Tydzień do finału Pucharu Polski 2017

Już tylko tydzień dzieli Lecha Poznań od 10 w historii finału Pucharu Polski oraz 3 z rzędu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zainteresowanie meczem 2 maja jest bardzo duże. Arka Gdynia oraz Lech Poznań wyprzedały już wszystkie dostępne bilety, choć kilkaset zwolnionych voucherów w poniedziałek wieczorem zaczął rozprowadzać jeszcze nasz klub. W sprzedaży są również bilety na sektory neutralne, których jest coraz mniej.


W czwartek, 13 kwietnia, o godzinie 14:00 w Lechu Poznań ruszyła sprzedaż voucherów na finał Pucharu Polski z Arką Gdynia. Vouchery z puli klubowej były sprzedawane w dwóch pakietach na boczne sektory trybuny za jedną z bramek mieszczącej się od strony stacji kolejowej. Pierwszeństwo przy zakupie voucherów na finał Lech – Arka mieli karnetowcy na sezon 2016/2017 oraz na rundę wiosenną 2017. Rezerwacja dla karneciarzy trwała tylko do piątku, 14 kwietnia do godziny 13:59, jednak vouchery rozeszły się jeszcze przed tym terminem. Każdy karnetowiec mógł zakupić dwa vouchery. Sprzedawane były dwa różne pakiety. Pierwszy zawierający voucher na mecz + czapkę w cenie 50 zł oraz drugi za 130 zł w którym jest voucher na mecz, czapka oraz bilet na przejazd pociągiem specjalnym w obie strony. Zainteresowanie finałem Pucharu Polski wśród karnetowców Lecha Poznań było ogromne, zatem klub nie otworzył nawet otwartej sprzedaży, gdyż wszystkie vouchery z jego puli skończyły się.

W puli klubowej były vouchery na miejsca na sektory G7, G8, G13, G14, G9, D3 i D8. Są to boczne sektory trybuny za jedną z bramek mieszczącej się bliżej stacji kolejowej. W dniach 20-24 kwietnia vouchery rozprowadzało SKLP. Warto przypomnieć, że zakupiony voucher nie jest biletem wstępu na mecz finałowy z Arką Gdynia. Przy wejściu na stadion będzie weryfikowana tożsamość kibiców, zatem prócz biletu potrzebny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL. Miejsca na sektorach PZPN przydziela automatycznie i klub nie ma na to wpływu. Gdy tylko PZPN wyśle imienne bilety na finał będzie można zacząć je odbierać. Klub poinformuje o tym w osobnym komunikacie.

Póki co wczoraj poinformował o miejscach parkingowych pod obiektem wszystkie osoby, które zdecydowały się kupić pierwszy pakiet na tegoroczny finał Pucharu Polski, czyli bez przejazdu pociągiem. Lech Poznań chciał jechać 2 maja łącznie 9 pociągami specjalnymi z Poznania, Piły, Gniezna i Środy Wielkopolskiej. 6 pociągów zostało zamówionych w Przewozach Regionalnych i 3 w Intercity, jednak obie firmy nagle zaczęły robić problemy. Ostatecznie po naciskach kibiców SKLP udało się wywalczyć wszystkie 3 pociągi IC oraz 4 PR.

Rozkład jazdy pociągów na finał PP 2017:

„Kolejorz” 05:40 – 09:45 IC
„Bułgarska” 06:45 – 10:45 IC
„Czapczyk” 07:45 – 11:30 IC
„Kocioł” 9:18 – 13:14 PR
„Legion Piła” 4:30 – 10:10 PR z Piły
„Gród Lecha” 8:50 – 12:50 PR z Gniezna
„Południowa Wielkopolska” 09:00 – 14:10 PR ze Środy

Każdy kibic Kolejorza wsiada do tego pociągu, który ma napisany na bilecie. 3 pociągi IC ruszają z Poznania Głównego. W tym roku okazjonalnym gadżetem nie jest koszulka tylko czapka, lecz każdy z kibiców na finał jedzie ubrany na niebiesko. Wliczając sektory neutralne na których też będą kibice Kolejorza ekipę Nenada Bjelicy na Stadionie Narodowym może wspierać nawet 15 tysięcy kibiców nie tylko z Wielkopolski. Warto przypomnieć, że 24 kwietnia do klubowej sprzedaży trafiło około 500 biletów ze zwrotu z puli SKLP oraz ze zwolnionych klubowych rezerwacji. Sprzedaż potrwa do godziny 14:00 lub do wyczerpania pakietów.

Finał cieszy się również sporym zainteresowaniem wśród kibiców Arki Gdynia, których na Narodowym będzie ponad 12 tysięcy. Arka na dole trybuny od strony ronda Waszyngtona utworzyła sobie sektor rodzinny, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Kibice Arki Gdynia zorganizowali się bardzo szybko, a liczba chętnych na wyjazd do Warszawy przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów. Do 14 kwietnia do wieczora kibice Arki mogli zapisywać się na sam bilet na finał wraz z gadżetami w cenie 80 zł. Zespół Arki Gdynia 2 maja ma wesprzeć też liczna grupa fanatyków Zagłębia Lubin, zatem sektory drugiego finalisty będą bardzo dobrze wypełnione.

