Mistrzowska seria trwa, to już piąta wygrana!

lechkoronaW meczu 19. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Koroną Kielce 1:0 (1:0) i dzięki 5 zwycięstwom z rzędu już teraz awansował do górnej ósemki. Kolejorz wygrał 5 spotkań z rzędu jesienią 1 raz od 1998 roku, a na dodatek licząc wszystkie rozgrywki już od 6 meczów nie stracił żadnej bramki! Mistrz Polski za kadencji Jana Urbana jest nie do poznania.

2 min. – Korona zaczęła odważnie i już próbował wymusić karnego.
4 min. – Szybka akcja Pawłowskiego, jednak Hamalainen się poślizgnął.
5 min. – Niewiele brakowało, aby Lech przegrywał. Wstrzelenie piłki w pole karne po którym Przybyła w zamieszaniu uderzył w słupek.
6 min. – Groźne dośrodkowanie Douglasa z wolnego wybili obrońcy Korony.
11 min. – Lech stara się atakować kilkoma zawodnikami. Kędziora często podchodzi bardzo wysoko.
11 min. – Świetna interwencja Treli po główce Kamyka z wolnego!
14 min. – Wrzutka Kędziory i celną główkę Hamy łapie Trela. Gra Lecha wygląda naprawdę nieźle.

17 min. – Lekki strzał Szymka łapie Trela.
20 min. – Korona rzadko wychodzi ze swojej połowy i jest nastawiona tylko na kontry.
22 min. – Groźne uderzenie Jovanovicia z daleka broni Burić.
24 min. – A teraz celnie Gabovs. Korona trochę ofensywniejsza.
25 min. – Trela wyjściem z bramki zatrzymał Pawłowskiego.
29 min. – Tempo gry trochę siadło.
30 min. – Sierpina po ładnym strzale trafia w poprzeczkę. Wcześniej interweniował Burić.

33 min. – GOOOOOOOOOL !!!!!! Douglas do Hamalainena, a ten w swoim 100 występie w Ekstraklasie zdobywa gola po długim rogu!
36 min. – Burić zatrzymuje groźne podanie.
37 min. – Zły strzał Gajosa, który mierzył pod poprzeczkę, ale nie trafił. Szkoda.
40 min. – Kolejorz po bramce złapał spory luz zmuszając Koronę do otwarcia się.
42 min. – Ładna akcja Jevticia z Hamą, którą niestety popsuł Fin.
45 min. – Do przerwy 1:0.

48 min. – Korona bardzo odważnie wyszła na drugą połowę.
51 min. – AJ! Douglasa do Szymka, a ten wślizgiem posłał piłkę tuż obok słupka.
54 min. – Niecelny strzał Douglasa z ostrego kąta.
58 min. – Mogło być po meczu. Trela najpierw broni strzał Darko, a potem Szymka!

61 min. – Korona nie ma pomysłu na Lecha, natomiast Kolejorz jak najszybciej musi strzelić gola na 2:0 i zakończyć emocje.
66 min. – Korona trochę przycisnęła.
67 min. – 2 niecelne główki Dejmka po rożnych.
68 min. – Fatalny błąd obrońcy Korony, ale Kownacki mając przed sobą tylko bramkarza nie trafił!
70 min. – Broni się Korona. Piąstkowanie Trela, a potem Douglas obok słupka.

76 min. – Niestety Lecha czeka nerwowy kwadrans do końca.
76 min. – Po raz 2 w tym meczu Korona chciała wymusić karnego.
82 min. – Złe podanie Szymka do Kownackiego.
84 min. – Lech na razie dobrze utrzymuje się przy piłce.
87 min. – Douglas chciał podać w tempo do Pawłowskiego, jednak w sytuację wmieszał się obrońca.
89 min. – Niecelna główka Kiercza po wolnym.
90+2 min. – Jeszcze minuta nerwów.
90+3 min. – Formella psuje kontrę!