Bjelica dosiadł rumaka

lechslaskW meczu 16. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy, Lech Poznań pewnie pokonał u siebie zespół Śląska Wrocław 3:0 (1:0). Dla Kolejorza była to już 3 wygrana z rzędu, która pokazała postęp jaki w ostatnim czasie zrobiła cała drużyna. 3 mecze, 3 zwycięstwa, gole 10:0.

16:35 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym, choć już przedostatnim w tym roku przedmeczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy czekając na 3 punkty. Tylko zwycięstwo!

16:35 – Poniżej skład. Jedna niespodzianka. Tetteh jeszcze na ławce po tej kontuzji, a gra Trałka.

16:39 – Pierwsi kibice Śląska już są. Mają sporo fan i widocznych już teraz flag.

16:40 – Fajna pogoda dziś w Poznaniu jak na listopad. Przez cały dzień było słonecznie, a teraz jest dość ciepło i nie wieje.

16:41 – Pierwsi kibice Lecha też już są. Wielu wybrało się na mecz wcześniej. W końcu ostatni mecz rozgrywano tutaj 29 października.

16:42 – Jak widać na jednym z powyższych zdjęć poprawiła się murawa. To cieszy.

16:54 – Lech w tym roku prowadzony za Urbana jeszcze nie strzelił gola Śląskowi. Bjelica musi to dziś przełamać.

16:55 – Tymczasem bilans Rumaka przeciwko Lechowi to 2-1-1, 4:6 na jego korzyść. Urban zremisował we Wrocławiu 0:0 i wcześniej wiosną przegrał tu 0:1.

16:59 – Czekamy na rozgrzewkę. Niebawem powinna się rozpocząć.

17:05 – Poniżej skład Śląska. Trochę Rumak zaskoczył, ponieważ ten skład nie jest tak defensywny.

17:17 – Bramkarze obu drużyn już się rozgrzewają.

17:18 – A na trybunach wzajemne „pozdrowienia”.

17:25 – „Zero litości, połamcie tym kurwom kości” – na stadionie.

17:26 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce.

17:27 – Dawno Śląska tutaj nie było. Goście nieźle jadą z bluzgami.

17:26 – Lech jest teraz siódmy.W razie wygranej będzie piąty. Walczyć!

17:30 – W końcu wrócił spiker, Grzegorz Surdyk i od razu czuć meczową atmosferę. Bardzo go brakowało w październiku.

17:43 – Trwa rozgrzewka. Jeszcze kwadrans z kawałkiem.

17:44 – Kibiców Śląska cały czas przybywa.

17:50 – Rozgrzewka zakończona.

17:50 – Mógłby Lech popracować nad stadionową muzyką, bo to co teraz leci nadaje się do śmietnika.

17:52 – Spiker czyta składy. Zaczynamy za parę minut.

17:56 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

17:57 – W sektorze gości sektorówka.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha. Niestety Majewski źle przyjął piłkę.
5 min. – Niecelny strzał Majewskiego z daleka.
7 min. – Ajjj! Majewski tuż obok słupka!
10 min. – Przez dym mecz na 3 minuty był przerwany.
15 min. – Kolejny raz Majewski z daleka i kolejny raz niecelnie.

16 min. – GOOOOOOOL !!!!! 2 na 2, Jevtić bierze obrońcę na zwód i płaskim strzałem zdobywa gola!
21 min. – Jevtić był zahaczany. Nie ma karnego.
22 min. – Wolny dla Śląska. Piłka trafiła w Kędziorę.
26 min. – Świetna kontra Lecha po której strzał Kownackiego został zablokowany w ostatniej chwili.
30 min. – Niezłe 30 minut za nami. Po golu dla Lecha goście śmielej zaatakowali, ale to Lech bardzo groźnie kontratakuje.

31 min. – Świetna długa piłka Kadara do Gajosa, który ją przyjął, lecz nie zdołał oddać strzału.
34 min. – Kamenar wyłapał dobre dośrodkowanie Jevticia z wolnego.
35 min. – Putnocky wyłapał główkę Morioki.
37 min. – Znów było groźnie. Tym razem wrzucał Dankowski.
42 min. – Od paru minut Lech gra zdecydowanie za nerwowo.
45 min. – Murawa jest w coraz gorszym stanie. Zwłaszcza w środku.
45+2 min. – Jevtić zepsuł świetną kontrę. Szkoda.
45+2 min. – Kamenar z problemami broni płaski strzał Majewskiego.
45+3 min. – Do przerwy 1:0.

48 min. – Śląsk rzucił się do jeszcze większych ataków.
54 min. – Dopiero pierwszy atak Lecha w tej połowie. Złe podanie Jevticia.
57 min. – Niecelne uderzenie Gajosa lewą nogą z daleka.

64 min. – Mało się dzieje od paru minut.
67 min. – 2:0 !!!! Robak!!!! Przyjmuje piłkę, obraca się z nią i płaskim strzałem zdobywa bramkę!
70 min. – Idzik trafia w słupek.
71 min. – Dziura w obronie Lecha. Putnocky broni cudem!
71 min. – Znów przycisnął Śląsk. po raz kolejny.
73 min. – Ręka!!! Karny dla Lecha!
74 min. – Robak! 3:0 !!!!!!!!

77 min. – Jevtić przekombinował w polu karnym. Szkoda.
81 min. – W Kotle: „1 gol, 2 gol, 3 leci. Na tablicy 3:0 się świeci. Co za szał, co za szał, co za radość. Ta drużyna dla Lecha to słabość.”
82 min. – Niecelny strzał Śląska z daleka.
87 min. – Zrobił się spokojny mecz.
90 min. – Kamenar łapie strzał z daleka.