Lechici zakończyli październikowe mecze w kadrach (akt.)

polskaW dniach 6-11 października dla piłkarzy Lecha Poznań miała miejsce druga tej jesieni przerwa na kadrę. W tym czasie szansę gry w reprezentacjach otrzymało łącznie 7 z 8 zawodników z pierwszej drużyny Kolejorza. Najbardziej brylowali juniorzy.

Czwartek, 6 października

Kamil Jóźwiak wystąpił przez 90 minut w meczu eMME, Polska U-19 – Macedonia U-19 4:0. Jóźwiak golem otworzył wynik tego spotkania. Bramkę na 4:0 strzelił trenujący na co dzień z rezerwami Paweł Tomczyk, który grał od 77 minuty. O godzinie 17:30 kadra Polski U-21 ograła kontrolnie Ukrainę U-21 2:0. 90 minut rozegrał Jan Bednarek. Dariusz Formella wszedł w 66 minucie, a Dawid Kownacki w 72. Tomasz Kędziora tym razem nie wystąpił. Jeszcze w czwartek Finlandia w eMŚ zmierzyła się na wyjeździe z Islandią. Mimo prowadzenia do 89. minuty 2:1 Paulus Arajuuri (grał 90 minut) i spółka przegrali 2:3.

Piątek, 7 października

W piątek wysoko przegrany przez Bośnię wyjazdowy mecz z Belgią aż 0:4 z ławki obejrzał Jasmin Burić. Za to Tamas Kadar zanotował 90 minut na lewej obronie w spotkaniu Węgry – Szwajcaria 2:3. Jego kadra miała pecha, bowiem 3 bramkę straciła w ostatniej minucie spotkania.

Sobota, 8 października

W sobotę rozczarowała Polska U-19, która przegrała ze Słowacją 0:1. Do 84 minuty w tym spotkaniu grał Kamil Jóźwiak. „Biało-czerwoni” o awans do kolejnej fazy eliminacji powalczą w ostatnim meczu z Irlandią Północną.

Niedziela, 9 października

W niedzielę szansę gry w meczu Finlandia – Chorwacja otrzymał Paulus Arajuuri. Obrońca Lecha zaliczył pełne 90 minut, a jego kadra przegrała 0:1 i o mundialu w Rosji może właściwie zapomnieć.

Poniedziałek, 10 października

10 października Polska U-21 pokonała kontrolnie w Gdyni reprezentację Czarnogóry 6:0. Tomasz Kędziora i Jan Bednarek rozegrali po 90 minut. Za to Dariusz Formella w ciągu 73 minut zdobył 2 gole i zaliczył asystę, a Dawid Kownacki w ciągu 83 minut strzelił bramkę i dołożył do 2 asysty. Jeszcze w poniedziałek 90 minut na środku obrony w meczu eMŚ, Łotwa – Węgry 0:2 zaliczył Tamas Kadar. Znów nie wystąpił Jasmin Burić, który spotkanie Bośnia – Cypr 2:0 obejrzał z ławki.

Wtorek, 11 października

Ostatnim lechitą z pierwszej drużyny, który w tym miesiącu zagrał w kadrze jest Kamil Jóźwiak. We wtorek o 15:30 reprezentacja Polski U-19 w ostatnim meczu eliminacyjnym MME zagrała o awans z grupy do kolejnego etapu kwalifikacji z Irlandią Północną. „Biało-czerwoni” wygrali 1:0, a Jóźwiak grał przez 90 minut. W 65 na murawę wszedł napastnik rezerw, Paweł Tomczyk.

eMME, Polska U-19 – Irlandia Płn. 1:0

Jan Bednarek (1-90 i 1-90), Tomasz Kędziora (0 i 90), Dariusz Formella (66-90 i 1-73 + 2 gole, asysta) i Dawid Kownacki (72-90 i 1-83 + gol, 2 asysty)
Tow, Polska U-21 – Ukraina U-21 2:0
Tow, Polska U-21 – Czarnogóra U-21 6:0