej to się nie liczy. Bardzo ważne 3 punkty i za 3 dni mamy szansę zbliżyć się do Wisły na 1 punkt. Coraz lepiej to wygląda i pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Do końca roku zdobywamy 12 punktów, wchodzimy do pierwszej ósemki, a na wiosnę stopniowo zmniejszamy stratę do Piasta. Jeżeli szczęście będzie sprzyjało to mamy jeszcze szansę na powtórkę z poprzedniego sezonu. To tylko pokazuje jaka nasza liga jest słaba, a jednocześnie nieprzewidywalna. Jeszcze 5 kolejek temu wydawało się że będziemy do końca walczyli o utrzymanie, a teraz brakuje nam 4 punktów do 7 miejsca. 🙂

22. Guralesko pisze:

Styl nie wazny licza sie kolejne punkty chociaz ciezko sie to oglada

23. Ekstralijczyk pisze:

Cel wykonany. Oby seria trwała jak najdłużej.

24. xxx pisze:

Jak są przygotowani tak grają. Dlatego nie narzekać, bo w takiej formie 14 pkt na 18 możliwych to mistrzostwo świata.

25. Mouze pisze:

O stylu nie ma co się rozpisywać,bo go nie ma.Sa za to pkt.Jednak mimo tych wyników to wciąż nie są żadni mistrzowie,no może co najwyżej wstydu,bo w tym doszli do perfekcji a euforia po awansie z 14 miejsca na 11 ex aequo z Termalica traci żenada.W każdym razie możemy ogłosić ze jesteśmy Polskim BATE,oczy od patrzenia bolą,ale wyniki z tego są.Na razie to wystarczy,ale na dłuższa metę mało kto zaakceptuje tak nijaka grę Lecha,a i szczęście w pewnym momencie się skończy.Mam nadzieje ze w Lechu pojawia się w końcu piłkarze nie tylko z nazwy z którymi Urban będzie mógł budować drużynę.
    Ps:W czwartek po identycznej grze komentarze były zupełnie inne…

26. aliz pisze:

liczy sie wynik. Mieliśmy więcej szczęścia niz rozumu – cel wykonany, a tym bardziej że liga gra dla nas. te remisy powodują, że kazde 3 pkty Lecha szybciej pozwalają zmniejszać dystans do ósemki. Jeszcze niech w derbach Krakowa padnie remis to będzie nieprawdopodobny dla nas bonus.

27. omega pisze:

Co Formella robi w kadrze I zespołu to jest zagadka bez odpowiedzi. Nawet kozioł ofiarny Denis jest lepszy od niego.

28. bezjimienny pisze:

Formella miał dziś 3 sensowne dośrodkowania- Pawłowski 2.
    A jest w kadrze bo ktoś musi.

29. kks777 pisze:

Hama , Gostek , Holman odchodzą , ale najbardziej się boje że Formella zostanie na wiosnę , ale na teraz liczy się zwycięstwo i 3pkt a o jakość będziemy się domagać na wiosnę .

30. kksjanek pisze:

brawo! Ważne 3 punkty!

31. stowoda pisze:

Szczęście?
    Nie…… szczęście nie strzela bramek, pech nie powoduje że brak umiejętności nie pozwala, by strzelić karnego.
    To podobne gadanie jakby gadać że Thomalla mając szczęście strzeliłby już 10 bramek… sorrry… nie osłabiajcie mnie.

32. tylkoLech pisze:

Kasper powinien zostać, ale przypuszczam, że zarząd nie będzie odpowiednio zmotywowany, żeby go zatrzymać. Teksty o powodach osobistych można pewnie włożyć między bajki, jak w przypadku Sadajewa. Trudno sobie wyobrazić w tej chwili Lecha bez Fina. Może jest nierówny, ale daje Kolejorzowi naprawdę dużo.

33. kibol pisze:

nigdy nie spadnie kolejorz nigdy…

34. chris pisze:

@tylkoLech Żona nie chce zostać w Polsce i co poradzisz

35. fanol pisze:

ale piekne derby horror pod wawelem craxa musi wygrac, a my wislackich psow w sr dobijemy ha.

36. baczewski57 pisze:

Odszedł piłkarski wizjoner Skorża a przyszedł rzemieślnik Urban wyniki są ale styl …….
    Gramy minimalistycznie jak za Szkapy . Potrzebna dobrze przeprowadzony okres przygotowawczy w dobrym ośrodku . Jeżeli ktoś uważa że Piast nie zdobędzie mistrza to się grubo myli .

