3:0 to już za mało, by Lecha zadowalało

W meczu 25. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań w zgodowym spotkaniu na trybunach wygrał na wyjeździe z Arką Gdynia aż 4:1 (3:0). Kolejorz boleśnie wypunktował swojego rywala do bólu wykorzystując niemal każdy błąd obrony gospodarzy.

19:20 – Witamy z Gdyni! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! tym razem nadajemy z Gdyni.

19:24 – Lech kilkanaście minut temu odbył krótki spacer po murawie. Skład ten sam, który przewidzieliśmy wczoraj podobnie jak cała kadra meczowa.

19:27 – Poniżej też skład Arki. Są niespodzianki.

19:28 – Pierwsi kibice obu ekip są już na trybunach.

19:35 – Dziś Lech walczy o 6 wyjazdowe zwycięstwo z Arką w historii. Na wyjeździe wygrywał zawsze bez straty bramki. 3 punkty dadzą nam dziś pozycję lidera co najmniej na kilkadziesiąt godzin.

19:37 – Kibice Lecha zasiądą dziś w komplecie na trybunie za jedną z bramek. Na razie jest na niej z kilkaset osób.

19:44 – Bardzo fajna muzyka na stadionie w Gdyni 🙂

19:46 – Bramkarze Arki wyszli na rozgrzewkę. Czekamy na naszych.

19:52 – Obie ekipy już na rozgrzewce. Niecałe 40 minut do meczu.

20:05 – Stadion Arki skromny, ale sympatyczny. Bardzo dobre nagłośnienie.

20:11 – Kibiców powitał właśnie spiker. Poinformował, że mecz obejrzy ponad 10 tysięcy widzów.

20:17 – Spiker czyta sukcesy Lecha. Brawa na stadionie.

20:22 – Spiker czyta składy. Za kilka minut zaczynamy.

20:25 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę hymn Arki.

20:28 – Obie ekipy już na boisku. Zaczynamy!

1 min. – Pierwsza akcja Lecha koncertowo zmarnowana. Jevtić z kilku metrów trafił w bramkarza. Tu powinien być gol!
5 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Majewski z lewej strony podał prosto na nogę Gajosa, który z bliska zdobył gola.
7 min. – Lech nadal atakuje. Niecelna główka Kownackiego.
12 min. – Arka zdecydowanie więcej atakuje naszą prawą stroną, gdzie gra Wasielewski.

17 min. – GOOOOOOLL!!!!!!!!!! 2:0!!!! Jevtić przedryblował na 20 metrze po czym uderzył czubkiem buta i zdobył bramkę prawą nogą! 2:0!
22 min. – Lech robi na boisku co chce. Każda akcja pachnie golem.
23 min. – Kownacki ośmieszył kilku rywali i oddał minimalnie niecelny strzał.
28 min. – Lech czeka na kontry. Doskonale mu dziś wychodzą.
29 min. – Makuszewski został przewrócony w polu karnym. Nie ma karnego.

32 min. – Putnocky broni płaski strzał Formelli.
37 min. – Sobieraj zatrzymał świetne dośrodkowanie z lewej strony.
44 min. – Arka gra teraz więcej piłką tylko zupełnie nic z tego nie wynika. Lech bardzo dobrze ustawiony w defensywie.
44 min. – GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! 3:0! Cross Wilusza do Kownackiego, ten przyjmuje piłkę i zdobywa gola! BRAWO!
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi 3:0.

46 min. – Niecelny strzał Makuszewskiego.
49 min. – Na razie atakuje Lech. Arka się poddała?
51 min. – A jednak nie. Siemaszko wpada jak dzik w pole karne i zdobywa gola.
56 min. – Arka próbuje zdobyć kolejnego gola. Lech musi być czujny i spróbować ukłuć z kontry.
59 min. – Celny strzał z 25 metrów wyłapuje Putnocky.

65 min. – Gra trochę się uspokoiła.
70 min. – Tempo gry spadło.
75 min. – Nudny te kwadrans. Lech nic nie pokazał, Arka też.

79 min. – GOOOOOL!!!! Wrzutka Raduta z wolego, główka Robaka i jest już po meczu!
82 min. – Niewiele brakowało, aby Nielsen podaniem zdobył kolejnego gola. Arka siadła.
84 min. – Dobra parada Puto po rykoszecie. Arka jeszcze atakuje.
86 min. – Jevtić z Pawłowskim zepsuli kontrę.
90 min. – Za chwilę koniec.
90+3 min. – Koniec! 4:1! Lech liderem!

MZKS Arka Gdynia – KKS Lech Poznań 1:4 (0:3)

Bramki: 51.Siemaszko – 5.Gajos 17.Jevtić 44.Kownacki 79.Robak

Asysty: 1:0 – Majewski, 2:0 – bez asysty, 3:0 – Wilusz, 4:1 – Radut

Żółte kartki: Sobieraj – Wasielewski

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Widzów: ok. 11500

Arka: Jałocha – Zbozień, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak – Kakoko (77.Nalepa), Hofbauer – Da Silva (73.Bożok), Szwoch (62.Trytko), Formella – Siemaszko.

Rezerwowi: Steinbors, Warcholak, Stolc, Błąd, Nalepa, Bożok, Trytko.

Lech: Putnocky – Wasielewski, L.Nielsen, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski (82.Pawłowsk), Majewski (67.Radut), Jevtić – Kownacki (75.Robak).

Rezerwowi: Burić, Dudka, Tetteh, Pawłowski, Radut, Robak, Nielsen.