Inauguracja wiosny pełna emocji + 83 zdjęcia z meczu

lechtermalikaW meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z Termaliką Nieciecza 5:2 (2:1) i bardzo udanie rozpoczął rundę wiosenną. Kolejorz pokazał w ofensywie zupełnie nową jakość m.in. za sprawą nowego napastnika, Nicki Bille Nielsena, który zdobył gola w debiucie. Świetną zmianę dał za to Dawid Kownacki, a Karol Linetty zaliczył aż 3 asysty!

14:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym roku przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy oczekując dziś 3 punktów.

14:12 – Trawa jest taka jak widzicie na zdjęciu. Jakoś ujdzie. W środku stadionu mała mgiełka.

14:12 – Poniżej skład Lecha. Taki sam jaki przewidzieliśmy wczoraj.

14:13 – Na stadionie są już oczywiście pierwsi kibice. Wielu już przed 14:00 czekało na otwarcie bram.

14:16 – Chłodno dziś w Poznaniu. Nie powinno jednak padać w czasie meczu, więc murawa jeszcze bardziej nie ucierpi.

14:20 – Spodziewana frekwencja to ponad 21 tysięcy. Bardzo się z tego powodu cieszymy!

14:23 – Dużo o stanie boiska powie rozgrzewka. Już wtedy będzie widać czy coś z tej trawy będzie.

14:33 – Dzisiejszy mecz to najwcześniej rozgrywane wiosenne spotkanie w Poznaniu w historii Lecha. Rok temu na inaugurację Kolejorz też grał 14 lutego, ale na wyjeździe. Zremisował z Pogonią 1:1.

14:33 – Z kolei ostatni raz lechici inaugurowali wiosnę u siebie w 2014 roku. Wygrali wtedy ze Śląskiem 2:1.

14:34 – W Kotle są już wywieszane pierwsze fany.

14:39 – Bramkarze Termaliki są już na rozgrzewce.

14:49 – Bramkarze Lecha również już są.

14:50 – Kibiców powitał właśnie spiker. Za 40 minut zaczynamy!

14:53 – Mistrzowie Polski już w komplecie na rozgrzewce. Z Kotła głośne Kolejorz!

14:54 – Wielu kibiców podchodzi do tej wiosny ze sporymi nadziejami. Nic dziwnego. Na 13 ostatnich sezonów wiosna aż 10 razy była lepsza od jesieni. Czas na 14 sezon!

14:56 – Spory rozrzut kibiców po stadionie jest zapowiedzią wysokiej frekwencji.

15:00 – Poniżej skład gości. Nawet ofensywny.

15:01 – Układ fan dziś trochę inny. Szczególnie na piętrze Kotła.

15:03 – Do Poznania przyjechała mała grupa kibiców z Niecieczy z paroma fanami. Mają również bęben.

15:06 – Murawa w czasie rozgrzewki jakoś wytrzymuje.

15:09 – Nicki Bille jest nieźle napakowany i naładowany. Właśnie zdobył bramkę na rozgrzewce.

15:15 – Kibice Termaliki próbują dopingować.

15:15 – Obie ekipy zakończyły już rozgrzewkę.

15:17 – Kocioł mniej więcej zapełniony w połowie.

15:18 – Wielu z tych 20 tysięcy przyjdzie dziś na ostatnią chwilę. Trybuny na razie wyglądają trochę łyso.

15:22 – Spiker czyta składy! Jeszcze 8 minut.

15:24 – Dobrze wygląda dzisiaj Kocioł. Nawet po bokach nie brakuje kibiców.

15:28 – Wychodzą. Lech w tradycyjnych strojach, Termalika na pomarańczowo. Zaraz hymn i jedziemy.

1 min. – Pierwszy strzał Trałki z daleka łapie Pilarz.
3 min. – Groźny strzał z 25 metrów paruje Burić.
5 min. – Mocne uderzenie Gergo w sam środek.
11 min. – GOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!! Lechici pięknie poklepali w środku, a gola z bliska zdobył Pawłowski! 1:0!
13 min. – Słupek ratuje Lecha przed stratą gola.

18 min. – Nielsen poszedł za akcją do końca, minął bramkarza, jednak ostatni stoper Termaliki był ciut szybszy.
21 min. – Znów bramkarz w ostatniej chwili zatrzymuje Nielsena!
22 min. – Kamiński z wolnego tuż nad poprzeczką.
24 min. – Pilarz paruje strzał Pawłowskiego.
27 min. – Przycisnęła Termalika, jednak bez skutku.

31 min. – Strzał z około 20 metrów łapie Burić.
36 min. – Lech kontroluje mecz. Brakuje tylko gola na 2:0.
43 min. – JEST GOL, JEST NAPASTNIK, JEST NIELSEN I JEST 2:0 !!!! Napastnik Lecha w sytuacji sam na sam zdobywa gola uderzeniem pod poprzeczkę.
45 min. – Już 2:1. W.Kędziora z bliska zdobywa bramkę.
45 min. – Nielsena strzela na 3:1 jednak spalony.
45 min. – Do przerwy 2:1. Szkoda tej bramki straconej w końcówce. Niezły mecz na razie.

47 min. – Termalika gra po przerwie bardzo ofensywnie.
49 min. – I jest już 2:2 po kolejnej akcji skrzydłem. Z bliska trafił Wojciech Kędziora.
51 min. – Strzał Pawłowskiego nad poprzeczką.
55 min. – Lech stanął w tej połowie. Goście przeważają.
58 min. – JEST BRAMKA! Piękne prostopadłe podanie do Pawłowskiego, który minął bramkarza w sytuacji sam na sam i ze spokojem zdobył gola!
60 min. – Lech próbuje iść za ciosem. Zablokowane uderzenie Linettego, który ma już 3 asysty!

62 min. – Strzał Babiarza tuż nad poprzeczką.
65 min. – Złe uderzenie Linettego.
72 min. – Znów tego czego brakuje to tylko kolejnej bramki dla Lecha dla spokoju.

76 min. – Ufff. Burić wypuścił piłkę z rąk, ale Kędziora wybił ją w ostatniej chwili.
80 min. – Szykuje się nerwowa końcówka, bo Termalika nie odpuszcza.
86 min. – Lech próbuje utrzymywać się przy piłce.
89 min. – Będzie karny po faulu na Jevticiu!
90 min. – Kownacki! pewnie i jest 4:2!
90+3 min. – Gajos płasko w pole karne, piłkę przyjmuje Kownacki i zdobywa pięknego gola! 5:2!!!

KKS Lech Poznań – Termalica Nieciecza 5:2 (2:1)

Bramki: 11 i 58.Pawłowski 43.Nielsen 90 i 90+3.Kownacki – 45 i 49.W.Kędziora

Żółte kartki: Trałka, Linetty

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 17148

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Volkov – Tetteh (77.Gajos), Trałka – Lovrencsics (66.Jevtić), Linetty, Pawłowski – Nielsen (88.Kownacki).

Rezerwowi: Kotorowski, Wilusz, Ceesay, Dudka, Jevtić, Gajos, Kownacki.

Termalica: Pilarz – Ziajka, Stano, Putivcev, Jarecki – Kupczak (86.Kowal), Babiarz – Plizga, Foszmańczyk (46.Misak), Biskup (79.Juhar) – W.Kędziora.

Rezerwowi: Witan, Sołdecki, Markowski, Smuczyński, Kowal, Misak, Juhar.