Wypowiedzi trenerów po meczu:

Wypowiedzi obu trenerów po meczu. Szkoleniowca gości, Waldemara Fornalika oraz opiekuna gospodarzy, Nenada Bjelicy na pomeczowej konferencji prasowej po spotkaniu 30. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów.


Waldemar Fornalik (trener Ruchu):„Musiałbym rozpatrywać ten mecz w kategorii jednej połowy. W pierwszej pomimo dobrej gry, pechowo sami strzeliliśmy sobie gola. Nie chcieliśmy murować tylko grać w piłkę. W Drugiej połowie musieliśmy zapłacić za to cenę. Lech lepiej operował piłką i zasłużenie wygrał.”

„Zostawiam drużynę, która na chwilę obecną ma zagwarantowane utrzymanie. Będę tej drużynie dopingował. A czy obejmę niebawem posadę w jakimś klubie? Powiem tak, trener w jednej rundzie nie może prowadzić dwóch zespołów, dlatego nie ma możliwosci bym podjął pracę przed zakończeniem obecnych rozgrywek.”


Nenad Bjelica (trener Lecha):„Chciałbym pogratulować piłkarzom Ruchu, grali dobrze, szczególnie w pierwszej połowie, my natomiast zbyt dobrze nie broniliśmy. W drugiej połowie graliśmy lepiej i zasłużenie wygraliśmy. Było to ważne zwycięstwo, teraz jesteśmy w dobrej sytuacji, zajmujemy 3. miejsce i idziemy dalej.”

„Do następnego meczu chcemy się dobrze przygotować i koncentrujemy się na nim. Nie wiem co będzie 4 czerwca, ale mamy jeszcze dużo pracy. W każdym kolejnym meczu musimy być perfekcyjni, chcemy w ostatnim meczu mieć szanse na mistrzostwo.”

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. Anonim pisze:

  Brawo Trenerze Fornalik i powodzenia gdziekolwiek Pan bedzie. Trenerze Bjelica dziekuje za 3 miejsce ale chcemy więcej ;-)

 2. slash pisze:

  Mój trenerze-dziękuję. Ich trenerze-jeszcze będą po Panu płakać. Życzę poważnego klubu

 3. Grimmy pisze:

  Fajny sposób myślenia Bjelicy. Nie jeden trener mógłby „odlecieć” po tak udanym meczu, gdzie jego zespół dominuje i punktuje rywala jak wytrawny bokser. A Bjelica zamiast przyjmować teraz komplementy zewsząd i ogrzewać się w cieple glorii, tonuje zachwyty i mówi: „Hola, hola, nie wszystko było tak, jak bym chciał. Trzeba popracować nad tym, czy innym elementem”. Olbrzymi plus ode mnie za to, to mi się w tym trenerze podoba. To był jeden z naszych lepszych meczów, jeśli nie w sezonie, to na pewno w rundzie. Cieszę się, że wrócił ten Lech z początku rundy.

 4. ArekCesar pisze:

  Ruch po 2 gongach nic nie grał tak jak by się pogodził, że nic nie ugra w tym meczu.

 5. JR (od 1991 r.) pisze:

  Ruch ma zagwarantowane utrzymanie? Czyżby Fornalik wiedział coś więcej niż cała reszta?

  • lechp66 pisze:

   @ JR (od 1991r.)
   Fornalik powiedział „na chwilę obecną”, a obecnie Ruch jest na 14 miejscu czyli na miejscu gwarantującym utrzymanie. Co będzie po 37 kolejce nie wiadomo. Ruch nawet będąc na 14 miejscu może opuścić Ekstraklasę z powodów licencyjnych, co jest bardzo prawdopodobne. A jeżeli nie dostaną licencji za zaległości finansowe wobec ZUS, piłkarzy, to prawdopodobnie nie zagrają nawet w I ani II lidze.
   pozdrawiam

  • Grimmy pisze:

   Też na to zwróciłem uwagę. W moim odczuciu Fornalik zastosował językowe niedopowiedzenie, taki skrót myślowy. Rozwijając jego myśl, sądzę że chciał powiedzieć coś takiego: „Zostawiam drużynę, która (dzięki poziomowi sportowemu prezentowanemu w rundzie wiosennej powinna spokojnie się utrzymać, dlatego uważam, że jeśli nie dojdzie do żadnego spadku formy mamy) na chwilę obecną ma zagwarantowane utrzymanie” Wiesz, nasi sportowcy/trenerzy nie są zazwyczaj erudytami i trzeba często brać poprawkę na to co mówią i nie brać ich słów dosłownie.

 6. inowroclawianin pisze:

  Dziekujemy za zwyciestwo i czekamy na kolejne az do konca. A trenerowi Fornalikowi powodzenia w pracy.

 7. J5 pisze:

  Mądre słowa naszego trenera. Wierzę, że będzie czuwał nad realizacją swoich założeń przez piłkarzy. Trener Fornalik mimo złej sytuacji w klubie dobrze przygotował swój zespół. Fornalik na pewno nie będzie długo czekał na oferty z e- klasy