Rok 95-lecia pod obserwacją – marzec 2017

2017 rok jest rokiem szczególnym dla Lecha Poznań, bowiem to w nim Kolejorza będzie obchodził swoje 95-lecie. Z tego powodu na przełomie każdego z 12 miesięcy w osobnym materiale przyglądamy się temu, jak przebiega realizacja zadań, celów, a także analizować bieżącą sytuację wokół klubu, która przynajmniej na razie jest bardzo dobra. Oczywiście może i musi być jeszcze lepiej.


Marzec 2017 to trzeci i jubileuszowy miesiąc w roku 95-lecia Lecha Poznań, który miał pokazać, że luty nie był przypadkiem. Czy wszystko udało się zrealizować? Nasza chłodna opinia wraz z krótką analizą poniżej:

Zarząd – marzec 2017

W tym miesiącu zarząd był trochę w cieniu. W cieniu, ponieważ swoje zimą zrobił, więc nie musiał być aktywny w marcu czy błyszczeć w mediach. Mimo wszystko władze uaktywniły się pod koniec miesiąca składając prośbę do NKO o otwarcie trybun na finał Pucharu Polski. Bardzo ciekawie wyglądały obchody 95-lecia 19 marca. Wydaje się, że zrobiono naprawdę wiele, aby ta piękna rocznica była zauważona w Polsce. Tak oczywiście było. Każdy kibic innego klubu w kraju dowiedział się o 95. rocznicy powstania Lecha Poznań. Do ostatniego miejsca udało się również zapełnić stadion podczas rocznicowego meczu w czym zasługa także zarządu.

Zadowolenie: 90%
Zaufanie: 70%

Trener – marzec 2017

W marcu Lech skupiał się na pracy. Trener po wygranych z Pogonią w PP, Lechią i Arką cały czas powtarzał, że nic jeszcze nie wygraliśmy. W marcu zespół zrobił kolejny postęp zarówno drużynowy jak i indywidualny. Lech stał się najlepszą drużyną wiosny i choć ostatnio stracił łącznie 4 punkty, to jednak cały czas jest jedynym niepokonanym klubem w tym roku, który w dodatku stracił tylko 1 gola. O ile przy okazji spotkania z Górnikiem można było przyczepić się do Bjelicy za złe zestawienie skrzydeł czy za późne zmiany, to z Wisłą strata punktów nie była raczej winą szkoleniowca, który cały czas twardo stąpa po ziemi zachowując chłodną głowę.

Zadowolenie: 80%
Zaufanie: 90%

Piłkarze – marzec 2017

Piłkarze Lecha zanotowali świetne dni od 1 do 10 marca. W tym czasie byli w naprawdę bardzo wysokiej formie zarówno sportowej jak i mentalnej w każdej formacji. 1 marca przejechali się po Pogoni praktycznie zapewniając sobie awans do finału Pucharu Polski. 3:0 przed meczem było marzeniem, a tymczasem wynik 3:0 okazał się najniższym wymiarem kary dla gości. Lechici do końca dążyli do zdobycia jeszcze większej liczby goli. Nie udało się, ale po kilku dniach dzięki efektywnej, konsekwentnej grze poznaniacy w spotkaniu za tzw. 6 punktów ograli Lechię, by po 5 dniach zlać tym razem po efektownej grze Arkę w Gdyni. W drugiej połowie marca było nieco gorzej, bowiem „niebiesko-biali” zanotowali 2 remisy. Defensywa grała na bardzo wysokim poziomie, ofensywa nieco słabiej. Powodem była przede wszystkim indywidualna postawa piłkarzy z przedniej formacji. Mimo wszystko marzec był miesiącem na wielki plus, lecz pokazał, że zawodnicy muszą jeszcze więcej pracować, by na koniec sezonu osiągnąć sukces. Na razie nic jeszcze nie wygrali.

Zadowolenie: 70%
Zaufanie: 70%

Sytuacja Lecha Poznań w marcu 2017:

