Agencje reprezentujące interesy lechitów

lechWe współczesnym futbolu praktycznie każdy profesjonalny piłkarz ma podpisaną umowę z agencją menadżerską sprawującą opiekę nad zawodnikiem. Jeśli nie, to o interesy danego gracza dba np. ktoś z jego najbliższej rodziny, choć takie sytuacje rzadko się zdarzają.


W Lechu Poznań każdy piłkarz z pierwszej drużyny ma podpisaną umowę z firmą menadżerską. Najwięcej zawodników pod swoimi skrzydłami (8) ma Fabryka Futbolu, którą rządzą byli gracze poznańskiej Warty. Umowę z FF mają Mateusz Lis, Robert Gumny, Jan Bednarek, Łukasz Trałka, Karol Linetty, Dariusz Formella, Radosław Majewski i Marcin Robak.

Z kolei Duńczycy – Lasse Nielsen oraz Nicki Bille Nielsen korzystają z usług tej samej firmy i ten sam agent podpisywał niedawno umowy w gabinecie prezesa Lecha Poznań chwaląc się tym zresztą na Instagramie. W Lechu Poznań trzech wychowanków Kolejorza jest pod skrzydłami agencji F-MG.com (Tomasz Kędziora, Kamil Jóźwiak i Szymon Drewniak), która opiekuje się też choćby Artjomsem Rudnevsem.

Typowo skandynawska agencja o nazwie MD Managament dba za to o interesy Paulusa Arajuuriego. Zaś Abdul Aziz Tetteh znajduje się pod opieką firmy MK Sport Consulting, która zajmuje się sprawami głównie greckich piłkarzy. Lech Poznań współpracuje też z Marcinem Kubackim mającym Macieja Wilusza i Dawida Kownackiego, a od niedawna nawet z firmą SPORTMAR byłego legionisty, Mariusza Piekarskiego.

W 2014 roku Kolejorz wziął od niego Zaura Sadaeva na czym bardzo dobrze wyszedł i szybko się dogadał, a ostatnio sięgnął po innego byłego lechistę, Macieja Makuszewskiego. Przy Bułgarskiej po Robercie Lewandowskim nie ma i raczej nieprędko będzie ktoś z agencji Cezarego Kucharskiego czy Jarosława Kołakowskiego, którzy zaliczają się do elity polskich menadżerów.


Kadra klubu KKS Lech Poznań SSA – runda jesienna sezonu 2016/2017 (26 zawodników)

Bramkarze (3):

1. Jasmin Burić (Soccertalk GmbH)
36. Mateusz Lis (Fabryka Futbolu)
??. Matus Putnocky (Weber Group)

Obrońcy (8):

2. Robert Gumny (Fabryka Futbolu)
3. Lasse Nielsen (MWS-Sport)
4. Tomasz Kędziora (F-MG.com)
5. Tamas Kadar (Tibor Pataky)
21. Kebba Ceesay (Magic Sport Promotion)
23. Paulus Arajuuri (MD Management)
26. Maciej Wilusz (Marcin Kubacki)
40. Jan Bednarek (Fabryka Futbolu)

Pomocnicy (12):

6. Łukasz Trałka (Fabryka Futbolu)
7. Karol Linetty (Fabryka Futbolu)
8. Szymon Pawłowski (BMG Sport)
10. Darko Jevtić (brak danych)
14. Maciej Gajos (brak danych)
15. Dariusz Dudka (brak danych)
28. Dariusz Formella (Fabryka Futbolu)
29. Kamil Jóźwiak (F-MG.com)
55. Abdul Aziz Tetteh (MK Sport Consulting)
??. Radosław Majewski (Fabryka Futbolu)
??. Maciej Makuszewski (SPORTMAR)
??. Szymon Drewniak (F-MG.com)

Napastnicy (3):

19. Nicki Bille Nielsen (MWS-Sport)
22. Marcin Robak (Fabryka Futbolu)
24. Dawid Kownacki (Marcin Kubacki)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 6

 1. roby pisze:

  My właśnie się jaramy ,że taki czy owiaki zawodnik mógłby przyjść do Lecha a tak naprawdę jeżeli należy do agencji menadżerskiej z którą Lech na na pieńku via C.Kucharski czy z inną z którą mają pod górkę to zawodnik nawet jeśli by chciał to nie przyjdzie.
  Swoją drogą tam są dopiero układziki…typu-Weź Zbyszka to może opylę za rok Staszka :)
  Magdziarz z FB też się nieźle ustawił.

 2. Karol pisze:

  Dudka-BOX2BOX FOOTBALL AGENCY
  Darko Jevtić Primesports International AG
  Gajos INTERNATIONAL FOOTBALL MANAGEMENT GMBH

 3. KrewIHonor88 pisze:

  Ciekaw jestem, ilu piłkarzy z naszego zaplecza ma podpisane umowy ( z własnej lub wbrew własnej woli ) z Fabryką Futbolu. Dochodzą sygnały, że przy namawianiu do związania się z ową firmą, jej przedstawiciele uciekają się do nieczystych zagrywek ( szantaż ) Ciekawe co na to władze klubu…

  • kibol z IV pisze:

   Nie podpiszesz…jesteś skreślony. Oto jak to działa. Układy, układziki.Reszta się nie liczy. Lech…się nie liczy.

  • KKS pisze:

   Słyszałem opinie od ludzi ze środowiska, że tylko podpis z Farbyką Formy gwarantuje promocję w pierwszym składzie. Dodatkowo chcą brać najlepszych „tu i teraz” – jak się przez rok nie sprawdzą to ich centralnie olewają, tak więc radzę się zastanowić.