Kolejna edycja Pucharu Polski bez kibiców Lecha

raceNa dzisiejszym posiedzeniu Komisja Dyscyplinarna PZPN zadecydowała o karach za poniedziałkowy finał Pucharu Polski. Ukarane zostały oba kluby. Lech Poznań za przerywanie meczu przez kibiców został ukarany znacznie surowiej.


W rozgrywkach Pucharu Polski 2016/2017 wszystkie mecze na Bułgarskiej odbędą się przy zamkniętych trybunach. Dodatkowo bój o Superpuchar Polski 2016 odbędzie się bez udziału kibiców Kolejorza. Fani Lecha Poznań nie będą też mogli uczestniczyć przez rok w żadnym wyjeździe w rozgrywkach o Puchar Polski oraz Ekstraklasy do końca trwającego sezonu 2015/2016. Klub musi zapłacić także grzywnę w wysokości 250 tys. zł.

Treść komunikatu Komisji Dyscyplinarnej PZPN z dnia 5 maja 2016:

Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła ukarać klub KKS Lech Poznań:
1. karą zasadniczą zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności w rozgrywkach Pucharu Polski w okresie jednego roku w miejscowości będącej siedzibą klubu oraz w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;
2. karę zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na okres jednego roku w rozgrywkach Pucharu Polski i w meczu o Superpucharu Polski w 2016 roku;
3. karę zasadniczą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w rozgrywkach Ekstraklasy do końca sezonu 2015/2016;
4. dodatkową karą pieniężną w wysokości 250.000 (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy) zł.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna postanowiła zwrócić się do Rzecznika Etyki PZPN o zobowiązanie ww. klubu do naprawienia szkód wyrządzonych przez kibiców w infrastrukturze stadionowej – niezwłocznie po ich ostatecznym oszacowaniu.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <110 komentarzy

 1. jaro sier pisze:

  no i co to zmieni ?

 2. Marian pisze:

  Czyli wykluczenie ale inaczej nazwane!

 3. Nyom pisze:

  Czyli jak będziemy w finale nie bedzie kibiców na narodowym?

  • Mouze pisze:

   Dam sobie rękę uciąć,ze gdybyśmy weszli do finału to kara została by na finał zawieszona.Doszłoby do wielkiego porozumienia miedzy PZPN a SKLP,padłyby obietnice poprawy etc.PZPN zdaje sobie sprawę ze może psioczyć na kibiców,ale bez nich cały ten finał PP byłby gówno wart,o czym przekonali się podczas finału Zagłębię-Zawisza,gdzie bez kibiców ten mecz niczym nie różnił się od kopaniny w B-klasie.

  • Mikus pisze:

   Spokojnie jak sie nie da za bramka to pojedziemy na neutralne sektory gdzie może być jeszcze ciekawiej 🙂
   AUUU!

  • Mrozik1922 pisze:

   Mikus- jestem za! AVE KOLEJORZ

 4. T pisze:

  Czyli jak będziemy w finale to bez naszych kibiców tak?

 5. firsttime pisze:

  A po co ? Aby znow wlic racami na murawe ??

 6. On pisze:

  Za niskie te kary. Pani Malgorzata Taczer wiedzialaby co zrobic.

 7. Dario pisze:

  Niestety tak, i żadnego wyjazdu przez cały rok…

 8. tylkoLech pisze:

  Miotacze rac mogą być z siebie dumni, bo liczy się przecież dobra zabawa. Cała Polska była pod wrażeniem, warto było – programy informacyjne, żółty pasek we wszystkich tv – zaistnielismy.

 9. Jam pisze:

  Przecież to nie klub był organizatorem ,więc dlaczego został ukarany? ukarany powinien zostać organizator oraz kibice przekraczający przepisy prawa.

 10. slawek pisze:

  Wyłapać tych co rzucali i niech się zrzucają. Kara plus to co klub by miał za bilety z meczów i siebie. To nie był wyraz frustracji tylko świetna zabawa. Przynajmniej tak niektórzy podnieceni wypisują.

  • seniorka pisze:

   Nie wyłapią. „…niech się zrzucają” – no coś Ty.
   To sprawa klubu, który mają w sercach, niech on się buja;)

 11. mól pisze:

  Poziom głupoty współmierny do kar!

 12. Mouze pisze:

  Sa czyny,są konsekwencje.

  • aliz pisze:

   i tak w miarę łagodnie bo mogli wykluczyć całkowicie klub z tych rozgrywek. Klub znalazł się „na cenzurowanym” i podejrzewam że kary będą coraz wyższe – po prostu pięknie, q*wa pięknie…

  • Marecki60 pisze:

   Nie mogli Lecha wykluczyć z PP, ponieważ przepisy nie przewidują takiej możliwości. Kara i tak nie jest specjalnie wysoka.

 13. Marcel pisze:

  Zakaz na Cracovię i Zagłębie… hehe 🙂 Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Kolejorz gra!

 14. foxi85 pisze:

  Mogli wykluczyć Lecha z rozgrywek, trampkarze byli by wypoczęci i rozjechali by ekstraklapę w drzazgi w następnym sezonie.

 15. Tipi pisze:

  Już widzę jak w ewentualnym finale PZPN woli mieć wymieszanych ze sobą kibiców dwóch klubów i najazd Lecha na sektory neutralne 🙂
  Już widzę jak egzekwują zakaz wyjazdowy na Cracovię i Zagłębie z którymi są bardzo pozytywne kontakty. Taaa… po tyłku dostał klub, a kibice tylko rykoszetem.

 16. tylkoLech pisze:

  @ Jam – ale przecież Lech to My, co nieustannie podkreślają prawdziwi kibole, dlatego właśnie Lech został ukarany, a wraz z nim tysiące tych mniej prawdziwych kibiców, którzy co prawda racami nie rzucają, ale boli ich to, co dzieje się w klubie i naprawdę kochają Lecha a nie siebie.

 17. Dafo pisze:

  Zgadzam się z @jamem.
  Organizatorem była spółka 2012 plus czyli oni powinni ponieść karę plus Ci którzy rzucali, a nie Lech Poznań. Gdyby mecz sie odbywał na Bułgarskiej to rozumiem taką karę

 18. Powering pisze:

  Pierdolic to! ten PZPN i ich ustawki zakazy, nakazy, faforyzowanie kurtyzany z Warszawy. prawda jest taka ze bez kibiców niema widowiska .jesteśmy im potrzebni czy tego chcą czy nie

 19. zibi pisze:

  Rzeczywiście pojechali.

 20. Leszek pisze:

  Łagodna kara. Ci co rzucali oczekiwali większej.

 21. arek z Debca pisze:

  Kara bez sensu bo ci co rzucali i ci co to zaplanowali sa bezkarni. Niech to cale SKLP zaplacil teraz te 250 000. Dlaczego klub ma placic za wyczyny debili?

