Sparing: Lech – Slavia 1:3

sparingW 5 z 7 sparingów tej zimy i przedostatnim w Hiszpanii, piłkarze Lecha Poznań przegrali ze Slavią Praga 1:3 (0:2).

Kolejorz od początku spotkania grał bardzo słabo. Był nieskoncentrowany, popełniał proste błędy i w pierwszej odsłonie łatwo stracił 2 gole. Na początku drugiej połowy honorową bramkę strzelił Dawid Kownacki, ale to wszystko na co było dziś stać lechitów. W 67. minucie kolejny błąd popełnił Marcin Kamiński, który spowodował rzut karny. Jasmin Burić co prawda obronił to uderzenie, jednak wobec dobitki był bezradny. Fizycznie poznaniacy wyglądali dziś słabo, mocno odstawali od rywala i zasłużenie przegrali. Kolejny mecz w czwartek z FK Krasnodar.

Przebieg sparingu:

3 min. – Szybkie tempo od początku. Lech stara się przejąć inicjatywę.
4 min. – Błąd Lecha w środku pola kończy się bramką dla Slavii. Fatalne zachowanie środka pola i zła interwencja Buricia.
7 min. – Niewiele brakowało, aby po strzale z daleka było 0:2.
11 min. – Niecelna główka Slavii po rzucie rożnym.
15 min. – Lech ma spore problemy z utrzymaniem się przy piłce.
20 min. – Bardzo słaba gra Lecha do tej pory.
21 min. – Indywidualna akcja Pawłowskiego. Niestety podanie było złe.
24 min. – Teraz zablokowane uderzenie Nielsena z daleka.
27 min. – Wszystkie dośrodkowania są dziś bardzo słabe.
32 min. – Dobrego dośrodkowania z prawej strony nie zamknął jeden z czeskich piłkarzy.
39 min. – Zawodnik z Czech wjechał jak w masło w całą obronę zostawiając z tyłu też pomocników. 0:2.
45 min. – Do przerwy 0:2. Bardzo słaba gra w każdej formacji.

46 min. – Strzał Czecha nad poprzeczką.
49 min. – Po długim podaniu do siatki po długim rogu trafia Kownacki.
54 min. – Gra Lecha w tej połowie jest nieco żywsza.
58 min. – Kocioł pod bramką Kolejorza po rzucie rożnym. Nie ma gola.
62 min. – Teraz kontuzji doznał Volkov.
63 min. – Kolejny błąd obrony i złe wybicie. Czech z bliska chybił.
63 min. – Zły strzał Pawłowskiego z około 30 metrów.
67 min. – Drugi poważny błąd Kamińskiego. Tym razem spowodował rzut karny, który wykorzystała Slavia. 1:3.
67 min. – Wcześniej jedenastkę obronił jeszcze Burić, jednak po dobitce piłka znalazła się w siatce.
74 min. – Słaby sparing Lecha ze Slavią. Poznaniacy są często spóźnieni i wolni.
80 min. – W ostatnich minutach sparingu poznaniacy starają się przejąć inicjatywę.
83 min. – Dawid Kownacki domagał się karnego. Sędzia nakazał grać dalej.
88 min. – Nie klei się dziś gra Lechowi.
90 min. – Koniec. 1:3. Kolejny mecz w czwartek.

KKS Lech Poznań – Slavia Praga 1:3 (0:2)
Bramki: 49.Kownacki – 4.Skoda 39.Husbauer 67.Kenia
Skład Lecha: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Volkov (62.Kadar) – Tetteh (75.Gajos), Trałka – Lovrencsics (46.Sisi), Linetty, Pawłowski – Nielsen (29.Kownacki).
Trenerzy: Jan Urban – Dusan Uhrin
Pogoda: +18°C, słonecznie

[wpgform id=’103677′]

113 komentarzy

1. Marcin2 pisze:

Po składzie widać, że chyba tak to będzie mniej więcej wyglądać na wiosnę.

2. MP pisze:

Pierwszy skład na wiosne

3. KKSczyliJA pisze:

Wolałbym jednak tą 11nastkę z cofniętym Linettym a Gajosem/Jevticiem w składzie

4. KotorFan pisze:

Też myślę, że to najmocniejszy w tej chwili skład Lecha. Ewentualnie Kadar na ŚO lub LO i Jóźwiak za Lovrencicsa.

5. zinek pisze:

Fajny skład , tylko zwycięstwo .

6. JRZ pisze:

Nie widziałem akcji i tylko słyszałem „błąd przy wyprowadzaniu piłki” Kto zjebał?