37. kibol69 pisze:

Dramatycznie katastrofalna gra, wynik fartownie świetny. Nie dało się tego po prostu oglądać. W tej nędzy Szymek powinien wykorzystać setkę strzelając drugą kastę i zamknąć mecz, ale czy możemy tego wymagać od kopacza, który zarabia nędzne ok. 80.000 PLN miesięcznie?
    Niektórzy tu piszą, że styl nieistotny i liczą się tylko 3 pkt., ale pragnę im przypomnieć, że jednak jeszcze jesteśmy aktualnym Mistrzem Polski i to do czegoś jednak zobowiązuje.
    Żeby nie było, że bręczę po wygranym meczu na wyjeździe, to pragnę zauważyć, że nasi kopacze zarabiają ogromne kwoty, nieadekwatne do tego, co sobą reprezentują na boisku. Po co płacić gwiazdorom deprawujące ich pieniądze za prezentowaną padlinę, skoro można za taką samą padlinę płacić 3-4 razy mniej? Rzygać się chce patrząc na ich popisy w tym sezonie. Ale skoro jest tutaj sporo osób, które się z tego faktu cieszą, to widocznie nie mam racji.

38. sas pisze:

bezjimienny- mówisz o tych trzech kopniętych piłkach które przeleciały za bramkę i cudem nasz zawodnik zdążył ją przyjąć tuż przed linia końcową? Jeżeli takie coś dla Ciebie jest sendownym zagraniem to teraz wiem dlaczego piszesz z takim przekonaniem o geniuszu zarządu Lecha

39. roby pisze:

Wali mnie wszystko, najważniejsze 3 punkty.
    Teraz liczą się tylko punkty!

40. pyra fan kks z breslau pisze:

brawo LECH brawo aliz oby tak dalej

41. bezjimienny pisze:

@sas
    Z przeciągniętych (nie twierdzę, że celnych) dośrodkowań może jeszcze wyniknąć jakaś akcja, ze straty piłki po „przeciągniętym ” dryblingu już nie. Proste ?
    A ten geniusz to najpierw znajdź z datą, godziną i moim nickiem.

42. Al pisze:

Oby tak dalej . Szczęście sprzyja lepszym . Wygrywamy wbrew sędziemu i a to nie lada sztuka . Komentatorzy też nieprzychylni tworzą złą atmosferę i wywierają presje na sędziów .

43. Al pisze:

Jak szarża ułańska tak Wisłę jak Gdańska przejdziemy .

44. sas pisze:

Nie porównuj dosrodkowań Formelli i Pałowskiego bi i jeden i drugi podaja strasznie z tym że ten drugi ma to szczęście że na 10 zagrań 9 jest niecelnych ale to jedno to albo bramka albo asysta, a ten pierwszy co nie dotknie to zepsuje a swoimi nieudolnymi kiwkami to juz nawet nie śmieszy tylko irytuje.
    Co do geniuszy z zarzadu to cała Twoja dyskusja z Varane i sebrą jednoznacznie świadczyła o ich wyjątkowości. A że nie użyłeś tego słowa nic nie znaczy bo ja nim określiłem cały sens tego o czym pisałeś, zresztą tomasz1973 pisał Ci o tym samym i chyba Pszczółka dołożył też swoje. .

45. bezjimienny pisze:

Nie robiłem statystyk, ale myślę, że mniej niż 1 na 10.
    Nie mówię, że Formella zagrał dobry mecz, mówię, że zagrał równie słaby co Pawłowski a obrywa mu się znacznie bardziej. Dostrzegasz różnicę ?
    Tak samo jak piszę, że zarząd za coś nie odpowiada to nie znaczy, że twierdzę, że to „wyjątkowi geniusze”. Jeżeli interpretujesz to w ten sposób to już Twój problem a nie mój.

46. zinek pisze:

Brawo za zwycięstwo ,ale myślę że po przepracowaniu okresu zimowego będzie do dobrych wyników także dobra gra.

47. Pobiel pisze:

GZ aliz

48. enter pisze:

Wynik extra, gra padlina, na boisku tylko jedna łamaga Formella, Pawlowskiemu zrobic lekcje na playstation. Nie jestem w stanie zrozumiec dlaczego Formella gra, 99% juniorow chyba jest od niego lepszych, a akcje 1na1 Formelli to kabaret, Urban to chyba jakis Św. Mikołaj dla niektorych grajkow.

49. Al pisze:

Proszę zwrócić uwagę że nigdy nie graliśmy tylu spotkań w tak krótkim czasie przy jednoczesnej poprawie stanu zdrowotnego zawodników . Ciągle był szpital , wiele urazów było na treningach. teraz sytuacja się ustabilizowała . Poprawa nastąpiła w wielu aspektach .

