W niedzielę rano kibicowska motywacja piłkarzy. Wciąż trwa akcja „Odpalamy na oprawy”

ppPojutrze rano ponad 11 tysięcy kibiców wyruszy w kierunku Warszawy, by z trybun Stadionu Narodowego wspierać Kolejorza w walce o 6 krajowy puchar w historii. Zanim wszyscy udadzą się na finał warto jeszcze w niedzielę pojawić się na Bułgarskiej i przede wszystkim wciąż wesprzeć zbiórkę pieniędzy na oprawy.


Jutro o 9:00 każdy kibic chcący przypomnieć piłkarzom, gdzie grają, o co grają, czego wszyscy chcemy i co mają zdobyć może pojawić się pod Inea Stadionem. Tuż przed wyjazdem całej drużyny na finał do Warszawy dojdzie do kibicowskiej mobilizacji zespołu Lecha Poznań, który po 7 latach przerwy może, a właściwie to musi przywieść Puchar Polski do stolicy Wielkopolski. Na forum pojawił się apel Klimy zachęcający wszystkich do złożenia w niedzielę rano wizyty pod stadionem. Pełna treść przesłania poniżej:

Apel Klimy do wszystkich kibiców z forum HejLech:

Chyba nikomu z Was nie muszę mówić jak ważny mecz czeka nas w najbliższy poniedziałek. Niestety obawiam się, że nasi piłkarze nie do końca zdają sobie z tego sprawę oraz jak bardzo już ten sezon spierdolili! Dlatego trzeba im pokazać i uświadomić, że do Warszawy mają jechać po zwycięstwo i zdobyć Puchar Polski! Wszyscy musimy zebrać się o godzinie 9:00 w niedzielę od strony ulicy Ptasiej i zablokować wyjazd piłkarzy i w emocjonalny żywiołowy sposób zdopingować ich przed tym ważnym dla nas meczem! Przekażcie wszystkim swoim znajomym, że mają przyjść w niedzielę pod stadion! Nie wypuścimy ich tak długo aż nie zrozumieją po co jadą do Warszawy! Zagranicą kibole potrafią przyjść w kilka tysięcy na trening, żeby zjebać albo zmotywować piłkarzy to i my też możemy przyjść. Pewnie nie w takiej ilości ale te kilka stów naładowanych kiboli pewnie by naszym piłkarzom dodało pewności siebie, bo coś mi się zdaje, że zamiast jaj na boisku to mają wydmuszki. Mają połamać giry tym frajerom z Warszawy a nie kolejny raz wracać ze spuszczonymi głowami do domów. DLATEGO WSZYSCY W NIEDZIELĘ NA BUŁGARSKĄ!!! ZBIÓRKA 9:00!!!

W poniedziałek na finał do Warszawy miało udać się 10 pociągów specjalnych, ale przez PKP trzeba było zrezygnować z jednej bany. Ostatecznie do Warszawy pojedzie ich 9. Jak dotąd ustalono dokładne godziny odjazdu pociągów ze Środy, Piły i Gniezna, a także 4 z Poznania, które są podane poniżej:

KOLEJORZ
Poznań – 05:20

FANATYK
Poznań – 06:45

BUŁGARSKA
Poznań – 08:48

KOCIOŁ
Poznań – 10:02

POŁUDNIOWA WIELKOPOLSKA
Środa – 07:28
Jarocin – 08:04
Pleszew – 08:21
Ostrów – 09:07

LANDY Z PÓŁNOCY
Piła – 05:33
Nakło – 06:29
Inowrocław Rąbinek – 08:35

GRÓD LECHA
Gniezno – 08:06
Września – 08:47
Konin – 09:22
Koło – 09:50

BIAŁAS
Poznań – ?

ANIOŁA
Poznań – ?

(Za SKLP)

Z winy PKP i policji nie są jeszcze znane (stan na 30.04, godz. 00:00) godziny odjazdów pociągów „Białas” oraz „Anioła”. Nowe szczegóły i informacje w tej sprawie przekaże SKLP w wątku tutaj -> TUTAJ

Informujemy, że każdy kibic jedzie i wraca tym pociągiem, który ma napisany na bilecie. Wszystko po to, żeby uniknąć sytuacji w której jedna bana pojedzie przepełniona, a druga będzie w połowie pusta.

Tymczasem m.in. poprzez meczowe zbiórki do puszek, urny wystawione w Tifo i salonie CAR-POL czy zakłady cały trwała i cały czas trwa zrzuta na finałowe oprawy, które są już przygotowywane przez ultrasów Lecha Poznań. 2 maja to priorytet dla piłkarzy, trenerów, zarządu i kibiców. Po prostu dla całego Kolejorza. Kibicowsko na Narodowym musimy być najlepsi, a do tego potrzebne jest wsparcie finansowe każdego kibica.

