Cyrk na kółkach + 35 zdjęć z meczu

lechpiastO godzinie 18:00 na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17, początek meczu 32. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Piasta Gliwice. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

16:43 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś pewnej wygranej.

16:48 – Obie drużyny odbyły już spacer po murawie. Nie trwał zbyt długo.

16:48 – Poniżej skład Lecha. W miarę optymalny i silny skład.

16:52 – Mało wiosenna pogoda dziś w Poznaniu. Od rana wieje i co jakiś czas kropi.

16:52 – Na trybunach garstka kibiców.

16:54 – Murawa wygląda dziś przyzwoicie. Zwłaszcza pod II trybuną, gdzie jeszcze w sobotę stała scena (odbyły się tutaj obchody chrztu Polski).

16:58 – Cieszy na pewno brak rotacji w składzie i powrót do jedenastki Pawłowskiego. Trener Urban lubiący jednak rotować prędzej czy później to zrobi, a przecież każde spotkanie jest ważne.

16:58 – Kolejny raz w kadrze nie Sisiego. Jego umowa kończy się w czerwcu.

17:04 – Poniżej skład Piasta. Jest sporo zmian. Inne także ustawienie.

17:10 – Bramkarze są już na rozgrzewce.

17:11 – Był deszcz nad stadionem, to teraz dla odmiany słońce.

17:12 – 12-13 tys. na meczu to dziś maks. Na razie nie ma nawet 200 osób.

17:15 – Bramkarze Lecha także już są.

17:17 – Lech ma wyrównania rachunki z Piastem. Przegrał oba mecze w tym sezonie i to bez zdobycia gola. Dziś wygrywając zbliży się do niego na 5 punktów. Stawka jest spora.

17:21 – Piast już w komplecie na rozgrzewce.

17:23 – Lechici też już są. Garstkę kibiców przywitał właśnie spiker

17:26 – W Kotle są wywieszane peirwszy fany.

17:26 – Nie czuć w ogóle przedmeczowej atmosfery i stawki tego spotkania.

17:30 – Układ fan trochę inny niż zwykle.

17:41 – W Kotle w porywach z 300 osób. Smutny widok.

17:44 – Przy korzystnych wynikach da się dziś nawet wskoczyć na 4. miejsce, które po 37. koleje da puchary.

17:48 – Obie drużyny są już po rozgrzewce. Na stadionie na razie z 2-3 tys.

17:51 – Kibice na stadion ochoczo nie walą. Nie wygląda to dobrze. W dodatku zanosi się na deszcz.

17:53 – Spiker czyta składy. Zaraz zaczynamy bardzo ważny mecz.

17:57 – Termin meczu i aura zrobiła swoje. Jest pusto.

17:57 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

17:59 – Fotki trybun tradycyjnie w przerwie.

18:31 – Odezwała się mała grupa fanów Piasta.

4 min. – Pierwsza akcja Lecha. Jevtić nie dał rady przedrzeć się pod bramkę.
6 min. – GOOOL!!!!!!!! !! Jevtić traci piłkę na 20 metrze, ale przejmuje ją Linetty, który płaskim strzałem zdobywa gola!
10 min. – Nielsen do Jevticia. Ten stracił piłkę, ale będzie chociaż róg.
11 min. – Niecelny strzał Trałki.
11 min. – Pierwszy celny strzał obroniony przez Buricia.
14 min. – Barisić wygrywa główkę z Kędziorą i trafia w poprzeczkę! Piłka przeleciała jeszcze po rękach Buricia.

17 min. – Piast się przebudził.
21 min. – Szymek sprytnie głową do Nielsena. Niestety ten był spóźniony.
21 min. – Znów Nielsen. Przesadził jednak z dryblingiem.
25 min. – Lechici ładnie operują piłką. Widać powrót Pawłowskiego.
28 min. – Dobra obrona Buricia po uderzeniu z daleka.

31 min. – Linetty trafia w spojenie słupka z poprzeczką!
34 min. – Lech wyszedł 3 na 3. Niestety Nielsen chybił z ostrego kąta.
38 min. – Mocny strzał Linettego paruje Szmatuła, lecz na miejscu jest Nielsen i szczęśliwie zdobywa gola na 2:0!!!
40 min. – Pawłowski stracił piłkę w dobrej sytuacji.
45 min. – Do przerwy 2:0. Jest dobrze.

46 min. – Lech coś długo nie wychodzi na II połowę.
46 min. – Już są.
47 min. – Bombę Bukaty z daleka paruje Burić.
47 min. – Długie podanie do Nielsena. Niestety Duńczyk znów stracił piłkę.
51 min. – Już tylko 2:1. Wrzutka w pole karne, Zivec uprzedza Arajuuriego i lobując Buricia zdobywa gola.
54 min. – Piast rzucił się do ataku. Lech musi się obudzić, gdyż w tej połowie tylko się broni licząc na kontry.
56 min. – Dobra główka Nielsena po rzucie rożnym. Zabrakło niewiele.

62 min. – 2:2. Kontra Piasta i Maraz zdobywa pięknego gola. ZACZNIJCIE GRAĆ!
65 min. – Czasu coraz mniej, a Lech nic nie wygra. W II połowie dosłownie stanął.
70 min. – Piast będzie grał w „10”.
75 min. – Kownacki psuje kolejną dobrą kontrę.

77 min. – Fatalny strzał Pawłowskiego.
85 min. – Szmatuła broni uderzenie Linenttego!
87 min. – Gajos marnuje kapitalną kontrę. Co za wstyd!
90+2 min. – Celny strzał Gajosa.