Rodzaje użytkowników KKSLECH.com

logoDziennie i średnio witryna KKSLECH.com notuje 35 tysięcy odsłon. Nasi użytkownicy to rozmaite osoby w różnym wieku oraz mające często różne poglądy czy wykształcenie.


Tym samym witrynę staramy się tak redagować, aby każdy z użytkowników jasno i czytelnie zrozumiał wszystko to co codziennie przekazujemy za sprawą KKSLECH.com. Każdego użytkownika cechuje jednak co innego i my już dawno odpowiednio sobie ich uszeregowaliśmy. Osoby odwiedzające tą witrynę podzieliliśmy na 15 różnych typów użytkowników. Wykorzystując tzw. „sezon ogórkowy” przedstawiamy poniżej wszystkie najczęściej występujące rodzaje wszystkich użytkowników na KKSLECH.com.

1) Stały użytkownik serwisowy

Kibic Lecha traktujący tą witrynę jako źródło informacji o swoim klubie. Osoba, która pragnie dowiadywać się jak najwięcej rzeczy o Kolejorzu, a zarazem jest aktywna w komentarzach, choć nie zawsze zgadza się ze wszystkimi opiniami. Szanuje innych i sama jest szanowana. Taki użytkownik potrafi oddać dziennie nawet kilkanaście komentarzy i wejść na KKSLECH.com nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia. Wszystko zależy od czasu, którym dysponuje i dniem, w którym ma moment, aby wejść do internetu.

2) Stały użytkownik anonimowy

Użytkownik bardzo podobny do tego wyżej, jednak z tą różnicą, że nigdy nie komentuje. Pełni rolę obserwatora, który bez względu na sytuację z różnych powodów nie udziela się w komentarzach. Taką osobę często interesują też wybrane materiały. Np. tylko te kibicowskie.

3) Użytkownik przedmeczowy i pomeczowy

Jest to taki użytkownik, który na co dzień nie interesuje się Lechem, lecz przypomina sobie o klubie tuż przed spotkaniami i zawsze skorzysta z witryny po meczu. Szuka wtedy informacji, ciekawostek lub chce dowiedzieć się interesujących go wiadomości. Czasem doda komentarz, czasem nie.

4) Użytkownik transferowo-pucharowy

To użytkownik głównie w wieku szkoły podstawowej, bądź gimnazjum, który czeka na transfery i interesują go tylko występy Lecha Poznań w pucharach. Najczęściej znika z witryny z końcem okienka transferowego lub w momencie odpadnięcia z pucharów. Gdy na KKSLECH.com pojawi się jednak news o transferach, udziela się czasem w komentarzach.

5) Kibic porażek

To użytkownik w rozmaitym wieku wchodzący na KKSLECH.com i włączający się do dyskusji dopiero wtedy, gdy Kolejorz przegra. Głównie w raporcie pomeczowym daje przepis na uzdrowienie sytuacji w klubie. Często ma również pretensje do zarządu oraz zachęca Rutkowskich, aby sprzedali klub.

6) Polski kibic

To kibic najczęściej innego klubu. Często nie udziela się w komentarzach, ale śledzi to, co dzieje się w konkurencyjnym klubie. Pochodzi głównie z Warszawy, Krakowa, Gdańska i okręgu Katowickiego. Nastawienie tego typu użytkowników do Lecha Poznań jest różne. Tego typu użytkownik przeważnie nie bierze udziału w dyskusji.

7) Fan antyLechowy, porażkowy

To kibic innego klubu, który często jest małoletni lub dla odmiany po 50-stce. Po porażkach wchodzi tutaj, aby dodać komentarz i wyśmiać Lecha lub pochwalić się wynikiem swojego klubu. Czasem po wygranej poznaniaków jest wściekły co próbuje wykrzyczeć na klawiaturze. Wówczas moderatorzy mają więcej roboty i muszą się pośpieszyć, by normalni kibice nie czytali tych bredni.


8) Antyserwisowiec

To „użytkownik” będący oburzony działaniem serwisu i faktem, iż jest on inny od wszystkich pozostałych w Polsce. W dodatku może pochodzić z własnoręcznej zrobionej przez siebie strony oraz szukać tutaj informacji, które mógłby przerobić i napisać pod nimi źródło własne. Bardzo często w złośliwy sposób próbuje bezsensu wyrazić swój kompleks w stosunku do nas w komentarzach. Pisze też, że coś mu się nie podoba, ale nie poda żadnego argumentu. Na TT dodaje wpis „Ale mnie wkurwia te KKSLECH.com. Nie ma tam nic innego co na innych stronach, a mają tyle wejść”. Następnie czeka, kto doda to do ulubionych. Widząc, że wpis dodali do ulubionych tylko jego koledzy i osoby z podupadłych stron, którzy w odwecie skopiują zaraz 10 artykułów z Faktu i Wyborczej zamyka się w sobie.

