Sparing: Lech – Jiangsu 1:1

sparingW czwartym meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej i drugim podczas obozu w Hiszpanii, Lech Poznań zremisował z Jiansu Suning 1:1 (1:0).

Kolejorz po wyrównanym początku szybko przejął inicjatywę. Grał szybko, ładnie, składnie w efekcie czego w 39. minucie wyszedł na prowadzenie po asyście Kamila Jóźwiaka oraz podcince Darko Jevticia. W drugiej odsłonie Lech Poznań dosłownie stanął prosząc się o gola. Ten padł w 88. minucie po fatalnej interwencji Tomasza Dejewskiego, który wybił piłkę prosto pod nogi rywala.

Przebieg sparingu:

1 min. – Pierwsza akcja rywala. Piłkę złapał Kotorowski.
5 min. – Błąd obrony Lecha. Strzał piłkarza Jiansu z około 20 metrów był niecelny.
8 min. – Jak na razie bardzo szybkie i wyrównane spotkanie.
12 min. – Pierwszy i bardzo mocny strzał Nicki Bille Nielsena w Lechu. Tuż obok słupka!
16 min. – Błąd chińskiego bramkarza Jiangsu, który na raty złapał piłkę.
19 min. – Bardzo ciekawie na lewej stronie wyglądają Jóźwiak oraz Gumny.
22 min. – Chińczycy grają bardzo chamsko.
22 min. – Świetna kontra Jiangsu zatrzymana powrotem w ostatniej chwili.
24 min. – Strzał Gergo z ostrego kąta broni bramkarz. Wcześniej akcję doskonale zapoczątkował Jóźwiak.
31 min. – Lechici przejęli zdecydowaną kontrolą nad meczem.
35 min. – Atak pozycyjny Kolejorza nie przynosi efektu podobnie jak kontry Jiangsu.
36 min. – Mocny strzał Sammira z problemami broni Kotorowski.
36 min. – Dobra akcja Jiangsu zakończona złym uderzeniem.
39 min. – Prostopadłe podanie Jóźwiaka do Jevticia, który podcina piłkę i zdobywa gola. 1:0!
42 min. – Szybka akcja Lecha. Nielsen do Gergo, którego uderzenie zostało zablokowane w ostatniej chwili.
45 min. – Do przerwy 1:0. Po wyrównanym początku potem Lech był zdecydowanie lepszy i zasłużenie prowadzi. Na boisku najlepszy Jóźwiak.

48 min. – Od początku II połowie starają się atakować rywale.
57 min. – Bardzo mało dzieje się w drugiej odsłonie. Zmiennicy Sisi, Formella i Kownacki na razie nic nie wnieśli.
58 min. – Zły strzał jednego z Chińczyków z lewej strony.
65 min. – Kotorowski instynktownie broni strzał z bliska.
69 min. – Fatalny strzał gracza Jiangsu z 15 metrów.
76 min. – W drugiej połowie Lech dosłownie stoi na boisku. Chińczycy grają szybciej i lepiej.
82 min. – W końcówce słabej drugiej odsłony Kolejorz nieco się przebudził. Nie stwarza jednak większego zagrożenia.
85 min. – Dobre dośrodkowanie Ceesaya z trudem wyłapuje bramkarz.
88 min. – 1:1. Akcja Jiangsu lewą stroną, fatalne wybicie Dejewskiego, piłka trafiła pod nogi rywala, a gracz z Chin nie dał żadnych szans Kotorowskiemu.
90 min. – Zły strzał Jevticia z wolnego.
90 min. – Koniec. Lech – Jiangsu 1:1. Kolejorz grający w eksperymentalnym składzie rozegrał dziś dwie różne połowy. Druga odsłona bardzo słaba.

KKS Lech Poznań – Jiangsu Suning FC 1:1 (1:0)
Bramki: 39.Jevtić – 88.
Skład Lecha: Kotorowski – Ceesay, Dejewski, Wilusz, Gumny – Dudka – Lovrencsics (46.Formella), Gajos (46.Sisi), Jevtić, Jóźwiak – Nielsen (46.Kownacki).
Trenerzy: Jan Urban – Dan Petrescu
Pogoda: +16°C, pogodnie