Kilkanaście dni temu na stronie „fans4club.com” ruszyła akcja „Odpalamy na oprawy” organizowana przez Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. Celem akcji było zebranie 84 tysięcy złotych, które w pełni pozwolą zrealizować ultrasom Lecha Poznań to wszystko co 2 maja chcą przedstawić na Stadionie Narodowym. Mimo już 30 kwietnia wciąż można pomóc ultrasom. Żeby wziąć udział w akcji „Odpalamy na oprawy” należy przede wszystkim wejść na stronę „fans4club.com”, a konkretnie -> TUTAJ gdzie znajdują się wszystkie szczegóły akcji.

Po prawej stronie znajdziecie tam nagrodę dla siebie, którą otrzymacie wspierając akcję odpowiednią kwotą. Dołączyć do akcji „Odpalamy na oprawy” można już od 6 zł. Im więcej dany kibic wpłaci pieniędzy tym zgarnie lepszą nagrodę. Np. przelewając 1922 zł wygra się spotkanie z Karolem Klimczakiem. Wpłacając mniejsze kwoty można też m.in. spędzić dzień w akademii Lecha Poznań z Ivanem Djurdjeviciem, spotkać się ze znanymi kibicami w tym choćby z Uszolem, z piłkarzami Lecha Poznań czy wygrać karnet vipowski.

Na ten moment (stan na 30.04, godz. 00:00) osiągnięto 33% zakładu. Zebrano 28,429 zł. Do akcji, która potrwa jeszcze 2 dni dołączyło do tej pory 388 kibiców Kolejorza, którym zależy, aby 2 maja był wielkim kibolskim świętem fanatyków Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Mistrza Polski wciąż zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Odpalamy na oprawy” dostępnej tutaj -> TUTAJ.

Dodajmy, że ostatni finał na Narodowym obejrzało 45322 widzów, a Lecha Poznań wspierało 11700 kibiców. Z kolei przedostatni finał z udziałem Kolejorza w Bydgoszczy zobaczyło 17 tysięcy widzów w tym 6300 kibiców Lecha Poznań i 6800 warszawskiej Legii. Natomiast nasz ostatni, zwycięski finał Pucharu Polski w Chorzowie w 2009 roku zobaczyło blisko 28 tysięcy ludzi w tym 18 tys. kibiców Ruchu i blisko 9000 fanów Kolejorza (wraz ze zgodami). Lech Poznań jest 5-krotnym zdobywcą pucharu krajowego (po raz ostatni wywalczył go 7 lat temu) i 4-krotnym finalistą Pucharu Polski. Zwycięzca Pucharu Polski w poniedziałek, 2 maja zapewni sobie prawo startu w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy 2016/2017.


Kibice Lecha na Finale PP w 2015 roku (11700 w tym zgody):

null
null

Kibice Lecha na Finale PP w 2011 roku (6300 w tym zgody):

null

Kibice Lecha na Finale PP w 2009 roku (9000 w tym zgody):

null

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <34 komentarze

 1. Ice Tb pisze:

  Coś mi się wydaje że teraz to już zdają sobie sprawę i nawet ich motywować nie trzeba a raczej życzyć powodzenia, w końcu finał i każdy sportowiec chciałby zdobyć jakieś trofeum w życiu a niektórzy mogą nie mieć już drugi raz takiej możliwości… Każdy by chciał zagrać w takim meczu, mi to finał ligi mistrzów przypomina a jak nie możemy grać w tamtym to mamy nasz, polski…

 2. Bolek pisze:

  Podoba mi się apel Klimy. Jasny, konkretny i bez zbędnych dyplomatycznych uogólnień – a takich przed Pucharem potrzebujemy. Grojki mają wyrwać ten puchar nawet gdyby mieli później miesięczne kontuzje! A kibole za walkę dla prawdziwych piłkarzy umieją się odwdzięczyć (przykład Piątka). Do boju Kolejorz!!!

 3. Bolek pisze:

  miesięczne kontuzje leczyć*

 4. Olo pisze:

  Już robię przelew aby spotkać z Klimczokiem i Uszolem. Popieram akcje motywacyjną Ptasia 9.00. W Lechu trzeba zapierdalać.

 5. arek z Debca pisze:

  Brawo Klima. Niestety wielu z nich ma wyjeb….. Tylko wysoka premia moze do nich przemowic bo gadanie o honorze, barwach to dla wiekszosci jakas abstrakcja. To samo odnosi sie do specjalistow od Excela.

 6. Kibol pisze:

  Mobilizacja ludzie! W niedzielę pod stadion, w poniedziałek Puchar dla Lecha a teraz odpalamy na oprawy!

 7. TylkoLech pisze:

  Gdzie są pieniądze za 3 specjale? Znowu pojedziemy jak bydło ale ktoś 150 tysięcy przytuli.