Tymczasem od 4 kwietnia na stronie kupbilet.pl trwa sprzedaż biletów na tzw. miejsca neutralne. Bilety na czerwone sektory są w cenie 40 zł, a na żółte za 30 zł. PZPN w pierwszych dniach sprzedaży nie otworzył wszystkich sektorów. Początkowo wyprzedał boczne sektory trybun wzdłuż boiska. Dopiero później otworzył środkowe, aczkolwiek nie wszystkie. W ostatnich kilkudziesięciu godzinach otworzono następnych kilka czerwonych sektorów oraz część sektorów buforowych. W sprzedaży na stronie kupbilet.pl jest jeszcze kilka tysięcy neutralnych wejściówek. Są również sektory, które nie zostaną przekazane do otwartej sprzedaży. To te zaznaczone na poniższej mapce szarym kolorem przeznaczone dla gości PZPN-u, vipów, związków piłkarskich czy uczestników turnieju o Puchar Tymbarku, którego finały odbędą się przed meczem Lecha Poznań z Arką Gdynia od godziny 10:00. W tej chwili szacuje się, że na tegoroczny finał Pucharu Polski zobaczy około 50 tysięcy ludzi.

null

Ostatni finał na Narodowym obejrzało 48563 ludzi w tym około 11000 fanatyków Kolejorza, a przedostatni zobaczyło 45322 widzów (Lecha Poznań wspierało 11700 kibiców). Z kolei jeszcze wcześniejszy finał z udziałem Kolejorza w 2011 roku w Bydgoszczy zobaczyło 17 tysięcy widzów w tym 6300 kibiców Lecha Poznań. Natomiast nasz ostatni, zwycięski finał Pucharu Polski w Chorzowie w 2009 roku zobaczyło blisko 28 tysięcy ludzi w tym blisko 9000 fanów Kolejorza (wraz ze zgodami). Dodajmy, że Lech Poznań jest 5-krotnym zdobywcą pucharu krajowego (po raz ostatni wywalczył go w 2009 roku) i 5-krotnym finalistą Pucharu Polski (w 3 ostatnich finałach w tym w 2 z rzędu Kolejorz przegrał).


Kibice Lecha na finale w 2016 roku (ok. 11000):
null
null

Kibice Lecha na finale w 2015 roku (11700 w tym zgody):
null
null

Kibice Lecha na Finale PP w 2011 roku (6300 w tym zgody):
null
null

Kibice Lecha na finale w 2009 roku (9000 w tym zgody):
null
null

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <37 komentarzy

 1. KKS pisze:

  Lecha na Stadionie Narodowym może wspierać nawet 15 tysięcy kibiców nie tylko z Wielkopolski!!!

 2. STARE PJBN pisze:

  1. Nie ma kompletu na sektorach Lecha nawet licząc zgody i wiare co zapisała się na wyjazd klubowy. Listy są zamykane dziś po południu i do rekordu 2015 sporo brakuje
  2. Niech nikt nie szuka swojego miejsca na bilecie bo to nie jest respektowane i takie osoby jedyne co spotyka to nieprzyjemności. Rok temu wysłaliśmy do diabła jakichś baranów co wyklocali sie o miejsca numerowane tuż przy miejscu przebiorek ultrasow!!! Stoisz tam gdzie wolne i koniec
  3.Dlaczego u Arki tak ogromne ciśnienie na mecz a u nas nie?? O to co my gramy raz na rok to oni graja raz na 35 albo 40 lat!! Na mecz przyjeżdża żółto niebieska społeczność z całej Europy specjalnie na ten dzień od dziadka aż po wnuki

  • Dopler pisze:

   1. Skąd te dane? Według grafik sektory G7, G14 są całości dla Lecha, czyli plus kilkaset biletów. Dodajmy że Arka ma swoje sektory, Cracovia będzie podzielona. Wiara z większą chęcią i z łatwiejszym dostępem może zakupić bilety na sektory neutralne. To liczbowo powinno i tak wyjść nieźle, jak nie rekordowo.

 3. Fan pisze:

  Apeluje do kibiców którzy często nie jeżdżą na mecze wyjazdowe a drugiego maja wybierają się na finał, uważajcie z barwami żeby nic nie stracić, pamiętajcie że to świętości!

 4. Toruń pisze:

  Wiadomo ile osób z poszczególnych ekip zgodowych (bez Areczki) będzie na Naszych sektorach?

  • kocianJanTratatam pisze:

   Cracovia zapisywała się w sposób zorganizowany na listy Arki, dopiero reszta w drugiej kolejności na Lecha.

 5. JR (od 1991 r.) pisze:

  Oj czuję, że zgoda z Arką po tym meczu może się mocno rozchwiać…

 6. KKSLech' pisze:

  Bedę miał 2 bilety na pociąg „Kocioł” za 50 zł każdy. I takie pytanie, bo nie pamiętam jak było w poprzednich 2 latach. Czy z biletem na górny sektor wejdę spokojnie na dolny?

