Brak słów!

W meczu 22. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 3:0 (2:0) i do lidera tabeli traci już tylko 5 punktów. Brakuje słów, żeby opisać grę Kolejorza. Na boisku funkcjonowało dosłownie wszystko co przełożyło się na kolejne wysokie zwycięstwo „niebiesko-białych”, którzy bardzo mocno weszli w rok 95-lecia klubu.

1 min. – Pierwsza akcja i pierwszy celny strzał Piasta łapie Burić.
3 min. – Dobrą akcję Lecha zepsuł Gajos, który oddał fatalne uderzenie z około 11 metrów.
7 min. – Na słabej murawie lechici pomału zyskują przewagę.
8 min. – Strzał Majewskiego z daleka wyłapał Szmatuła.
10 min. – Złe wybicie Wilusza. Jankowski nie trafił z kilku metrów.
12 min. – Dobrze w pole karne wszedł Makuszewski, który oddał niecelny strzał z lewej nogi.
14 min. – A teraz dobrze uderzenie Mraza wybija Burić!

16 min. – Znów błąd Wilusza, jednak strzał Sekulskiego minął bramkę.
20 min. – Powinien być gol dla Lecha! Murawski wybił piłkę z linii bramkowej.
22 min. – Znów Makuszewski i tym razem broni Szmatuła.
25 min. – Kownacki trafi głową w Szmatułę. Lech już dawno powinien prowadzić!
27 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!!! Majewski wrzucił z rzutu wolnego, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do siatki!
30 min. – Piast rzucił się do przodu.

31 min. – Ajjjj! Minimalnie niecelny strzał Pawłowskiego!
35 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!! Znów Majewski. Tym razem zamknął dośrodkowanie Kostevycha. Ładna główka z bliska i jest już 2:0!
40 min. – Lech dąży do kolejnych goli. Gra z wielkim luzem.
43 min. – Faul w polu karnym, lecz sędzia popełnił błąd i nie odgwizdał karnego.
44 min. – Bombę Szeligi sparował Burić.
45 min. – Do przerwy 2:0.

47 min. – Płaski strzał Pawłowskiego czubkiem buta wyłapał Szmatuła.
48 min. – Kolejna zepsuta akcja przez Pawłowskiego.
56 min. – Znów Pawłowski zepsuł kolejną akcję. Ile można?!
58 min. – Szmatuła zatrzymuje uderzenie Kostevycha.
59 min. – Teraz Majewski! Coraz bliżej kolejnego gola.

63 min. – 3:0! Szmatuła wybił przed siebie piłkę uderzoną przez Pawłowskiego do której dopadł Kownacki i podwyszył wynik!
66 min. – Kownacki na raty! Nie ma gola! Szkoda, bo była to świetna szansa na kolejną bramkę.\
75 min. – Niecelny strzał Sekulskiego po rożnym.

79 min. – Tempo gry mocno spadło.
79 min. – Fatalny strzał Makuszewskiego po kontrze.
87 min. – Po okresie nudy Robak trafił w boczną siatkę.
90 min. – Za chwilę koniec.
90+2 min. – Dziękujemy! Lidera widać coraz mocniej 🙂 Dobrego weekendu i tygodnia.

GKS Piast Gliwice – KKS Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: 27 i 35.Majewski 63.Kownacki

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Kostevych, 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Vranjes, Girdvainis

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Widzów: 3875

Piast: Szmatuła – Szeliga, Girdvainis, Sedlar – Badia (80.Mójta), Murawski, Bukata, Vranjes (61.Masłowski), Mraz – Jankowski (46.Zivec), Sekulski.

Rezerwowi: Rusov, Mójta, Mokwa, Flis, Cmelik, Masłowski, Zivec.

Lech: Burić – Kędziora, L.Nielsen, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski (80.Jevtić), Majewski, Pawłowski (64.Radut) – Kownacki (69.Robak).

Rezerwowi: Mleczko, Wasielewski, Dudka, Radut, Tetteh, Jevtić, Robak.

Kapitanowie: Murawski – Trałka

Trenerzy: Latal – Bjelica

Stan murawy: Słaby (boisko nierówne i grząskie)

Pogoda: +2°C, deszcz

199 komentarzy

1. Bezel pisze:

4:1 Kownacki , Jevtic , Robak , Makuszewski ?

2. gruh pisze:

Kostevych coś strzeli! 🙂

3. Ekstralijczyk pisze:

Po kolejne zwycięstwo.! \(^o^)/

4. wagon pisze:

jak Piast przegra to Ruch poczuje swoją szansę na utrzymanie i może choć remis wyciągnie w niedzielę

5. tomsz1973 telefon pisze:

Piszcie na bieżąco, bo ja dzisiaj na baletach, pierwszego meczu od nie pamiętam kiedy nie obejrz i pozostaje mi tylko forum.
    3-1 wygrywamy.

6. wagon pisze:

jednak Pawłowski wraca

7. slawek pisze:

Pawłowski mam nadzieje dostatecznie podrażniony.

8. robson pisze:

Zobaczymy czy Pawłowski wrócił do formy czy dalej będzie hamulcowym.

