Sparing: Lech – FK Ufa 1:1 (akt.)

pilkiW pierwszym meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej 2015/2016, Lech Poznań zremisował na Cyprze z 13 drużyną ligi rosyjskiej, FK Ufa 1:1 (1:0).

Kolejorz grający dziś w mocno eksperymentalnym składzie do 30 minuty miał sporą przewagę. W 25. minucie rzut karny na gola zamienił Dawid Kownacki. Potem spotkanie mocno się wyrównało, a w końcówce pierwszej odsłony zdecydowanie przycisnęli gracze z Ufy. Po zmianie stron znów przeważali poznaniacy, lecz w wielu sytuacjach bili głową w mur. Chwilę po trafieniu w słupek przez Tomasza Dejewskiego lechici stracili bramkę po rzucie rożnym. Co ciekawe jej autorem został były zawodnik Kolejorza, Haris Handzić. Od tamtej pory Mistrz Polski przeważał, ale nie potrafił zdobyć 2 gola. Ostatecznie zremisował z FK Ufa 1:1. Jutro Lech wróci do Polski, a w sobotę o 12:00 zmierzy się kontrolnie w Poznaniu z Wigrami Suwałki.

Przebieg sparingu:

2 min. – Od początku spotkania Kolejorz ma małą przewagę. Szybko chce strzelić gola.
5 min. – FK Ufa gra na razie bardzo wysoko.
7 min. – Dobra wrzutka Trałki z prawej strony, jednak nikt nie zamknął akcji.
10 min. – Katastrofalny strzał Formelli po ładnej i szybkiej akcji.
12 min. – Niebezpieczna sytuacja FK Ufa. Kotorowski minął się z piłką.
15 min. – Dobre podanie do Gajosa. Niestety pomocnik nie opanował piłki stojąc w polu karnym.
16 min. – Niecelne uderzenie Gajosa z daleka po kontrze.
18 min. – Bramkarz broni mocny strzał Kownackiego! Na razie gra Lecha wygląda naprawdę nieźle.
25 min. – Nic się nie zmienia. Nadal grę prowadzi Lech. Rosjanie tylko kontratakują.
25 min. – Karny dla Lecha po faulu! Jedenastkę na gola zamienił Kownacki!
30 min. – Błąd Wilusza. Rosjanin uderzył z bliska, ale nie trafił.
33 min. – Mocny strzał Dudki z daleka blokuje obrońca.
37 min. – Kolejna ciekawa akcja Lecha. Piłka szła jak po sznurku.
40 min. – Po stracie gola FK Ufa gra ofensywniej.
42 min. – W drugiej połowie zaprezentuje się druga jedenastka.
44 min. – Niebezpieczna akcja FK Ufa, którą wyjaśnił Wilusz.
45 min. – Do przerwy 1:0. Spora przewaga Lecha w pierwszych 30 minutach. Potem sparing się wyrównał, a w końcówce 2 groźne strzały oddali Rosjanie.

48 min. – Początek drugiej odsłony wyrównany.
51 min. – Niecelny strzał Kadara po rożnym.
57 min. – Rywale znów grają bardzo wysokim pressingiem próbując odebrać piłkę już na naszej połowie.
62 min. – Kolejorz więcej utrzymuje się przy piłce. Na razie niewiele z tego wynika w tej połowie.
62 min. – Słupek ratuję Ufę przed utratą bramki. Dejewski trafił z bliska w słupek.
67 min. – Celny strzał Jevticia z dystansu.
68 min. – Lech jest piłkarsko lepszy od rywala, lecz po zmianie stron bije głową w mur. FK Ufa nie wyprowadza już nawet kontr.
69 min. – Wykrakaliśmy jak na złość. Pierwsza akcja rywala w tej połowie, a konkretnie rzut rożny kończy się golem dla Rosjan. 1:1.
74 min. – Po bramce gra zrobiła się jeszcze ciekawsza.
76 min. – Dobry strzał Jevticia z około 25 metrów broni bramkarz.
79 min. – Tym razem próbował Pawłowski, którego uderzenie zatrzymał golkiper z Ufy.
83 min. – Rosjanie skupili się już tylko na obronie.
86 min. – Groźny rzut wolny wyjaśnił wybiciem Dejewski.
90 min. – W końcówce sparingu nieco przebudzili się Rosjanie.
90+1 min. – Kotorowski zatrzymuje akcję FK Ufy.
90+4 min. – Z piłką przebijał się Pawłowski. Nie dał rady.
90+7 min. – Niecelny strzał Jevticia z wolnego. Było bardzo blisko bramki.
90+8 min. – Ciekawostka: Bramkę na 1:1 w 69. minucie zdobył były lechita, Haris Handzić.
90+10 min. – Koniec. W pierwszym zimowym sparingu Lech remisuje 1:1.

* – Mecz rozpoczął się z 8-minutowym opóźnieniem

KKS Lech Poznań – FK Ufa 1:1 (1:0)
Bramki: 25.Kownacki – k. – 69.Handzić
Skład Lecha (I połowa): Kotorowski – Kędziora, Arajuuri, Wilusz, Formella – Trałka, Dudka – Lovrencsics, Gajos, Jóźwiak – Kownacki.
Skład Lecha (II połowa): Kotorowski – Ceesay, Dejewski, Kamiński, Kadar – Tetteh, Linetty – Sisi, Jevtić, Formella – Pawłowski.
Trenerzy: Jan Urban – Yevgeny Perevertaylo
Pogoda: +13°C, pogodnie