Ładny Lech

W meczu 33. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań bez problemów pokonał u siebie Pogoń Szczecin 2:0 (1:0) zachowując realne szanse na zdobycie tytułu Mistrza Polski. Kolejorz zagrał dziś bardzo ładnie dla oka, choć znów trochę nieskutecznie.

13:55 – Witamy z Bułgarskiej! na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto z Bułgarskiej. Chcąc walczyć o tytuł musimy dzisiaj wygrać.

13:56 – Pogoń dojechała właśnie na stadion. Na murawę wyszli wszyscy zawodnicy.

13:58 – Piękna i słoneczna pogoda dzisiaj w Poznaniu. Już dawno Lech nie grał w takich warunkach. 80% murawy jest w słońcu.

14:00 – Lechici również już są. Mihai Radut wyszedł jako pierwszy.

14:02 – W kadrze znów jest Tomczyk.

14:10 – Poniżej skład Lecha. W porównaniu z przewidywanym składem jedna zmiana – Robak za Kownackiego. Na ławce znów młodzież. Nie ma Nickiego Bille i Pawłowskiego.

14:12 – Otworzono bramy. Pierwsi kibice już na sektorach.

14:16 – Przypomnijmy, że Lech walczy dziś o 5 ligową wygraną z rzędu. Jeśli zwycięży na 4 mecze przed końcem będzie miał tyle samo punktów co lider.

14:19 – Czekamy na rozgrzewkę. Elementy potrzebne do jej odbycia są już rozłożone.

14:33 – Poniżej skład gości. Nie ma najlepszego strzelca Frączczaka oraz najlepszego asystenta Deleva.

14:38 – Kibiców powitał właśnie spiker. Na trybunach na razie piknik. Nie miał nawet kto podklaskać.

14:45 – Bramkarze są już na rozgrzewce.

14:50 – Lech powalczy dziś o 5 wygraną nad Pogonią w tym sezonie. Kiedyś już wygrał 5 spotkań w jednych rozgrywkach. Było to w sezonie 2006/2007.

14:52 – Oba zespoły w komplecie na rozgrzewce.

15:00 – 30 minut przed meczem na trybunach pustki.

15:03 – Tetteh wychodząc na spacer po murawie kulał. Aktualnie nie bierze udziału w rozgrzewce.

15:03 – Pierwsi kibice Pogoni dojechali na stadion.

15:07 – Coś się zachmurzyło… oby kibiców i piłkarzy nie złapała burza.

15:13 – Celność na rozgrzewce przyzwoita.

15:18 – Rozgrzewka zakończona. Murawa jest jeszcze zraszana.

15:20 – Spiker czyta składy.

15:21 – W Pogoni zmiana po rozgrzewce. Murawski za Drygasa w środku pola.

15:22 – Kocioł mniej więcej wypełniony w połowie. Skończyły się niskie temperatury, dlatego ba innych trybunach sporo ludzi w barwach.

15:23 – W sektorze Pogoni na ten moment w porywach ze 150 osób.

15:27 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Za chwilę zaczynamy!

15:29 – Obie drużyny w tradycyjnych strojach.

15:30 – „Co was tak mało” – pyta Kocioł kibiców Pogoni.

16:23 – Na stadionie, a konkretnie na murawie pojawił się bokser Krzysztof Włodarczyk, który jest pod wrażeniem dopingu kibiców Lecha. Zaprosił na swoją walkę do Areny 20 maja.

1 min. – Pierwsza akcja Lecha, jednak dośrodkowanie z lewej strony było złe.
2 min. – Robak trafia z piłki prosto w głowę Rapy. Rumun zdemolowany.
4 min. – Piłka po główce Trałki po rzucie rożnym trafia w poprzeczkę!
7 min. – Lech na początku meczu bardzo zdecydowanie atakuje piłkę.
12 min. – Minimalnie niecelny strzał Majewskiego z daleka.