W marcu praktycznie zapewniliśmy sobie awans do finału Pucharu Polski i włączyliśmy się do realnej walki o Mistrzostwo Polski. Co prawda lechici nie wykorzystali okazji na objęcie pozycji lidera w Ekstraklasie, aczkolwiek cały czas są w czołówce mając niewielką stratę do 1. miejsca. Bardzo dobrze wyglądała komunikacja na linii klub – kibice. Kibice byli przeważnie zadowoleni, tłumnie przychodzili na stadion i uwierzyli nawet w dublet. Nie można również zapomnieć o innych Lechowych drużynach. Tej wiosny juniorzy starsi wygrali wszystkie spotkania pewnie prowadząc w CLJS. Za to juniorzy młodsi w 3 meczach zdobyli komplet 9 punktów strzelając swoim rywalom aż 12 goli. Efekt? 1. lokata w swojej grupie MLJM. Juniorzy Kolejorza w marcu tylko potwierdzili wielką siłę udowadniając o co będą walczyć w tym sezonie. Nieźle idzie też rezerwom. Lech II jest w 1/4 OPP i znajduje się na pozycji wicelidera grupy 2 III-ligi. Marzec był dla Lecha Poznań bardzo dobrym miesiącem, choć oczywiście mogło być lepiej. Zwłaszcza w meczu z Górnikiem 19 marca.

Zadowolenie: 80%

W komentarzach chętnie poznamy opinię jak Wy oceniacie i widzicie marzec 2017?


Główne cele Lecha Poznań na rok 95-lecia:

– 8 Mistrzostwo Polski zdobyte po 2 latach
– 6 Puchar Polski po 8 latach przerwy
– 7 Superpuchar Polski zdobyty 3 raz z rzędu
– Awans do fazy grupowej europejskich pucharów po 2 latach
– Awans rezerw do II-ligi i Okręgowy Puchar Polski
– 3 Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych zdobyte po 22 latach
– 5 Mistrzostwo Polski juniorów Młodszych zdobyte 4 raz z rzędu

Najważniejsze terminy dla Lecha Poznań w roku 95-lecia:

– 19 marca (95-lecie Lecha Poznań)
– 2 maja (finał Pucharu Polski)
– 4 czerwca (ostatnia kolejka LOTTO Ekstraklasy)
– 7-14 lipca (Superpuchar Polski)
– 22-24 sierpnia (koniec faz eliminacyjnych europejskich pucharów)
– 15-17 grudnia (koniec jubileuszowego roku Kolejorza)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. Pozn pisze:

  Fajne podsumowanie oby tak dalej! :)

 2. milekamps pisze:

  no zobaczymy

 3. Michu73 pisze:

  W pełni zgadzam się z podsumowaniem przedstawionym w artykule. Oby tak dalej a będzie dobrze.

 4. fan pisze:

  Może zamiast hurraoptymizmu trochę obiektywizmu . Od dwóch meczy gramy piach.

 5. Jam pisze:

  Marzec był spoko, jednak okazuje się iż nawet najlepszy trener sam sukcesów nie zapewni. Potrzebna też jest jakość u zawodników.

 6. Panda1922 pisze:

  Nie jest źle:-)
  Mysle ,ze super forma z początku rundy tak nas naładowała pozytywnym myśleniem i rozbujała wyobraźnie , ze wielu z nas mimo, ze sie do tego nie przyznawali widzieli już Lecha z kompletem punktów ( minus 2,3 remisy) po 37mej kolejce:-) Strata punktów u siebie z GŁ na jubileusz pokazała , ze nie mamy jeszcze drużyny o którą nam chodzi , nie ma w niej tego czegoś co sprawia , ze nawet jak nie idzie to zdobywamy 3pkt.
  Jeżeli o mnie chodzi to co do pozytywów zgadzam sie w 100% z tedakcją , jeżeli chodzi o minusy to widzę to tak:
  -strata 4 punktów
  -wyraźny zjazd formy Makiego oraz ciagle słaba dyspozycja Szymka
  – katastrofalna gra Maji (może czas spróbować Darko na playmaykarze?)
  – brak lidera

  Tylko i wyłącznie LP

  • Panda1922 pisze:

   Ps. Wiem i wierze , ze to wszystko jest do naprawienia , ze naprawione będzie i WIELKI KOLEJORZ KKS bedzie cieszyć sie z dubletu na 95te urodziny.
   Chwała wielkiemu Lechowi!

  • Pan Pyra pisze:

   Prawdą też jest to że Majewski nie ma zjazdu formy, bo on dwa razy zagrał dobre zawody odkąd jest w Lechu a tak to Jeden z słabszych w zespole.

 7. AQQ pisze:

  Może redakcja nie opublikuje tego co napiszę.
  Lech jest tylko Lechem, a Buk jako sponsor sponsorem.
  Cieszy to że Buk nie chce zbyt wiele.
  A Lech się rozpędzi.
  Myślenie jest domeną podobno ludzi inteligentnych.
  Legia też ma Buka
  I przegra za chwilkę niespodziewanie.
  Fajny dziś w Onecie śmiesznym portalu był artykuł o LELUSIU.
  POCZYTAJCIE