SUPER LECH!

superpucharW meczu o piłkarski Superpuchar Polski 2016, Lech Poznań rozbił na wyjeździe Legię Warszawa 4:1 (1:1) i po raz 6 w swojej historii zdobył to trofeum. Przy okazji Kolejorz obronił trofeum wywalczone 12 miesięcy temu odnosząc najwyższe zwycięstwo nad „Wojskowymi” w swojej historii!. SUPER, SUPER LECH POZNAŃ !!!

3 min. – Spokojny początek spotkania. Na razie sporo niecelnych podań.
6 min. – Groźną wrzutkę z prawej strony wyłapał Burić.
10 min. – Mało się dzieje. Lech póki co gra bardzo spokojnie i nie forsuje tempa.
14 min. – Błąd Wilusza, piłkę przejmuje Legia, która trafia do Kucharczyka. Ten uderzał na raty, jednak nie zdobył gola.

16 min. – Na razie słaba gra Lecha. Bez werwy, bez wyrazu, zbyt asekuracyjnie.
18 min. – Mocny strzał Gumnego z daleka broni Malarz.
21 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Mocny strzał Makuszewskiego z wolnego w sam środek przepuszcza Malarz. Nie widział piłki? Nie ważne. 1:0 dla Lecha.
25 min. – Gra się trochę zaostrza. Guilherme nie trzyma ciśnienia i dostał żółtą kartkę.
29 min. – Dobra interwencja Wilusza po wrzutce z prawej strony.

33 min. – Legia już kombinuje. Żółta kartka dla Brozia za wymuszenie karnego.
33 min. – Lech gra za spokojnie.
37 min. – 1:1. Rzut wolny Lecha kończy się golem dla Legii. Kontra, wrzutka Aleksandrova, którą z bliska z lewej strony zamknął Guilherme. Błąd całej obrony i Jasmina Buricia.
40 min. – Kolejny fatalny błąd stoperów. Na szczęście Kucharczyk z bliska nie trafił.
42 min. – W końcu jakaś akcja Lecha. Niestety nikt jej nie zamknął.
45 min. – Do przerwy 1:1. Na razie słaby i wolny mecz w wykonaniu Lecha. Tak się Superpucharu nie zdobędzie.

48 min. – Strzał Gajosa z wolnego trafia w słupek.
52 min. – W drugiej połowie legioniści popełniają wiele strat z których są akcje Lecha.
58 min. – Niecelna główka Trałki.
60 min. – Nadal słaby mecz w wykonaniu lechitów.

65 min. – GOOOL!!! Chwilę wcześniej wprowadzony Majewski wrzucił z wolnego, strzał Trałki obronił Malarz, ale wobec dobitki Lasse Nielsena był bezradny. 2:1!
68 min. – Niecelne uderzenie Gumnego z daleka.
73 min. – Groźna wrzutka Kucharczyka. Nie ma strzału.

78 min. – Dobra kontra Lecha. Dwa razy próbował strzelać Formella i wywalczył rzut rożny.
81 min. – Czeka nas emocjonująca końcówka. Poznaniacy na razie się nie bronią.
85 min. – Brzyski strzela z wolnego. Dobra interwencja Buricia.
86 min. – Zepsuta kontra Lecha. Majewski oprócz asysty drugiego stopnia nic dziś nie pokazuje.
89 min. – Lech próbuje oddalić grę od swojego pola karnego.
90 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!!! FORMELLA Z BLISKA 3:1! Mocny strzał pomocnika Lecha ląduje w siatce! Superpuchar znów jest nasz!
90+4 min. – To nie koniec strzelania. Formella mocnym strzałem po długim rogu zdobywa kolejnego gola. Lech bije Legię 4:1!
90+4 min. – Celny strzał Kucharczyk broni Burić.
90+5 min. – Koniec. MAMY TEN SUPERPUCHAR!

SPP 2016: Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 1:4 (1:1)

Bramki: 37.Guilherme – 21.Makuszewski 65.L.Nielsen 90 i 90+4.Formella

Żółte kartki: Guilherme, Broź, Makowski – Nielsen, Gajos, Trałka

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 15000

Legia: Malarz – Broź (70.Bereszyński), Rzeźniczak, Lewczuk, Hlousek (77.Szymański) – Makowski, Masłowski (55.Vranjes) – Aleksandrov (67.Brzyski), Guilherme, Kucharczyk – Prijović.

Rezerwowi: Cierzniak, Brzyski, Bereszyński, Szymański, Kopczyński, Vranjes, Kosecki.

KKS Lech: Burić – Kędziora, L.Nielsen, Wilusz, Gumny – Trałka, Tetteh – Makuszewski (75.Jóźwiak), Gajos (64.Majewski), Pawłowski (68.Formella) – Nielsen (46.Robak).

Rezerwowi: Lis, Ceesay, Arajuuri, Formella, Majewski, Jóźwiak, Robak.