Grały kadry i grali lechici (akt.)

W drugiej połowie marca na całym świecie odbywały się międzynarodowe mecze reprezentacji narodowych. Młodzieżowe kadry rozgrywały mecze towarzyskie, rywalizowały o awans do Mistrzostw Europy, a dorosłe biły się o Mistrzostwa Świata w Rosji. W tych i innych spotkaniach okazje do gry w swoich reprezentacjach otrzymali zawodnicy z pierwszej drużyny Lecha Poznań.

Na marcowe mecze reprezentacji narodowych tym razem powołania dostało mniej zawodników z pierwszego zespołu niż podczas poprzednich przerw na kadrę, bo tylko pięciu graczy. Wszyscy wystąpili w swoich reprezentacjach.

Czwartek, 23 marca

W czwartek w Krakowie przygotowująca się do startu na Mistrzostwach Europy kadra młodzieżowa uległa Włochom 1:2. Tomasz Kędziora i Jan Bednarek rozegrali po 90 minut, natomiast Dawid Kownacki zaliczył 68 minut. Gola dla Polaków strzelił Kownacki. Z kolei Kędziora miał swój udział przy bramce dla Włochów, kiedy nie zablokował strzału oraz spowodował rzut karny w drugiej połowie obroniony ostatecznie przez bramkarza. Kapitan naszej kadry ujrzał też żółtą kartkę.

Sobota, 25 marca

W sobotę o godzinie 14:00 kadra Polski U-18 zagrała w Gyor kontrolnie z Węgrami. Poza Miłoszem Mleczko oraz Tymoteuszem Puchaczem, którzy na stale są w pierwszym zespole Lecha szanse gry dostaku jeszcze gracze rezerw – Dawid Kurminowski i Jakub Moder. Ten pierwszy zdobył dwa gole, a Polska wygrała.

Poniedziałek, 27 marca

W poniedziałek o 17:00 nasza kadra młodzieżowa zagrała w Kielcach z Czechami. W towarzyskiej potyczce wystąpili Jan Bednarek, Dawid Kownacki oraz Tomasz Kędziora. Pierwsza dwójka zanotowała pełne 90 minut, zaś „Kendi” opuścił plac w 78 minucie. „Biało-czerwoni” znów przegrali 1:2. Wcześniej, bo o 11:00 Polska U-18 rozegrała rewanż z Węgrami wygrany 4:0. Miłosz Mleczko nie wystąpił, a Tymoteusz Puchacz zszedł w przerwie. W tym meczu wystąpili też gracze rezerw – Dawid Kurminowski i Jakub Moder.

Kadrowicze Lecha Poznań z pierwszej drużyny – marzec 2017:

Miłosz Mleczko (1-90 i 0) oraz Tymoteusz Puchacz (1-90 i 1-46)
Tow, Węgry U-18 – Polska U-18 1:2
Tow, Węgry U-18 – Polska U-18 0:4

Jan Bednarek (1-90 i 1-90), Tomasz Kędziora (1-90 i 1-78) oraz Dawid Kownacki (1-68 i 1-90)
Tow, Polska U-23 – Włochy U-23 1:2
Tow, Polska U-23 – Czechy U-23 1:2