7. Cubasa pisze:

Robienie z Karola numeru 10 to krzywda dla tego chłopaka i jednocześnie krzywda dla Jevticia, który przez to wypada ze składu.

12. Ekstralijczyk pisze:

Nicki doznał jakiegoś urazu. Widać jak porusza się po boisku. Oby to nie była jakaś poważna.

13. woo pisze:

Powtarzam, Linetty nie nadaje się na ofensywnego pomocnika. Nie rozumiem, dlaczego na siłę próbuje się go w ten sposób próbować.
    Nie nadaje się, koleś nie umie strzelać. I koniec.

14. kont pisze:

nicki kontuzja 🙁

15. endrjiu pisze:

woo
    Strzelac on umie lecz nie jest typem egzekutora moim zdaniem.

22. mateuszkks pisze:

Gergo spi. Kaminski zagubiony we mgle jakby juz na torbach spal i pozegnal sie z druzyna…Volkov w miare fajnie sie prezentuje.

23. torreador pisze:

Nonszalancka, bezmyślna gra w zderzeniu z bardzo przyzwoitym przeciwnikiem, a do tego tradycyjne zero skuteczności. To rokuje wysoką przegraną

24. edi pisze:

Tragedia ta gra Lecha . Do ligi 13 dni a piłkarzyki kompletnie bez formy .

25. pozn pisze:

Slavia pokazuje gdzie jest nasze miejsce!

26. Cubasa pisze:

Pan Gergo może się już spakować. Frajer nawet się nie stara! Ma totalnie wyjebane!
    Jóźwiak go zluzuje.

27. pozn pisze:

Dumczyk ledwie idzie wiec jest tragedia!!:((

28. KotorFan pisze:

Volkov gra dobrze i odważnie jak na obrońcę. Nielsen też grał w porządku, oby to nie było nic poważnego. Stroną Lovrencicsa i Kędziory praktycznie żadna akcja nie idzie.

29. Jam pisze:

Formella niby odszedł ,a tu same Formelle.

30. liszka pisze:

Slavia pokazuje jak się gra szybko i agresywnie ,Trałka niczym żółw przy Czechach, Kamyk to co zawsze a Gergo zero.To jest obraz gry w tej połowie.

31. Ekstralijczyk pisze:

Trzeba dzwonić do HSV , może po przyjściu Josipa Drmicia puszczą do Lecha Rudnevsa . 😉

32. JRZ pisze:

kolejny sparing i znów to samo.
    Nie potrafimy grac pod pressingiem i pressingiem może nawet nie wiemy co to znaczy a szkoda bo to podstawa w dzisiejszej piłce co pokazują pięknie Czesi.
    Porażająca jest ilość nieudanych i niedokładnych zagrań.

33. MaPA pisze:

Ocena 1 połowy to jest kiepsko.Nie umiemy wyjść spod pressingu.Nie umiemy grać piłką.Podania są niecelne.Dotyczy to całego zespołu.Dobrze że to mecz sparringowy ale już powinniśmy widzieć jakieś pomysły na grę.Może w 2 połowie będzie lepiej.

34. Giacore pisze:

Szkoda, że tak bardzo wolno wyprowadzamy piłkę. To jakiś kryminał wręcz wszystko trwa min 3 4 kontakty. Tak nigdy nie zaskoczymy przeciwnika.
    Zresztą dzisiaj większość gra typową wakacyjną piłkę.

35. II pisze:

Ciekawe jakie wnioski może wyciągnąć trener oglądając taką kupę, grają jak za czasów Rumaka. To niby tylko sparing, tylko co oni trenują skoro wymiana kilku podań pod presingiem graniczny z cudem

36. tylkoLech pisze:

Nic się nie zmienia, dalej nie ma skuteczności ani pressingu, a Szymek jak na razie gra swój własny mecz.
    Ciekawe, kto zostanie ulubieńcem trybun po odejściu Formelli.

37. Wiry pisze:

Mamy najlepszy skład w lidze, a czesi pokazują gdzie jest miejsce polskiej kopanej.

38. enter pisze:

Gol, a poza tym to straszna padlina, nasi zawodnicy wygladja przy Czechach jak jakies niskie garbate „aniołki” co biegaja jakby mieli worki powiazane. Odejscie Formelli wiosny nie uczyni, bo tu jeszcze z 7 Formelli.

39. arek z Debca pisze:

Sa zmeczeni. Nie ma co dramatyzowac. Za 2 tyg bedzie to inna druzyna.

40. Wiry pisze:

Kownacki!

