Na stadionie: Lubimy Przykuwać Uwagę

Po słabym kibicowsko czwartkowym meczu z FC Basel, który z różnych względów zobaczyło nieco ponad 10 tysięcy widzów frekwencja w niedzielę o blisko 5 tysięcy. W dodatku zarówno pod względem kibicowskim jak i sportowym wczorajszy mecz był przeciwnością tego ze Szwajcarii.


Trybuny

Na ostatnie w tym roku spotkanie przy Bułgarskiej kibice Kolejorza nakręcali się już od paru dni. Choćby na meczu z FC Basel został wywieszony transparent „Wszyscy na Lecha!”. Kocioł w niedzielne popołudnie wyglądał znacznie lepiej niż 3 dni wcześniej tak samo jak pozostałe trybuny. Od początku meczu będącego kibicowskim zakończeniem roku doping stał na bardzo mocnym poziomie, który został jeszcze mocniej napędzony w drugiej połowie przez oprawy. Wczoraj nie zabrakło interakcji Kotła z innymi trybunami, a także trochę świątecznej zabawy. Było dzwonienie kluczami na melodię „Jingle Bells” i życzenia Wesołych Świat (spiker po spotkaniu również życzył wszystkim kibicom dobrych świąt). Ostatni domowy mecz Lecha Poznań w tym roku obejrzało oficjalnie 14562 osoby w tym 510 kibiców Zagłębia Lubin.

Transparenty

W niedzielę mieliśmy 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tego powodu w Kotle zawisły 2 transy – „Czerwone ścierwo już dogorywa, sądźmy komuchów bo ich ubywa” oraz dłuższy i większy – „Chcemy prawdy ws. morderstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki”. Transparenty były też na IV. Tam znów pojawił się ten przypominający o akcji „#PowstańMY” o której już pisaliśmy i niebawem znów napiszemy, ale również drugi „biało-czerwony” transparent – „Powstańcom hołd składamy 27.12.1918 – Kibice Lecha, pamiętamy 16.02.1919”.

Oprawy

Na początku drugiej połowy i pod koniec meczu z Zagłębiem w Kotle ukazano dwie oprawy, które pięknie zakończyły mistrzowski 2015 rok. Najpierw zdjęto wszystkie fany, a następnie przedstawiono sektorówkę „Lubimy Przykuwać Uwagę” na dwa poziomy Kotła z wizerunkiem postaci w chuście oraz w ciemnych okularach po jednej stronie i obrazkiem aparatu fotograficznego po drugiej stronie. Potem litery LPU zostały podkreślone racami co dodało efektu podświetlonej stroboskopami sektorówce. Na koniec wyłoniły się flagi na kijach oraz zapłonęło ponad 80 rac świetlnych.Po 80. minucie ultrasi zaprezentowali w Kotle drugą oprawę. Po koszulce i małej sektorówce na dwójce odpalono ognie wrocławskie dające niesamowity efekt. Oprawy przyciągały uwagę kibiców mocniej niż sam mecz napędzając doping w sposób mistrzowski. Obie choreografie narobiły trochę dym przez co spotkanie zostało dwukrotnie przerwane na parę minut. Efekt opraw? = PETARDA! Coś pięknego, coś niezapomnianego co każdy fanatyk będzie długo wspominał. Ten kto nie był i nie widział na żywo niech żałuje.


Dobre Zagłębie

Zagłębie na niedaleki wyjazd do Poznania przybyło głównie autokarami w 510 osób. Dopingowało przede wszystkim w pierwszej połowie i wtedy gości było słychać najbardziej. Lubinianie oprócz kilku fan wywiesili trans – „Czas pokrył bólu ślad, lecz w sercu głęboko będzie trwać 13.12.81”. Przedstawili też oprawę „A.C.A.B 13.12” z użyciem piro i flag. Dzięki tej oprawie Zagłębie było jedną z lepszych grup kibicowskich, które w 2015 roku zjawiły się na Bułgarskiej. Po spotkaniu kibice z Lubina w trakcie rundy lechitów dookoła murawy, którzy dziękowali za doping skandowali nazwisko wieloletniego zawodnika Zagłębia, Szymona Pawłowskiego. „Szymek” wiele zrobił dla „Miedziowych” o czym kibice w Lubinie pamiętają.


Udany koniec z pięknym pożegnaniem

Nie ma co ukrywać. Dla takich meczów warto żyć i przychodzić na stadion. Fantastyczna kibolska atmosfera, walka na boisku, zwycięstwo, a także dym unoszący się nad stadionem i zapach siarki. Dla każdego fanatyka mecz z Zagłębiem będący kibicowskim zakończeniem 2015 roku będzie niezapomniany. Było w nim po prostu wszystko o czym marzy każdy prawdziwy kibic Lecha Poznań świętujący na Bułgarskiej 7 tytuł Mistrza Polski 7 czerwca i mogący wczoraj pożegnać się ze stadionem do wiosny.

