Teraz trzy dni wolnego

treningPiłkarze Lecha Poznań zakończyli w piątek III etap rundy jesiennej. Tak samo jak I i II, gdy pokonali odpowiednio Piasta Gliwice 2:0 i Górnika Łęczna 2:1 zakończyli go historycznym zwycięstwem nad Ruchem Chorzów 5:0. Teraz gracze Kolejorza będą mieli trochę czasu na regenerację.

Decyzją sztabu szkoleniowego podjętą jeszcze przed piątkowym meczem z Ruchem Chorzów zawodnicy Kolejorza otrzymali 3 dni wolnego. Lechici na kolejnym treningu spotkają się we wtorek przed 12:00. W najbliższym czasie poznaniacy będą ćwiczyć w okrojonym składzie bez ośmiu kadrowiczów w tym Tamasa Kadara, Paulusa Arajuuriego, Roberta Gumnego, Kamila Jóźwiaka, Jana Bednarka, Dariusza Formelli, Tomasza Kędziory i Dawida Kownackiego.

Wiele reprezentacji tym razem rozegra tylko po jednym meczu, dlatego większość piłkarzy z listopadowych obozów kadr wróci do klubu już na początku przyszłego tygodnia. Najpóźniej na treningu pojawi się czwórka powołanych do reprezentacji U-21. Listopadowa przerwa na kadrę tak jak ta październikowa w przypadku Lecha Poznań potrwa 16 dni. Po niej w niedzielę, 20 listopada, o godzinie 18:00 „niebiesko-biali” zmierzą się na Bułgarskiej ze Śląskiem.

Przerwa na kadrę z pewnością pożyteczna będzie dla kontuzjowanego obecnie Abdula Aziza Tetteha, który ma jednak spore szanse wykurować się już na bój z wrocławianami. Na 3 dni wolnego i ostatnią w tym roku przerwę na kadrę Wielkopolanie udali się w dobrych nastrojach, a dzięki efektownemu zwycięstwu odetchną też kibice. Lech Poznań awansował bowiem na 5. miejsce, po tym weekendzie z górnej ósemki nie wypadnie i mimo wciąż średniej lokaty jest w podobnej sytuacji aniżeli w ostatnim mistrzowskim sezonie.

Dwa lata temu po 15. kolejkach „niebiesko-biali” mieli tylko 1 punkt więcej niż teraz i mieli o 1 zwycięstwo mniej aniżeli ma obecny zespół Kolejorza. Ponadto drużyna Lecha Poznań ogrywając wczoraj „Niebieskich” aż 5:0 w końcu za kadencji Nenada Bjelicy wygrała 2 spotkania z rzędu strzelając w nich aż 7 goli nie tracąc przy tym żadnej bramki.