 22. kiki pisze:

  Bardzo dobrze, ja bym jeszcze zrobił zakaz wyjazdów na przyszły rok w ekstraklasie

 23. pyra fan kks z breslau pisze:

  z takimi lamagami po co grac mam wyjebane rok banicji dla tych patalachow 1 liga na ogranie

 24. adam pisze:

  Chory kraj, chore przepisy…

 25. Speed pisze:

  Ci którzy pisza ze PZPN to zło i bez kibiców nie będzie pucharu polski widać ze popieracie takie zachowanie . Źle ze klub został ukarany przez takich ludzi którzy rzucali te race na boisko a oni nic sobie z tego nie zrobią . To są Kibice? ? Kibice pomagają swojemu klubowi a przez takie glupie zachowanie Lech musi zapłacić 250 tys. Zł te pieniądze mogły by być wydane na coś innego . Lech to my ? Mowia Ci którzy rzucali racamy ale żaden z was nie da ani grosza żeby Lech mógł to zapłacić .

  Popieram race popieram oprawy popieram wszystko co wiąże się z kibicowaniem ale rzucać racami w zawodnika przekracza wszystkie granice kibicowania są jakieś granice .

 26. Pawelinho pisze:

  Wg mnie ukarać powinny być te osoby, które wrzucały race na płytę boiska może wtedy to by ich czegoś nauczyło, a tak grupka „geniuszy” pozostanie bezkarna.

  • Wiaduktor pisze:

   To już powinno być w rękach ultrasów. Oni między sobą powinni zrobić porządek ze zbyt narwanymi kibolami. Dopóki nie będzie silnego przywództwa wśród ultrasów, ale to takiego, którego słowo będzie ostateczne i nie do podważenia, dopóty takie akcje będą się nasilać. My, zwykli, kibice możemy się tylko wściekać.

 27. józef pisze:

  Czy wojewoda mazowiecki nie powinien zamknąć stadionu narodowego?

 28. kkslech pisze:

  I co płaczecie, gdzie w was fanatyzm? Od debili wyzywacie za race, Janusze głupie

  • ole pisze:

   Male Avanti a płacz jak na pogrzebie 🙂
   Juz niedługo będziemy słyszeć szelest otwieranych chipsów na trybunach. Do tego niestety to zmierza. Płaczcie dalej… KONSUMENCI.
   HEJ LECH!!!

 29. Fanzklin pisze:

  Tylko Lech , tylko Kociol ! Tylko Ultras !

 30. kibol pisze:

  Tyle PZPN, a prokurator wsadzi do ciupy za naruszenie nietykalności cielesnej i sprowadzenie zagrożenia.

  • Byly pisze:

   A wsadzą Jędrzejczyka(82min.) i imitację Ibry za brutalną napaść z zamiarem okaleczenia? Nie? Bo Tomasz Włodarczyk nie nalegał? Bo media warszawskie nie nakręciły fali oburzenia na te incydenty? „Bydło, boiskowi bandyci” itd., itp.. Komuś się nie chciało zauważyć, nie chciało skomentować i podburzyć opinię publiczną?
   Tirowscy dziennikarze osiągnęli swój cel – kibice Kolejorza i Klub nie zachwycają się oprawami, tylko ścigają się w potępianiu „12-go zawodnika” Lecha – najwierniejszych i najbardziej kreatywnych kiboli. Jeżeli to nie trolle, to frajerzy (ci „oburzeni”).

 31. Pszczółka kom pisze:

  Ciekawe ilu z was płaczki jeździ na wyjazdy nie tylko przy okazji finału PP? Pewnie żaden albo niewielu.To dotyczy fanatyków którzy przemierzają za Kolejorzem cały Świat więc pozwólcie że niech oni wypowiedzą się czy są debilami itd.Wy kibice jednego wyjazdu…

  • slawek pisze:

   Zakaz dotyczy także meczów u siebie, więc jednak pozostali coś tam mają do powiedzenia.

  • Jarecki pisze:

   Pszczółka – to niech nie jeżdżą jak mają robić taki rozpiździaj!! W pizdu z takim wieśniackim kibicowaniem. Jeszcze kilka lat temu nasi kibole byli podziwiani przez Europę. Naśladowani nawet. Pamiętasz choćby Pragę? Ale od finału w Bydgoszczy jest coraz gorzej a teraz buractwo sięgnęło zenitu. I jest obciach Kolego!

  • Pszczółka kom pisze:

   Jarecki to tak samo jak z kopaczami jeszcze niedawno podbijali Europę a dziś są frajerami.A obciach to nam zrobili piłkarzyki w całym obecnym sezonie Kolego

  • Jarecki pisze:

   Pszczółka – masz rację że kopacze już nie ci sami i robią nam obciach ! Ok.
   Ale wiemy czyja to wina – zarządu który zamiast wzmacniać, to oszczędza na każdym kroku , kupuje ogórków za czapkę gruszek itd. Tylko takim naszym zachowaniem im nie robimy krzywdy i obciachu tylko sami sobie. Oni zapłacą te parę groszy, opierdolą za jakąś bańkę ojro Karola i wyjdą na swoje. To my kibice – Poznaniacy mamy teraz opinię bezmózgów, a nie zarząd. Oni teraz mogą rżnąć wielce poszkodowanych , bo maja takich kibiców itp, itd. Nie klub i zarząd jest do dupy tylko my kibice jesteśmy najgorsi. Takimi rozpierduchami tylko i wyłącznie sobie – kibicom Kolejorza robimy pod górę.

  • Poznaniak pisze:

   Pszczółka jesteś fanatycznym hipokrytą.
   A fanatycy zapłacą kary i za szkody? Wszystkie?
   Oddadzą klubowi za poniesione straty (mecze bez publiczności) i straty wizerunkowe?
   Jak zrewanżują się kibolom co zamiast na stadionie będą musieli przez rok oglądać mecze PP w TV?

   A to, że przez wiele lat fanatycy dawali wzór kibicowania nie znaczy że są święci. Że gdy wrzucają race na boisko, czy zadymiają totalnie stadion i palą krzesełka nie można nazwać ich zachowanie debilnym.
   To jest jawne działanie na szkodę klubu i społeczności kibiców Lecha.

 32. J5 pisze:

  Może mecze PP Kolejorz będzie rozgrywać we Wronkach, to nie jest siedziba klubu więc kibole będą mogli wejść na mecz. Czekać tylko będzie 50-cio kilometrowa przejażdżka

 33. mikolaj pisze:

  Ten kkslech pomylił chyba imprezę sportową z zadymą na wiejskim przytupie. A poza tym apeluję o gruntowne zmiany w SKLP, to co teraz prezentują to amatorstwo, prymityw i dziecinada. Nie chcę nikogo obrażać ale sytuacje po prostu ich przerastają. Niech chociaż zajmą jakieś stanowisko i coś powiedzą albo coś …. Siara na całą Polskę.

 34. RobertLech!!! pisze:

  Z tego co widać po ruchach zarządu i dużą szansą na pozostanie Urbana, to długo w PP raczej nie zabawimy, a po co znowu maja się chłopaki przemęczać i potem ostatnie miejsce w lidze bo nie mają sił. Bez LE i PP, w lidze spokojnie będziemy w pierwszej ósemce – pełna stabilizacja i oczekiwanie na plan 2020.

 35. BartiLech pisze:

  Łagodne kary także wiecie.