50. sas pisze:

bezjimienny – ok, mi w zasadzie nie przeszkadza kto co pisze chyba że przesadza tak jak Ty, ale tak jak mówisz to mój problem. Miłego wieczoru zwłaszcza teraz po zwycięstwie Lecha

51. Fan z Kalisza pisze:

Kolejorz 3 pkt., Arka 3 pkt., a przed chwilą Craxa 3 pkt. ?

52. pyra pisze:

wszyscy na wisle.

53. Slawek1978 pisze:

3 pkt.git!!! Kooolejorz!!!

54. szafcik pisze:

Panowie Formella nie dał dzisiaj tak złej zmiany. Na bank lepiej niż Gergo. Nieźle też chyba Kownaś. Hama gdyby nie dwie akcje to masakra.

55. roro pisze:

@szafcik
    Hämälainen jeszcze zagra w Lechu max. 5 meczów, niestety. A może gwiazdor przyniesie nowy kontrakt dla Fina?

56. F@n pisze:

Nagle tylko 5 pkt straty do 4 miejsca 🙂 A to prawdopodobnie daje miejsce w pucharach.

57. Alcatraz pisze:

Mecz jak pozostałe ostatnio wygrany sposobem i chwała za to !!!
    Dziś było widać różnice w dynamice między nami i gdańszczanami, stąd te spóźnione interwencję na kartki. Po części pewnie to efekt czwartkowego meczu.

Maciej Gajos przed przerwa na kadrę lider zespołu, w ostatnich meczach totalny zjazd formy. Dziś wkurzył mnie jego kompletny brak zaangażowania przy jednej z kontr.

58. bezjimienny pisze:

Jaka ta liga jest porąbana…

59. stowoda pisze:

Pamiętajcie że Urban nosi okulary, na razie MUSI grać tym co ma… i dobrze, bo „wyjdzie szydło z worka” i nie będziemy bredzić żeby „dać np Formelli szansę… następną”tak jak pisano kiedyś o Cueto czy o Keicie. Po tylu meczach będzie jasne nawet dla Piotra R. co „ma na składzie” i nie pozostanie ni grama złudzeń. A na wiosnę TYLKO mecze w PP i lidze.
    Myślę że Urban to nie samobójca żeby sam pod sobą kopać dołki.
    Jak napisano, chrzanić piękny styl , trzeba nabijać punkty, ile wlezie.
    Jeśli plotki są prawdziwe to być może będzie do tej „eki” Rudnevs więc odejścia Hamalainena tak się nie odczuje.

60. seniorka pisze:

Meczu nie mogłam oglądać. Wynik poznałam przed chwilą – dzięki chłopaki za 3 punkty. Reszta na razie mnie nie obchodzi – kto grał, jak grał, padlina, nie padlina – najważniejsze, że pomału pniemy się w górę tabeli.

61. Mary pisze:

Meczu nie oglądałam więc się wypowiem 🙂
    Z tego co czytam nie warto szukać powtórek. OK, 3 punkty do przodu, jeszcze Wisła, Korona, Zagłębie, Piast i… Byle do wiosny! Potem zobaczymy. Czy Urban miał te niebieskie okulary na nosie?
    Prośba do szanownych użytkowników – przestańcie pisać o Cracovii „Craxa”. Nie uchodzi na stronie kiboli Lecha.

62. JERICHO pisze:

Wg Stempniewskiego karny na Mili słuszny, ale powinien być też odgwizdany karny po faulu na Hamalainenie. C+ dodatkowo wykopało reakcje Kaspera po jednym z pudeł, powiedział sobie pod nosem nasze swojske „k… mać” 😛

63. czaro1987 pisze:

Tak się zastanawiam co bedzie jak Jankowi przestanie sprzyjać szczęście ??? Ta nasza liga jest mega dziwna

64. El Companero pisze:

zgodnie z moimi przewidywaniami halibut z gdańską goni kiepskich w drodze do 1 ligi…

65. leftt pisze:

1. 3 punkty cieszą i to jest najważniejsze.
    2. Obrona ok, Kadar to lewy obrońca.
    3. Z taką grą można wygrać ligę. I nic więcej.
    4. Tetteh nie zawsze jest lepszy od Trałki.
    5. Pawłowski jest graczem podwórkowym.
    6. Lovrencics nie jest nawet tym.
    7. Szczyt możliwości Formelli to boczna obrona. A i to na rezerwie.
    8. Kebba raz dobrze dośrodkował. Wow!
    9. Sędzia chuj.
    10. I komentator też.
    Dziękuję za uwagę.