9. Przemko pisze:

Wiadomo, że Legia jest poza zasięgiem wszystkich w Polsce, ale Lechia i Jagiellonia są do dogonienia.

• sas pisze:

A ty Kurwa skąd się wziąłeś? legia poza zasięgiem? Ta Kurwa nie umie z nami wygrać bez pomocy sędziów a ty pierdolisz takie bzdury. Wypierdalaj stąd.

10. edi pisze:

Na ławce brak obrońców. Brawo Rutkowski

11. wagon pisze:

zmiany też można przewidzieć Radut, Robak, Jevtić

12. siwus89 pisze:

Żeby Pawłowski się jeszcze nie połamał od tych jego „dryblingach”

13. Kris 85 pisze:

Tylko że jak za chwilę przyjdzie OŚ o którym pisała redakcja i wyzdrowieje Bednarek to ktoś z dzisiejszych podstawowych nie dostanie się do 18 meczowej, a to zupełnie inaczej będzie wyglądać.

14. Judi pisze:

Matko przenajświętsza… nasz Robben w wyjściowej jedenastce… już odmawiam dziesiątkę różańca, niech chociaż poda raz 😀 (z przymrużeniem oka)

15. Didavi pisze:

0-2 Wilusz po rożnym 🙂 i Kownacki. Choć obawy mam, obrona niepewna i jeszcze Jevtic na ławce. Po 3 pkt! Kolejorz!

16. Edziu pisze:

Połówke czas otworzyć, popitka w szklance jest

17. 07; pisze:

Piast w defensywie osłabiony, ale w ofensywie groźny. Liczę na wymianę ciosów. Ten kto popełni mniej błędów w obronie wygra ten mecz.

18. milekamps pisze:

Smacznego i żebyśmy wygrali

19. strejlal pisze:

20. R. pisze:

Jestem ciekaw Pawłowskiego. TYLKO ZWYCIĘSTWO!!!

21. ArekCesar pisze:

Matko boska Pawłowski. I jeszcze bez Putnockyego i z tą obroną. Oby atak zrobił swoje.

22. ArekCesar pisze:

Oby Gajos z Trałką byli dzisiaj nie do przejścia.

23. wagon pisze:

a gdzie Papadopulos ? tego gościa się bałem

24. wagon pisze:

Pawłowskiego trzeba odbudować, on jakiś czas w Lechu będzie grał bo Jevtić może pójść w Europę

Pawłowski to może zagrać co najwyżej kilka srednio dobrych meczów bo na nic więcej go już nie stać. Zamiast próbować go reanimować lepiej dać szansę Jóźwiakowi gdy wróci z wypożyczenia

• seniorka pisze:

Czy go już nie stać to się zobaczy. Dać szansę Jóźwiakowi i owszem, ale na razie go nie ma 🙂

32. zenek pisze:

Nieźle to wygląda. Widać pewne schematy. Nasi kopacze też o dziwo podejmują dobre decyzje. Tylko musimy zaakceptować, że chłopaki po prostu więcej nie potrafią.

33. Kolejorz Dania pisze:

Ah jak przyjemnie, Kolejorz!

34. hester pisze:

Kostewicz świetnie, ale Szymek znów potyka się o źdźbła trawy.

38. Kkslech pisze:

Kostevych to jest kot, brawa dla scoutingu, brawa dla Bjelicy. W obronie trochę niepewnie ale ogólnie dobrze grają lechici

39. Michu87 pisze:

Kostewicz i Majewski 😀 mistrzostwo.

40. Kkslech pisze:

Kostevych kot

41. Soku pisze:

Ukrainiec faktycznie dzisiaj wymiata. Jeszcze bramka z główki w wykonaniu chyba najmniejszego zawodnika na boisku. 🙂

• Tytan pisze:

No koles robi roznice. Za Kadarem nie tesknie. Wilusz tez sobie radzi. Troche mnie martwi Gajos, zakochany czy co? lol.

Nigdy niczego nie wygralem wiec moj nick w tym kolorze to jakas pomylka 🙂

• siwus89 pisze:

Ale Kadar miał lepsze podania po ziemii 😀

• Soku pisze:

@Tytan,
      Żadna pomyłka, należy Ci się ten pomarańcz niczym typowemu kibicowi krakowskiej Wisły – karma dla psów.

A tak na poważnie, jak odpowiadasz na post zalogowanej osoby, też zyskujesz kolor – z automatu.
      🙂

42. 07( pisze:

Ciekawy jestem czy znajdą się płaczki. Pewnie tak, bo to norma.

• Robert pisze:

O to byłbym spokojny 🙂

A ty na chuj prowokujesz? Aż tak wszystko jest bez zarzutu że nie ma się o co doczepić? A jak tam Kownacki, lepszyniż Sadajew ?

43. Michu73 pisze:

Niezły deal zrobiliśmy na wymianie Kadara za Kostevycza 🙂 Gość daje dzisiaj czadu :))

44. adu96 pisze:

Jak tak dalej pójdzie , to Kostewicz długo u nas nie pogra , Douglas 2.0 .

45. milekamps pisze:

Brawo Maja

46. Anonim pisze:

Ewidentny karny na Majewskim, co oni sędziują?!