 8. rafi pisze:

  Mam kuzyna w W-wie i tam chodza pogloski ze jednak pojedzie 7 pociagow od nas a nie 9.Wyjebia nas z tych dwoch czyli nie pojada w ogole i taki ma byc final – jesli to prawda to niezle jaja sie szykuja na maksa.
  Z reszta to samo mowi rzecznik policji ze nie wiadza nic o 9 tylko 7 pociagach ajkie maja byc – zrodlo legia.net

 9. rafi pisze:

  Za Legia.net:

  Wejścia dla kibiców z Poznania zostaną wyznaczone od strony stacji kolejowej PKP Powiśle, na którą zostaną dowiezieni SIEDMIOMA pociągami specjalnymi i przeeskortowani na stadion. – mówi Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy.

 10. kibol z IV pisze:

  Puchar albo z buta do domu. Niekoniecznie musi nim być Poznań. No i wiara można zalicytować za skromne 1922 pln spotkanie z „naszym” drogocennym prezesem .
  Życie przerosło kabaret ! @bezjimienny licytuj ! fotke sobie strzelisz i wnukom będziesz pokazywał.

 11. Kolejorz pisze:

  Miało być 10 a będzie 7 a co to za różnica ważne że zapłacili 🙂 Kolejnym absurdem jest godzina odjazdu 5:20, 5:33, 6:45 serio? o 10 w Warszawie? a mecz o 16

 12. Mary pisze:

  Nad tym meczem jakaś klątwa wisi. Drużyna daje d* w każdym meczu, kibice zniechęceni i na wszystko marudzą. Matactwa na kupbilet. Odwołane pociągi, niechęć ich wpuszczenia na Wawa Stadion. Parking też w innym miejscu wyznaczony, nie przy naszej bramie. Trzeba było na rejsówki się umówić, to by się stolica obudziła. Wygramy to! Na złość wszystkim 🙂

 13. Tipi pisze:

  Pomyśl kto w głównej mierze jedzie tymi banami o 5 i o 6 rano. Jadą tam także dla Ciebie, dla siebie – dla nas.
  Ale sam jestem ciekaw gdzie 3 brakujące pociągi. To swoją drogą.

 14. arek z Debca pisze:

  I to jest wlasnie Polska i ta PKP rodem z komuny. 9 Pociagow bylo zalatwionych juz w styczniu i do tej pory zostaly sprzedane bilety na 2 pociagi, ktore wg PKP nie istnieja. Paranoja. Kilka tysiecy ludzi pojedzie jak bydlo a potem beda sie oburzac, ze sa jakies zniszczenia.

 15. tylkoLech pisze:

  @TylkoLech – Mam ten nick od kilku lat, różni się tylko pierwszą literą, u mnie jest mała.
  Jeśli można, to prosiłabym o zmianę.

 16. Rafgor pisze:

  To wczesne pociągi zapewne wiozą oprawę i trzeba to wszystko przygotować.

 17. pozn pisze:

  Jutro wszyscy którym zzależy na pucharze mają się wstawić o 9:00 na Bułgarskiej!! A nie narzekać tylko na forach! PUCHAR DLA LECHA!!

 18. Tipi pisze:

  Jak to wstawić? Ja nie piję przed południem więc nie będę wstawiony.

 19. pozn pisze:

  😉

 20. Kolejorz! pisze:

  Jak mamy wysiadać na Powiślu to idziemy pochodem przez miasto nie wsiadać do autobusów niech psy się martwią, chociaż Legie po miesicie pogonimy 🙂

  • KKS pisze:

   Żeby się nie skończyło jak kilka lat temu na Grabiszyńskiej we Wrocławiu otwartą „wojną” śląsk+wisła+lechia VS. Lech+Areczka+Cracovia!!! 😉

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   z Powiśla na stadion jest 500 m.

 21. seryjny. m pisze:

  Anioła odjazd z Poznania 7.45 (info z forum)

 22. Poznań pisze:

  Pajac 😀 może i pajac ale posuwa ciebie CWE7U !

 23. JR (od 1991 r.) pisze:

  a co tirówki zrobiły ściepę dla pzpn-u?

 24. 1922 pisze:

  Widzieliście ile do Warszawy będzie jechał pociąg Anioła?

 25. Vvega pisze:

  Zróbcie fotorelacje z jutrzejszego spotkania z drużyną, gdyż sam nie mogę być, a chcę zobaczyć ich miny.

 26. Vvega pisze:

  Zróbcie fotorelacje z jutrzejszego spotkania z drużyną, gdyż sam nie mogę być, a chcę zobaczyć ich miny.

 27. kksLP pisze:

  Zamienię koszulkę XL na większą. Jeśli ktoś dostał za dużą, proszę o wpis w temacie.

 28. Przemo86 pisze:

  Proszę relacje z motywacji piłkarzy 🙂 niestety praca uniemożliwiła pojawienie się pod stadionem

 29. lech 1976 pisze:

  Z tego co się orientuję rozmiar XL, to największy z możliwych przy wyborze finałowej koszulki.

 30. Krzyzak z Torunia pisze:

  Byly tez xxl. Sam mam taka…

 31. kksLP pisze:

  Są większe niż XL ale u mnie zaszła pomyłka na listach i nie miałem już z czego wybierać. Jak ktoś dostał tą największą i chciałby coś mniejszego to pisać.