 36. BartiLech pisze:

  Wazne ze nas nie wyrzucili

 37. El Companero pisze:

  to będzie pierwszy puchar zdobyty przez Lecha, którego mecze odbędą się pustych trybunach 🙂 Zawodnikom przynajmniej nogi się nie beda plątały i stresu nie bedzie. Oby tylko hipokryta Boniek skonczyl z tymi finalami w stolicy w przypadku udziału tęczowych. Powinien być zapis: final na narodowym , w przypadku udziału legii w finale (sędziowie się postarają) wybór neutralnego miasta. To jawna pseudopomoc dla jednego z finalistów…

 38. arek z Debca pisze:

  Nie tylko pizgali race ale zdewastowali tez toalety i podpalili krzeselka. Swietna zabawa, a my pikniki nie many sie wypowiadac bo przeciez mamy malo wyjazdow albo wcale. Banda debili.

  • RobertLech!!! pisze:

   Krzesełka były popalone głównie po stronie Legii.

  • Mouze pisze:

   Akurat z tymi toaletami,to zarządca chce sobie chyba wyremontować łazienki na koszt kiboli.Bylem przed meczem,bylem po meczu i w żadnej śladów dewastacji nie znalazłem,co najwyżej bałagan.Ogólnie te wycenienie strat na 100 tys zajeżdża sporym naciagactwem.Zaraz pewnie się dowiemy ze gaśnica czy krzesełko kosztuje tysiące złotych.Jest głośno o kibicach,wiec czemu by się nie dorobić przy okazji.Tak to wygląda.
   Jest akcja z racami na murawie wiec jest tez doszukiwanie się na sile.Nie ma różnicy miedzy stanem SN teraz,a po ubiegłorocznym finale.Jednak teraz są „ogromne straty”,a w zeszłym roku nie było nic,bo nie było incydentów.

  • Byly pisze:

   Przypuszczam, że już zdążyli pozamieniać krzesełka, żeby opinia publiczna poznała skalę szkód dokonanych przez bandytów z Poznania; warszawiacy potrafią się bawić kulturalnie.

  • Poznaniak pisze:

   Mouze byłeś we wszystkich toaletach przed i po meczu? Czy tylko w jednej?
   To po pierwsze – bo na pewno nie byłeś po stronie legijnej, ani we wszystkich po stronie łuku lechowego.
   W zeszłym roku też były tak popalone krzesła jak teraz? Jakoś sobie nie przypominam… ale może masz jakieś zdjęcia z zeszłego roku to wrzuć linka.

   Gdyby krzesełko miało kosztować tysiące złotych, a uszkodzonych jest na kilkaset to koszty razem z remontami szły by w milionach, a nie wstępne 100tyś.
   A wiesz ile w tym kosztować mają nowe filtry? Wątpię.
   Moim zdaniem koszty na pewno wzrosną bo dojdzie częściowo murawa, czyszczenie dachu (może nie wiesz ale jego ażurowa konstrukcja jest osmolona) itp…
   Za darmo nikt tego robić nie będzie. Za całą zabawę zapłacą chętnie Rutkowscy. Jestem tego pewien 🙂

  • Mouze pisze:

   Po stronie Legijnej oczywiście nie bylem,po naszej bylem w 2,w których nie było śladu zniszczeń.Krzesła w zeszłym roku,przynajmniej na pietrze także były popalone,tak jak przeszklenia.Wybacz ale zdjęć takim cudom natury nie robiłem.Filtry,hmm w zeszłym roku było więcej rac a wymiana ich jakoś nie była konieczna,tak samo jak czyszczenie konstrukcji,wiec to pewnie pierwsza wymiana filtrów od otwarcia stadionu.Prawda jest taka ze jak jest na kiboli,to można na tym zarobić i powymieniać to i owdzie ekstra,niech kluby płaca.Nie ważne czy chodzi o spalone krzesło,czy o rozwalana od pół roku klamkę w sektorze VIP.
   Podobnie jak z samochodem,gdy ktoś ci wjedzie w tył,to nagle się okaże ze mające rok otarcie parkingowe z przodu tez jest efektem tej kolizji,i trzeba pomalować…

 39. cukier pisze:

  To my sezonu powinnismy wprowadzić tez zakazy ale dla kopaczy za niedostosowanie odpowiedniego poziomu gry do do rangi rozgrywek dotyczyc to powinno calych drużyn jak i pojedynczych kopaczo drewniakow.
  Ale byloby fajnie sobota majowe popołudnie piekna zielona murawa a na przeciw siebie staja kibice na trybunach, kto wygrywa ta potyczke ten dostaje punkty dla swojej drużyny.

 40. Alcatraz pisze:

  Generalnie to bardziej mnie interesuje kształt drużyny i trener na przyszły sezon.
  Dużo spraw w Lechu musi być naprawione aby mecze cieszyły kibiców, w chwili obecnej kara wydaje się być czymś w rodzaju zwolnienia L4, ja po ostatnich meczach choruję regularnie.

  W następnej edycji jest bardzo prawdopodobne to, że z 7egią spotkamy się wcześniej niż w finale.

 41. Ltsk pisze:

  Właśnie dzisiaj o tym rozmawialiśmy w przypadku udziału drużyny z Warszawy finał po za stolicą np Chorzów duży stadion a po drugie Panie Boniek te sektory neutralne to kpina z kibiców Lecha i jako organizator nie zapewnił pan bezpieczeństwa kibiców było gorzej jak przed rokiem a wystarczyło rozmieścić kibiców na przeciwległych długich trybunach a bufor na łukach tak jak w 2009 we wspomnianym Chorzowie było by bezpiecznie i sprawiedliwej jestem przekonany że przyjechało by więcej kibiców Lecha a tak kilkanaście tyś LP a reszta tęczowe fani

  • Mouze pisze:

   W Chorzowie?Chyba na śląskim jak go kiedyś skończą.Tyle ze wtedy liczba meczy rozegranych na narodowym w ciągu roku spadłaby o 30%,a przecież stadion w który władowano miliardy nie może stać pusty.
   Jestem ciekaw co by organizator finału zrobił gdyby w finale zagrali Cracovia z Wisla.Dwie znienawidzone drużyny,do tego kibice Legii,i do tego nienawidzący ich kibice Lecha,wspierający zgodę.To by dopiero mieli pole do popisu.

 42. siwus89 pisze:

  Puste trybuny,250 tysi kary,Klimczak pewno zawału dostał. Słupki i plan 2020 pójdzie wpizdu. Teraz to się zacznie oszczędzanie,a zawodników to już będą sprowadzać niepełnosprawnych chyba.

 43. Byly pisze:

  1. Czy kary obejmą PP strefy poznańskiej (drugi zespół LP)?
  2. Jakie sankcje dla organizatorów PP?

 44. Orozjusz pisze:

  Niektórzy się wpisują a nie ogarniają podstaw.

  Zakaz na mecze ligowe z Cracovią i Zagłębiem brzmi równie poważnie, co ewentualna groźba nie wejścia na finał.
  Przecież w interesie PZPN jest to, by zorganizowane grupy wchodziły przez wydzielone bramy i siedziały od siebie w jakiejś odległości 🙂
  Za czasów betonu w strukturach związku, zamiast braku kiboli otrzymali na rok przed Euro… atrakcję zwaną Bydgoszcz. Doskonale wiedzą, jakie mogą być konsekwencje samowolki.

 45. torreador pisze:

  A no właśnie, ważne pytanie: jakie sankcje dla organizatorów PP? Jak zadyma jest na Bułgarskiej, to wiadomo organizatorem jest Lech i ponosi kary. A jak na Narodowym organizatorem jest PZPN to kary…też ponosi Lech??? Toż to jakiś absurd. Szczególnie że kary nakłada PZPN który ewidentnie czegoś nie dopilnował. A jeszcze większym absurdem jest to, że ta kara została nałożona na wszystkich kiboli Lecha, również na tych którzy w Warszawie nie byli.

