Lechowy Flesz (15-22.01)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Były lechita testowany w I-lidze

Były zawodnik rezerw i juniorów, Marcin Gawron grający w Radomiaku Radom rozpoczął w tygodniu testy w Stomilu Olsztyn.

Z Lecha do Szkocji

Młody bramkarz rezerw, Maciej Dąbrowski został na pół roku wypożyczony z Lecha Poznań do szkockiego Hibernianu. To klub z II-ligi.

Skromna kasa dla Lecha

Poznańskie kluby – TPS, Poznaniak, Warta i Lech dostaną pieniądze za transfer Bartosza Bereszyńskiego do Sampdorii. Kolejorz może liczyć na ok. 200 tys. zł.

Były bramkarz w II-lidze

Karol Szymański trenujący niegdyś z pierwszą drużyną Lecha przeszedł z Chrobrego Głogów do Kotwicy Kołobrzeg.

Śledź znów bez klubu

Były trener juniorów i dyrektor akademii Lecha Poznań, Marek Śledź nie pracuje już w akademii Miedzi Legnica. Kilka dni temu został niespodziewanie zwolniony ze swojego stanowiska.

Były lechita na wylocie

Były obrońca Lecha, Błażej Cyfert znajdujący się w kadrze pierwszej drużyny wiosną 2013 roku dostał od Rakowa Częstochowa wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Zawodnik ten nie występował wiosną zbyt wiele.

Młodzi w kadrze

Marcin Grabowski, Tymoteusz Klupś, Bartosz Mrozek, Łukasz Norkowski, Michał Skóraś, Szymon Zalewski z akademii Lecha Poznań zostali powołani do kadry Polski U-17, która w dniach 9-13 lutego weźmie udział w towarzyskim turnieju w hiszpańskiej La Mandze. Wówczas Polacy zagrają kolejno z Czechami, Szwecją i Norwegią.

Przez Lecha, Cracovię i na sparing

Anton Karachanakov, który swego czasu był testowany w jednym z zamkniętych sparingów Lecha, a grający ostatnio w Cracovii przeszedł do Beroe Stara Zagora. Pojutrze poznaniacy rozegrają sparing z tym klubem.

Paszport dla Jasia coraz bliżej

Jeden z polityków, który bardzo mocno zaangażował się w akcję „#PaszportDlaJasia” przekazał w tygodniu dobrą nowinę. Jest nadzieja, że już wkrótce Jasmin Burić otrzyma polskie obywatelstwo.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 11

 1. J5 pisze:

  Oby się Jasiowi udało

 2. andi pisze:

  RZECZYPOPOLITA OBOJGA NARODOW SLYNELA Z TEGO ZE BYLA OTWARTA DLA WSZYSTKICH BEZ WZGLEDU NA NARODOWOSC WYZNANIE CZY KOLOR SKORY.JASIU WITAMY CIE Z OTWARTYMI RAMIONAMI I WSZYSTKICH KTORZY ZOTWARTYM SERCEM TU ZAWITAJA, SPOTKAJA TU NASZE OTWARTE SERCA.TAK POWINNO BYC…..

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Z ta goscinnoscia to nie ma co przesadzać i wszystkich witać. Jaśmin to sensowny gość, poukładany i pewny. Ale nie wszyscy tacy są. A te opowieści o mitycznej gościnności Rzeczypospolitej Obojga Narodow to bajki z mchu i paproci.

 3. Bryx pisze:

  To Stara Zagora była zapowiadana jako nasz sparingpartner? ; o

 4. El Companero pisze:

  ciekawe czy Śledź nie kombinował w Miedzi tak jak w Lechu, wysyłając talenty na ,,zwiedzanie szatni,, jednego odległego klubiku…

 5. Siódmy majster pisze:

  No to się jeszcze BeLeś na coś przydał.200 koła pieszo nie chodzi, będzie na kostki zapachowe i papier do kibla najlepiej z wydrukowanym co 20cm portretem niedoszłego Benfikowicza ;)))

 6. siwus89 pisze:

  Śledź za słaby na Legnice to gdzie mu do Lecha. Kniat niech sobie go weźmie do Elany teraz.

 7. BartiLech pisze:

  Cieszy to , że Buric otrzyma obywatelstwo ;)

 8. mól pisze:

  JR…-pewnie Sampdoria się zaciągnęła!