41. Szafran pisze:

Kibole, znawcy pilki – oceniaja gre w sparingu;p

42. sebek pisze:

Powiedzcie mi szczerze, czy byliście zadowoleni ze stylu jaki prezentował Lech za Urbana ? Był w tym jakiś pomysł? Czy nei było przypadkiem tak, że hamalainen ratował dupe w połowie z tych meczów? Jeśli Jevtić nie ogarnie rundy wiosennej to może być bieda…

43. Wiry pisze:

Szafran, wszyscy już nie możemy się doczekać meczów! Napinki transferowe to jedno, a mecze to drugie!

44. ziom016 pisze:

Zarąbiście dwóch nowych zawodników Volkov i Nicki kontuzja- zajebiście.

45. KKSczyliJA pisze:

Kolejna kontuzja – Volkov…

46. Mateo pisze:

Kolejny uraz, teraz Volkov…

47. przemo86 pisze:

Dwóch nowych którzy mieli pociągnąć wszystkich jeśli chodzi i charakter ekipy kontuzjowanych 🙁 oby to nie były poważne urazy…..

48. Mateo pisze:

@sebek. Nie wiem czego oczekiwałeś po tak rozbitej drużynie. Ogólnie to Urban podkreślał, że na tamten moment najważniejsze były punkty, a nie styl. Nie ratował dupę tylko strzelał bramki bo za tu mu płacili. Powiesz, że Bayern jest słaby i im dupę ratuje Lewy bo bramki strzela?

49. enter pisze:

Inteligencja piłkarska Kaminskiego…

50. KKSczyliJA pisze:

Kamiński wbiła ostatni gwóźdź do trumny…

51. ziom016 pisze:

Japierdziele Jasmin świetnie broni karnego, a obrona śpi i gol z dobitki.

52. Tomala pisze:

Kto tam spartolił znowu?

53. scoffer pisze:

tragedia dzis …kaminski i niestety teteh. linetty tez nic nie pokazuje, a pawlowski tak irytuje swoimi zwdami…. masakra

54. enter pisze:

Chciałbym byśmy mieli taki zespół jak Slavia, gdzie piłka im nie przeszkadza, klepią piłke a gra pressingiem na niezłym poziomie.

60. shift pisze:

Jak tam był faul na Kownackim w polu karnym, to Thomalla jest mistrzem świata w bobslejach.

61. ziom016 pisze:

Nieżle wygląda Kadar w ostatnich spotkaniach.

62. kibic007 pisze:

Pozostaje mieć nadzieję, że z tego sparingu „wyciągną wnioski”.

63. Luis pisze:

A taki lament był na Dejewskiego w sobotę.
    No to dziś mamy pokaż mocy doświadczonych.

64. JERICHO pisze:

Wycofanie do obrony, wycofanie do bramkarza, strata w środku pola, strata Pawłowskiego i tak zapętlone przez 90 minut.

65. enter pisze:

Slavia pewnie nie trenuje, jest tam na wakacjach, dlatego ma siłe do biegania. Nasza liga to liga podworkowa.

69. Jam pisze:

. Jedyne co im wychodzi -podania do własnego bramkarza.Pawłowskiemu to już się nawet nie chce

70. wagon pisze:

Oby forma przyszła na 14 lutego,

71. dwdw pisze:

wlasnie w sparingach, gdzie nie gra się na 100%, w dużej mierze znaczenie mają umiejętności czysto piłkarskie, i tutaj wlasnie uwidacznia się poziom polskich klubów i nie dziwota, że nie dajemy rade z drużyną środka tabelii czeskiej ligii czy jakimś anonimowym klubem z zaplecza słowackiej ekstraligi.Niby tylko sparing ale to Slavia wygrała…..

72. RobertLech!!! pisze:

Urban zapowiadał, że są to ciężkie przygotowania z myślą już o kolejnym sezonie. W lidze 4 pierwsze mecze ze słabszymi na złapanie rytmu i mam nadzieję, że forma przyjdzie.

73. Pszczółka pisze:

no to reha zaciera ręce:) Wiedzieli jak przeprowadzić testy medyczne:)
    Mecz słabiutki w naszym wykonaniu.Wiem że to sparing ale nic się nie zmieniło w naszej grze.Tych podań do tyłu to już się chyba nie oduczą.Na wielki minus dziś Tetteh który zagrał beznadziejnie,każde podanie niecelne.Kamińskiemu trzeba zaliczyć karnego, którego by nie było gdyby nie jego olanie sytuacji.Nic się nie kleiło w tym meczu dosłownie nic.Jak się okaże że nasze nowe nabytki spauzują na dłużej, to się tylko pochlastać:)

74. JRZ pisze:

Najbardziej przerażające jest to ze nie stwarzamy sobie żadnych klarownych sytuacji podbramkowych. Nie potrafimy zdominować chociaż na chwile rywali i pograć piłką pod ich polem karnym.

