Pogoniona Pogoń

W meczu 23. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin aż 3:0 (2:0). Kolejorz boleśnie wykorzystał błędy rywala, którego rozbił aż trzema golami. Kolejorz wygrał trzecie spotkanie z rzędu wynikiem 3:0, choć w innym stylu. Tym razem zamiast efektownie zagrał efektywnie co pozwoliło mu zrobić kolejny krok w walce o Mistrzostwo Polski.

2 min. – Obie drużyny zaczęły bardzo ofensywnie. Szykuje się otwarty mecz.
3 min. – GOOOOL!!!!!!!!!!!!! KOWNACKI!!!! Kownacki wykorzystuje fatalny błąd Rudola, zabiera mu piłkę i z bliska zdobywa gola.
7 min. – Pogoń nie wie co się dzieje. Kolejny błąd Słowika, który źle wybił piłkę.
7 min. – Główkę wyłapuje Słowik.
10 min. – Błąd arbitra, który pokazał faul w złą stronę. Na szczęście Delev przestrzelił uderzając z rzutu wolnego.
12 min. – Kontra Pogoni po stracie Lecha na połowie rywala. Na szczęście piłkę wyłapał Putnocky.
15 min. – Ładnie wygląda gra Lecha. Gra na tej murawie pasuje poznaniakom idealnie.

18 min. – Dobra akcja Pogoni. Ciftci nie trafił z paru metrów po podaniu Murawskiego z prawej strony.
20 min. – Błąd Wilusza. Putnocky broni strzał Deleva z powietrza.
22 min. – W ostatnich minutach Pogoń przycisnęła.
25 min. – Bardzo groźne są kontry Pogoni. Lechowi absolutnie nie wolno tracić piłek w środku pola.
30 min. – Doskonała interwencja Słowika po uderzeniu z daleka Gajosa! Świetnie rozegrany rzut wolny!

33 min. – Na razie Lech opanował sytuację i ma kontrolę.
36 min. – 2:0 !!!!!!!!! Co za kontra!!!! Majewski do Kownackiego, ten zgubił obrońcę i na spokoju zdobył bramkę. JUŻ DRUGĄ!
43 min. – Lech cofnięty coraz mocniej. Pogoń bije głową w mur.
45 min. – Do przerwy 2:0. Jest dobrze, po końcowym gwizdku musi być tak samo.

47 min. – Chamskie zaufanie Frączczak. Chciał wyłudzić karnego.
48 min. – Słowik broni strzał Majewskiego z daleka!
52 min. – Błąd obrony. Sytuację udało się jakoś opanować.
55 min. – Spalony Deleva z bliska. Nie ma bramki.
57 min. – Świetny strzał Deleva broni Putnocky.
60 min. – Lech w tym kwadransie tylko się bronił.

62 min. – Kąśliwe uderzenie Ciftciego wyłapał Putnocky.
64 min. – Znów Pogoń! Lech za dużo pozwala rywalowi.
69 min. – Fatalnie gra dziś Jevtić. Traci mnóstwo piłek. Już dawno powinien być zdjęty.
70 min. – Teraz Gyurcso i znów Putnocky.
71 min. – Znów trafia Delev. Ponownie ze sporego spalonego.
74 min. – W drugiej połowie Lech nic nie gra.

77 min. – Do końca meczu Lech będzie się bronił. Nic tutaj się raczej nie zmieni.
81 min. – Niepotrzebne uderzenie Gajosa z daleka.
83 min. – GOOOOOOOL!!!!! 3:0! Słowik poślizgnął, Robak dopadł do piłki i zdobył gola.
90 min. – Nic już się nie dzieje.
90+3 min. – Niewiele brakowało, aby Robak zdobył kolejnego gola.
90+4 min. – Koniec 🙂 W środę wszyscy na stadion. Gramy o Puchar !!!

MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 0:3 (0:2)

Bramki: 3 i 36.Kownacki 83.Robak

Asysty: 1:0 – Jevtić, 2:0 – Majewski, 3:0 – Putnocky

Żółte kartki: Delev – Kostevych

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 8678

Pogoń: Słowik – Rapa, Rudol, Matras, Nunes – Tsintsadze (73.Drygas), Murawski – Delev (88.Listkowski), Frączczak, Gyurcso – Ciftci.

Rezerwowi: Henger, Niepsuj, Lewandowski, Obst, Drygas, Kitano, Listkowski.

Lech: Putnocky – Kędziora, L.Nielsen, Wilusz, Kostevych – Tetteh, Gajos – Makuszewski, Majewski (80.Trałka), Jevtić (78.Radut) – Kownacki (69.Robak).

Rezerwowi: Burić, Wasielewski, Bednarek, Trałka, Pawłowski, Radut, Robak.