66. tomasz1973 pisze:

Obowiązki służbowe pozwoliły obejrzeć tylko 10 min meczu, musiałem odejść jeszcze przed karnym, obejrzałem powtórki, jakoś dziwnie wydaje mi się że Mila potknął się o własne giry, za to w Hame wjechał obrońca Lechii jak dzik w kapustę. Powiedzcie mi cały mecz w wykonaniu tego czarnego tak wyglądał, jak te 2 sytuacje?
    Brawo za 3 pkt, za trzecie zwycięstwo, styl? nie widziałem, ale i owszem jeżeli było tak jak z Belenense, czy Zagłębiem to zęby bilały ponownie od oglądania.

67. Alcatraz pisze:

leftt

Twój komentarz przypadł mi do gustu.Krótko i na temat.

68. leftt pisze:

@Alcatraz
    Miło mi, polecam się na przyszłość.

69. Didavi pisze:

Wyrachowani mistrzowie – Mistrzowie wyrachowania

70. MarioWlkp pisze:

Sędzia robił wszystko żeby wydrukować ten mecz. Trzy karne do odgwizdania i zero reakcji. Za to na aktorzynie Mili karnego się dopatrzył. Gwizdanie fauli pod Lechię, dopuszczenie do gry w zerowej widoczności dla bramkarza pod Naszą bramką. Jednym słowem kryminał. Naprawdę jestem za tym żeby takich kryminalistów eliminować. Skurwysyn przez duże S. Chwała Naszym że wywalczyli 3 punkty. Kownacki wraca po przerwie i można zrozumieć pewne braki ale truchtanie do defensywy przy stykowym wyniku? Gajos dał dzisiaj z siebie wszystko. Żal było patrzeć jak nie miał już siły wracać pod koniec spotkania.

71. tylkoLech pisze:

@left – dobre podsumowanie. Krótko i trafnie. Murawskiego po 20 minutach zastąpiłam dopingiem z meczu o superpuchar z youtube. Zdecydowanie lepszy odbiór meczu.

72. 1909 pisze:

styl nie zachwyca. ale zwycięstwo nad kupującymi europejskie mecze cieszy I daje pierwszy raz w tym sezonie oddech. nie wierzylem w taki obrót rzeczy. gdyby jeszcze Belenenses wierzyl w wygrana we Florencji… a w losowaniu 1/2 PP trafimy na Sosnowiec lub Zawisze/Śląsk to ten rok może zakonczyc sie calkiem udanie

73. ArekCesar pisze:

Cuda się zdarzają. Może będzie we Florencji cud, a w Poznaniu radość z awansu. W końcu cuda się zdarzają. Dzisiaj cieszmy się z wygranej i dobrych nastrojów po meczu. I niech one trwają do końca tego roku. Teraz trzeba ograć najbliższych rywali i jedziemy w górę tabeli. Szkoda, że straty są tak wielkie.

74. kibol z IV pisze:

Punkty tak , gra nie.

75. przemo pisze:

left, hahaha dobre! 🙂

76. Poznaniak pisze:

Co by tu się nie powtarzać, świetne podsumowanie od leftt.
    I niech mi tu teraz ktoś powie, że Urban nie jest szczęściarzem!
    Z drugiej strony dla nas karnych nie podyktowali – ale co by to w sumie zmieniło? Znaczyło by to o jeszcze większym szczęściu.

Szczęście tym większe, że Peszko jest pies na kasę i sprzedał się Lechii (tak sprzedał, bo zarzekał się że jak wróci to do Lecha).
    Ale kto by mu wierzył po tym jak szybko i w tajemnicy spieprzył przed paroma laty do Niemiec. (Pamięta ktoś akcję ze zgubioną komórką i urlopem?) Szczęście że nie drenuje on teraz Lechowego budżetu, bo nic by nam nie dał.
    To piłkarski cień samego siebie. Ława mu się przykleiła do spodenek… ale co kapusty się nażarł to jego.

