Na stadionie: Tylko Pasy i poznański Lech

Na przełomie lutego i marca polska Ekstraklasa nabrała rozpędu. Zaledwie tydzień po meczu z Jagiellonią Białystok i cztery dni po wyjeździe do Zabrza kibice Lecha Poznań wrócili na Bułgarską.


Mecze z Cracovią zawsze są niezwykle ciekawe, ale pod względem sportowym kibice nie wspominali ich ostatnio zbyt miło. Zespół z Krakowa zawsze był niewygodny. Tym razem stawka spotkania była bardzo duża, bowiem tylko zwycięstwo dawało Lechowi realne szanse na dogonienie „Pasów” jeszcze przed końcem sezonu zasadniczego lub najpóźniej w grupie mistrzowskiej. Oficjalnie na Bułgarską przyszło wczoraj 24813 osób co jest trzecią frekwencją na Kolejorzu w tym sezonie. Mimo dobrego wyniku jest małe „ale”.

null
null

W tej liczbie aż 10918 osób to gimnazjaliści nie tylko z Wielkopolski, którzy na stadionie zjawili się dzięki akcji „Gimnazjaliści na Kolejorza” ustanawiając przy okazji nowy rekord. Gdyby odjąć młodych kibiców bilety kupiło trochę ponad 3 tysiące osób, bowiem blisko 11 tysięcy to posiadacze karnetów. Jest to więc słaby wynik, którego trudno będzie poprawić jeśli nasza drużyna nie będzie regularnie wygrywała i pięła się w górę tabeli. Tylko zwycięstwa przyciągną na Inea Stadion więcej ludzi.

Tymczasem jak na mecz przyjaźni przystało zanim rozpoczęło się spotkanie odegrano i odśpiewano oba hymny. Hymn Cracovii nie został jednak odtworzony w całości, zatem Kocioł dźwięcznie dośpiewał brakującą zwrotkę. Doping stał wczoraj na bardzo dobrym, fanatycznym poziomie. Wpływ na niego miał na pewno przebieg spotkania w którym po straconej bramce Lech szybko wyrównał. Trochę dziwnie wyglądała jednak sytuacja w której przy stanie 0:1 śpiewało się „Pasy gol”.

Zgodowy doping był w niedzielę prowadzony regularnie. Nie obyło się też bez kilku „pozdrowień” Wisły w tym odśpiewania przyśpiewki „Waszym ojcem Josef Fritzl”, w mieście nie znaczycie nic”. Po przerwie śpiewano także zgodową przyśpiewkę, której słowa znajdują się poniżej. Kocioł był ofanowany inaczej niż zwykle. Początkowo wywieszano 8 fan w tym 5 zgodowych. Dopiero potem pojawiły się 2 dodatkowe – „Naród wybrany, Cracovia Pany!!!” oraz „Nigdy nie zejdziemy na psy” z przekreśloną białą gwiazdą.

Hej kibicu, zgoda święta rzecz,
tylko „Pasy” i poznański Lech,
jeden za drugim się stawi
razem dziś się bawi,
przyjaźń będzie wiecznie trwać!

null
null

Niedzielny mecz z Cracovią trzymał w emocjach do ostatnich minut. Bramka w 87. minucie sprawiła, że Bułgarska wręcz eksplodowała. Po niej na pełnej petardzie odśpiewano fanatycznie „Kibicowski Świat”, a wielu kibiców po golu Macieja Gajosa nie usiadło już na swoich miejscach. Kiedy sędzia zakończył spotkanie wreszcie stadion był zadowolony. Przed wczorajszym meczem zbierano dary dla rodziny poszkodowanej w pożarze w Dusznikach. Teraz przed Lechem Poznań wyjazd w najbliższą sobotę na gorący teren do Chorzowa. Zaledwie 3 dni po meczu z Ruchem przyjedzie do nas Zagłębie Sosnowiec, a 19 marca warszawska Legia. Wiosna nabierze więc jeszcze większego tempa.

Autor zdjęć: Krzysztof Krause


Kibicowsko na Bułgarskiej – poprzednie mecze:

Sezon 2015/2016

> Kibicowsko: Lech – Jagiellonia 0:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Termalica 5:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 2:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Wisła 2:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Zagłębie 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Górnik Ł. 3:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Fiorentina 0:2 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 2:2 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Górnik 1:1 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Ruch 1:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Belenenses 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Podbeskidzie 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Piast 0:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Videoton 3:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – Korona 0:0 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FC Basel 1:3 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Lechia 2:1 + FOTO
> Kibicowsko: Lech – FK Sarajevo 1:0 + FOTO i VIDEO
> Kibicowsko: Lech – Pogoń 1:2 + FOTO
> Kibicowsko: SPP, Lech – Legia 3:1 + FOTO i VIDEO

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <10 komentarzy

 1. Kolejorz pisze:

  Wszyscy do Chorzowa!

 2. Mouze pisze:

  Przyjaciół zawsze trzech!ARKA!CRACOVIA!LECH!

 3. kacper pisze:

  Dlaczego w ciągu całego meczu nie zostały ani razu odśpiewane przyśpiewki „W grodzie Przemysława”, „Dziś Lech mecz swój gra” i „Każdy z nas to wie”? Doping dużo na tym stracił.

 4. 1922 pisze:

  Widać było że kibice z Krakowa mocno zmęczeni weekendem w Poznaniu 🙂

 5. ArekCesar pisze:

  Pozostaje liczyć, że Cracovia odkuje się teraz na kolejnym rywalu. Wiadomo na kim.

 6. Mary pisze:

  „Pasy gol…” do teraz mi chodzi po głowie 🙂 A fala jak wypadła?

 7. eLcmiak-2 pisze:

  Dobra, teraz tylko niech jakoś zleci do meczu z Legią, kibicowanie oczywiście na VIP-ie, kiełbaska, bigosik, a potem już lecę na Islandię obejrzeć kratery, fajne widoki, polecam.