Tak się walczy o trofea!

W meczu 31. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań dosłownie wydarł zwycięstwo Koronie Kielce 3:2 (2:2). Mimo niespodziewanie trudnego spotkania Kolejorza pokazał, jak powinno walczyć się o trofea. „Niebiesko-biali” grając do końca wyszarpali pełną pulę robiąc kolejny ważny krok w walce o tytuł Mistrza Polski.

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy rozpoczynając dziś decydującą walkę o majstra i o dublet na 95-lecie!

19:01 – Na stadionie na razie poza nami tylko stewardzi. Pędzimy po mistrza sami 🙂

19:02 – O. Pierwsi kibice już są. Więc po majstra idziemy RAZEM 🙂

19:03 – Lechici przyjechali na stadion. Jako pierwsi na murawę wyszedł Kowacki, Bedarek i Kędziora.

19:10 – Poniżej skład Lecha. Są niespodzianki. Duet TT ma powstrzymać agresywnie nastawioną koronę, a Burić sprawdzić się przed finałem.

19:11 – Dlaczego nie gra Gajos z Tettehem? Zapomnieliśmy o tym przewidując skład. Obaj są zagrożeni pauzą.

19:19 – Korona dojechała właśnie na stadion.

19:26 – Poniżej skład Korony. Taki jak przewidywany i dwóch juniorów na ławce.

19:28 – Nie siedzi się dzisiaj przyjemnie na stadionie. Jest chłodniej niż w sobotę.

19:32 – Czekamy na rozgrzewkę, bo nic się nie dzieje.

19:44 – Przypomnijmy, że wygrana dam nam lidera do niedzieli do 17:30. To jest cel!

19:48 – Korona już na rozgrzewce.

19:50 – Lech także.

19:51 – Na trybunach póki co garstka ludzi….

19:52 – Nasz pucharowy rywal – Arka zremisowała właśnie z Piastem 1:1. Słaby mecz i kolejny gol stracony w końcówce.

19:57 – Jeszcze 30 minut. Trwa rozgrzewka przy pustych trybunach.

20:14 – Może 11 tys. dziś się uzbiera.

20:16 – Statystycznie warto wspomnieć, że Lech w lidze stracił w Poznaniu tylko 1 gola z Koroną. Korona nigdy tutaj nie wygrała.

20:20 – Spiker czyta składy. Za 10 minut zaczynamy.

20:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Obie drużyny w tradycyjnych strojach.

20:30 – Burić został powitany dodatkowymi brawami przez kibiców z IV.

2 min. – Niezła piłka Jevticia z wolnego. Bednarka uprzedził jednak obrońca.
6 min. – Cztery bardzo udane interwencje Wilusza.
7 min. – Na razie mamy akcję za akcję. Szybki mecz.
11 min. – Korona nie przyjechała się tutaj bronić tylko gra otwartą piłkę. Zobaczymy czy to popłaci.
15 min. – Z ataków Korony póki co nic nie wynika.

18 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Świetne i niecodzienne rozegranie wolnego. Piłka trafiła na 35 metr do Jevticia, który precyzyjnym strzałem zdobył gola.
21 min. – 1:1. Piękny gol Możdżenia z daleka. Piłka wpadła w samo okno po rykoszecie.
26 min. – Spora dziura w środku pola w Lechu. Przez to Korona czasem groźnie atakuje.
30 min. – Na razie słaby mecz w wykonaniu poznaniaków.

36 min. – Tak się meczu nie wygra. Pojawiły się gwizdy, natomiast Bjelica kopał już murawę ze złości.
42 min. – Karny po faulu na Robaku!
42 min. – ROOOOOOOOOOOOOOOBAKKKKKKKK! Pewnie na 2:1 z 11 metrów!
44 min. – Już 2:2. Kiełb trafia z karnego, choć Burić wyczuł jego intencje. Dziś gole Lechowi strzelają byli lechici.
45 min. – Do przerwy 2:2. Musi Nenad Bjelica ostro pogadać z zawodnikami w szatni.

47 min. – Lech ostro ruszył do przodu.
54 min. – Mecz znów stał się wyrównany.
58 min. – Nadal nie wygląda to zbyt dobrze.

65 min. – Cały czas to nie jest ten Lech, którego znamy. Brakuje szybkich podań i dłuższego utrzymania się przy piłce.
71 min. – Zostało 20 minut. Gra się dziś nie zmieni, więc pozostaje liczyć na cud/dobry wynik.
72 min. – Burić broni groźne uderzenie. Po chwili dobitka była niecelna.

79 min. – Karny po faulu na Darko!
80 min. – GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! ROBAK! znów pewnie i prowadzimy!
84 min. – Burić broni bombę z daleka.
88 min. – Emocje będą do końca. Co za mecz!
90 min. – Jeszcze 3 minuty!
90+3 min. – KONIEC!!!!! Mamy lidera!

KKS Lech Poznań – MKS Korona Kielce 3:2 (2:2)

Bramki: 18.Jevtić 42 i 80.Robak – k. – 21.Możdżeń 44.Kiełb – k.

Asysty: 1:0 – Majewski, 2:0 – bez asysty, 3:0 – bez asysty

Żółte kartki: Tetteh, Kostevych – Grzelak, Rymaniak, Dejmek, Możdżeń

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 11192

KKS Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Tetteh (69.Kownacki), Trałka – Makuszewski (61.Radut), Majewski (81.Gajos), Jevtić – Robak.

Rezerwowi: Putnocky, Wasielewski, L.Nielsen, Gajos, Radut, Pawłowski, Kownacki.

MKS Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Grzelak, Kallaste – Możdżeń, Żubrowski – Palanca, Aankour (85.Cebula), Pylypchuk (57.Abalo) – Kiełb.

Rezerwowi: Pesković, Poński, Smolarczyk, Mrozik, Marković, Abalo, Cebula.