 46. Jezol pisze:

  Ukarany powinien zostać organizator imprezy czyli PZPN za to ze nie zabezpieczył właściwie widowiska i wpuścił kibiców z racami na stadion. Czyli ruda świnia i jego komanda.

 47. Orozjusz pisze:

  Gdyby nie zmiana betoniarzy w PZPN to byłyby tylko dwa warianty:
  albo cyrk w stylu Bydgoszczy, z jeszcze łatwiejszym dostępem obu ekip do siebie, albo „hit” i piłkarskie „święto” niczym kiedyś Zawisza z Zagłębiem na Narodowym. Bilety by chyba rozdawali razem z gazetą albo gratis do gadżetów reprezentacji… i mecz z podobnym „klimatem” jak na kadrze.
  Naprawdę tego chcecie? Czy ktoś jeszcze nie rozumie, czym jest ten manifest? Co chwila widziałem tutaj anonimowe płacze, że kibic nic nie robi, jest ciągle sterowany i siedzi w kieszeni zarządu. Jak czara goryczy się przelała i poszedł taki, a nie inny manifest, to nagle się nie podobał. Czyli jednak miała być stagnacja, marazm i 100% tolerancji dla tego co wyrabia się w klubie, na boisku, ogólnie wokół Lecha?
  Najpierw piszecie, że już nie przyjdziecie na mecz bo stypa, nie ma klimatu, Rutkowscy zabili Lecha pasję itd.
  A na hasło WOJNA odżegnujecie się od tych ludzi, którym los Lecha, niezależnie pod czyimi rządami, zawsze leżał na sercu. Hipokryzja, zaprzeczenie logice? To w takim razie czego chcecie?

  • Poznaniak pisze:

   To jeszcze w ramach protestu czy wojny(jak to nazywasz) niech spalą stadion.
   A potem niech się spotkają w gabinetach z Rutkowskimi i niech biorą od nich kasę na oprawy i kasę za różne inne usługi (katering… itp) – jak to miało miejsce do tej pory. I to nie jest hipokryzją 🙂
   Tego właśnie chcesz?

   Ja nie chcę ani jednego ani drugiego.
   A klimat to będzie jak obecne boiskowe patałachy zaczną w końcu grać ofensywnie i godnie na miarę takiego klubu jakim od lat był Lech. A na to się szybko nie zanosi – więc żadne oprawy klimatu nie zmienią.

  • leftt pisze:

   I taka prawda. Kibiców na mecze nie przyciągają oprawy, marketing, race, sroty i pierdoty. Kibice (zwykli kibice, pogardzani przez kumatych pikniki i ultrasi) chodzą na mecze bo lubią piłkę nożną i chcą zwycięstw swojej drużyny.
   Olimpia nigdy nie miała kibiców w Poznaniu. Z wiadomych względów. Jednak w 1994 roku po powrocie do ligi grali naprawdę fajną piłkę i przez chwilę się nawet liczyli, dopóki Bolo nie zastawił 3 piłkarzy w banku. I w sobotę o 12 parę tysięcy było nawet na tym Golaju. Sam byłem na meczu z Widzewem i nie był to czas stracony. Drużyna gra – będą kibice. Najprostsza prawda. W Warszawie w latach 80 nawet na milicyjną Gwardię chodzili jak grała niezłą piłkę.
   Więc jeżeli takie popierdółki milicyjne mogły przyciągnąć kibiców – to ile stracił (tzn. nie zarobił) w tym sezonie Lech?

  • leftt pisze:

   Miało być pogardzani pikniki i janusze oczywiście.

 48. Kolejorz! pisze:

  Ultraaas Ultraas Lech Poznań !!!

 49. JRZ pisze:

  Tak tak dostaliśmy kare na 250 tys i czytam ze źle ze niszczymy swój klub ze nie będzie transferów itp. ciekawe tylko ze bojkotowanie meczów Lecha i plany od odcięciu Rutków od kasy już wielu nie przeszkadzają. Po za tym mając na uwadze frekwencje i zainteresowanie na meczach PP w Poznaniu w tym sezonie a także to ze na wyjazdach w PP tak i tak będziemy się pojawiać 🙂 to kara wydaje się być delikatnie śmieszna a dopełnia ja zakaz wyjazdowy na Lubin i … Pasy 🙂

  • kibol z IV pisze:

   @JRZ – jedno pytanie czy całokształt pracy obecnego zarządu uważasz za zadawalający ? Od siebie dodam iż poprzedni zarząd miał większe sukcesy na niwie sportowej. Niezapomniane mecze w Pucharach, z hańbiącymi wtopami za rządów K&R. Tamtego zarządu już nie ma , dlaczego więc po podobnym okresie działalności ma pozostać ten zarząd ? Ludzie mają dosyć rządu tych dwóch panów , niekoniecznie Rutka seniora. Powiem ci tak prawie 5 lat rządów z jednym sukcesem . Zatrudnieniem Skorży i w konsekwencji MP….cała reszta to kompromitacja na bardzo wielu płaszczyznach. Bojkot zarządu nad tym się skupmy i jeśli trzeba będzie zacznijmy wprowadzać w zycie. Bo w innym przypadku za kilka lat następny pałka powie nam dosadnie co o nas myśli a litewskie potęgi będą Nas lać w Europie…oto efekt 5 lat pracy tego zarządu.

  • Poznaniak pisze:

   Ewentualny bojkot to kara – taka żółta kartka dla zarządu. Na prawdę nie kumasz?
   Przecież dla nich liczą się tylko słupki. Słupki polecą to i zaraz wytrzeźwieją.
   A skoro właściciele Lecha traktują klub jak salon samochodowy to czego się dziwić że przy takim bublu jak sprzedają klientów jest mało?
   Fanatykami stadionu nie zapełnisz bo po prostu jest ich mało. Ułamek wszystkich kibiców.

  • JRZ pisze:

   Niektórzy są jacyś przewrażliwieni i każdy temat musi sprowadzać się do zarządu i jego postawy. Przecież ja nie pisze nigdzie o postawie zarządu tylko porównuje dwie sytuacje w których na końcu klub jest stratny finansowo i gdzie jedna opcja (kara) jest beee a druga (bojkot) jest ok.

  • Poznaniak pisze:

   JRZ – od tego tematu nie uciekniemy bo to sól w oku. Po prostu nie da się tego rozpatrywać w oderwaniu od rzeczywistości. A rzeczywistość jest taka jak każdy widzi. Karty rozdają Rutkowscy.

   Poza tym sam wyjechałeś z „odcięciem Rutków”.
   Uderz w stół a nożyce się odezwą.

   Co do kar zgoda. Kara jest śmiesznie niska jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności o których piszesz.
   A 250 tyś. to nawet nie pół % rocznego budżetu klubu. Więcej straci klub na pustych trybunach.
   Pytanie tylko jakie będą koszty oprócz tych kar od PZPN?

