Lanie od Korony, Urban nareszcie musi być na bruk wyrzucony !!!

W meczu 4. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Koroną Kielce aż 1:4 (1:1). Kolejorz już od 6. minuty grał w „10” i nawet mimo prowadzenia 1:0 nie umiał choćby zremisować. Dni Jana Urbana w naszym klubie są już policzone. Do zmiany trenera może dojść w ciągu paru najbliższych dni.

2 min. – Pierwsze zagrożenie pod bramką Korony. Niecelnie głową po rożnym strzelał Kadar.
5 min. – Złe dośrodkowanie Majewskiego.
6 min. – Czerwona kartka dla Tetteha za faul taktyczny. Gramy w „10”.
12 min. – Na razie mecz jest wyrównany.

16 min. – Lech obejmuje prowadzenie. Strzał Majewskiego został zablokowany, ale przytomnie do piłki dopadł Robak i czubkiem buta z bliska zdobył gola.
20 min. – Fatalna interwencja Kędziory, który wyciął przeciwnika. Będzie karny.
21 min. – Sekulski trafia z 11 metrów na 1:1.
22 min. – Na razie szybkie i wyrównane zawody mimo naszej gry w „10”.
24 min. – Burić dobrze broni strzał Pylypchuka z daleka.
30 min. – Lech próbuje grać piłką mimo osłabienia.

32 min. – Zamieszanie pod bramką Korony po rzucie wolnym. Żaden z lechitów nie zdołał oddać strzału.
39 min. – Oba zespoły największe zagrożenie stwarzają po stałych fragmentach gry.
45 min. – Do przerwy 1:1. Nie widać przewagi Korony mimo gry z przewagą jednego zawodnika. Mecz jest bardzo słaby.

49 min. – Wrzutka Kiełba, główka Sekulskiego, 2:1 dla Korony.
52 min. – Niecelny strzał Robaka.
57 min. – A teraz niecelnie Możdżeń z powietrza.
60 min. – Wilusz niecelnie główkował po rzucie rożnym.

61 min. – Znów niecelny strzał Robaka z ostrego kąta.
65 min. – Lech bije głową w mur.
70 min. – 3:1! Piękna bramka dla Korony autorstwa Palanci!
74 min. – Lech już sobie odpuścił. Teraz nie ma sensu.

80 min. – GOL na 4:1!
84 min. – Najlepszą wiadomością jest dziś pewne już zwolnienie Jana Urbana. Na tym się skupmy. Na przyszłości.
90 min. – Korona próbuje strzelić jeszcze 5 bramkę.
90+4 min. – Udanego wieczoru.

MKS Korona Kielce – KKS Lech Poznań 4:1 (1:1)

Bramki: 21 i 52.Sekulski – k. 70.Palanca 79.Grzelak – 16.Robak

Żółte kartki: Grzelak, Rymaniak, Kallaste, Pylypchuk – Robak, Kadar, Majewski, Trałka, Wilusz

Czerwona kartka: 6 min. Tetteh (za faul taktyczny)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 5989

MKS Korona: Pesković – Rymaniak, Dejmek, Verkhovtsov, Kallaste – Grzelak, Możdżeń (90.Cebula) – Kiełb, Aankour, Pylypchuk – Sekulski (64.Palanca).

Rezerwowi: Gostomski, Gabovs, Palanca, Marković, Zając, Cebula, Trafford.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Wilusz, Kadar, Gumny – Trałka, Tetteh – Makuszewski (72.Jevtić), Majewski, Gajos (46.Formella) – Robak (79.Nielsen).

Rezerwowi: Putnocky, L.Nielsen, Bednarek, Jóźwiak, Formella, Jevtić, Nielsen.