Lokomotywą przez Wisłę!

PPW rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 4:2 (3:0) i mimo październikowego remisu u siebie 1:1 pewnie awansował do półfinału. Kolejorz prowadził do przerwy prowadził aż 3:0, jednak po przerwie stracił koncentrację i przy okazji 2 gole.

1 min. – Na rozgrzewce kontuzji doznał kapitana rywala, Głowacki, którego zastąpił Żemło.
2 min. – Już Majewski do Robaka, ale napastnik był za wolny.
5 min. – Rozpędziła się Wisła w naszym polu karnym. Piłka w rękach Buricia.
7 min. – Niecelne uderzenie Makuszewskiego z prostego podbicia.
10 min. – Dwa zepsute stałe fragmenty przez lechitów.
14 min. – Błąd Bednarka. Na szczęście Burić w porę wyszedł z bramki.

19 min. – Rzut karny dla Lecha!
20 min. – ROBBBAAAAAAAAAKKKKKKKKK !!!!!
22 min. – Dobra akcja tylko za mocna wrzutka Kędziory.
24 min. – Śnieg przeszkadza w grze. Coraz mocniej sypie.
28 min. – Wisła traci cierpliwość. Druga żółta kartka.
29 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!! Świetna piła Jevticia do Makuszewskiego, który zdobył jakże ważnego gola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
30 min. – Mamy świetny wynik po 30 minutach. Wisła potrzebuje już 3 bramek.

34 min. – Świetna interwencja Nielsena po wrzutce z lewej strony! brawo!
36 min. – Wisła ma bardzo groźne dośrodkowania z lewej strony. Lech na razie gra bardzo czujnie
38 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3:0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Długa piłka do przodu, Jevtić wychodzi sam na sam i na spokoju zdobywa gola!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
42 min. – Niecelne uderzenie Brleka z daleka.
43 min. – AAAj!!! Prawie 4 po kolejnej świetnej akcji. Niestety Majewski trafił w Załuskę w sytuacji 1 na 1.
44 min. – Kadar w boczną siatkę. Szkoda. Lech atakuje!
45 min. – Do przerwy kapitalny wynik !!!!!!!

47 min. – Już dobra akcja Lecha, jednak na spalonym Robak.
51 min. – Dała się zaskoczyć obrona Kolejorza. Wisła zdobywa bramkę po prostej akcji. 3:1 dla nas.
52 min. – Odpowiedź Lecha. Jevtić zablokowany.
57 min. – Od paru minut Lech mocno cofnięty.
58 min. – Druga żółta dla Mójty. Wisła gra w 10.

66 min. – Lech grając z przewagą traci gola. Już tylko 3:2 po strzale Małeckiego. Wisła zrobiła teraz z Lechem co chciała.
68 min. – Teraz dobra nasza akcja. Makuszewski nie dał rady dograć do Robaka. Szkoda tej szansy.
74 min. – Kopanina w środku pola.

78 min. – Fatalny błąd Bednarka. Jest dziś nie do poznania. Masa błędów.
83 min. – GOOOOL!!! Piękna indywidualna akcja Jóźwiaka, podanie do środka i gola z bliska zdobył Majewski.
88 min. – Czekamy już na koniec meczu. Tak jak wszyscy piłkarze na boisku, którzy siedli do końca.
89 min. – Niecelna główka Urygi po dośrodkowaniu z wolnego.
90+3 min. – Koniec! CEL ZREALIZOWANY!

1/4 PP (rewanż): Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 2:4 (0:3)

Bramki: 51.Brlek 66.Małecki – 20.Robak – k. 29.Makuszewski 38.Jevtić 83.Majewski

Żółte kartki: Mączyński, Mójta, Popović, Żemło, Małecki – Tetteh, Kędziora

Czerwona kartka: 58 min. – Mójta (za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 10500

Wisła: Załuska – Jović, Żemło, Uryga, Mójta – Mączyński, Popović (61.Bartosz) – Boguski (80.Drzazga), Brlek, Małecki – Brożek (70.Zachara).

Rezerwowi: Miśkiewicz, Bartosz, Kujawa, Purcha, Zachara, Drzazga.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen, Kadar – Tetteh, Gajos (86.Dudka) – Makuszewski, Majewski, Jevtić (68.Jóźwiak) – Robak (78.Kownacki).

Rezerwowi: Putnocky, Dudka, Gumny, Wasielewski, Jóźwiak, Formella, Kownacki.