Nieudany koniec udanego roku

lechpiastW meczu 21. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:2 (0:1). Kolejorz przerwał tym samym swoją zwycięską serię i nieudanie zakończył udany dla siebie mistrzowski 2015 rok. Do wiosny Mistrz Polski przezimuje dopiero na 6. miejscu w tabeli, a w nowym roku czeka go wiele pracy, by osiągać oczekiwane przez wszystkich wyniki.

1 min. – Świetna kontra Lecha już w 1. minucie! Niestety Pawłowski źle trafił w piłkę psując doskonałą okazję.
3 min. – W odpowiedzi Piast i Badia z bliska trafia w poprzeczkę.
4 min. – Już Gajos, który uderzył prosto w Heberta.
6 min. – Celny strzał Koruna po zamieszaniu w polu karnym.
8 min. – Na razie świetny mecz! Właśnie przestrzelił Pawłowski.
15 min. – 1:0 dla Piasta. Obrońcy Lecha zapatrzyli się i nie dali rady upilnować Szeligi, który wyszedł sam na sam i zdobył bramkę. Chwilę wcześniej z powodu kontuzji zszedł Arajuuri.

16 min. – Znów groźnie. Nogami broni Burić.
24 min. – Lech po golu mocno opadł.
27 min. – Piast największe zagrożenie stwarza na razie po stałych fragmentach gry.
30 min. – Celny strzał Linettego z daleka.

31 min. – Świetne długie podanie Trałki do którego doszedł Linetty. Oddał strzał, jednak fatalnie chybił. Tu powinien być gol.
34 min. – Fatalny strzał Kadara. Tak się nie wyrówna.
39 min. – Lech się obudził. Bombę Gajosa obronił Szmatuła.
41 min. – Tym razem z daleka próbował Tetteh. Uderzenia są, gola nie ma.
45 min. – Do przerwy 0:1. Walki i strzałów nie brakuje. Niestety wiele słabych i niecelnych. Piast największe zagrożenie stworzył po rzutach wolnych.

49 min. – Po meczu. Cała obrona pogubiła się, a Barisić z bliska zdobył gola.
51 min. – Celnie Pawłowski tylko znów za słabo.
57 min. – Ładny, choć niecelny strzał Badii.
58 min. – Kolejny już strzał z daleka i oczywiście niecelny. Tym razem Trałka.

61 min. – Thomalla nie trafia z bliska na pustą bramkę po świetnej akcji Kamińskiego. Niemiec znów pokazał, kim jest.
64 min. – Ambicji Lechowi nie można odmówić. Wszystkie strzały są jednak fatalne, a to co zrobił Thomalla 3 minuty temu należy przemilczeć.
69 min. – Nic już dziś chyba nie strzela. Linetty fatalnie chybił uderzając z 15 metra. Już dawno powinien być remis.
73 min. – Niecelny strzał Barisicia po kontrze.
75 min. – Korun nie trafia na pustą bramkę.

78 min. – Lech nie umiał strzelić gola, więc próbuje Piasta. Niecelnie Szeliga.
84 min. – Thomalla wyszedł sam na sam, minął bramkarza i oczywiście nie trafił.
85 min. – Dudka ekwilibrystyczne ratuje Lecha.
89 min. – Lech czeka już na koniec spotkania.