Dla legii sędziują – Kwiatkowski z Wwy, a my za tęczowymi tuż, tuż. Na szczęście te dwa gole czyściutkie i nie było do czego się doczepić.

• 19LP22 pisze:

seniorka, ty poważnie to piszesz?

No, trochę przesadziłam, ale wkurzył mnie ten niepodyktowany rzut karny.

47. Chrzanu pisze:

Pięknie! 2 połowa na luzie, wejdzie robak i 4;0!! Kolejorz!!!!

48. melon1922 pisze:

Dobry mecz fajnie sie ogląda no i wynik super.

49. Radomianin pisze:

Niech mi Ktoś powie że ktoś lepiej gra od Jasia i Władka to przyjadę do Poznania na rozmowę wychowawczą 🙂 Władek idziesz w stronę najlepszego zawodnika ekstraklasy. Brawo !!

• Olos77 pisze:

Jasiu gra dobrze? Chłopie to chyba pomyliłeś piłkarzy! Buric może nosić piłki za Putnockim. Przy braku kontuzji tego drugiego Jasiu ma ławę do końca sezonu.

• Radomianin pisze:

Nie zgodzę sie z Tobą. Od kiedy mamy trenera cały zespół gra lepiej a Putnocky spija śmietankę. Mało razy miał okazję do pokazania się a Jasiu to już Firma a nie tylko bramkarz. Tyle.

50. Koler pisze:

Kostevic to nadzieja że skauting w końcu jest skautingiem a nie łapanką na podstawie yt

51. F@n pisze:

Dobrze, ale chyba Pawłowski do zmiany, Gajos też średnio. Może Majewskiego cofnąć, dać Jevticia i Raduta za Pawłowskiego?

52. KotorFan pisze:

Majewski „Karny był ale już się nie chciałem kłócić. Obiecałem żonie hat-tricka i dotrzymam słowa”

Hahaha brawo Maja. Wyrasta na nowego lidera zespołu. Trałka super crossy wali. Jest dobrze. Kostevich bomba. Oglądanie takiego Lecha to sama przyjemność.

53. John pisze:

Mecz pod kontrolą dołożyć jeszcze ze dwie brameczki,zagrać na zero z tyłu i super.Jest forma co tu dużo gadać.NB to jego zasługa.

54. ArekCesar pisze:

Super. Oby tak do końca. Potem trzeba zobaczyć powtórkę.

55. Antoni P pisze:

Mega luz, pewność i spokojne dążenie do celu.
    Czekamy na więcej!

56. Olos77 pisze:

Byłem pewien że Pawłowski pokaże walkę o skład, ale pierwszą połową pokazuje że należy mu się jedynie solidny kop w dupe na pożegnanie. Wieczny leser i pierdoła. I ta obojętna na wszystko twarz ! Zejdź i idź grać sobie do Łęcznej

57. JERICHO pisze:

Miło się ogląda tak grającego Kolejorza 🙂 Wreszcie mamy następcę Barry’ego, Majewski się rozkręcił, Kędziora celne wrzuty jak niegdyś do Teodorczyka. Szkoda, że Pawłowski nie strzelił, bo miał okazje, może trudne, ale miał. Dobić ten mecz i czekamy na kolejny.

58. Gadzuki pisze:

Grają jak z nut tak że mój 3 tygodniowy syn usnął przy nich bez obaw o zwycięstwo Lecha

59. milekamps pisze:

No to zdrówko

60. KKSczyliJA pisze:

Zachowanie Majewskiego KLASA, zresztą wyrasta na lidera

61. 07 pisze:

Po pierwszej połowie – Majewski oraz Kostewych to poziom wyżej. Pawłowski w decydujących momentach odpuszcza. Gajos wraz Trałką czyszczą środek, a gra bez Jevticia jest znacznie szybasza. Tyle ode mnie. Powoli widać, nad czym pracowali w przerwie. Jak boiska wiosną będą w jeszcze lepszym stanie to powinno to wyglądać jeszcze lepiej. Dobry , szybki mecz w pierwszej połowie i liczę na kolejne bramki w drugiej.

62. hester pisze:

Chciałbym żeby Radut zmienił Szymka po przerwie. Niech kolejny nabytek tego okienka pokaże na co go stać.

63. melon1922 pisze:

Jak sie nazywał ten lewy obronca ktôrego sprzedalismy?

64. El Companero pisze:

Ciekawe o czym myśli jak na razie Kownacki? W ogóle jakby go nie było na boisku. Inni muszą za niego harować. Wynik świetny – gramy jak chcemy, karny ewidentny no ale w W-wie sędziowie nie przechodzą badania wzroku. A ataki Piasta są spowodowane tym, ze widzą kogo mamy na obronie, dlatego kopią piłkę daleko do przodu.

65. tomsz1973 telefon pisze:

A ja tego nie widzę….
    Wie ktoś, czy jutro jest powtórka?

66. Kibol z Wrześni pisze:

Jeśli kadar był wart 2.5 to kostevycz przynajmniej jeszcze raz tyle! Brawo dla skautingu tylko Lech!!!