75. Rogacz73 pisze:

Dlaczego nie gramy tak jak Slavia ? Budżet chyba mamy nawet większy i stadion ładny i kibiców super i akademię i ośrodek treningowy z hotelem we Wronkach i i co k… ?

76. jan pisze:

Co tu takie zdziwienie, że nowi juz kontuzjowani ? Jeszcze wiaruchna się nie przyzwyczaili, że tu tylko szrot zjeżdża ? Jak odwiedzisz choc raz Reha to po Tobie 😉 Teraz czekam na tradycyjne kontuzje Kownasia i Karola.

77. JRZ pisze:

Rogacz. bo nie mamy porządnego trenera?

78. asdf pisze:

RobertLech!!! To w naszej lidze są jacyś słabsi? Niestety mamy bardzą wyrównaną ligę i patrząc na sparingi już nawet nie na wyniki ale na grę, to będzie srogi wjep.

79. liszka pisze:

Slavia jak drużyna z innej planety, czy tylko słaba postawa fizyczna Lecha liga zweryfikuje wszystko .Plus Kędziora a minusy Pawłowski, Gergo, Tetteh i powolny Trałka. O Kamyku napisać trzeba kto i dlaczego go promuje czy podpisuję nowy kontrakt czy gra ostatnią rundę .Może dać trzeba grać Wiluszowi i Kadarowi .

80. przemo86 pisze:

Ciężkie to życie kibica Lecha 🙂 jak tu jakieś plusy się pojawiły a mianowicie dwa ciekawe transfery i człowiekowi lepiej się na sercu zrobiło to znów trach w łeb. Słaby mecz w wykonaniu Lecha (z opisów bo niestety siedzę w pracy i nie oglądałem) no i kontuzje dwóch nowych…. aaaaa no ale cóż nic się nie zmienia: Poznań moim miastem LECH moim życiem! Oby te kontuzje nie były poważne, oby……

81. gruh pisze:

Wyjątkowo słaby, niedokładny i zmanierowany (kółka, nieudane dryblingi) Pawłowski. Ociężały Trałka, za wolny i zbyt defensywny Tetteh. Gergo bez formy. Niezły Kadar, Volkov, Kędziora, Kownacki, Kamiński. Niewidoczny Linetty, spoko Bille, szkoda że tak krótko. Gajos niczym się nie wyróżnił, podobnie Sisi. Ani jeden zawodnik nie zagrał jakoś widocznie lepiej.

82. Sokol pisze:

Odszedł Formela będzie hejt na Kamyka , w lato odejdzie Kamyk będzie hejt na Kownackiego echhh

83. RobertLech!!! pisze:

@asdf

Nie patrzysz na innych, Termalica przegrywa z bezrobotnymi złożonymi głównie z 3 ligi hiszpanskiej, Podbeskidzie też nie zachwyca a większość sparingów z ogórami, Jagiellonia przegrała 4 z 6 sparingów, Górnik to samo przegrana 0:3 z Miedzią i remis z Kluczborkiem, więc spokojnie z tym „wjepem” bo nie tylko my w sparingach gramy „padakę” póki co. Poza tym liga to inna motywacja i podejście, tam nie będzie patrzenia czy ktoś może mieć kontuzję, z każdym liczy się tylko zwycięstwo.

84. KENT pisze:

enter@ i tu się z Tobą w 100% zgadzam, Lech przy Slavi wyglądał jak zgraja grajków z ulicy. Kto ich tego nauczył aby grać pod własną bramką i podawać piłkę obrońca bramkarz, obrońca i bramkarz, chwila moment przechwyt piłki i bramka. Jak tego Urban nie widzi to jesteśmy w czarnej dupie. Jak można takie dziecinne błędy popełniać, cały czas mieliśmy problemy z atakiem, teraz doszły jeszcze większe z obroną. Wczoraj grała Legia z Victorią Pilzno która jest wyżej od SLAVIA PRAHA, a mimo tego doprowadzili do remisu, wiem, to są sparingi ale one nam pokazują przygotowanie zespołu do ligi, i widzę przynajmniej początek ligi w czarnych kolorach.

85. Ekstralijczyk pisze:

Dla mnie sparingi mogą wszystkie przegrywać. Ważne aby zespół dobrze był przygotowany na wiosnę.

86. Speedy Gonzales pisze:

Optymistą trudno być:( Wracają stare koszmary. Powolność, brak pomysłu na grę, gra do tyłu, zatrważająca niecelność podań, brak lidera, atak nie istnieje. Nowi już kontuzjowani. Już trochę poprawili nastroje kibiców a tu znowu klapa.