  • Pszczółka pisze:

   spokojnie wejdziesz

  • Wal Das pisze:

   2 Finały pod rząd miałem bilet na górę i na dół zejść się nie dało. Bramka kierowała na górne sektory, a tam gdzie było przejście stało dwóch cieci i nie puszczali…

  • alf pisze:

   Potwierdzam, to co pisze Wal Das. Nie można było kursować góra dół.

 7. Tomek pisze:

  a z biletem na neutralny wzdłuż boiska wejdę na nasz sektor?

 8. Szymon pisze:

  Co to kur&&na znaczy ze nie bedzie kompletu skoro nigdzie nie mozna u nas (klub i SKLP) nie mozna dostać biletów i informują nas ze sprzedaż zakończona ?

  • Paweł pisze:

   Była do 14 dzisiaj sprzedaż i raczej nie poszło wszystko.

  • Koler pisze:

   Pewnie chodziło o fakt , że klub musi otrzymać bilety od PZPNu i tego powodu mieli ograniczony czas. Było to chyba 500 miejsc więc pewnie zostało plus minus 300 miejsc. Ale za to będzie masa osób na neutralnych.

  • kocianJanTratatam pisze:

   Nawet dzisiaj jeszcze można było kupić netem na nasze sektory.

 9. krom pisze:

  Na kupbilet wciąż jest dostępnych ponad 3 tysiące biletów na sektory neutralne.

 10. KKS pisze:

  Będzie komplet na 100%.

 11. Szymon pisze:

  A co z wymiana voucherow? Juz cos wiadomo Panowie?

 12. junior pisze:

  Maja przyjsc poczta#

  • 07 pisze:

   Na pocztę bym nie liczył. Mnie kartę na Święta przynieśli tydzień po świętach, a była wysłana 10 dni przed….

 13. Szymon pisze:

  Kiedy mogą być gotowe do odbioru i czy odbieramy w miejscu gdzie je kupiliśmy ?

 14. Kozack pisze:

  Kumpel kupił bilet na swoje nazwisko jednak się okazało ze nie może jechać, czy jest jakaś możliwość zmiany danych osobowych i czy wgl będzie jakiś problem na bramce z tym?

  • JR (od 1991 r.) pisze:

   Był czas na odpłatna zmianę danych w systemie. Nie wiem czy ta opcja nadal obowiązuje. Trzeba wejść na kupbilet.pl i sprawdzić.

  • kocianJanTratatam pisze:

   Jak kupował na sektory za bramką to nie zmieni tych danych, na kupbilet była taka opcja za dopłatą ale tylko neutrale

 15. Kozack pisze:

  żebym mógł wejść na jego nazwisko

  • kocianJanTratatam pisze:

   Nie napisałeś czy brał na sektory kibicowskie czy na zwykłe z kupbilet.

 16. Jan23 pisze:

  To jak to bedzie ? Bedzie komplet od nas czy nie ? Biletów nie ma i kompletu tez nie ma ?

  • kocianJanTratatam pisze:

   To że zakończyła się sprzedaż bo terminy do druku danych gonią nie znaczy że sprzedały się wszystkie bilety. Teoretycznie są nadal do kupienia, a w praktyce pareset krzesełek będzie puste bo nie znaleźli się chętni a listy już zamknięte. Mowa o młynie Lecha, bo Arka nawet w nadkomplecie 12-13 ludzi mają.

  • kocianJanTratatam pisze:

   *12-13 tys.

 17. Kubac pisze:

  Czy na sektorze górnym są jakieś bramki? Czy można się przemieszczać wzdłuż i wszerz?

 18. tylko tyle pisze:

  w zdłuż i wszerz

 19. tylko tyle pisze:

  Wzdłuż *

 20. kocianJanTratatam pisze:

  Podział jest tylko na piętra. Na tym kolosie można przejść wszerz cały poziom dolny, a jak ktoś się dostał na górę to całe piętro pod dachem też sobie może zwiedzić. Rok temu był problem z przemieszczaniem się pomiędzy piętrami jeśli nie latałeś w towarzystwie kogoś, co miał wystawiony od związku identyfikator dla grup kibicowskich. Na szerokość można śmigać od płotu do płotu
  Numeracji żadnej nie ma, podobnie jak u nas w Kotle.

 21. sopel pisze:

  Tak, czy inaczej – będzie to święto 🙂 – nas będzie 12 tysięcy, Kolejorz – nieco więcej – Stadion jest Nasz 🙂 pozdrówka z Gdyni

 22. Andrzej z Arki pisze:

  Dzisiaj odbieraliśmy pakiet wyjazdowy na Finał PP. : Bilet na pociąg i mecz + koszulkę i szalik. Wszyscy będziemy więc jednakowo ubrani i WSZYSCY nie będziemy żałować gardeł. Niech wygra lepszy !!