Urs Fischer i Luca Zuffi przed meczem z Lechem

fcbaselJutro o 21:05 Lech Poznań zagra z FC Basel, a dziś po godzinie 18:00 w siedzibie klubu odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa z udziałem trenera Szwajcarów, Ursa Fischera oraz pomocnika, Luci Zuffiego. Oto co powiedzieli przed zbliżającym się spotkaniem.


Urs Fischer (trener FC Basel):„Marek Suchy, Marc Janko czy Tomas Vaclik nie zagrają z Lechem tak jak paru innych zawodników. Nie ma również Matiasa Delgado, który odpoczywa. My już wygraliśmy grupę I, a teraz myślimy tylko o niedzielnym spotkaniu w Pucharze Szwajcarii z FC Sion. Kilku podstawowych zawodników jutro na pewno nie zagra. Wiemy o ostatnich wynikach Lecha i jego zwycięstwach. Wiemy też, że Kasper Hamalainen odpowiada teraz za zdobywanie goli. Wiemy dużo o Lechu i z tą wiedzą wyjdziemy jutro na boisko. Na ten mecz włączyłem do kadry kilku młodych zawodników z juniorskiej drużyny i niewykluczone, że dam im szansę gry. Oczywiście radykalnie nie wymienimy całej jedenastki, ponieważ chcemy się zaprezentować w Poznaniu z dobrej strony. Dotychczasowe mecze z Lechem nie były łatwe. Pod wodzą nowego trenera Lech pokazuje inne oblicze, ich gra jest spokojniejsza, a zespół z Poznania nie jest już tak spięty.”


Luca Zuffi (pomocnik FC Basel):„Jesteśmy już w następnej rundzie Ligi Europy, ale nie odpuścimy. Chcemy udowodnić, że zasłużenie awansowaliśmy. Oczywiście wiemy, że czeka nas trudny mecz. Lech ma minimalną szansę na awans, jednak na pewno do końca będą walczyć o awans. Z Lechem wygraliśmy już 3 razy, lecz za każdym razem było ciężko. Jutro zrobimy wszystko, aby Lech też nie wygrał. Mamy informację na temat mocnych i słabych stron drużyny Lecha, więc na pewno będziemy chcieli go czymś zaskoczyć. Wiemy, że Lech gra teraz lepiej, wygrywa wiele spotkań oraz umie utrzymywać się przy piłce.”

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
8 komentarzy

 1. Pszczółka pisze:

  jutro to dostaniecie wpierdol!!

 2. zinek pisze:

  Jak nie jutro? to kiedy.

 3. ArekCesar pisze:

  Jutro a potem w 1/4 finału :D
  Ale najpierw awansujmy.

 4. aliz pisze:

  do trzech razy sztuka… :-))

 5. GROSZKINS pisze:

  Do 4 Aliz.

 6. Pawelinho pisze:

  Może w końcu uda się pokonać FC Basel, które moim zdaniem również podczas eliminacji do CL była i jest drużyną w zasięgu Kolejorza.

 7. aliz pisze:

  @GROSZKINS
  do trzech razy sztuka, a czwarta nauka :-) tak brzmi całe przysłowie :-))

 8. Pawelinho pisze:

  aliz

  Przysłowie czy nie ale Lech powinien wygrać na koniec fazy grupowej LE.