 50. senior pisze:

  do tych wszystkich którzy pod niebiosa wychwalają grupę t.z ultrasów i do nich samych,jestem pewnym że Lecha to wy macie głęboko w dupie ,liczy się rozpierducha i ta niezdrowa dawka adrenaliny którą sfrustrowani, swoją do dupy sytuacją próbujecie rozładować na stadionach.Ilu was jest ?,dlaczego grupka frustratów chce narzucać swój punkt widzenia kibicowania.Nazwaliście takich jak ja Janusze (imię jak każde inne tyle że ładniejsze)tylko że Ci Janusze zapełniają stadiony w 80 % ,Ci Janusze z rozdziawioną gębą patrzą na fantastyczne oprawy tworzone przez kiboli,słuchają i często uczestniczą w zbiorowym śpiewie hymnu swojego zespołu,ale ci sami Janusze są wkurwieni jak zakapturzony młotek z chustą na ryju robi na stadionie rozpierduche,dymi ,rzuca nie patrząc gdzie zapaloną race.To ma być kibicowanie? ,jesteście dumni że Europa o Was mówi ??poważnie ?? jest wam obojętne co i w jakim kontekście się o was mówi??no to faktycznie mózgi wam zlasowało do cna.A pomyśleliście o tym że w końcu Lech się przełamie i będzie grał dajmy na to w Anglii.Pojedzie tam 500-1000 osobowa grupa kiboli i jak myślicie co będą z wami zrobią służby porządkowe i policja?Przemaglują was w te i z powrotem tak że na stadion wejdziecie w gaciach i to na koniec meczu,bo kurna durne angole poczytali sobie o ”wspaniałych”kibolach z Wielkopolski i ich racowisku na Stadionie w Warszawie..I będziecie wtedy całą winę zwalać na wszystkich łącznie z PZPN tylko nie na siebie.Pomyśleliście o tym?pewnie nie, bo żeby myśleć to trzeba mieć czym.A teraz czekam na deklarację takich kiboli jak–Kolejorz!,ole,pszczółka kom,Franzklin i inni zachwyceni racami czekam na waszą deklarację że pokryjecie koszty kar naniesione na tak ukochany przez was klub.Gówno się doczekam ,będziecie bluzgać na PZPN że kary ,że niesprawiedliwie i wiecie co?będziecie mieli rację,ale tylko po części, bo powinni tych co odpalają i rzucają wyłapać i dopierdolić im takie kary finansowe żeby na drugi raz ten co chce odpalić na stadionie racę ,dwa razy się zastanowił czy warto i żeby doszedł do wniosku że jednak nie warto.Amen

  • kibol z IV pisze:

   @senior – Czy Ty w swym życiu zawsze zachowujesz się według ogólnie przyjętych norm , przepisów , kodeksów ? Czy nie tworzysz żadnych strat. Strat dla państwa, rodziny , społeczeństwa. Czy Twa postawa jest zawsze idealna i nienaganna ?
   Czy nie zapłaciłeś w życiu mandatu , nie dostałeś pkt za niebezpieczną jazdę ?
   Czy nie stworzyłeś zagrożenia dla innych ?

  • senior pisze:

   kibol z IV, odpowiadając na Twoje pytanie to powiem Ci –staram się ,staram się nie narzucać innym chorych zasad,staram się nie zdominować innych gdy sobie tego nie życzą,szanuję ich zdanie .Nie jeżdżę pod prąd,nie wyprzedzam na ciągłej i przed przejściem dla pieszych.Jak chcę poszaleć wybieram pustą boczną drogę i cisnę ile fabryka dała.Narażam siebie i tylko siebie.I po prostu oczekuję tego od innych,Kiedyś napisałem tutaj na forum że nie chciał bym dożyć czasów, gdy wniesienie bomby na stadion będzie równie łatwe co wniesienie flary,tylko skutki odpalenia jednego i drugiego zgoła nieporównywalne.

  • endrjiu pisze:

   senior jesli bedziesz kiedys na meczu i zobaczysz kogos z raca to poprostu podejdz do niego, zabierz race i ja zgas a nie srasz sie w internetach i udajesz komandosa.
   Lamentu takich jak ty nie da sie juz sluchac. Mialczysz jak kot topiony w klozecie. Nie pierwszy raz race plonely a jednak nikt nawet nie probuje na stadionie podejsc. Ponoc to mala grupka, z reguly zawsze mocno rozproszona po Kotle, pojedyncze osoby z racami a jednak nikt nawet nie probuje cokolwiek zrobic. Po meczu natomiast odrazu lecicie na Lechowe strony wylewac swoje zale zachowujac sie przy tym jak pizdy dajac wyraz swemu oburzeniu ze race zostaly odpalone.Wszyscy madrzy w necie a szczegolnie na stronie ktora propaguje kibolski styl z racami na czele. I na koniec jeszcze to sranie sie o tym co w Anglii, mega slabe. Juz nie bede nawet wspominal o tych co na meczach nie ma a w sprawie rac maja najwiecej do powiedzenia.

  • Poznaniak pisze:

   kibol z IV – czy TY w swoim życiu płacisz mandaty za kolegów albo za sąsiadów?

   A czy jak spowodujesz wypadek zawsze uciekasz z miejsca w dodatku z zakrytymi tablicami?
   Może jeszcze demolujesz np.samochody, sklepy, przystanki itp. po pijaku dla zabawy, albo jak wracasz z meczu?

   Jaką wg Ciebie karę powinien dostać typowy Janusz np.ze stolicy, który rzucił by zapaloną racą i trafił w Buricia podczas meczu?
   A jaką Janusz który rzucił zapalniczką albo innym metalowym przedmiotem w piłkarza, np. Dino Baggio?

   Rozumiem że fanatycy wg ciebie m.in. takie rzeczy mogą bezkarnie robić bo przecież zawsze jeżdżą na wyjazdy, zawsze chodzą na mecze i część z nich to ultrasi co robią fajne oprawy?

  • kibol z IV pisze:

   @senior – narażasz także swoją rodzinę.Nie zastanowiłeś się nad tym. Nie zastanowiłeś się też iż pędząć po drodze możesz spowodować straty ? Nie zastanowiłeś się iż całkiem przypadkowo , nagle na tej drodze może pojawić się ktoś kogo staranujesz. Widzisz działasz z pełną swiadomościa swych czynów. W zupełnej tego akceptacji. Oddaj prawo jazdy , zapłac mandat bo stanowisz do społeczeństwa większe zagrożenie nizli raca rzucona na murawę. Zupełnie inaczej jest na meczu. Tam działa impuls , chwila , jakieś zdarzenie. Tam jest tlum rozentuzjazmowanej publiki , tworzącej całość. Wystarczy iskra by wzniecić płomien. Nie pomyslałes o tym iż racą rzucił kibol ale podpalił je zarząd z piłkarzykami. Podpalił swym całokształtem.Podejsciem do klubu. Na meczu był prezydent Polski , nie było włascicela Lecha.Oto obraz gdzie jesteśmy. Oto obraz jak bardzo mu się chce…wielkości Lecha. Jak bardzo to jego klub….Widzisz 11 tys jebanych pał pojechało za Lechem i dla Lecha. Byli bo tego chcieli.Odłożyli inne sprawy , może wypad z rodziną i pojechali za Kolejorzem.By tam być , na tym meczu. By Kolejorz nie był sam.Pojechali bo czuli rangę i obowiązek. 11 tys jebanych pał pojechało bo tego chciało. 11 TYS JEBANYCH PAŁ…jak to określił pracownik klubu. Nikt z zarządu ich za te słowa do dziś nie przeprosił. Ta raca to być może podziękowanie za całokształ postrzegania słowa kibic w tym klubie. W klubie w którym kibic jest ok jeśli kupi bilet na mecz…może zje giętą i będzie cicho.