Ale…
    Komplet puntów jest. Konkurencja, szczególnie ta do miejsc 4-8 znowu rozdaje punkty i jeszcze „chwila” a zameldujemy się w grupie mistrzowskiej. To będzie osiągnięcie prawie niczym mistrzostwo Panie Urban! Z takiego dna wyciągnąć…
    Z całym szacunkiem, przy takiej grze i tak rozklekotanym ataku bez rasowego napastnika, to wyniki Lecha są niebywałe!
    Janek Urban widać postawił do pionu blok obronny i to przynosi skutek. Nie tracą głupio i seryjnie bramek jak za Skorży po mistrzostwie.
    Teraz czas na przebudzenie się bloku ofensywnego… ale pytanie czy jest to możliwe bez przemeblowania?
    Na pewno powinien odpocząć Formella, a na któtko Gajos a nawet Pawłowski. Pytanie kto za nich, szczególnie 2 ostatnich?
    I tu bida panie… jest lipa.
    Może Denis lepiej by się sprawdził na wysokim skrzydle niż bezproduktywnie na szpicy – jeśli już tak musi grać, bo papa kupił?
    Ciężko powiedzieć – to zagadka 😀 Sztab na pewno wie lepiej bo widzi go na treningu.
    Oby Kownacki szybko wrócił do optymalnej formy, bo w ozdrowienie Robaka to niestety bardzo ciężko uwierzyć.

Cieszy zwycięstwo, cieszy skok w tabeli. Reszta bez większych zmian – smutna szara rzeczywistość.

77. Poznaniak pisze:

errata: Komplet punktów jest

78. Mouze pisze:

@Poznaniak Peszko chciał wrócić do Lecha,Lech nie był zainteresowany.Karierę miał zakończyć?Nawet totalnie bez formy to lepszy zawodnik niż Gergo czy Formella.

79. Poznaniak pisze:

@Mouze
    Zgoda z tym co piszesz. Ale za ile chciał to druga sprawa!
    Jak na swoją formę, a już wtedy była słaba, to wiadomo chciał b.dużo.
    Zgoda też, że zawodnik lepszy niż obecnie Formella. Nie, aż tak dużo lepszy za tyle kasy…
    A Gergo dołuje ostatnio podobnie jak Peszko – prawie porównywalny poziom – acz Peszko minimalnie lepszy.
    Wg mnie nic by to gry Lecha nie zmieniło – poza wieloma rajdami do linii końcowej i stratą piłek.
    To już nie ten obiecujący Peszko co kiedyś – technika i głowa ta sama (czytaj słaba), a szybkość już niestety nie…

80. Mouze pisze:

@Poznaniak Chciał podobne pieniądze do tych,które zarabia Robak,czyli jakieś 30% tego co zarabiał w Niemczech,jeżeli to są takie fanaberie to lepiej pogódźmy się z tym ze przyjdzie nam ogladac Rudneva w zielono-białej koszulce….Rutkowscy myślą ze jak ktoś jest związany emocjonalnie z Lechem to przyjdzie tu grac za darmo….

81. Poznaniak pisze:

@Mouze
    Robak przychodził (wg zarządu) jako ten wyczekiwany napastnik który ma zapewnić grad bramek, a na dodatek miał przekazać umiejętności i oszlifować talent Thomalli. 🙂
    Transfer Robaka został przepłacony. Pogoń oddawała nam go z pocałowaniem reki i nikt tam za nim nie płakał.
    Zostały zignorowane jego problemy zdrowotne, choć sygnały ostrzegawcze były.
    Z drugiej jednak strony – takie są realia biznesu transferowego – Robak przychodził jednak jako czołowy napastnik ligi, a nawet niedawny król strzelców. Ryzyko jednak się nie opłaciło bo zasilił zespół RehaSport.

A Peszko przychodził z ławki…tyle że niemieckiej. Z dłuuuugą przerwą od gry… jako wielka niewiadoma.
    Poza tym to napastnika Lech szukał już od czasu sprzedaży Teo, a nie kolejnego skrzydłowego (filozofia zarządu 1 za 1).
    Stąd pewnie dali się naciągnąć – albo jak też kto woli – byli bardziej szczodrzy niż zwykle 🙂

A, że w Lechu sknerstwo jest znane to już odrębny temat…
    Zbyt duże sknerstwo – bez szerszej perspektywy – to częsta sytuacja: przypomnę tylko oczywistą sprawę jak targowali się o Rudneva. I jak przez to nie grał w el.LM.
    Ale akurat w przypadku Peszki szczęśliwie sknerstwo/wyrachowanie zadziałało na korzyść. Tak samo jak z Ojamą.
    Przelicytować Lecha nie jest aż tak trudno – bo jak się skauting chwali mają zawsze kogoś tańszego lub lepszego za tą cenę w obwodzie 😉 Ostatni przykład Nikolić. Może na Lecha za słaby jak mówi sternik Piotrek 😉 Taka u nas potęga w ataku…

Co do opisywanego przez Ciebie powrotu Rudneva obawiam się że mogą znów być „wymagania za wysokie”.
    A czy na tym Lech straci? Czuję że może, ale obiektywnie jest to obecnie loteria 50/50.