9) Przypadkowicz

To osoba, która generalnie nie interesuje się piłką nożną, ale wejdzie tutaj czasem np. po jakimś sukcesie w stylu Mistrzostwo Polski albo zwycięstwo nad Manchesterem City. Często jest to także człowiek, który szukał informacji w internecie i przypadkowo trafił na witrynę o futbolu.

10) Użytkownik niezidentyfikowany

To kibic, dziennikarz, użytkownik czy inna postać kompletnie przez nas niezidentyfikowana. Nie wiemy więc, czego tutaj szuka i co jest jej celem. Wiemy jednak tyle, że nie udziela się w komentarzach, choć często przegląda witrynę bardzo dokładnie i starannie. Taka osoba jest zupełnie bezstronna i głównie obiektywna.

11) Klubowy oburzeniec

Pracownik klubu, piłkarz czy inna osoba, która jest oburzona, że kibice nie doceniają jego super pracy czy występu w danym meczu. Pełnią rolę obserwatorów. Nie biorą udziału w dyskusji, ale donoszą, gdzie się da. Czasem w odwecie podają adres członka redakcji na Facebooku (obecny opiekun Elany). Absolutnie nie znoszą jakiejkolwiek krytyki pod swoim adresem. Są przecież najlepsi.

12) Obcy intruz

Użytkownik, któremu nudzi się w internecie i przypadkowo tutaj trafił. Wkleja bzdury w komentarzach, nie pisze na temat, czasem podszywa się pod innych użytkowników przez co mobilizuje moderatorów do działania. To bardzo specyficzny rodzaj użytkownika. Trudno określić jego wiek, zamiary i po co w ogóle dodał jakiś wpis.

13) Hejter wschodni (4-18 lat)

Siedzi na KKSLECH.com przez większość dnia. Czeka na informację w stylu „Lech upadł, Legia to potęga”. Taka osoba czeka na porażkę Lecha, aby móc wejść i napisać komentarz. Historia Legii zaczyna się według takiego młodzika w 2011 roku i składa się z paru mistrzostw i Pucharów Polski. Na dodatek taka młoda osoba myśli również, że teraz Legia co roku będzie zdobywała mistrzostwo. Takiej osobie wydaje się też, że Legia to jeden z najmocniejszych i najbogatszych klubów w Europie, z najwyższą frekwencją i wszyscy go znają. Młodzik nerwowo reaguje także jeśli na stronie o Lechu nie pisze się o Legii, a już tym bardziej, gdy nie pisze się dobrze, czyli tak jakby chciał. Wtedy zaczyna on pisać komentarz zaczynając go słowem „kompleks” lub „Amika” nie wiedząc jednocześnie co to znaczy. Można go też spotkać w komentarzach na stronie legia net

14) Hejter ogólnopolski (różny wiek)

To kibic innego klubu, który rywalizuje z Lechem. Przed meczem i po wchodzi tutaj, aby nie tylko sprawdzić co tam słychać w Poznaniu, ale także odwiedza tą witrynę z chęcią dodania głupiego komentarza. Taka osoba ma wiele cech z użytkownika typu 13. Typ 14 użytkownika jest jednak starszy, ma więcej pokory i dyskutując w komentarzach daje lepsze, aczkolwiek i tak głupie wytłumaczenia niż te w stylu „Amika”, „je*ać was” czy „Legia to potenga”. Czasem używa proxy, bo myśli, że jest anonimowy i podaje się za osobę z miasta z którego nie jest lub udaje wieloletniego kibica Lecha Poznań.

15) Cap pospolity (+40 lat)

Użytkownik podobny do dwóch poprzednich typów. Z tym, że napina się tutaj cały rok siedząc na stronie obcego klubu minimum kilkanaście godzin dziennie. Jest oburzony faktem niedoceniania najlepszego w Polsce prezesa Legii i zniesmaczony wynikami w 2015 roku. Jest po 40-stce, a często nawet po 50-stce. Lubi hejtować, dużo się śmiać, choć jest strasznie nerwowy po meczach z Lechem. Posiada konto na Twitterze najczęściej bez zdjęcia profilowego, gdzie robi z siebie kompletnego osła. Na tej witrynie potrafi dodać komentarz w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem używa proxy, bo myśli, że jest anonimowy.

