I tak za nisko

lechwislapW meczu 14. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań pokonał na własnym stadionie Wisłę Płock 2:0 (1:0). Kolejorz miał dziś pełną kontrolę i w dodatku sporą przewagę, dlatego ten rezultat jest trochę za niski.

19:10 – Witamy z Bułgarskiej! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Nie wygraliśmy u siebie od 11 września. Jak nie z beniaminkiem to z kim?

19:17 – Poniżej skład Wisły. Bez niespodzianek i bez zmian.

19:18 – Skład Lecha będzie o 19:30. Trener tak zdecydował.

19:21 – Po 17:30 kibice Wisły przeszli ulicami Poznania z dworca na stadion, bo Jaśkowiak nie chce współfinansować przejazdów. Pierwsi kibice gości są już na trybunach.

19:23 – Kibice Wisły bardzo wolno wchodzą na stadion. Na razie jest ich garstka na sektorze. Do Poznania miało przybyć około 600 fanatyków Wisły.

19:25 – Na stadionie na razie garść kibiców. Nie czuć w mieście meczowej atmosfery.

19:31 – Elementy do rozgrzewki rozłożone. Czekamy.

19:38 – Lech wygrał 4 ostatnie domowe mecze z rzędu z Wisłą. W każdym strzelał po 3-4 bramki. Może dziś obecny zespół też się odblokuje.

19:40 – Na skład Lecha jeszcze trochę trzeba poczekać.

19:42 – Poniżej skład Lecha. Kownacki w ataku.

19:44 – Bramkarze Wisły są już na rozgrzewce. Głośny doping z sektora gości.

19:46 – Tomasz Kędziora jest dziś kapitanem Lecha i rozegra 125 mecz w pierwszej drużynie Kolejorza.

19:51 – Bramkarze Lecha też już są.

19:53 – Lech i Wisła już w komplecie na rozgrzewce.

20:01 – Sektor gości już mocniej się zapełnił.

20:03 – Martwi widok trybun. W Kotle pustki, inne trybuny jeszcze gorzej.

20:09 – Na razie najwięcej kibiców siedzi w sektorze rodzinnym. Dramat.

20:15 – Wysoka celność lechitów podczas rozgrzewki. Oby tak w trakcie spotkania!

20:16 – Cześć kibiców dopinguje lechitów w oddawaniu celnych strzałów na rozgrzewce.

20:19 – Gajos nawet na rozgrzewce obija słupki i poprzeczki. Nie ma szczęścia.

20:21 – Koniec rozgrzewki. W porywach z 10 tysięcy może dziś będzie.

20:23 – Grzegorz Hałasik zastępujący Grzegorza Surdyka czyta składy. Za parę minut zaczynamy.

20:26 – Kibice z góry Kotła schodzą na dół.

20:29 – Głośna jest przy tym pustym stadionie prawie 600-osobowa grupa gości.

20:29 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Lech w tradycyjnych strojach. Wisła na czarno.

1 min. – Piłkę po rożnym wypiąstkował Putnocky.
5 min. – Wisła ofensywnie nastawiona. Miała już 3 rożne.
8 min. – Fatalny strzał Majewskiego podsumował dotychczasową grę Lecha.
9 min. – Ależ akcja Lecha! Majewski do Kownackiego, ten zgubił obrońcę i płaskim uderzeniem zdobył gola. 1:0!
15 min. – Bardzo dobrze wyglądają póki co kontry poznaniaków.

20 min. – Zdecydowana przewaga Lecha od paru minut.
25 min. – Najpierw zablokowany Kownacki, po chwili celny strzał Kadara. Lech ma dużo miejsca, ponieważ Wisła od początku gra ofensywnie.
26 min. – Groźna akcja Wisły lewą stroną. Wyjaśnił Arajuuri.
29 min. – Celne, choć lekkie uderzenie Jevticia z daleka.

34 min. – Ofensywne stałe fragmenty Lecha znów nie przynoszą żadnego zagrożenia.
35 min. – Kiełpin z problemami broni strzał Jevticia! Kownacki nie dał rady dobić.
41 min. – Kiełpin musiał wysilić się po główce Jevticia.
45 min. – W końcówce Wisła nieco przycisnęła, jednak do przerwy Lech prowadzi 1:0. Nie jest źle, choć trzeba szybko strzelić 2 bramkę, by uspokoić mecz.

47 min. – Szybka akcja Jevticia, który niepotrzebnie zagrywał do Kownackiego.
48 min. – Dobra akcja i złe podanie na końcu z lewej strony Majewskiego.
50 min. – Kiełpin smarował bombę Kadara, którą źle dobił Kownacki. Szkoda.
57 min. – Kolejne 2 stałe fragmenty zepsute przez Kolejorza.
60 min. – Aj! Sprytne podanie Kownasia do Majewskiego zatrzymał obrońca.

61 min. – Niecelne uderzenie Kante po stracie Tetteha.
65 min. – Pierwszy celny strzał Wisły w tym meczu.
68 min. – Słaba główka Jevticia po dośrodkowaniu Kędziory. Coraz bliżej w każdym razie.
70 min. – Lech psuje za dużo akcji. Już dawno powinno być pozamiatane.
73 min. – Co za pech! Piłka po główce z wolnego przeleciała tuż obok słupka.
75 min. – Zły strzał Jevticia z daleka.
75 min. – Tetteh poszedł jak dzik, ale został zatrzymany.

78 min. – Kolejny fatalny strzał z daleka. Po co?!
80 min. – Wisła się przebudziła.
83 min. – Jevtić nie dał rady przelobować bramkarza po kontrze.\
85 min. – Co za pech! Makuszewski tuż obok slupka!
87 min. – Karny dla Lecha!
89 min. – Robak znów w ten sam róg i to jego 3 gol z karnego w tym sezonie!!!!
90+3 min. – Pewnie wygrywamy, choć powinno być znacznie wyżej.

KKS Lech Poznań – Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: 9.Kownacki 88.Robak – k.

Żółte kartki: Robak – Drozdowicz

Czerwona kartka: 90 min. – Drozdowicz (za dwie żółte)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 9591

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Arajuuri, Kadar – Tetteh (81.Trałka), Gajos – Jevtić (86.Pawłowski), Majewski, Makuszewski – Kownacki (70.Robak).

Rezerwowi: Mleczko, Dudka, Wilusz, Jóźwiak, Trałka, Pawłowski, Robak.

Wisła P.: Kiełpin – Stępiński, Szymiński, Bozić, Sylwestrzak – Rogalski (83.Drozdowicz), Furman – Wlazło (46.Kun), Iliev (62.Krivets), Merebashvili – Kante.

Rezerwowi: Kryczka, Sielewski, Stefańczyk, Krivets, Kun, Reca, Drozdowicz.