Brawo Lech!

lechkoronaW meczu 19. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z Koroną Kielce 1:0 (0:0). Mimo wielu okazji Kolejorz zdobył gola dopiero 82. minucie. Piękna bramka Dawida Kownackiego pozwoliła „niebiesko-białym” zdobyć kolejne 3 punkty i awansować już na 4. miejsce w tabeli.

Przedmeczowy raportu NA ŻYWO:

14:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na ostatnim w tym nieudanym roku przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamt oczekując dziś pewnej wygranej.

14:10 – Poniżej skład Lecha. Tetteh znów na ławce.

14:16 – Poniżej również skład Korony. Pełno zmian i defensywne ustawienie.

14:17 – Oba zespoły dojechały już na stadion. Jest Gostomski, którego nie ma jednak w kadrze na ten mecz.

14:17 – Dopiero teraz malowane są linie na boisku.

14:17 – W Kotle są rozkładane elementy oprawy.

14:19 – Na stadionie i przed pustki. Dosłownie. Nie ma atmosfery.

14:22 – Murawa jeszcze jest i wizualnie prezentuje się nieźle. Pod bramkami mamy jednak małe błoto.

14:23 – Pogoda dziś fatalna. Leje, wieje i jest chłodno. Trudne warunki dla wszystkich.

14:34 – Pod stadionem wybucha achtung za achtungiem.

14:35 – W razie wygranej Lech wskoczy minimum na 3. miejsce. Najniżej po tej kolejce będzie 4 lub 5.

14:37 – Tomasz Kędziora rozegra dziś 100 mecz w Ekstraklasie.

14:43 – Bramkarze Lecha już się rozgrzewają.

14:48 – Korona w komplecie na rozgrzewce. Czekamy na lechitów.

14:49 – Kibiców powitał właśnie spiker.

14:51 – Lech już na rozgrzewce. Skromne „Kolejorz” z Kotła.

14:53 – 15 minut przed meczem dojdzie do pożegnania Paulusa Arajuuriego.

14:58 – W Kotle może być ciężko z podniesieniem folii po bokach. Na razie trybuny słabo wyglądają.

15:11 – Dobra celność strzałów podczas rozgrzewki.\

15:12 – Przypomnijmy, że Lech jeszcze nigdy nie przegrał u siebie z Koroną. W lidze stracił tylko 1 bramkę i 3 razy zremisował w tym 2 z rzędu.

15:18 – Na murawie odbyło się oficjalne pożegnanie Paulusa Arajuuriego. Piotr Rutkowski wręczył mu pamiątkową tablicę.

15:20 – Spiker czyta składy. Za 10 minut zaczynamy.

15:23 – W Kotle są wywieszane pierwsze fany w tym Powstania Wielkopolskiego. Na murawie są za to żołnierze.

15:29 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Zaraz gramy.

1 min. – Co za akcja! Pawłowski z lewej strony na środek, gdzie Jevtić posłał piłkę tu z obok słupka.
6 min. – Na razie wyrównany mecz.
8 min. – Plaski strzał broni Putnocky.
10 min. – Znów Putnocky. Niebezpiecznie.
12 min. – Dwie akcje Lecha w tym jedna zakończona uderzeniem Majewskiego.
15 min. – Teraz Lech! Zablokowane strzały Robaka i Jevticia.

18 mim. – Gra długą piłką dobrze wychodzi poznaniakom.
21 min. – Jevtić do Kędziory, a ten… no właśnie.
23 min. – Piłka przeleciała tuż obok słupka po kąśliwym strzale Pawłowskiego.
25 min. – Lech zyskuje wyraźną przewagę.
27 min. – CO ZA PECH! Najpierw Pawłowskiego zatrzymuje bramkarz, a potem Robak głową zamiast do bramki trafił w poprzeczkę.

