Co za pech!

W hitowym meczu 28. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań na własne życzenie przegrał na Bułgarskiej z Legią Warszawa 1:2 (0:0). Kolejorz wychodząc na prowadzenie w 82. minucie zachował się skrajnie nieodpowiedzialnie. Łatwo stracił dwa gole tracąc tym samym szanse na zajęcie co najmniej 2. lokaty po rozgrywkach zasadniczych, która pozwalałaby rozegrać mecz w 37. kolejce u siebie.

16:15 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Witamy licząc dziś na wygraną choćby 1:0 i awans na 2. miejsce!

16:21 – Na stadionie są już pierwsi kibice. Najwięcej w Kotle. Pogoda zachęca, by przyjść wcześniej. Jest ciepło w porównaniu z ostatnimi meczami.

16:26 – Niemal całe boisko jest już w cieniu. Słońce nie będzie nikomu przeszkadzało.

16:32 – Poniżej skład Legii. Taki jak przewidywaliśmy.

16:33 – Obie drużyny dojechały właśnie na stadion. Lech powitany gromkimi brawami.

16:34 – Z to Legia swojskim – „wypie*dalać”

16:40 – Poniżej skład Lecha. Znów dziwne ustawienie skrzydeł.

16:45 – Czekamy na rozgrzewkę. Na murawie trwa rozkładanie elementów do niech potrzebnych.

16:49 – Czuć już meczową atmosferę. Wszystkie trybuny coraz szybciej się zapełniają.

16:59 – Przypomnijmy, że wygrana Lecha wywinduje go na 2. miejsce na 2 kolejki przed końcem sezonu zasadniczego. Gdyby się tak skończyło wtedy z Legią w grupie mistrzowskiej zagralibyśmy u siebie. W dodatku sezon zakończylibyśmy spotkaniem u siebie. Tylko bycie w dwójce daje taką możliwość.

17:00 – Godzina do meczu. Pierwsi kibice Legii są na sektorze.

17:16 – Na rozgrzewkę wyszli bramkarze Legii. Są również Lecha.

17:18 – Utwór na 95-lecie bardzo dobrze brzmi ze stadionowych głośników. Świetnie pasuje do dzisiejszej atmosfery.

17:21 – Obie ekipy w komplecie na rozgrzewce.

17:40 – Kocioł już niemal pełen. Fany wywieszone. Jest też transparent Lech 100% Anty Antifa”.

17:42 – Na telebimach świetny materiał o Stanisławie Atlasińskim, który kończy dziś 98 lat. To najstarszy żyjący piłkarz Lecha.

17:46 – W końcu naprawili stadionowe nagłośnienie. Materiały Lech.tv dobrze słychać.

17:46 – Doping już trwa.

17:50 – Dziesięć minut i jazda po wygraną! Liczą się tylko 3 punkty!

17:55 – „Kibicowski Świat” z Kotła na pełnej petardzie.

17:55 – Nad stadionem bezchmurne niebo. Nic tylko wygrać!

17:58 – Nie puścili hymnu. Kibice odśpiewali go sami.

18:54 – Pochwalenie nagłośnienia było przedwczesne. Aktualnie nie działa wcale.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha prawą stroną i Legia już się gubi. Ofiarne wybicie piłki.
4 min. – Majewski do Kownackiego i ?? Nie ma gola! Zabrakło centymetrów.
6 min. – Kolejna setka, choć w tej sytuacji Kownaś był na spalonym.
7 min. – Kontra Legii! Putnocky broni sam na sam!
14 min. – Znów kontra Legii. Putnocky broni uderzenie Kucharczyka.

16 min. – Kontry Legii są szalenie groźne. Goście mieli już 3 akcje po prostej stracie Lecha.
22 min. – Na razie bardzo wyrównane zawody, które toczą się w niezłym tempie.
26 min. – Guilherme odbija od początku. W końcu żółta kartka.
29 min. – Niecelne uderzenie Gajosa z daleka.

34 min. – Od kiedy Lech nie popełnia już prostych strat Legia nie ma akcji. Z drugiej strony Kolejorz też nie. Brakuje strzałów.
38 min. – Świetna obrona Malarza po jeszcze lepszym rozegraniu wolnego!
38 min. – Niecelne uderzenie Majewskiego po efektownej akcji.
42 min. – Aj szkoda. W dobrej sytuacji Majewski uderzył prosto w mur.
45 min. – Fatalny błąd Matusa przy rożnym. Nie tak!
45 min. – Do przerwy 0:0. Szkoda, że kolejny raz zmarnowaliśmy takie dobre okazje…

49 min. – Początek drugiej połowy podobny. Mecz bardzo wyrównany.
50 min. – Było zagranie ręką w polu karnym. Sędzia nie odgwizdał karnego dla Lecha.
56 min. – Zła interwencja Malarza po rożnym bez konsekwencji.
60 min. – Piękna akcja Lecha po której nikt nie oddał strzału. Jevtić z Gajosem przeszkodzili sobie.

66 min. – Lech ma kontrolę nad meczem i to spory plus. Stwarza jednak za mało sytuacji.
72 min. – Mało się dzieje od kilkunastu minut. Tempo gry też nie za szybkie.
75 min. – Legia gra coraz bardziej ostro.

82 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KĘDZIORA PO DOŚRODKOWANIU JEVTICIA Z WOLNEGO!!!!
88 min. – Niestety 1:1. Zagubili się lechici po rzucie rożnym.
90 min. – Robak 1 na 1 z Pazdanem. Oddał strzał, ale gola nie ma.
90+3 min. – Hamalainen trafia głową na 2:1 dla Legii. Co za pech.
90+3 min. – Koniec meczu.

KKS Lech Poznań – Legia Warszawa 1:2 (0:0)

Bramki: 82.Kędziora – 88.Dąbrowski 90+3.Hamalainen

Asysty: 1:0 – Jevtić

Żółte kartki: Trałka – Guilherme, Pazdan, Kopczyński, Ofoe

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 41026

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, L.Nielsen, Kostevych – Trałka, Gajos – Jevtić (86.Tetteh), Majewski, Pawłowski (66.Makuszewski) – Kownacki (73.Robak).

Rezerwowi: Burić, Wasielewski, Wilusz, Tetteh, Radut, Makuszewski, Robak.

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński (85.Hamalainen), Moulin – Guilherme (58.Nagy), Ofoe, Radović – Kucharczyk (77.Jodłowiec).

Rezerwowi: Cierzniak, Rzeźniczak, Broź, Jodłowiec, Szymański, Hamalainen, Nagy.