>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
komentarzy 60

 1. blamo pisze:

  Musi być tutaj grono napinaczy. Przynajmniej wyświetlenia się zgadzają ;)

 2. Pawelinho pisze:

  Z tego co pamiętam to redakcja już kiedy chyba robiła podobne zestawienie typów kibica, którzy odwiedzają serwis.

 3. torreador pisze:

  Ja wchodzę kilka razy dziennie. Częściej czytam niż komentuję. Komentuje najczęściej w dwóch sytuacjach: albo gdy mnie tekst lub komentarze szczególnie zainteresują a dodatkowo gdy mój tekst nie jest powielaniem wcześniejszych wpisów. Nie widzę sensu powtarzania czegoś co np. 15 razy już zostało powiedziane przez innych użytkowników.

 4. sp pisze:

  Dużo tutaj też paprykarzy przed i po meczu z nami

 5. siwus89 pisze:

  Haha,dobre. BartiLech pozycja nr 4 tp dla Ciebie

 6. DT18 pisze:

  Dla mnie nie ma kategorii

 7. MichalRdm pisze:

  Chyba taka naciagana 2 ze mnie. Sesja jest i widzę że 2 wciąż wokół mnie krąży :D

 8. jaro pisze:

  jestem spod 2,pozdrawiam jedynki i redakcje

 9. Suzanne pisze:

  Przecież jesteście Amika…

 10. ScoobyCMG pisze:

  Ja myślę, że mam podobnie jak torreador- jestem często- jeśli nie codziennie, ale komentuję tylko wtedy, gdy uważam, że komentarz coś wniesie- albo- w wypadkach szczególnych jak już żółć wylewa się tak, ze albo sklnę piłkarzy/działaczy w gronie,które to zrozumie, albo wybuchnę. Po co komentować po kilka- kilkanaście razy, jeśli już ktoś napisał dokładnie to co ja myślę?

 11. endrjiu pisze:

  Ciekawe zestawienie :) W kilku punktach nawet sie usmialem lecz dla siebie nie znalazlem kategorii z racji czestego bluzgania na jedna z uzytkowniczek ;)

 12. Haban pisze:

  jestem 13 geje.

 13. Leon pisze:

  Jestem 2 która od niedawna kilka razy nieśmiało dodała jakiś komentarz. Ogólnie jest to moje ulubione miejsce w internecie☺

 14. Pyra pisze:

  Odpowiednie miejsce by zapytać, więc nawiąże do „ciekawej” dyskusji ze śmietnika kibica.
  Pytanie w szczególności do osób z grup 1 i 2.

  Do jakiej kategorii zaliczyć Kibola z IV?

  Szanuje innych i sam jest szanowany?

  Proszę o kulturę wypowiedzi.

 15. Blocx pisze:

  Bardzo rozśmieszyło mnie hejter wschodni i wiek od 4 lat :D

 16. babol pisze:

  Jam bym go władował do nudziarzy.

 17. Użytkownik pisze:

  Legia to potenga, napiszcie o Leśnodorskim, jesteście Amika. Nie wiem co to ma być ten tekst powyżej, ale spokooo….

 18. MaPA pisze:

  @Pyra- kibol z IV jest tylko jeden więc kategoria jest zbędna.

 19. masaktaaa pisze:

  Ale hejt – i to oficjalny. Glownie na Legie :) i kto tu ma kompleksy? Redakcja zachowala się jak wspominane przez nią gimnazjum :) jestem z Gliwic – kibic Górnika.
  Niesamowite :)

 20. you pisze:

  To zależy czy pisze trzeźwy.

 21. ole pisze:

  15) cap pospolity :) dobre…

 22. Maniek pisze:

  Bardzo dobre zestawienie, napisane z rozmachem i chwilami dowcipnie ? ! Ja odwiedzam Serwis kilka razy dziennie, rzadko jednak komentuje. Mam w planach to zmienic ale nic na siłę i ” na sztuke ” ?

 23. Mateo pisze:

  Też rzadko wpisuje komentarze lecz witrynę śledzę codziennie. Taka trochę 2.

