Po sezonie + 85 zdjęć z meczu

lechjagielloniaO godzinie 15:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, początek meczu 24. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Jagiellonii Białystok. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

14:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! W Poznaniu piękne słońce, liczymy na piękny wynik.

14:18 – Poniżej skład Lecha. Arajuuri i Kędziora poza kadrą.

14:22 – Lechici zakończyli już spacer po murawie. Jagiellonia zwiedza jeszcze boisko, które na oko jest dużo lepsze niż 2 tygodnie temu.

14:23 – Jak widać na powyższym zdjęciu w Kotle zostanie dziś przedstawiona oprawa.

14:28 – Poniżej także skład Jagiellonii. Zgodnie z przewidywaniami.

14:31 – Na murawie są już element potrzebne do rozgrzewki obu drużyn.

14:32 – przewidywana frekwencja jest dziś podobna do tej na meczu z Termaliką.

14:33 – Na sektorze są już pierwsi kibice Jagiellonii.

14:36 – Jeśli Lech wygra jest szansa na wskoczenie na 5. miejsce. W każdym razie na pewno zmniejszy stratę minimum do 3 wyprzedzających go ekip.

14:42 – Dwa ostatnie mecze Lecha z Jagiellonią zakończyły się naszymi porażkami, dlatego Lech walczy dziś także o przełamanie z tym rywalem.

14:49 – Bramkarze obu zespołów już są.

14:53 – Oba zespoły także już się rozgrzewają. Na razie murawa nie ucierpiała.

15:02 – W Kotle są wywieszane pierwsze fany.

15:03 – W sektorze na razie niezbyt wielu kibiców.

15:15 – Kwadrans do meczu. Póki co nie czuć meczowej atmosfery. Kocioł na razie pełen w jakiś 70 procentach.

15:22 – Fany na dole są zakrywane elementem oprawy.

15:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

15:28 – Wychodzą.Lech w tradycyjnych strojach, Jaga również.

1 min. – Dobra akcja Kownackiego, jednak w polu karnym zgubił piłkę.
2 min. – Kolejna dobra sytuacja. Po zamieszeniu w polu karnym po rzucie wolnym nikt nie oddał jednak strzału.
7 min. – Lech próbuje szybko strzelić gola.
8 min. – Fatalny błąd. Burić zatrzymuje napastnika Jagi w sytuacji 1 na 1.
11 min. – Niecelna główka Kownackiego po wrzutce Ceesaya.
13 min. – Dośrodkowanie Sisiego, Drągowski źle odbija piłkę, ale strzał Linettego był trochę za mocny.
15 min. – Szybkie kontry Jagi są bardzo niebezpieczne.

22 min. – Mecz bardzo się wyrównał.
25 min. – Frajerstwo przy rzucie rożnym. Tarasovs z bliska trafia do siatki będąc kompletnie nie kryty.
30 min. – Lech rzucił się do ataku. Niecelne strzały Linettego oraz Pawłowskiego.

35 min. – Są akcje, jednak brakuje strzałów.
40 min. – 0:2 po rzucie karnym. Kamiński dał się uprzedzić rywalowi, który zanurkował, a sędzia wskazał na wapno. Jedenastka nie powinna jednak zostać podyktowana.
45 min. – Nie da się patrzeć na grę Lecha. Wyglądają jakby pierwszy raz ze sobą grali.
45 min. – Do przerwy 0:2.

48 min. – W drugiej połowie Lech gra szybciej i bardziej agresywnie.
55 min. – Akcje Lecha są efektowne tylko nie ma z nich nawet celnych strzałów.
60 min. – Nic nie wskazuje nawet na jednego gola. Jaga gra na czas i umiejętnie się broni.

67 min. – Lechici wymieniają masę podań z których nic nie wynika. Sami utrudniają sobie grę dryblingami.
70 min. – Przez całą drugą połowę Lech bije głową w mur jak na początku sezonu.
75 min. – Ustawienie z 3 obrońcami nie przynosi po przerwie żadnego efektu.

81 min. – Niecelny strzał Pawłowskiego. Wcześniej ładną akcję przeprowadził Sisi.
87 min. – Nerwowo zrobiło się przy linii bocznej. Coś takiego najbardziej pasuje oczywiście Jagiellonii.
90 min. – Burić zatrzymuje strzał z około 30 metrów. Wcześniej błąd popełnił Dudka.
90+3 min. – Strzał rozpaczy Jóźwiaka.
90+5 min. – Do następnego meczu.

KKS Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:2)

Bramki: 25.Tarasovs 40.Tomasik – k.

Żółte kartki: Kadar, Linetty – Tarasovs, Drągowski, Świderski, Burliga

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 14366

KKS Lech: Burić – Ceesay (46.Jóźwiak), Dudka, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka (74.Jevtić) – Sisi, Linetty, Pawłowski – Kownacki (79.Lovrencsics).

Rezerwowi: Kotorowski, Wilusz, Wolkov, Gajos, Lovrencsics, Jóźwiak. Jevtić.

Jagiellonia: Drągowski – Burliga, Madera, Tarasovs, Tomasik – Grzyb, Góralski – Frankowski (79.Alvarinho), Vassiljev (90.Szymonowicz), Cernych – Grzelczak (68.Świderski).

Rezerwowi: Baran, Wasiluk, Guti, Sirok, Alvarinho, Szymonowicz, Świderski.