33 min. – Zdecydowana przewaga Lecha. Brakuje tylko gola.
34 min. – Główka Arajuuriego nad bramką.
36 min. – Mecz został na chwilę przerwany z powodu dymu.
43 min. – Już gramy. Putnocky łapie mocny strzał.
45 min. – Piłka trafiła w rękę gracza Korony. Karnego nie ma.
45 min. – Małkowski broni uderzenie Gajosa z wolnego.
45+4 min. – Do przerwy 0:0. W grze Lecha brakuje tylko gola.

50 min. – Na razie po przerwie nie układa się gra Lechowi.
53 min. – Gajos źle trafił w dobrej sytuacji.
55 min. – 2 na 2. Pawłowski nie trafił do siatki…
57 min. – Pawłowski psuje kolejną setkę. Niebywałe.
58 min. – Co się dzieje! Korona stłamszona we własnym polu karnym.

63 min. – Putnocky odbija bombę Aankoura.
68 min. – Jevtić nad bramką. Lech jest dziś bardzo nieskuteczny.
70 min. – Putnocky wybija na rożny. Było niebezpiecznie.
75 min. – Lech miał atakować, a robi to Korona.

77 min. – Dwa zablokowane strzały i poprzeczka Lecha! Nadal 0:0…
82 min. – CO ZA GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kownacki!!! Cudowny strzał z lewej nogi !!!!!!
85 min. – Mecz na chwilę znów przerwany.
88 min. – Korona nie rezygnuje. Dwa razy próbował Kiełb.
90 min. – Jeszcze 6 minut nerwów.
90+3 min. – Robak psuje kontrę.
90+5 min. – Robak… brak słów.
90+6 min. – CO SIĘ DZIEJE!
90+6 min. – KONIEC !!!!!!

KKS Lech Poznań – Korona Kielce 1:0 (0:0)

Bramki: 82.Kownacki

Żółte kartki: Gajos, Arajuuri, Jevtić – Dejmek

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 12025

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek (80.L.Nielsen), Arajuuri, Kadar – Trałka, Gajos – Pawłowski (65.Jóźwiak), Majewski (71.Kownacki), Jevtić – Robak.

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Wilusz, Tetteh, Formella, Jóźwiak, Kownacki.

Korona: Małkowski – Gabovs, Rymaniak, Dejmek, Grzelak – Marković, Możdżeń – Cebula (85.Przybyła), Aankour, Kallaste (46.Pylypchuk) – Abalo (77.Kiełb).

Rezerwowi: Pesković, Diaw, Trafford, Zając, Kiełb, Pylypchuk, Przybyła.

Kapitanowie: Trałka – Dejmek

Trenerzy: Nenad Bjelica – Maciej Bartoszek

Pogoda: +6°C, przelotny deszcz, wietrznie

Autor zdjęć: Krzysztof Krause

166 komentarzy

1. sajmon78 pisze:

Przyjechałem z pracy na 60min. meczu, najpierw wkur.ienie że 0 0 a potem akcja Kownasia golowa!!! Zajebioza!!! Ale póżniej gra obronna to masakra, koroniarze atakują a nasi zamiast pressing jeden drugi asekuruje, to patrzą co ci robią i się cofają…WKUR.IAJĄCE…3pkt I DO PRZODU!!!!!!!

2. El Companero pisze:

ten mecz musi uzmysłowić Rutkowi że zakup napastnika powinien być jednym z priorytetów zimą, bo z tym składem (z osłabieniami zimowymi) daleko wiosną nie zajedziemy. Robak nie strzelił bo nie było karnych, po co nam taki zawodnik. Znając życie jakiekolwiek pozytywne myślenie transferowe włączy się Klimczakowi i Rutkowi dopiero po świątecznej wyżerce.

• Pobiel pisze:

chyba zapomniałeś jak wcześniej z gry strzelał,dla mnie jest to idealny zawodnik na granie w meczu 20 30 min,pokaz mi zawodnika który niema słabszego dnia lub wykorzystuje wszystkie setki,co nie zmienia faktu ze zagrał dziś słabo

• tomasz1973 pisze:

No ile strzelił tych bramek z gry? 5 ? Na 19 kolejek, no zajebista skuteczność, to jest większe drewno, niż Ślusarski!
      Teraz policz niewykorzystane sytuacje 100 %, które zabrały nam pkt: Śląsk na zwycięstwo, Lechia na remis, Jagielonia na remis–to tak delikatnie licząc.