  • kibol z IV pisze:

   @Poznaniak – nie mam teraz czasu aby ustosunkować się do Twej wypowiedzi. Najwcześniej zobię to wieczorem. Jednak jeśli przeczytasz me posty z tego tematu może wyciągniesz jakieś wnioski.

  • Poznaniak pisze:

   @endrjiu
   komandosów to udają ultrasi paląc race w kominiarkach.
   Tacy odważni a się pod szmatami chowają?

   Co do podchodzenia i gaszenia rac to jesteś zwyczajnie śmieszny. Przypomnieć ci akcję jak stewardzi próbowali zrobić przejście w Kotle albo inne…
   Pieprzysz jak typowy fanatyk, dlatego polecam ci dokładne zaznajomienie się ze znaczeniem słowa fanatyzm.
   Wszyscy chuligani mądrzy w grupie, a na komisariatach i w sądach to potulne jak baranki.

  • Poznaniak pisze:

   i jeszcze jedno endriju – race odpalone i trzymane, a race odpalone i rzucane z trybun to dwie różne bajki.
   Ale pewnie nie rozumiesz tak „drobnej” różnicy. Moralność Kalego.
   Może dostaniesz kiedyś zapaloną racą w łeb to zrozumiesz?
   Nie życzę ci tego – niestety wątpię też byś zrozumiał. Bez odbioru.

  • endrjiu pisze:

   @Poznaniak
   A napisalem gdzies, ze popieram rzucanie racami? Wiec skoncz wasc pierdolic za przeproszeniem i obrazac za cos co nie mialo miejsca z mojej strony. Ot taka „drobna” roznica.

  • senior pisze:

   @endrjiu…..staram się, zwracając personalnie do kogoś, go nie obrażać.Ty wyrażnie masz z tym problem .Pisząc to co napisałeś dałeś świadectwo swojej niezmierzonej głupoty.Trudno z kimś, na tak dennym poziomie dyskutować ,ale spróbuję.Po pierwsze skoroś taki chojrak i karzesz mi iść gasić race, na kotle bądż konsekwentny zdejm z twarzy chustę ,podpisz sie na forum imieniem i nazwiskiem podaj adres, a wtedy ja bądż tego pewien podejdę na kotle do ciebie jak odpalisz racę i zgaszę ją na twoim pustym łbie.to po pierwsze i w sumie ostatnie.Jesteś ”bohater”w tłumie z kapturem na glowie i chustą na twarzy.A w realnym poza stadionowym życiu (mówiąc twoim językiem) PIZDA.Sorry za język ale sam zacząłeś.

  • senior pisze:

   @kibol z IV ……napisałeś co napisałeś ale zanim nacisnąłeś Enter przeczytałeś co napisałeś ,czy Ty siebie słyszysz??Proszę przeczytaj wszystkie moje wpisy i być może czytając je po raz 2 coś zrozumiesz.Co do porownań motoryzacyjnych nie będę się już odnosił ,szkoda czasu .Ale wyjaśnij mi ,jeżeli pojechaliście do W-wy wkurwieni na zarząd Lecha ,na piłkarzy dlaczego paliliście krzesełka ,rozpieprzaliście WC,rzucaliście race na piłkarzy drużyny przeciwnej.Dlaczego nie jedziecie do Wronek i tam nie dajecie ujścia swoim emocjom.Dlaczego rzucacie race w bramkarza Legii a nie w Burica w końcu to on puścił gola.Nawiasem mówiąc jestem cholernie ciekawy co byś powiedział jakby to ultras Legii rzucił i trafił racą Burica,to byś tu dopiero kurwował ,już to widzę.I na koniec, pozwól że spytam -jesteś pewien że te 11tys kibiców którzy pojechali na Puchar to wszystko Ultrasi??to w takim razie gdzie podziało się 10,5tys fanatyków na meczu z Podbeskidziem w Bielsku albo gdzie 9,5 na meczu z Zagłębiem w Lubiniu,o innych wyjazdach nie wspomnę.Kurcze, czyżby wyjazdowi Janusze ?Naraziliście klub na straty finansowe ale to pikuś poradzą sobie ,gorsze jest to że Lech kurewsko stracił wizerunkowo ,to będzie się ciągnęło za Lechem lata i jak już Klub ogarnie się i dostanie do europejskich rozgrywek ,działacze we Francji Niemczech Anglii wyciągną sobie nagranie z 02.05.2016 i przypomną sobie o wielkopolskich kibolach.Na meczach przywitają was chlebem i solą.

  • endrjiu pisze:

   @senior
   To co robisz i kim jestes w zyciu pozastadionowym za przeproszeniem gowno mnie obchodzi, nie wymagaj ode mnie kulturalnego jezyka wobec Ciebie skoro sam nie przebierales w slowach w pierwszym swoim poscie. Czy jestem pizda w zyciu pozastadionowym? Jesli tak uwazasz to zyj sobie w tym przeswiadczeniu bo mi to calkowicie wisi jak rowniez co o mnie myslisz. Jestem szczesliwy tym kim jestem i dumny z tego co osiagnalem w swoim zyciu. Tyle na temat wycieczek personalnych. Nie mam zamiaru sie Tobie tlumaczyc dalej.
   Widzisz, tak sie akurat sklada ze nigdy racy nawet w reku nie trzymalem nie mowiac juz o jej odpalaniu a co gorsze rzucaniu ( Odrazu sprostuje zanim utrzesz sobie w tym pustym lbie ze nie pochwalam rzucania racami). Jestem ogromnym zwolennikiem odpalania (nie rzucania!) rac na stadionie. W przeciwienstwie do Ciebie jednak nigdy nie przyszlo mi do glowy aby pietnowac Ultrasow (nawet za ich bledy) gdy sam dla Lecha nie robie praktycznie nic. Zastanawia mnie zatem dlaczego mialbym zdejmowac kaptur?
   Tlumaczenie dalej sobie daruje bo utarles swoje zdanie ktorego pewnie nie zmienisz ale skoncz juz lamentowac. Mam nadzieje, ze szanowny Panie senior nie poczules sie tym postem urazony.

  • senior pisze:

   @endrjiu……nie robię nic dla Lecha….no to pojechałeś ,od 40 lat zanoszę swoje ciężko zarobione pieniądze do kasy biletowej by móc obejrzeć mecz.Mam każdy bilet z meczu na którym byłem ,uzbierało się.Staram się uczestniczyć w życiu klubu ,jestem na spotkaniach pilkarzy z kibicami,interesuję się życiem klubu ,zapytam co jeszcze zwykly kibic może zrobić dla klubu .I tu masz rację od 20 lat nie jężdżę na wyjazdy,nie odpalam rac i nimi nie rzucam,nie pluję na piknikow lub jak to teraz nazywacie Januszy ,nie byłem i nie uczestniczyłem w żadnej ustawce.Czy w takim razie według Twojej oceny, jestem czy nie jestem kibicem Lecha??(sorry za bluzgi)

  • endrjiu pisze:

   Czy z powodu tego ze kupujesz bilety od 40 lat nalezy Ci się order? Szukasz poklasku?

