Średni sezon olbojów

oldbojeJak co roku jesienią oldboje Lecha Poznań przystąpili do rozgrywek o okręgowy Puchar Polski. Sezon 2016/2017 dla dawnych graczy Kolejorza nie był zbyt udany, choć minimalnie lepszy od tego poprzedniego.


Od lat oldboje Lecha Poznań nie mieli większych problemów z grą w Okręgowym Pucharze Polski jesienią. Często z łatwością eliminowali dużo niżej notowanych rywali z A-klasy czy B-klasy ogrywając ich zwykle bardzo wysoko. Trzy sezony temu dawni piłkarze Kolejorza doszli aż do półfinału OPP w którym nie dali już rady Lechowi II Poznań. Z kolei dwa sezony temu obie ekipy spotkały się w ćwierćfinale, gdzie rezerwy znów okazały się lepsze.

Rozgrywki 2015/2016 dla oldbojów okazały się najgorsze od lat, bowiem byli lechici odpadli już w II rundzie. Po łatwym wyeliminowaniu Wełnianki Kiszkowo i zwycięstwie 5:2 w kolejnej fazie oldboje nie poradzili sobie z LZS-em Wronczyn (2:2 k.3:4). Tej jesieni do pewnego momentu oldbojom Kolejorza wiodło się bardzo dobrze.

W sierpniu w I rundzie dawni gracze Lecha Poznań rozprawili się z oldbojami Lipna Stęszew aż 12:2. Lechici występujący w roli gospodarza na jednym z bocznych boisk Inea Stadionu dosłownie bawili się z rywalem. Gola z rzutu karnego strzelił nawet bramkarz Krzysztof Kotorowski. Po bramce dołożył jeszcze Jarosław Araszkiewicz, a po dwie Sławomir Suchomski oraz Ivan Djurdjević. Hat-tricka zaliczyli natomiast Marcin Drajer i Waldemar Przysiuda.

W kolejnej fazie już na początku września oldboje Lecha Poznań łatwo pokonali IKP Olimpię Poznań, która aktualnie prowadzi w grupie Poznań 1 B-klasy. Byłe gwiazdy Kolejorza rozbiły wtedy rywala 5:2. 3 gole zdobył Jacek Dembiński, a kolejne 2 bramki Waldemar Przysiuda, który w sezonie 2016/2017 był najskuteczniejszym strzelcem oldbojów notując w sumie 5 trafień.

W III rundzie OPP oldboje Lecha Poznań nie dali rady drużynie KKS Wiara Lecha Poznań przegrywając z kibicami Kolejorza aż 0:5. Przez to dawni piłkarze naszego klubu zakończyli rozgrywki fazę później niż rok temu notując jesienią bilans 2-0-1, gole: 17:9. Jesienią odbyły się łącznie 4 rundy Okręgowego Pucharu Polski. 1/8 zostanie rozegrana już w marcu. W tej fazie są rezerwy Lecha Poznań, które zagrają z Wartą Międzychód oraz DWL, która spotka się z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.

Finał Okręgowego Pucharu Polski sezonu 2016/2017 na szczeblu poznańskim odbędzie się na Inea Stadionie mieszczącym się przy ul. Bułgarskiej 17 dnia 10 maja. Zwycięzca będzie miał szansę zagrać w Pucharze Polski sezonu 2017/2018. Rok temu w finale OPP rezerwy Lecha Poznań przegrały z Polonią Środa Wielkopolska 3:5.


Oldboje Lecha Poznań w okręgowym Pucharze Polski 2016/2017 jesienią:

I runda – 18.08, godz. 18:00
Lech Poznań Oldboje – Lipno Stęszew Oldboje 12:2
Bramki: 3x Przysiuda 3x Drajer 2x Djurdjević 2x Suchomski, Araszkiewicz, Kotorowski – k.

II runda – 08.09, godz. 18:00
Lech Poznań oldboje – IKP Olimpia Poznań 5:2
Bramki: 3x Dembiński 2x Przysiuda

III runda – 27.09, godz. 19:00
Lech Poznań oldboje – KKS Wiara Lecha Poznań 0:5

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. zinek pisze:

  Finał rezerwy Lecha vs Drużyna Wiary Lecha byłoby super , ale będzie ciężko by do tego doszło .I komu w takim wypadku kibicować? Lechowi .

 2. 07; pisze:

  Oldboje z roku na rok będą mieć trudniej nie tylko ze względu na wiek, ale i też fakt, że sporo cudzoziemców jest w kadrze obecnego Lecha. Jest też spora grupa polskich zawodników którzy po zakończeniu kariery osiedlą się w innych rejonach naszego kraju. Sytuację uratować mogą tylko wychowankowie…. Ktoś wie co się dzieje z Augustyniakiem, Urbaniakiem czy Kokoszankiem?

  • KrewIHonor88 pisze:

   Michał Kokoszanek rozwija rodzinny interes.Branża obuwnicza. Widuję go kilka razy w miesiącu. Oczywiście jest stałym gościem na Bułgarskiej.