Lechowy Flesz (12-19.02)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Gutierrez zgłoszony

Kolumbijczyk, Victor Gutierrez został wypożyczony do końca grudnia. Klub zgłosił 4 gracza spoza UE do rozgrywek z numerem „21”. Po rocznym okresie Lech ma prawo pierwokupu tego zawodnika.

Sisi śledzi Lecha

Sisinio Gonzalez Martinez, który jesienią grał w Grecji, a od niedawna w Japonii cały czas pamięta o Lechu. Jak widać inauguracja z Termaliką zrobiła na nim wrażenie.

Młodzi zagrali w kadrze

Szymon Zalewski, Łukasz Norkowski, Marcin Grabowski i Michał Skóraś wystąpili w ostatnim meczu Polska U-17 – Norwegia U-17 0:0. W towarzyskim turnieju rozegranym w hiszpańskiej La Mandze „biało-czerwoni” z 4 punktami zajęli 2. miejsce. Wygrali Szwedzi, a za Polakami byli Czesi oraz Norwegowie.

Lechici w jedenastce kolejki, Maja najlepszy

Dawid Kownacki, Darko Jevtić i Radosław Majewski trafili do „11” kolejki numer 21 według Ekstraklasy SA. Dodatkowo „Maja” został wybrany graczem ostatniej kolejki. Po tej kolejce może to powtórzyć.

Poważna kontuzja Drewniaka

Wypożyczony do Górniku Łęczna pomocnik, Szymon Drewniak doznał ciężkiej kontuzji kostki. Uraz wyklucza go z treningów minimum na 2 miesiące.

Młodzi w kadrze

Łukasz Bejger, Szymon Matysiak, Dawid Rezaiean, Łukasz Szramowski i Filip Szymczak z akademii Lecha Poznań zostali powołani do kadry U-15 na konsultację szkoleniową, która w dniach 23-25 lutego odbędzie w Woli Chorzelowskiej.

Turbo Kownaś

Dawid Kownacki w zabawie „Turbokozak” w magazynie „Liga Plus Extra” na Canale Plus zdobył aż 199 punktów. Jest trzeci. Prowadzi inny lechita, Radosław Majewski.

Lech w innym województwie

W kwietniu Lech planuje otworzyć szkółkę w miejscowości Biłgoraj leżącej na Lubelszczyźnie. We współpracy z tamtejszym klubem Łada trenerzy LPFA będą szkolić dzieci w wieku 4-12 lat.

Minęło 6 lat

17 lutego minęło 6 lat od ostatniego meczu Lecha wiosną w pucharach i przy okazji od ostatniej międzynarodowej wygranej polskiego klubu wiosną.

Juniorzy z powołaniami

Marcin Grabowski, Bartosz Mrozek, Łukasz Norkowski, Michał Skóraś i Szymon Zalewski z akademii Lecha Poznań zostali powołani do kadry U-17 na turniej eliminacyjny w Portugalii. W dniach 10-15 marca Polacy zmierzą się z Hiszpanią, Portugalią i Grecją.

Możliwa zmiana terminu

Mimo prośby Lecha mecz z Górnikiem został ustalony na piątek, 17 lutego na godzinę 20:30. Ekstraklasa SA zgodziła się, aby rocznicowe spotkanie odbyło się 19 marca o 15:30, jednak takiego terminu nie zaakceptował Canal Plus. Klub wysłał kolejny wniosek i jutro ma zapaść pozytywna decyzja w tej sprawie.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. Marian pisze:

  I po Drewniaku

  • junior pisze:

   2 miechy bez przesady

  • El Companero pisze:

   a własnie Rutek mówił w radiu Merkury ze Drewniak robi postępy i nie stoi na straconej pozycji zeby wrócić. Ale w tej sytuacji ten temat upada. Nie da rady wrocic szybko do formy po tak dlugiej przerwie. A co do Canal Plus to tam chyba pracują chorzy ludzie i to jest skandal co robią. Moze tam ktos czeka na kopertę? W ostatniej chwili zmienią decyzję i bedą się obnosic jacy oni dobrotliwi ze wyszli klubowi na przeciw.

 2. aabbee pisze:

  Szymon trzymaj się!

 3. Przemo86 pisze:

  Wczoraj przed meczem była relacja na canal+ z turneju fify. Grał miedzy kibicami jako przedstawiciel Górnika Łeczna, mowa o Drewniaku

 4. Siódmy majster pisze:

  Szymek nie daj się .Wrócisz mocniejszy :)

 5. Kali pisze:

  El Companero w nc+ wiekszosc decydentow to z zamilowania legionisci