Na stadionie: Każdy to powie, Cracovia rządzi w Krakowie

Po wyjazdowym maratonie 3 spotkań z rzędu w Szczecinie, Lizbonie i Gdańsku lechici powrócili na Bułgarską i to na bardzo ciekawy mecz z Wisłą Kraków.


Ostatnie wyniki Kolejorza, a także milicyjny rywal zachęcał do przyjścia na stadion, ale już termin meczu niekoniecznie. Środa, 2 grudnia nie jest dobrą porą do zapełnienia stadionu. W dodatku klub nie zrobił nic, by na pojedynek z „Białą Gwiazdą” przyciągnąć więcej kibiców ustalając przy okazji droższe ceny biletów o średnio 20 zł. W środę na Bułgarską przyszło oficjalnie 13279 osób. Do Poznania autokarami z dwiema fanami w tym jedną „Wisła Sharks” przybyło około 250 kibiców Wisły. Po meczu wygwizdali swoich zawodników skandując „biegać, walczyć i się starać”.

Zanim rozpoczęło się spotkanie prowadzący doping Wisły krzyczał coś przez megafon, ale mało kto go rozumiał. Wisła podczas spotkania odezwała się zaledwie kilka razy. Nie prowadziła dopingu co nie było niespodzianką, bo słabych meczów krakowian pod względem wokalnym w Poznaniu było w ostatnim czasie kilka. Goście skupili się w środę przede wszystkim na bluzganiu na Cracovię, która rządzi w Krakowie zarówno pod względem sportowym jak i kibicowskim.

Tymczasem Lech od początku meczu ruszył z mocnym dopingiem, a na trybunach trwała bardzo dobra zabawa. Do Kotła przyszli tylko ci, którzy chcieli śpiewać, zatem doping mimo średniej liczby stał wczoraj na naprawdę dobrym poziomie. Nie zabrakło przypomnień gościom, kto rządzi w Krakowie, a także kilku pojazdów po Wiśle zarówno w pierwszej jak i w drugiej połowie. W Kotle na podeście zawisła fana „Nieobliczalni” w Lechowych kolorach na wzór tej skrojonej Wiśle wiosną 2013 roku. Potem zastąpiła ją fana Cracovii.


Wczoraj co nieco działo się też na IV trybunie. Została wywieszona „biało-czerwona” flaga z napisem #PowstańMY przypominająca o akcji promującej Powstanie Wielkopolskie w całym kraju (o akcji pisaliśmy wczoraj). Został wywieszony także trans o treści „Benek trzymaj się” będący wsparciem dla ciężko chorego kibica Kolejorza, który zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju Lechowych grafik w tym również tych na vlepki.

Bardzo ciekawy mecz na murawie napędzał wczoraj doping i całą atmosferę. Doping w Kotle stał na mocnym poziomie, kibice z innych trybun żywiołowo reagowali na sytuacje podbramkowe, a z Bułgarskiej nie wiało nudą tak jak było to przy okazji paru spotkań tej jesieni. Do puszek zebrano blisko 6200 złotych. Przed meczem odbyła się zbiórka darów dla Kresowiaków w tym odzieży, artykułów spożywczych i chemicznych. Zbiórka będzie jeszcze prowadzona przed kolejnymi 2 spotkaniami na Inea Stadionie o której przypomnimy. Niestety w środę doszło jeszcze do nieprzyjemnej sytuacji. Pracownik zewnętrznej firmy przechodząc na II trybunie w niedozwolonym miejscu spadł z wysokości kilku metrów. Został przewieziony w ciężkim stanie do szpitala. W nocy przeszedł operację.

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski


Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Fiorentina 0:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Belenenses 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
4 komentarze

 1. KKS pisze:

  Dobry doping i atmosfera, a na boisku najlepszy mecz Lecha od dawna. Oby tak częściej!

 2. Mohito pisze:

  Milicjanci kiepscy na boisku jak i na trybunach. Ci na boisku chociaż trochę usprawiedliwieni bo w 10 grali.
  Każdy to powie Cracovia rządzi w Krakowie!

 3. kibicinowroclaw pisze:

  Cieszy forma Cracovii, na pudle z nami byłoby super i teraz bardziej boje się o Lecha niż o Nich, dziwne co …

 4. kibol z IV pisze:

  Lech i Cracovia w przyszłym sezonie w pucharach , Areczka wraca do ekstraklasy . WIELKA TRIADA POLSKĄ WŁADA !