87. Jam pisze:

Jedyne lekarstwo na tą błazenadę to Latal lub ktoś podobny.

88. KENT pisze:

Ekstralijczyk@ Co to za gadanie z tą wiosną? Kiedyś liga zaczynała się na początku marca, teraz 22 kolejka zaczyna się 12 lutego, to jest u Was wiosna? Lech gra 14 lutego, za 2 tygodnie i dużo im nie zostało. Więc ten optymizm, nie których z Was jest chyba nie na miejscu. Co roku się pocieszamy, że to tylko sparingi itd. a później lament.

89. KENT pisze:

Urban też mówi że to tylko sparingi, ciekawe co powie jak będziemy dostawać łomot w czasie ligi, ze to tylko liga?

90. kkslech pisze:

Może będziesz łaskaw i poczekasz co będzie mówił a nie sam sobie odpowiadasz?

91. xxx pisze:

Są zmęczeni i to widać, a w szczególności uwidacznia się to w środku pola. Na różnicę między Lechem, a Slavią na tym etapie też radzę patrzeć ostrożniej, bo w różny sposób zespoły są przygotowywane. Czesi mogli znacznie wcześniej zejść z obciążeń i różnica między zespołami będzie bardzo widoczna , szczególnie w szybkości, dynamice, szybszym operowaniu piłką. W drugiej połowie w pewnym momencie poziom zmęczenia zaczął się wyrównywać i Lech zaczął dochodzić do głosu, to trener Slavii dokonał kilka zmian i wszystko wróciło do normy. Ten mecz to żaden wyznacznik, przypominam, że za Bakero zimą Sparta, dostała trójkę, Timisoara piątkę, bardzo dobry mecz z Rubinem, 3 miejsce w Marbella Cup, ruszyła liga i Bakero poleciał.

92. KENT pisze:

kkslech@ to właśnie mówił po meczu z Dynamo Kijów, mój błąd, to że zamiast napisać mówił napisałem mówi.

93. angelo pisze:

Co to było . Pawłowski to tylko nazwisko , biegowo dno , Lovrencsics co on gra , ogólnie pomoc na plaży , na dzień dzisiejszy trudno patrzeć w niedaleką przyszłość . Oni są wypaleni i z tego gówna bata nie ulepimy . Czy ten od przygotowania fizycznego mógł by się wypowiedzieć co dalej z tymi ludźmi , bo pachnie mi hiszpańskimi feriami .

94. stowoda pisze:

„Kreatywna pomoc” – Trałka-Tetteh-Linetty ( przypominijcie ile oni strzelili bramekw tym sezonie, ile mieli asyst) plus Pawłowski który kiwa 3 graczy .
    To się po prostu NIE MOŻE UDAĆ czy z przodu będzie grał Bille, Dawid czy ki czort.
    No chyba że tak jak Czesi ( 2 bramka) facet weźmie piłkę , przebiegnie sam pół boiska i strzeli bramkę ( ryzykując że po drodze jakiś „obrońca ligowY złamie mu nogę)!
    Widzę że Lech będzie dalej grał jak na jesieni czyli na rezultat 1-0 ( bramka Arajuuriego czy z karnego) albo na remis 0-0 ( bo najważniejszy zdobyty punkt!).

95. KENT pisze:

OK. Pożyjemy zobaczymy, wszystkim Optymistą szczerze życzę aby się ich scenariusz sprawdził.

96. kilof pisze:

Padaka Padaka i jeszcze raz Padaczka jak tak na wiosnę będzie gra wyglądała to sorry wczoraj legła zremisowa z mistrzem co jest 5miejsc wyżej a my w dupe dostajemy od cienkiej slavi.

97. xxx pisze:

@kilof
    A widziałeś wczorajszy mecz?

98. fan pisze:

A legła to, legła tamto.. a co mnie ku.. legła i ich sparingi obchodzą?? To jest strona LECHA POZNAŃ. Po co o nich wspominacie, nie możecie bez nich żyć? Własnie po to są SPARINGI, aby testować różne warianty.

99. Zwróć uwagę, że mogą tu być też komentarze od kibiców niepokonanego klubu, którzy udają kibiców Lecha z wiadomej lokalizacji. Sam usunąłem już 8 postów. Poprzedni moderator przed 19:00 aż 17.

100. Asas pisze:

Przyjechali na obóz żeby ciężko pracować,a niektórzy jak to było widać w meczu traktują ten obóz jak wakacje np: lovrencic.