3. kibol_pyra pisze:

spokojnie panowie. mamy przeciez PLAN 2020 🙂

4. ArekCesar pisze:

Uff na szczęście wygraliśmy.
    Tyle setek w meczu nie mieliśmy dawno, tyle niewykorzystanych też. Jak można nie strzelić w takich sytuacjach jak te Robaka czy Pawłowskiego. Tego drugiego uważam za największego partacza Kolejorza. Do tego nie stosuje pressingu, nie walczy po stracie piłki, obija się tylko. Po co on gra od pierwszego gwizdka-nie wiem.
    Na słowa uznania zasługuje dzisiaj Putnocky, który wyciągnął kilka groźnych strzałów i Kownacki, który uratował nam mecz. Uff.
    Sędzia mnie dzisiaj wkurwiał na maxa i dopiero gdy Lech strzelił gola to zaczął gwizdać normalnie. I te kartki, które Lechowi dają jak na zawołanie. Przez to nie zagra już Paulus, któremu dziękujemy za pobyt w Lechu. Nie wiem czy czasem Darko nie był też zagrożony?
    Kolejorz dzięki za walkę i 3 punkty. Warto było jechać.

5. seniorka pisze:

Widzę, że mój post gdzieś wcięło;)
    Mecz horror. Myślałam, że z papci wyskoczę z nerwów:) Dobrze, że są 3 pkt., bo Piast był dzisiaj tak samo nieskuteczny jak Kolejorz.
    Dzięki Dawid, słonko☼, za piękną bramkę!!!
    Brawo Kolejorz!!!
    Dzięki Paulus za wszystko. Szkoda, że nie udało Ci się na koniec strzelić bramki – widać było, że się starałeś:) Niech Ci się wiedzie☺ Powodzenia!!!
    Szkoda, że nie udało

6. robson pisze:

Ciekawe, że w czasie meczu w C+ panowało głuche milczenie o prawidłowej bramce Jevticia, a kiedy jest kontrowersja przeciwko nam to redaktorki cały mecz się o nią srają i w kółko do niej wracają…

• zibi pisze:

O komentarzach meczów Kolejorza w C+, redakcja powinna napisać osobny artykuł. To co wyrabiają panowie komentatorzy to już nawet nie jest żenada.

7. wagon pisze:

mecz chwilami przypominał spotkania ligi angielskiej, porzeczki, dobitki, emocje, obawiałem się tego meczu bo Korona ostatnio grała lepiej niż to wskazuje miejsce w tabeli,

8. BartiLech pisze:

Bardzo ważne 3 punkty

9. siwus89 pisze:

Festiwal zmarnowanych sytuacji,i bardzo dużo emocji ale najważniejsze są 3 pkt i z tego należy się cieszyć.

10. MarioWlkp pisze:

Sędzia ch*j jakich mało. Takich skur****nów powinno się eliminować z życia publicznego. Za takie drukowanie jak dzisiaj powinien siedzieć w pierdlu przez miesiąc. Gość robił wszystko, naprawdę co tylko mógł żebyśmy tego meczu nie wygrali! Po meczu już sporo czasu a ja nie mogę dojść do siebie po czymś takim. Brawo Lech że potrafił wygrać mimo takich przeciwności.

11. Mary pisze:

A mnie się mecz podobał. Działo się. Wszystkim się chciało, Koronie też. Trochę dymu, trochę wkurwienia, żenujące marnowanie setek, zamieszanie ze zmianą Bednarka, dzika radość po bramie, sędzia już Ty wiesz co. Dlaczego gol nieuznany? Dlaczego brak karnego za rękę? Po przeciwnej stronie byłam.
    Paulus dzięki za wszystko i trzym się 🙂

12. Mouze pisze:

3 punkty po przepięknej złotej bramce Dawida Kownackiego.Brawo,ważne ze udało się wygrać,bo widać ze na finiszu rundy forma maleje,wiec dobrze ze zaraz przerwa.