 24. Ekstralijczyk pisze:

  Nic dodać , nic ująć. Artykuł tak skonstruowany , aby każdy odwiedzający mógł sobie swobodnie wybrać jakiś numerek.

  Do wyboru do koloru. ;)

 25. Pikat pisze:

  Jestem 2-jka ale mam aspiracje zostać NUMERO UNO!!!

 26. RobertLech!!! pisze:

  Najlepsze jest to, że wszystkie ukryte opcje głównie z wawki poczuły się wywołane do odpowiedzi :D Cap pospolity – tutaj zaśmiałem się mocno.

 27. Metius pisze:

  Plus dla redakcji, można się uśmiać ;-)

 28. undertheskin pisze:

  Od dłuższego już czasu trudno chwalić zarząd, a kiedy widziałem płaczącego po mistrzostwie Kędziorę sam miałem łzy w oczach z radości. Wchodzę tu co 1-2 dni, chociaż zdarzały się przerwy, kiedy za granicą miałem utrudniony dostęp do neta. Transfery mnie nie kręcą, wolę poczekać na ich efekty. Nie znajduję dla siebie kategorii, do której bym idealnie pasował. Było już kiedyś podobne zestawienie. Ogólnie uważam robienie takich zestawień za dobry, a przynajmniej wprowadzający trochę humoru pomysł :).

 29. BartiLech pisze:

  Nr 4 nie dla mnie bo udzielam się codziennie ;)

 30. ero pisze:

  ja też spod 2, pozdrawiam redakcje :)

 31. legolas pisze:

  Ja tak pomiędzy jedynką, a dwójką, bo czytam wszystko i wychodzę dużo razy na dzień, ale nie komentuję dużo, choć czasami coś na piszę :)

 32. slash pisze:

  Zapomnieliście o typach takich jak ja. Mieszka taki sobie w Poznaniu a tu nagle ciach i jest gdzie indziej. Dla takich, serwis tego typu to jak wizyta w domu. Pozdrawiam

 33. jaro sier pisze:

  ha a ja należę do 2 grupy

 34. kibol z IV pisze:

  @Pyra – określ siebie , będzie ciekawie :)

 35. zawisza pisze:

  typowa 8 ze mnie xD za cholerę nie potrafię się zgodzić z połową opinii redakcji, ale strona sama w sobie dobra – głównie ze względu na użytkowników.

 36. baczewski57 pisze:

  pozycja 16 lubiący pogadać wymieniacz poglądów w ty także kulinarnych.

 37. rechot pisze:

  Jak kolega wyżej nie zawsze się z redakcją zgadzam ale zaglądam tu dość często i o zgrozo czytam co wiara myśli na dany temat. Najczęściej w wyrku przed snem. Czasem też coś napiszę. Pozdrawiam serdecznie i ciekawych artykułów sobie i wam życzę.

 38. kart pisze:

  Zapomnieliście o najliczniejszej tu na stronie grupie, czyli fani Lecha, którzy jednak bardziej interesują się Legią, a właściwie, ległą, tirówką, Azją, tęczowymi, wschodniakami itp. To może wynikać z braku wykształcenia, co inaczej nie da się wytłumaczyć braku wiedzy z podstaw geografii swojego kraju. Jakikolwiek artykuł by nie powstał, to w każdym poście nawiązują do Legii. Może to być też sklasyfikowane jako choroba. Napisałbym też kompleks, ale to słowo już jest zbyt oklepane na tej witrynie.

 39. El Companero pisze:

  mówiłem że aigel to cap pospolity hehe, a reszta tęczowych to hejterzy wschodni tyle ze w przedziale 4-13 lat :)

 40. rechot pisze:

  Rozbraja mnie to że ludziom się chce wchodzić na strony poświęcone znienawidzonym rywalom. To zakrawa o masochizm.

 41. kibol69 pisze:

  Ha,ha. Artykuł bardzo dobry, lajtowy, taki trochę w klimacie (kurde, napiszę to) weszło.com, czyli z jajem , na luzie, o złośliwym zabarwieniu i trochę dosrywający najbardziej upierdliwym jednostkom. Takie właśnie czyta się najlepiej. Brakuje mi tylko pozycji 1A, czyli stały użytkownik, który zagląda na tę stronę 1-2 razy dziennie i kilka razy w tygodniu napisze jakiś komentarz.
  Dodam, że najbardziej ubawiły mnie pozycje 13-15, czyli trafione w samo sedno.

