Ta zabawa trwa, Mistrz Polski znowu wygrywa! + ponad 60 zdjęć z meczu i 2 filmy

lechzaglebieW meczu 20. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z Zagłębiem Lubin 2:0 (1:0) i jest już na 5. miejscu w tabeli. Mistrz Polski pod koniec jesieni niesamowicie się rozpędził. Kolejorz ma na swoim koncie już 6 ligowych zwycięstw z rzędu dzięki którym z optymizmem patrzy w przyszłość w tym również tą wiosenną, która rysuje się w kolorowych barwach.

14:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. To już ostatni przedmeczowy raport z Bułgarskiej w tym mistrzowskim roku!

14:17 – Kibicowskie zakończenie tego roku na pewno będzie udane 🙂 Dobrze będzie też pożegnać Bułgarską w zwycięskim stylu.

14:17 – Obie drużyny zakończyły już krótki spacer po murawie.

14:19 – Poniżej skład Lecha. Mocny i z Douglasem na lewej pomocy. Na ławce sami ofensywni zawodnicy.

14:25 – Poniżej też skład Zagłębia. Ofensywny z zagęszczonym środkiem.

14:28 – Lech walczy dziś o 6 wygraną z rzędu w lidze i tak jakby o 6 punktów. Jeśli wygra przeskoczy w tabeli zarówno Zagłębie jak i Ruch wskakując na 5. lokatę.

14:30 – Dla obu klubów to 50 mecz w Ekstraklasie i 25 na Bułgarskiej. Mały jubileusz.

14:30 – Rok temu Lech też grał 13 grudnia. Wygrał na Bułgarskiej z Lechią 1:0. Dziś ten wynik bierzemy w ciemno.

14:30 – Na murawie są już elementy potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

14:31 – W Poznaniu dziś bardzo mocno wieje. Za IV trybuną wichura, ale w środku nie jest źle. Wiatr jest z zachodu i zatrzymuje się na membranie trójki.

14:32 – Warto pamiętać: Zapraszamy niezdecydowanych na mecz:

14:40 – Dla obu drużyn to już 4 mecz w tej rundzie. 2 wygrał Lech, ale oba w PP. Latem w Lubinie przegrał, więc ma się za co rewanżować. Ostatnie ligowe zwycięstwo Lecha z Zagłębiem w Poznaniu miało miejsce w kwietniu 2013.

14:48 – Z wielkim entuzjazmem kibiców powitał właśnie spiker. Natomiast bramkarze obu ekip są już w trakcie rozgrzewki.

14:51 – Obie ekipy już w komplecie na rozgrzewce. Głośne Kolejorz z Kotła.

15:03 – Niecałe 30 minut do meczu. Na razie pustki, ale frekwencja będzie wyższa niż w czwartek.

15:09 = W Kotle są wywieszane pierwsze fany. „Kibolski Klub Sportowy” dziś na dole.

15:15 – Kwadrans do meczu. Bilans Lecha na Bułgarskiej od lipca jest mocno przeciętny. To ostatnia szansa, by do poprawić i przede wszystkim wskoczyć na 5. miejsce.

15:19 – Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę.

15:20 – Kasper Hamalainen odchodzi z Lecha. Jest oficjalne potwierdzenie. Właśnie został pożegnany na murawie.

15:23 – Spiker czyta składy. Ostatni mecz Hamalainena na Bułgarskiej!

15:24 – DZIĘKI ZA WSZYSTKO!

15:29 – Hymn Lecha odśpiewany. Zaraz zaczynamy! \

15:33 – Trans w Kotle: „Chcemy prawdy ws. morderstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki”

4 min. – Spokojne pierwsze minuty. Lech stara się przejąć inicjatywę.
7 min. – Lechici mają na razie wyraźną przewagę. Przed chwilą niecelny strzał Linettego.
10 min. – Linetty marnuje świetną okazję po podaniu od Tetteha.
15 min. – Zagłębie się obudziło.

16 min. – ALEŻ GOL! ALEŻ POŻEGNANIE! Hamalainen przyjmuje piłkę na klatkę, potem uderza z lewej nogi z woleja i zdobywa pięknego gola! 1:0!
19 min. – Celny strzał z 20 metra łapie Burić.
23 min. – Po bramce dla Lecha goście rzucili się do ataku, ale nie oddają strzałów. Kolejorz czeka na kontry, czyli na to co najbardziej lubi.
26 min. – Burić interweniował już 3 razy. Teraz to Lech powinien się obudzić.
28 min. – I to zrobił. Pawłowski niecelnie obok bramki.

34 min. – Mało dzieje się pod bramką Zagłębia.
35 min. – Hama do Douglasa, jednak ten był ciut spóźniony.
37 min. – Dobre dośrodkowanie Kędziory wybili obrońcy. Szkoda, że nikt nie stał na 20 metrze.
42 min. – Świetna wrzutka Arajuuriego do Hamalainena. Niestety Fin nie dał rady zamknąć akcji głową.
43 min. – Linetty psuje świetną okazję złym podaniem.
43 min. – Niecelna główka Woźniaka.
45 min. – Teraz złe uderzenie Szymka ze słabszej lewej nogi.
45+2 min. – Do przerwy 1:0. Trzeba szybko podwyższyć i zakończyć emocje.

47 min. – Hamalainen ciut za mocno do Linettego. Wielka szkoda.
54 min. – Mało się dzieję od paru minut.
57 min. – Mecz został na chwilę przerwany z powodu dymu od rac.
60 min. – Po zmianie stron Zagłębie jeszcze śmielej atakuje.

64 min. – Nooo w końcu! Piękne podanie ze środka, sam na sam jest Pawłowski i uderzeniem po długim rogu zdobywa gola!
67 min. – Niebywałe! Pawłowski biegł z piłką przez pół boiska i będąc sam na sam trafił w bramkarza!
69 min. – Kapitalna interwencja Buricia po główce Papadopulousa.
75 min. – W tym meczu Lechowi raczej nic już się nie stanie.

77 min. – Kolejna świetna interwencja Buricia.
82 min. – Zagłębie nie rezygnuje z choćby gola dzisiaj.
85 min. – Kapitalne uderzenie Gajosa broni Polacek!
86 min. – Mecz został przerwany.
90 min. – Mecz potrwa 8 minut dłużej.
90+5 min. – Mało się dzieje w końcówce.
90+8 min. – Lech wygrywa 6 ligowy mecz z rzędu, po raz 5 z rzędu nie traci gola i wskakuje już na 5. miejsce!

KKS Lech Poznań – KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: 16.Hamalainen 64.Pawłowski

Żółte kartki: Linetty, Tetteh, Trałka, Jevtić – Guldan, Todorovski, Kubicki

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 14562

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Pawłowski (77.Kownacki), Linetty (83.Gajos), Douglas (46.Jevtić) – Hamalainen.

Rezerwowi: Gostomski, Formella, Jevtić, Sanocki, Gajos, Kownacki, Thomalla.

KGHM Zagłębie: Polacek – Todorovski (72.Zbozień), Guldan, Jach, Cotra – Tosik, Kubicki, Rakowski (67.K.Piątek) – Woźniak, Papadopulos, Janoszka (67.Janus).

Rezerwowi: Forenc, Dąbrowski, Zbozień, Żyra, Piątek, K.Piątek, Janus.