Prima aprilis + 65 zdjęć z meczu

lechslaskO godzinie 20:30 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, początek meczu 29. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, pomiędzy zespołem Lecha Poznań a drużyną Śląska Wrocław. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

19:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Nad stadionem słońce. Liczymy dziś na 3 punkty.

19:12 – Poniżej skład Lecha. Na rezerwie tylko 5 zawodników. Sami obrońcy.

19:15 – Przed chwilą spacer zakończyli piłkarze obu ekip.

19:18 – Jak widać na zdjęciu wyżej murawa wygląda bardzo dobrze. Liczymy na efektowną grę.

19:19 – Na stadionie na razie garstka kibiców. Fanatyków Śląska dziś nie będzie.

19:30 – Na Bułgarskiej pojawi się dziś 32 niepełnosprawnych kibiców Śląska, którzy regularnie jeżdżą za swoją drużyną.

19:38 – Poniżej skład Lecha. Ciekawy i ofensywny.

19:39 – Kibiców powitał właśnie spiker. Zachęcał do dopingu, bo 3 punkty są nam dziś bardzo potrzebne.

19:43 – Na trybunach nie brakuje sporych grup gimnazjalistów.

19:49 – Bramkarze obu ekip są już na rozgrzewce.

19:52 – Oba zespoły też już są. Wbiegły na murawę w tym samym momencie.

19:57 – 33 minuty przed meczem na stadionie pustki. W Kotle są już pierwsze fany.

19:58 – Górnik – Pogoń 1:1. To bardzo dobry wynik dla Lecha. Wystarczy wygrać dwa najbliższe mecze i 4. miejsce po sezonie zasadniczym stanie się faktem.

20:15 – Kocioł zapełniony jakoś w połowie.

20:15 – Lech u siebie dnia 1 kwietnia jeszcze nie wygrał. W 2011 roku zremisował ze Śląskiem 2:2. Rok temu przegrał za to w Stargardzie 1:3.

20:16 – Oba zespoły zakończyły już rozgrzewkę.

20:22 – Spiker czyta składy. Niebawem zaczynamy.

20:25 – Kocioł ruszył już z dopingiem.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech zagra w tradycyjnych strojach, Śląsk na biało.

1 min. – Pierwszy i niecelny strzał z daleka gości.
4 min. – Niecelny strzał Hołoty z daleka.
8 min. – Na razie dwie wrzutki wyłapane przez Abramowicza.
10 min. – Płaski strzał Morioki wpada tuż przy słupku. 0:1.
13 min. – Kocioł pod bramkę Śląska po wrzutce z lewej strony. Trałka nie dał rady oddać strzału.
15 min, – Przy golu dla Śląska znów zawinił Wilusz. To już drugi mecz.

20 min. – Nie zanosi się na gola. Gra jest na razie bardzo wyrówna.
22 min. – Dobra wrzutka Jevticia. Niestety Trałka nie zdołał zamknąć akcji głową.
27 min. – Dobra interwencja Buricia po sprytnym uderzeniu.
28 min. – Zablokowana wrzutka Gergo i dwa strzały. Lech napiera.
29 min. – Nielsen stracił piłkę po dobrym podaniu Jevticia.

33 min. – Abramowicz paruje strzał Jevticia! Niestety Nielsen nie zdążył z dobitką.
38 min. – Kolejną oskrzydlającą akcję lechitów zatrzymują obrońcy.
45 min. – Do przerwy 0:1. Przeciętna gra i jeszcze słabszy wynik.

50 min. – Nie zanosi się na bramkę dla Lecha. Wyrównany początek II połowy.
50 min. – Kompletnie niepotrzebny strzał Gergo z daleka.
57 min. – Kędziora przepuścił wrzutkę z prawej strony. Uderzenie Morioki na szczęście obronił Burić.
59 min. – Piłka po rykoszecie mija bramkę Buricia.

67 min. – Nie da się tego oglądać ani komentować. Nic się nie dzieje.
69 min. – Celny strzał Gajosa.
71 min. – Burić kapitalnie broni dwa strzały z bliska.
75 min. – Zostało 15 minut na bicie głową w mur.

81 min. – Burić wybronił dziś Lechowi sporo. Tylko nie on miał być dziś bohaterem.
86 min. – Abramowicz łapie piłkę po wstrzeleniu piłki.
87 min. – Jevtić tuż obok słupka. Będzie jednak rożny.
90 min. – Abramowicz broni główkę Nielsena.
90+3 min. – Koniec. Dobranoc.

KKS Lech Poznań – WKS Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)

Bramki: 10.Morioka

Żółte kartki: Dudka, Trałka – Dankowski

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 17697

KKS Lech: Burić – Kędziora, Kamiński, Wilusz, Volkov (64.Kadar) – Dudka (64.Arajuuri), Trałka – Lovrencsics, Gajos, Jevtić – Nielsen.

Rezerwowi: Kotorowski, Kadar, Gumny, Arajuuri, Ceesay.

WKS Śląsk: Abramowicz – Pawelec, Celeban, Dvali, Dudu Paraiba – Hołota, Hateley – Dankowski (59.Grajciar), Morioka (90.Kokoszka), Pich (90.Ostrowski) – Mervo.

Rezerwowi: Pawełek, Ostrowski, Zieliński, Kokoszka, Kaczmarek, Grajciar, Gecov.