• baczi_kks pisze:

Czy ja wiem, czy forma maleje? Tu też mógł paść wysoki wynik jak z Ruchem czy Zagłębiem. Po prostu dzisiaj szczęścia mniej:)

13. roby pisze:

Najważniejszy wynik , cieszy bramka Kownasia.
    Ciekawe czy jest plan aby kupić stopera za Arajuriego?

14. Siódmy majster pisze:

Cieszyć się z trzech punktów czy martwić spieprzonymi setkami?Oto jest pytanie.Cieszę się bo jednak lepiej namarnować setek i mecz wygrać niż namarnować i nie wygrać.Oto odpowiedź godna greckiego filozofa 😉

15. pyrlson pisze:

Jezusie l, Maryjo dzieka Bogu mamy Putnocyego

16. zibi pisze:

Napiszę to jeszcze raz. Szanowna redakcjo, proponuję artykuł dotyczący poziomu stronniczości komentatorów telewizyjnych na meczach Lecha. Tego nie da się słuchać!

17. Fanzklin pisze:

Brawo Ultrasi ! Sa race jest zabawa .

18. sebra pisze:

Cieszą 3 punkty zdobyte po ciężkim boju, bo jak już wielu wcześniej zauważyło gra Korony była lepsza niż sugeruje to miejsce w tabeli. Co by nie mówić to nie był to też idealny występ z naszej strony zarówno jeśli chodzi o defensywę i ofensywę, ale jeśli miałoby mnie coś martwić po tym meczu to słaba skuteczność w tym spotkaniu, bo jeśli oddajemy 25 strzałów, a tylko 5 jest celnych to nie świadczy to zbyt dobrze o jakości w grze ofensywnej. Nie da się ukryć, że pomysł na rozgrywanie akcji ofensywnych był widoczny, a ich wykonanie było na przyzwoitym poziomie, ale gdyby mecz zakończył się bezbramkowym remisem to pretensje moglibyśmy mieć tylko do siebie. Tak na marginesie to trener trochę mnie zaskoczył zostawiając na boisku Robaka, ale jak się okazało podjął właściwą decyzję, która w ostatecznym rozrachunku dała nam 3 punkty.

19. babol pisze:

tomasz1973

Porównujesz Robaka do Ślusarskiego. Naprawdę nie wierzę oczom, że takie brednie można wypisywać. Ślusarski to może co jedynie buty czyścić Robakowi. Słaby piłkarz i w dodatku drewno. Już nie pamiętasz jakie sytuacje partolił Ślusarz, do pustaka nie trafiał. Ile wynosiła seria spotkań bez gola. Może i z gry zdobył mało goli, może i ogólnie to wygląda średnio, ale głównie grywa z ławki. Co nie zmienia faktu, że 10 goli strzelił, a w końcu z bramek rozlicza się napastnika. Od czasów Teodorczyka i innych nie mieliśmy napastnika, który może realnie wywalczyć koronę króla strzelców. Oczywiście nigdy nie jest tak różowo, ostatnie spotkania słabo zagrał. Nie zmienia to faktu, że takie porównania są mało trafione.

• Mouze pisze:

Faktycznie porównanie do Slusarskiego słabe,wszak Slusarski to Poznaniak i prawdziwy Lechita,który w barwach Lecha nigdy nogi nie cofnął a odchodził stad ze łzami w oczach,a Robaka przywiało tu 120 tys na miesiąc.Jeżeli chodzi o porównanie sportowe to pamiętajmy ze bez karnych Robak wygląda bardzo blado.Na ligę może i syknie ale porywać się z Robakiem na europejskie puchary=krotka przygoda z Europa.