Niestety z Bułgarską prawdopodobnie na zawsze pożegnał się również Kasper Hamalainen. Spiker ogłosił jego odejście już przed meczem. Fin dostał mały upominek od Piotra Rutkowskiego i gromkie brawa od kibiców. Zarówno przed jak i po spotkaniu Kocioł głośno skandował nazwisko Fina, który nieco dłużej został pod II trybuną robiąc potem rundę dookoła wszystkich trybun idąc za wszystkimi piłkarzami oraz dziękując brawami kibicom za 3 wspólne lata. Bez wątpienia pożegnanie Hamalainena było najsmutniejszym momentem w tym meczu, a także w 2015 roku. Kibice musieli pożegnać kogoś, kto dał jednak sporo naszemu klubowi.

Przed Kasprem Hamalainenem przyszłość w nowym roku poza Polską (jest jest cień szansy na pozostanie w Kolejorzu), natomiast przed kibicami Lecha Poznań jeszcze w tym roku wyjazd do Gliwic, a potem kibicowskie obchody 97. rocznicy Powstania Wielkopolskiego na które zebrano dotąd blisko 17 tysięcy złotych.

Autor zdjęć: Dawid Ćmielewski


Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Fiorentina 0:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Belenenses 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
11 komentarzy

 1. kibol z IV pisze:

  Wspaniałe oprawy. Brawo ULTRASI ! Kibolsko już od dawna jesteśmy w LM.

 2. firsttime pisze:

  byłem pierwszy raz na meczu, i już wiem że nie ostatni atmosfera na trybunach a zwłaszcza w kotle masakra pełen podziw i szacunek

 3. sas pisze:

  Wczoraj była moc i nie chodzi tylko o oprawy ale o doping zaangażowanie wszystkich niemal trybun ( kibiców tam siedzących) Na takie mecze chcę chodzić zawsze a jak komuś przeszkadzają świecidełka i transparenty to niech sobie idzie do teatru

 4. Mary pisze:

  Pięknie było!

 5. ArekCesar pisze:

  LPU- Lech Poznań Ultras. I wszystko jasne!
  Być i uczestniczyć w tym to coś pięknego i niezapomnianego do końca życia. I jak tu nie powiedzieć, że futbol nie jest piękny. Gdzie w tym szarym pędzącym życiu doznasz takich chwil.

 6. kibol z IV pisze:

  @ArekCesar – To była MAGIA BUŁGARSKIEJ. Fenomen niedostępny pod żadną inną szerokością geograficzną. Miejsce kultu Wielkiego Klubu ,Naszego LECHA POZNAŃ.
  A MY DALEJ SWOJE…i tak trzymać LPU.

 7. arek z Debca pisze:

  I wlasnie dlatego komenty oszolomow, ze dym im przeszkadza i swiecidelka powinny byc usuwane.

 8. endrjiu pisze:

  Brawo LPU!!!!

 9. KoL pisze:

  Swoją drogą, jaka to niby „pełna prawda” ws. ks.Popiełuszki miałaby być jeszcze ujawniona?
  Po latach, zwł.tych ostatnich 25-27, wolałbym prawdy, i to pełnej, o Solidarności,
  bo to jej ludzie (suma sumarum) są odpowiedzialni za to że Polska jest biedniutkim państwem kolonialnym.
  A młode pokolenia powinny już patrzeć w przyszłość, a nie życiem cudzym życiem dziadków (gównianych weteranów) cofających nas w coraz odleglejszą przeszłość
  i ciągłe msze ku czci.
  I nie mówię tego jako POwiec, GWolec, lewicowiec (bo tym gardzę) a człowiek któremu marzy się prawdziwa prawica, prawicowe media, a takich w Polsce nie ma
  i aktualni też dbają by się nie pojawiła.

 10. arek z Debca pisze:

  Kol, co do solidarnosci to sie czesciowo zgadzam bo lewicowa i liberalna czesc tej grupy potem od okraglego stolu przejela wladze, ale byla tez inna ta prawicowa odsunieta pozniej na boczny tor. Dziadki, ktorzy walczyli za wolna Polske nazywasz gownianym weteranami? Za takie cos to powinienes dostac za przeproszeniem w morde. Jak wobec ciebie jest prawdziwa prawica bo nigdzie takiej nie ma. Pis to bardziej narodowi socjalisci a Korwin to karykatura prawicy. Kukiz? on chyba sam nie wie co reprezentuje. Ale to tylko polityka tak na marginesie.

 11. KoL pisze:

  @arek: Piszę w uproszczeniu bo szkoda czasu na analizy.
  Solidarność to porażka pod każdym względem, a najlepiej zweryfikowała ich ludzi
  mobilizacja „Nocnej Zmiany” przy obalaniu rządu Olszewskiego.
  Chyba były papiery na KAZDEGO. No nic. Postrajkowalismy a potem 7 lat krachu.
  Ci nieliczni „pozytywni” to czyści socjaliści i związkowcy, którzy doprowadziliby do
  podobnej ruiny jak dziś.
  A że Solidarność już na starcie przejął „SALON” to inna inszość, tyle że
  to z nich i z Niej, wykreowały się „Elity” uznające w sumie O.Stół za zwycięstwo nad komuną.