Podnieście głowy i znów zobaczcie Narodowy. Do 3 razy sztuka!

W rewanżowym meczu 1/2 finału piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2016/2017, Lech Poznań postawił kropkę nad i. Pokonał Pogoń Szczecin już po raz 4 w bieżących rozgrywkach triumfując tym razem wynikiem 1:0 (1:0) pewnie awansując do 3 z rzędu finału oraz 10 w historii. Kolejorza od upragnionego sukcesu na 95-lecie dzieli już tylko 90 minut. 2 maja na Narodowym ostatnią przeszkodą „niebiesko-białych” w drodze o trofeum będzie Arka Gdynia.

3 min. – Ambitny początek Pogoni tylko bez sytuacji.
4 min. – Fatalny błąd obrony Lecha. Na szczęście Listkowski nie trafił.
7 min. – Fatalny błąd obrony po raz kolejny. Burić minął się z piłką przy rzucie rożnym.
12 min. – Dobra interwencja Buricia po uderzeniu Korta z daleka.
15 min. – Zepsuta akcja Lecha po złej wrzutce Pawłowskiego.

20 min. – Lech powoli się budzi.
25 min. – Mecz się wyrównał, choć poznaniacy nie stwarzają sytuacji.
28 min. – Akcja Robak – Pawłowski, którą zepsuł ten drugi złym dryblingiem. Szkoda.
30 min. – Burić dobrym wyjściem uratował Lecha przed stratą gola.

33 min. – Rapa trafił w boczną siatkę. Było groźnie.
36 min. – Dobry strzał wbiegającego Raduta! Piłka minimalnie minęła bramkę!
41 min. – Obrona Lecha jest na razie bardzo elektryczna, natomiast pomoc za spokojna.
42 min. – GOOOOL!!!! ROBAK! Kontra Kolejorza, Robak zabawił się z Rudolem i mocnym strzałem po wcześniejszym zwodzie zdobył bramkę.
45 min. – Do przerwy 1:0.

47 min. – Pogoń nadal atakuje. Najpierw celnie uderzył Listkowski, a po chwili Drygas.
49 min. – Trałka blokuje uderzenie Fojuta głową z paru metrów.
54 min. – Lech nadal gra bardzo spokojnie. Sprawia wrażenie bardzo pewnego siebie.
58 min. – Teraz więcej z gry ma Lech.

61 min. – Dwóch na dwóch. Niestety Makuszewski za daleko wypuścił sobie piłkę psując kontrę.
68 min. – Pogoni odechciało już się atakować. Zaczęła za to chamsko faulować.
72 min. – Tempo meczu mocno spadło. Sporo jest złych podań i nieodpowiedzialnych zagrań. Lech złapał luz i spaceruje sobie po boisku.
74 min. – Kontra Lecha. Niestety Jevtić poślizgnął się z piłką na 30 metrze.

78 min. – Dobra interwencja Bednarka po wstrzeleniu piłki przez Matrasa.
85 min. – Obraz gry nie zmienia się.
86 min. – Główkę po rożnym wyłapał Burić.
90 min. – Za chwilę koniec. FINAŁ JEST NASZ !!! 🙂 Wciąż 4:0 w dwumeczu.
90+1 min. – Zagapił się Burić, którego błąd naprawił Bednarek.
90+3 min. – KONIEC!!! 2 maja wielkie święto! Walczymy o PUCHAR!

MKS Pogoń Szczecin – KKS Lech Poznań 0:1 (0:1)

Bramki: 42.Robak

Asysty: 1:0 – bez asysty

Żółte kartki: Rapa, Listkowski, Nunes

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Widzów: 4676

MKS Pogoń: Słowik – Rapa (61.Niepsuj), Rudol, Fojut, Nunes – Matras, Drygas – Listkowski, Kort (76.Kowalczyk), Gyurcso – Frączczak (61.Ciftci).

Rezerwowi: Kudła, Niepsuj, Obst, Kowalczyk, Tsintsadze, Delev, Ciftci.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen, Wilusz – Tetteh, Trałka – Makuszewski (73.Wasielewski), Radut, Pawłowski (71.Jevtić) – Robak (58.Nielsen).

Rezerwowi: Putnocky, Wasielewski, Kostevych, Gajos, Jevtić, Kownacki, Nielsen.