O kasę, historię i powrót do Europy. O niezapomniany rok

PPPojutrze o 16:00 w wielkim finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie, poznański Lech zagra z Arką Gdynia o sławę, kasę, powrót do Europy i o coś więcej. O historię naszego klubu, która ma już ponad 95-lat i którą we wtorek, 2 maja około godziny 18:00 po prostu trzeba wzbogacić trofeum na które czeka cała piłkarska Wielkopolska.


W dotychczasowej historii Lech Poznań zdobył łącznie 5 krajowych pucharów 2-krotnie pokonując w finale Legię Warszawa. 4 razy Kolejorz poległ w finale i to w starciach z „Wojskowymi”. Do tej pory tylko klub z Łazienkowskiej umiał nas pokonać w meczu finałowym. Inne drużyny zawsze przegrywały i to do zera. W 3 ostatnich finałach w tym 2 na Narodowym lechici nie dali sobie rady, ale mimo wszystko znając już obiekt w Warszawie we wtorek będą czuli się niemal jak u siebie.

W tej edycji pucharu krajowego Kolejorz zarobił już 385 tysięcy złotych z czego 200 tys. dostanie za sam awans do finału. Jeżeli we wtorek zwycięży na Stadionie Narodowym w Warszawie wówczas władze Lecha Poznań zgarną od PZPN okrągły milion złotych. Zarząd klubu otrzyma także pokaźne premie od sponsorów. Działacze tak konstruują umowy ze sponsorami, by w razie trofeum dostać od nich solidne bonusy. Premie za zdobycie Pucharu Polski czekają również na samych zawodników (50% do podziału od 1 mln zł nagrody od PZPN).

Zwycięzca Pucharu Polski 2017 może liczyć na przechodni Puchar Polski, replikę Pucharu Polski na własność oraz 35 złotych pamiątkowych medali dla graczy czy członków sztabu szkoleniowego. W dodatku triumfator w majowym finale zapewni sobie udział w europejskich pucharach i to od II bądź nawet od III rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Jeśli Kolejorz wywiązałby się z roli faworyta i zdobyłby Puchar Polski wtedy zacząłby walkę o fazę grupową Ligi Europy najwcześniej w połowie lipca, a nie już 29 czerwca jak byłoby to w przypadku zajęcia 2 czy 3. pozycji w Ekstraklasie.

Trofeum w roku 95-lecia klubu jest niezwykle ważne, a tym bardziej, że Puchar Polski pozwoli Lechowi Poznań wrócić do Europy. Nasza drużyna ostatni raz świętowała zdobycie Pucharu w 2009 roku, 3 ostatnie finały przegrała w tym 2 na Narodowym, w tym sezonie przeszła najtrudniejszą drogę do finału w historii klubu, więc na papierze Kolejorzowi po prostu należy się ten Puchar, którego zdobycie da luz zawodnikom. Po wywalczeniu Pucharu Polski piłkarze pewni startu latem w Europie zatrą złe wrażenie po zeszłym, nieudanym sezonie i przede wszystkim będą mogli ze spokojem skupić się na walce o Mistrzostwo Polski w trwających rozgrywkach 2016/2017.

Wtorek, 2 maja 2017 roku to niezwykle ważny dzień w ponad 95-letniej historii Lecha Poznań oraz dla kibiców Kolejorza czekających na sukcesy ukochanego klubu. KKSLECH.com szczegółowo zajmie się raportowaniem tego finału tekstowo-filmowo-fotograficznie prosto z Narodowego i to już od jutra. Ponadto tradycyjny przedmeczowy oraz meczowy raport NA ŻYWO! tym razem nie z Bułgarskiej a z Narodowego rozpoczniemy we wtorek około godziny 14:20. Warto być z nami przez 24h. Wszyscy wierzymy, że po 8 latach przerwy Lech Poznań zdobędzie 6 Puchar Polski! MUSI GO ZDOBYĆ! Razem #PoPuchar na 95-lecie klubu!


Sukcesy Lecha Poznań w Pucharze Polski:

Zdobywca Puchar Polski: 1982, 1984, 1988, 2004, 2009
Finalista Pucharu Polski: 1980, 2011, 2015, 2016

Premie w Pucharze Polski 2016/2017:

Zwycięzcy OPP – 30 tys. zł
1/64 PP (uczestnicy) – 5 tys. zł
1/32 PP – 5 tys. zł
1/16 PP – 10 tys. zł
1/8 PP – 25 tys. zł
1/4 PP – 50 tys. zł
1/2 PP – 100 tys. zł
Finalista PP – 200 tys. zł
Triumfator PP – 1 mln zł

Tak było 8 lat temu w Chorzowie i jeszcze lepiej musi być 2 maja w Warszawie:


Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <11 komentarzy

 1. milekamps pisze:

  Ten Puchar do Lecha należy!!!!

 2. jt10 pisze:

  2 maja mam urodziny. Do trzech razy sztuka. Tym razem chce pic ze szczęścia. Do zobaczenia na Narodowym!

 3. melon1922 pisze:

  Troche sie martwie mecz przyjazni,pełny stadion w takich meczach nie było najlepiej.Kiedyś trzeba to zmienić i niech to będzie we wtorek.Tylko zwycięstwo!!!

 4. Pozn pisze:

  Czyli zarobili już te 200 tys plus 1 mln za zdobycie pucharu??

 5. Leftt telefon pisze:

  Nie wyobrażam sobie przegranej w tym meczu!

 6. Dragon pisze:

  Dobrze że środa wolna 🙂

 7. pewniak pisze:

  W tym roku niezdobycie majstra wybaczę, ale pucharu nie! Zagryźć ich zębami, wkopać w murawę, rozszarpać pazurem!!! Puchar jest nasz!!! Hej Kolejorz!!!

  • ToAnd pisze:

   A dla mnie bardziej liczy się zdobycie Mistrzostwa, a Puchar to… w obecnej sytuacji muszą wygrać i już.

 8. Erwin pisze:

  Pewniak a ja im mistrza nie wybaczę bo tirówka na 100lecie potrafiła wygryźć dublet a my znowu mamy mieć nie wiem kompleks czy coś ze jak puchar to jest już ok. Tak to może myśleć Arka właśnie ale nie Kolejorz. Ja bym im może wybaczył jakby gryźli trawę i pechowo nie zdobyli ale na razie gra pozostawia bardzo dużo do życzenia