   Nie przyszlo Ci do glowy, ze Ci Ultrasi robia zdziebko wiecej dla Lecha nizeli Ty i z tego powodu nie powinienes wlasnie ich pietnowac?
   Raczej o to mi wlasnie chodzilo i zle to w poprzednim wpisie ujalem.
   Nigdzie nie pisalem, ze kibicem nie jestes takze Twoje pytanie zostanie bez mojej odpowiedzi; nie jestem wyrocznia. I skoncz prosze z Januszami i piknikami bo to nie ma tutaj akurat nic do rzeczy. To tez sa przeciez kibole.

  • kibol z IV pisze:

   @senior – facet Ty kużwa odpływasz. 11 tys Ultrasów ? Widziałeś kiedyś tyle na Bułgarskiej ? Zacznijmy od tego czy Ty wiesz w ogóle co to Ultras ? . Czy ja napisałem że 11 tys tych którzy byli w Wawie to Ultrasi !!! Ty gościu nie ogarniasz tego o czym piszesz. Widzisz ja nie jestem ultrasem. Siadam na IV. Kiedyś dawno zajmowałem się tym. Jeżdziłem na wyjazdy nie specjałem ale rejsówkami. Siadałem w kotle. W Kotle na starej Bułgarskiej i już na nowej.Doskonale jednak zdaję sobie spraw ile trudu kosztuje tych ludzi to byś oprócz marnych i leniwych kopaczy oglądał na stadionie coś więcej nizli żenadę którą serwują kopacze. Dostałeś na tacy moje przykłady na twe idealne zachowania. Przykłady z ulicy. Najprostsze z możliwych.
   Ideale zacznij zmieniać swiat od siebie. Od tego jak zapierdalasz swą furą nie bacząc na to że możesz kogoś zabić. Zacznij od siebie może wówczas będzie ci łatwiej niektóre rzeczy zrozumieć. Wysyłasz ideale ludzi do Wronek. Podejdz pod gniazdo i powiedz co myślisz. Na Ruchu będziesz miał okazję. Podejdziesz ? Czy będziesz się pocił przy klawiaturze nie wiedząc co znaczy Ultras! Masz rację szkoda trudzić się na kolejne przykłady…szkoda czasu na ideał który sam łamie przepisy a poucza innych…swiata nie zmienisz Hoolsie z autostrady 🙂 Odważny Hoolsie z hamulcem widząc radar 😀 Co do pikników , januszy , janków tym zostaje każdy ! Rozumiesz każdy ! Ale nie będę tobie tłumaczył o co w tym chodzi. Bo i tak nie pojmiesz.

  • kibol z IV pisze:

   @Poznaniak – zacznijmy od tego czy Ty płacisz mandaty sam za siebie. Czy postępujesz według wszelkich norm i prawideł. Płacisz za wszystkie swoje błędy ? Stawiasz się na posterunku i prosisz o mandat ? Może oddasz swe prawo jazdy ? Czepiasz się chłopaków z Kotła , a sam nie jesteś ideałem w życiu. Może Ci zli ze stadionu są bardziej wartościowi od Ciebie.Może są lepsi chociaż noszą kaptur. Odnowiłeś nagrobek powstańca ? Upamiętniłeś rocznicę Powstania ? Nie …dlaczego tego nie zrobiłeś ? Pomogłeś kiedykolwiek w tym ? Oni zrobili to bezinteresownie w czasie gdy ty siedziałeś z dupą w domu. Teraz wystawiasz im mandat ? Kim Ty jesteś by to robić Ideale? Piszesz tu te swoje pierdoły , podejdz do gniazda i powiedz o tym…co tu napisałeś. Podejdziesz czy …uciekniesz ?

  • senior pisze:

   @kibol z IV…..widzę że umiesz czytać (bez obrazy)ale już ze zrozumieniem tego co czytasz masz cholerne trudności.Nie chce mi się powtarzać tego co napisałem o oprawach ,o byciu kibicem,kibolem.Nikomu nie odbieram prawa do kibicowania tak jak lubi ,wkurwia mnie jedynie to że ze święta jakim jest mecz robi się zadymę ,i ch.j was obchodzą inni.Sam powiedziałeś że nie ma 11 tys ultrasów ,to do kurwy nędzy ilu was ?( ich ?) jest? 100-200 i taka grupka terroryzuje caly stadion.Róbcie oprawy,kibicujcie po swojemu ale dajcie innym poczucie bezpieczeństwa na stadionie.Kiedyś za naście lat będziesz miał 50+ inaczej popatrzysz na wszystko co cię otacza i będąc na meczu z synem bądż wnukiem będziesz cholernie uważał żeby nic zlego mu się nie stało, choć może się mylę?.Na tym kończę bo uważam że ni hu hu do was nie trafia ,bo jak już napisałem odnoszę wrażenie że ze zrozumieniem tekstu to u ciebie cienko.Ps.Porownywania motoryzacyjne- nie obraż się ,ale są do dupy.

  • senior pisze:

   @kibol z IV…..widzę że umiesz czytać (bez obrazy)ale już ze zrozumieniem tego co czytasz masz cholerne trudności.Nie chce mi się powtarzać tego co napisałem o oprawach ,o byciu kibicem,kibolem.Nikomu nie odbieram prawa do kibicowania tak jak lubi ,wkurwia mnie jedynie to że ze święta jakim jest mecz robi się zadymę ,i ch.j was obchodzą inni.Sam powiedziałeś że nie ma 11 tys ultrasów ,to do kurwy nędzy ilu was ?( ich ?) jest? 100-200 i taka grupka terroryzuje caly stadion.Róbcie oprawy,kibicujcie po swojemu ale dajcie innym poczucie bezpieczeństwa na stadionie.Kiedyś za naście lat będziesz miał 50+ inaczej popatrzysz na wszystko co cię otacza i będąc na meczu z synem bądż wnukiem będziesz cholernie uważał żeby nic złego mu się nie stało, choć może się mylę?.Na tym kończę bo uważam że ni hu hu do ciebie nie trafia ,bo jak już napisałem odnoszę wrażenie że ze zrozumieniem tekstu to u ciebie cienko.Ps.Porównania motoryzacyjne- nie obraż się ,ale są do dupy.I już na koniec ostatnia prośba ,miło by było gdybyś przy tylu wypowiedziach choć raz odniósł merytorycznie(tak jest takie słowo)do tego co napisałem ,bo to co piszesz to banał ,banał i jeszcze raz banał.Życzę miłej niedzieli, może zobaczymy się na stadionie(ja będę).Ja nie mogę —podejdziesz do kotła czy uciekniesz—-facet co ty jarasz ?zmień dilera ,oszukuje na towarze.