 42. Szczur pisze:

  Trafione. Numer 2.

 43. Sheep pisze:

  Test dla redakcji jakiego typu jestem użytkownikiem?
  I z jakiego typu urządzenia korzystam ? Pozdrawiam
  P.s dobry artykuł

 44. Bruno pisze:

  2 ;)

 45. Robert pisze:

  Siemanko. Aż muszę skomentować, a to mój 4 albo 5 post w historii witryny. Jestem rasową „2”. Pozdro kibole.

 46. Robert pisze:

  kart nr 13 (4-13) :-), prawdopodobnie klasa 5 c (drugi rok) :-)

 47. oma84 pisze:

  Wybieram bramke z numerem 2:-) Lubie czytac w kazdej wolnej chwili artykuly i komentarze na stronce oraz musowo smietnik. A ze tego czasu jest zawsze malo to rzadko cos skrobne od siebie. Redakcja wykonuje tu dobra robote i oby tak dalej. Pozdrawiam wszystkich kiboli. HEJ LECH

 48. pyra fan kks z breslau pisze:

  segregacja segregacja po co to dla mnie glupi artykul bez sensu po co ze by co kto wpadl na ten pomysl jestem KIBOLEM LECHA i to jest najwazniejsze redakcjo to bez sensu oj nie popisaliscie sie dobranoc

 49. ArekCesar pisze:

  Mam nadzieję, że obojętnie kto jest w jakiej grupie, oprócz wschodniaków oczywiście, pojawi się na meczu z Termalicą.

 50. Sadami pisze:

  Ja to już ani jedynka ani dwójka, ani w sumie nic. Kompletna degradacja :)

 51. ŁKS fan pisze:

  te przytyki do Legii trochę jednak zajeżdżają frustracją sam za nimi nie przepadam ale wy czasami serio się zachowujecie jak zakompleksiane dzieciaki! Chwała Wielkiej Łodzi tylko łódzki KS!

 52. Ah Puch pisze:

  2 i 10.

  Przeglądam dokładnie, nie dodaje komentarzy.

  KKS Mazowsze!

 53. seniorka pisze:

  To się uśmiałam – „cap pospolity”:D:D To prawda takich capów trochę tu przebywa.

  @Pyra
  Gdyby w tekście nie było zdania:”Szanuje innych i sama jest szanowana”, to 1. W tym układzie – brak kategorii.

 54. Zyga MG pisze:

  Ze mnie 2 ze „szczyptą” 1 ;-) Swoją drogą stworzyliście artykuł, który sprowokował do komentowania kumulację dwójek, hahaha! Ciekawe zjawisko społeczne :-P

 55. arek z Debca pisze:

  LKS fan@, ja wolalbym nie tlumaczyc twojej i twoich kolegow po szalu nienawisci do Widzewa. Czy to wynika z twojej frustracji i kompleksow? Zapewne nie. Wiec pomysl czlowieku zanim zaczniesz takie glupoty wypisywac.

 56. kibol z IV pisze:

  widzę że co niektórzy miast oceniac siebie wolą innych…podtrzymam ten trend i pozwolę sobie opiniować pewien wyróżniający się kolor ubrany w starsze klimaty . Jedynka na pewno nie , z pozostałych można by coś wybrać tworząc 16 kategorię. Kibic kanapowy , oglądający mecz w masce gazowej .

 57. Arteta pisze:

  Na legia.net redagujący strone nie mają kompleksu Lecha, baa, wspominają o nim tylko w dziale pt.”karuzela transferowa” a tutaj…jaracie się kilkoma meczami, popatrzcie na tabele wszechczasów, każdy Wasz grajek chciałby grać w Legii, Douglas też chciał ale go zastraszyliście, Urban by na kolanach szedł jakby Boguś zadzwonił. Mimo tego jestem za tym by Lech grał w pucharach, bo ten stadion, kibice i klub na to zasługują, życzyłem Wam wyjścia z grupy.Pozdro dla normalnych.

 58. Ziomus pisze:

  2 pozdrawiam :)

 59. RH pisze:

  Redakcjo – pomysł zacny i zabawny :) ale w tym samym duchu dodajcie nową (poważnie) kategorię userów, którzy Wam obniżają tzw „klikalnośc” ! OK ?

 60. zarządofil pisze:

  obiecuje pisać tylko pozytywne prawilne komentarze o zarządzie !