Na stadionie: Lech to MY

Po dwóch tygodniach przerwy kibice Lecha Poznań mieli w niedzielę okazję wrócić na Bułgarską, by z trybun wspierać drużynę w walce o bardzo ważne ligowe punkty. Akcja nakręcania się na mecze przynosi skutki i chociaż Kocioł prezentował się przyzwoicie.

Wynik i także postawa zawodników w Bielsku nie zachęcała do przyjścia na kolejny mecz. Na Inea Stadion przybyli tylko najwierniejsi kibice w oficjalnej liczbie 14366 osób. Frekwencja była więc nieco niższa niż na inauguracyjnym meczu z Termaliką Nieciecza, choć tak jak wcześniej wspomnieliśmy, Kocioł prezentował się przyzwoicie. Do stolicy Wielkopolski przyjechało około 250 fanatyków Jagiellonii. Goście zaznaczyli swoją obecność przed meczem okrzykiem „Jesteśmy zawsze tam”. Potem w trakcie spotkania byli zupełnie niesłyszalni.

Zaraz po pierwszym gwizdku sędziego w Kotle została ukazana „biało-czerwona” patriotyczna oprawa „Śmierć Wrogom Ojczyzny” z użyciem folii i sektorówki. Podczas jej prezentacji kibice skandowali m.in. „Część i chwała bohaterom”. Oprawa została przedstawiona ku czci Żołnierzy Wyklętych i nawiązywała do dnia 1 marca, który jest Narodowym Świętem Pamięci o nich.

Po oprawie Kocioł ruszył z bardzo mocnym dopingiem. Wszystko układało się dobrze do momentu stracenia bramki. Po golu dla Jagiellonii doping trochę podupadł, ale Kotarze szybko udało się go z powrotem nakręcić. Przy stanie 0:1 i jeszcze potem nie zabrakło okrzyków „Gramy do końca! Kolejorz gramy do końca”. Lechitów schodzących do szatni na przerwę żegnały oczywiście gwizdy, jednak nie aż tak duże jak można się było tego spodziewać. Ewidentnie wielu kibiców przyzwyczaiło się, że ten zespół stać w tym sezonie na dosłownie wszystko, a nawet tak tragiczny wynik u siebie nie jest jakąś większą niespodzianką czy czymś nowym. W końcówce spotkania, kiedy było wiadomo, że nic już się nie wydarzy Kocioł skandował „biegać, walczyć i się starać” oraz kilka razy „Lech to MY”. Dopiero po spotkaniu, kiedy lechici nieśmiało podeszli pod dwójkę odśpiewano „Czy wygrywasz czy nie” co oczywiście nie było skierowane do zawodników.

Wczoraj piłkarze zrobili wszystko, żeby jeszcze mocniej zniechęcić kibiców do Lecha i odstraszyć ich od stadionu. Frekwencję na kolejnych meczach „załatwili” w 40 minut. Do puszek zebrano zaledwie 5230 zł co oznacza spadek w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Termaliką Nieciecza o blisko połowę. Apele, w tym również nasze, by wrzucać bejmy do puch niestety nic nie dają. Wynik wczorajszej zbiórki jest bardzo słaby, a jeszcze znajdują się bezczelne osoby narzekające na brak opraw. Przed wczorajszym meczem odbyła się zbiórka artykułów spożywczych i chemii gospodarczej dla Polaków mieszkających zza wschodnią granicą. Teraz przed Lechem środowy wyjazd do Zabrza na który wraz z kibicami wybiera się wiceprezes klubu. Piotr Rutkowski będzie miał szansę na żywo poczuć co znaczy dla fanatyków Lech Poznań.

Autor zdjęć: Krzysztof Krause