  • kibol z IV pisze:

   @senior – czytam to i się smieję 🙂 Kuzwa Ty twierdzisz że jesteś kibolem od 40 lat ? Od 20 nie byłes na wyjeździe ? I Ty mówisz o braku bezpieczenstwa ? Sory ale rozbawiłeś chyba wszystkich. Jak chodziłeś na mecze w tamtych starych czasach (80, 90) to doskonale wiesz jak wyglądały trybuny. No chyba że nie chodziłeś tylko słuchałeś Merkurego lub s13.Jesli jeździłeś na wyjazdy to doskonale wiesz jakie to były wyjazdy. Smieję się czytając te twe wypociny…hoolsie 😉 O ile jeździłeś na wyjazdy doskonale wiesz czym się charakteryzowały , jaka była ich otoczka i jak wyglądało bezpieczeństwo na stadionie w tamtych czasach.Wiesz czy ci napisać ? Jechałeś kiedyś rejsowym na wyjazd ? Piszesz o zadymach jakich zadymach ? O czym ty mówisz ? Kiedy miałeś zadymę na Bułgarskiej ?Zadymy miałeś w tamtych czasach. Armatki wode na stadionie , rozwalona Arena , bojka przy budce z kotletami mielonymi( zajebiste pamiętasz ich smak ?) Gonitwy po miescie.Gonitwy z psiarnią na dworcach. Gdzie byłeś na tym wyjeździe na Olimpii , Warcie , w Pniewach , Wronkach ? 🙂 Teraz masz niebezpiecznie na stadionie…to chyba dawno na nim nie byłeś 🙂 Jeśli jak twierdzisz jeździłeś na wyjazdy to sam zapewne , zachowaywałeś się nagannie…Nie było tak ? Byłeś aniołkiem na wyjeździe ? Jeśli na nim byłeś to niekiedy sytuacja zmuszał Cię do tego by nim nie być…A więc panie ANIOŁ sam broiłeś a teraz podobnych tobie negujesz ? Gosciu nie wiesz o czym piszesz, wlazłeś tu i siejesz ferment swymi wypocinami. Sponsoruje ktoś te twoje teksty ? Pierdolisz jak potłuczny nie wiedząc co się do ciebie pisze.
   Dla Twej wiadomości powiem tylko po raz wtóry , czego zapewne nie zrozumiałeś. Nie jestem Ultrasem , nie rzuciłem racą i nie rozjebałem żadnego z kibla , więcej nie widziałem aby był rozjebany. Wsiądz w tą swoją furę i łamic przepisy napierdalaj jak najdalej . Tylko uważaj abyś kogoś nie potrącił bo to spowoduje o wiele większą szkodę nizli raca na murawie….I jeszcze coś jak zdecydujesz się przyjść na ten Nasz niebezpieczny stadion. Weż hełm i zboroje cobyś mógł w stadionowej bitwie godnie uczestniczyć. Weż kombinezon
   ognioodporny cobyś się nie spalił….ze wstydu jakie bzdury opowiadasz 🙂
   Szerokiej drogi …władco szos !

  • Poznaniak pisze:

   kibol z IV… rozmowa z tobą w tym temacie to jak głuchy telefon.
   Na żadne pytania nie odpowiadasz – wszystko odbijasz ping-pongiem…
   Wszyscy są tacy „BE” że nikt nikomu nie ma prawa w Lechu zwrócić żadnej uwagi? Marzą ci się nietykalni fanatycy? nieomylni? niezłomni?
   Ale masz we łbie namieszane człowieku.
   Dobrze wiesz jak jest – więc kitu mi wciskać nie musisz.

   Nie zaważyłeś że to nie ja wystawiam LPU „mandat”?
   Zrobił to PZPN. Zrobi to też PL2012 oraz policja. Taki szczegół 😉
   Nic nie możesz wiedzieć też o moim wkładzie w działania charytatywne WL/SKPL itp i nawet nie mam ochoty się z Tobą tym dzielić. Powiedzmy że nie lubię się chwalić 🙂
   „Ciszej jedziesz – dalej zajedziesz.”
   A z obchodami czy „upamiętnianiem rocznicy Powstania” to już walisz jak łysy w płot ale skoro lubisz masochizm…
   Kolego – zbyt łatwo stawiasz o innych tezy, bez poparcia argumentów.
   „może wyciągniesz jakieś wnioski”?

   Reasumując – dalsze rozmowa z Tobą w tym temacie nie ma dalszego sensu.
   Mimo to pozdrawiam i do zobaczenia.

 51. arek z Debca pisze:

  Nie zgadzam sie z tymi, ktorzy twierdza ze rzucanie racami to byl manifest. Sa inne formy protestowania i bardziej dalyby sie we znaki Rutkom, a tak to kibice sa poszkodowani a najmniej Rutki. Wydzwiek jest tego, ze kibice Lecha to trzoda i wiesniacy a przeciez wiadomo, ze tak nie jest, a o jakims manifescie to wie chyba wie mala grupka kibicow Lecha, zreszta nawet na forum Lecha wszyscy najpierw mowili o swietnej zabawie i mega petardzie a potem pojawily sie glosy, ze to niby jakis manifest jest.

  • Poznaniak pisze:

   Manifest?
   Może jeszcze mieli taki plan od początku bo przecież wiedzieli że jak stracimy bramkę to przegramy?
   A może chcieli walkowera, bo szczerze mówiąc taki się należał za rzucanie w bramkarza.
   A może to była po prostu zabawa z okazji strzelonej bramki, tylko bramki się pomyliły?
   I tak możemy sobie dorabiać teorii…

   Dorabianie teorii do troglodyckiego zachowania.

 52. mikolaj pisze:

  Wielu sympatyków Kolejorza i to nie tylko z Poznania po zadymie straciło tą sympatię a przecież nie możemy udawać że nam na tym nie zależy. Czytam wasze wpisy i zdumiewa mnie że w ogóle znależli się tacy którzy rozgrzeszają tych piroprymitywów. Czy w normalnym świecie takie zachowania są normą, Ultrasi – jesteście tylko ułamkiem reszty, spróbujcie chociaż trochę zrozumieć tych którzy od dziesiątków lat kibicują i prawdziwie kochają ten klub. A mój pech polega na tym że jestem z tym klubem na dobre i złe już kilkadziesiąt lat i częściej mi serce krwawiło i kurwiłem na nich niż odwrotnie. Ale zeby to wszystko zagrało potrzebni są i ultrasi, i kibole zwykli, i piknikowcy, gimnazjaliści etc. i niech żadna grupa nie licytuje się kto jest ważniejszy, to jest dziecinada. To tyle a jak wam przejdzie to do zobaczenia na bułgarskiej.

 53. realista pisze:

  Tu rządzi j.bana warszafka, oni zrobią wszystko by nas zniszczyć i niestety grupka idiotow dala im pretekst.PS. podanie Linettego do prijovicia przy golu idealne moze karol łaskawie powie co chcial zrobić.

 54. Orozjusz pisze:

  Na forum Lecha w odpowiednim dziale użytkownik prochwoj wg mnie wystarczająco streścił temat. Pozwolę sobie zacytować:
  ” Rzucanie rac na murawę od zawsze było wyrazem niezadowolenia. A u nas, na Lechu, powodów do niezadowolenia, w ostatnich czasach, jest wiele. Od wyników sportowych, widocznych gołym okiem dla wszystkich, po problemy wewnetrzne, układy nami trzęsące itd. Jest spore grono osób dla których życie kibicowskie na Lechu jest sensem życia, których wk***ie, na wszystko co niszczy ich zajawkę na kibicowanie, przerosło wszystko. I po prostu poleciało to co poleciało, maksymalnie spontanicznie, bez kalkulowania, rozkminiania co będzie potem. Nie da się tego wyjaśnić, jeżeli ktoś tego nie czuje. „