Luz w Szwajcarii

fcbaselWieczorem Lech Poznań podejmie FC Basel. W Szwajcarii to spotkanie kompletnie nikogo nie interesuje, nie budzi żadnych emocji, a czy FC Basel przegra, wygra lub zremisuje nie będzie miało to żadnego znaczenia.


O odpuszczeniu tego meczu przez Mistrza Szwajcarii było już wiadomo w momencie w którym FC Basel zremisowało z Fiorentiną zapewniając sobie tym samym awans do 1/16 Ligi Europy z 1. miejsca. W tym spotkaniu z Włochami wykartkowało się 2 podstawowych graczy, którzy dołączyli do 6 kontuzjowanych i nieobecnych. FC Basel jest już po rozgrywkach ligowych, ale też przed bardzo ważnym niedzielnym bojem na wyjeździe z FC Sion w 1/4 Pucharu Szwajcarii. Tym samym do Polski nie przyleciało kolejnych 2 piłkarzy.

Lista nieobecnych zawodników w dzisiejszym spotkaniu zawiera łącznie 10 nazwisk. Urs Fischer już wczoraj mówił o pewnym awansie i nie owijał w bawełnę. Celem dla jego zespołu jest niedzielny mecz, a nie ten dzisiejszy. Po 21:05 szanse występu dostanie kilku rezerwowych zawodników, a być może również paru juniorów. Specjalnie na bój z Lechem Poznań dopisani do listy B zostali piłkarze młodzieżowej drużyny, a więc Adoni Ajeti i Eray Cumart. Obaj są obrońcami i raczej zasiądą wieczorem na ławce rezerwowych.

O wiele większe szanse na grę od początku mają za to 21-letni bramkarz Mirko Salvi, 17-letni defensywny pomocnik Robin Huster czy 18-letni napastnik Albian Ajeti. W Szwajcarii o meczu z Lechem Poznań nie pisze się kompletnie nic. Do Polski przyjechało zaledwie kilku dziennikarzy. Tamtejsze media wiedzą jak Urs Fischer potraktuje starcie z Kolejorzem i są zajęte przede wszystkim opisywaniem nowego transferu FC Basel, które niedawno pozyskało napastnika.

Czwartkowa potyczka nie kręci też kibiców Mistrza Szwajcarii. 4 mecz z Lechem Poznań w tym sezonie nie budzi wśród nich większych emocji. Szwajcarzy mimo 3 zwycięstw szanują nasz zespół, na swoim forum piszą o ostatniej passie Mistrza Polski i przewidują rozmaite wyjściowe składy swojej ekipy. Na koniec warto zaznaczyć, że przez skautów kilku europejskich klubów w tym FC Basel będzie dziś obserwowany pomocnik Lecha Poznań, Karol Linetty.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
2 komentarze

  1. zinek pisze:

    Być może jak wygramy ze 3: 0 to, Szwajcarzy bardziej się rozpiszą.

  2. Pawelinho pisze:

    Nawet jeśli Lech pokona FC Basel 1:0 to naprawdę będzie wielka szkoda tych dwóch niepotrzebnych remisów z Belenensen, ale tak czy inaczej MP powinien wygrać bo wtedy dojdzie kilka punktów do rankingu przy rozstawieniu na przyszły sezon.