17 min. – Dobre uderzenie Gyurcso broni Putnocky.
19 min. – Akcje Lecha są ciekawe tylko na razie brakuje strzałów.
21 min. – Dobra kontra Pogoni zatrzymana przez Bednarka.
26 min. – Mocny strzał Raduta po kontrze wyłapał Słowik.
27 min. – Zablokowane uderzenie Makuszewskiego w ostatniej chwili!
27 min. – Słowik zatrzymuje uderzenie Wilusza z woleja po rożnym! Coraz bliżej!
30 min. – Najpierw Majewski, po chwili Radut. Lech nie zwalnia tempa w atakach.

33 min. – Znowu Słowik zatrzymuje uderzenie Makuszewskiego z prawej strony boiska!
35 min. – W KOŃCCCCUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!! GOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Robak płaskim strzałem wpakował piłkę do siatki po zamieszaniu w polu karnym! 1:0!
39 min. – Lech ma pełną kontrolę nad meczem.
40 min. – Najpierw kolejny strzał Makuszewskiego, który został z trudem obroniony, a po chwili niecelna bomba Trałki z powietrza. Dzieje się!
43 min. – Po kolejnym strzale Makuszewskiego bramkarza Pogoni aż wygięło. Uderzenia Makiego są bardzo, ale to bardzo groźne.
45 min. – Do przerwy 1:0. Naprawdę dobry mecz Lecha. Sporo akcji, strzałów. Brakuje tylko więcej goli.

48 min. – Na razie spokojny początek drugiej części.
51 min. – Mocny strzał Gajosa minął bramkę. Pomocnikowi podskoczyła piłka przed uderzeniem.
53 min. – Znów pech! Uderzenie Majewskiego z wolnego trafiło w słupek.
56 min. – W drugiej połowie Lech zbyt łatwo wpuszcza Pogoń w swoje pole karne.
60 min. – Ten kwadrans w wykonaniu Lecha był słaby. O niebo słabszy od trzech poprzednich.

61 min. – Putnocky broni uderzenie Gyurcso po szybkiej kontrze.
62 min. – Złe uderzenie Majewskiego z daleka. O jakiś metr za wysoko.
64 min. – GOOOOOL!!!!! Ależ akcja. Maki wypuścił Kędziorę, który podał w pole karne, a tam tylko nogę przyłożył Trałka! 2:0!
69 min. – Szybka kontra Makuszewskiego zepsuta złym podaniem.
75 min. – Pogoń odpuściła środek pola. Majewski ma tam sporo miejsca.

81 min. – Niecelna główka Trałki po wrzutce z wolnego.
83 min. – Machnął się Tetteh, ale strzał Kędziory był już celny.
90 min. – Za chwilę koniec.
90+3 min. – Koniec. Ładny mecz Lecha i ładne zwycięstwo. Brawo!

KKS Lech Poznań – MKS Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)

Bramki: 35.Robak 64.Trałka

Asysty: 1:0 – bez asysty, 2:0 – Kędziora

Żółte kartki: Kędziora – Nunes

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 15862

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Trałka, Gajos – Makuszewski (80.Tetteh), Majewski (86.Tomczyk), Radut – Robak (75.Kownacki).

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Wasielewski, Puchacz, Tetteh, Kownacki, Tomczyk.

MKS Pogoń: Słowik – Niepsuj, Rapa, Rudol, Matynia (76.Kowalczyk) – Matras, Murawski (81.Tsintsadze) – Gyurcso, Kort, Nunes – Listkowski (64.Kitano).

Rezerwowi: Kudła, Obst, Kowalczyk, Tsintsadze, Drygas, Kitano.

Kapitanowie: Trałka – Matras

Trenerzy: Bjelica – Moskal

Stan murawy: Bardzo dobry (równa płyta boiska)

4. Bezel pisze:

2:1 Robak i Gajos ?? Kolejorz tylko zwycięstwo !!!

5. melon1922 pisze:

Strata punktów nie wchodzi w gre to mega ważny tydzien kto nie wytrzymie ma po pucharach i nie mam namysli Lecha Poznan.3-0 Radut i 2Robak.

6. Michu73 pisze:

To powinien być najłatwiejszy mecz ze śledziami w tym sezonie. Przewiduje łatwą wygraną a prawdziwa zabawa zaczyna się od następnej kolejki. Tylko KOLEJORZ!

• ArekCesar pisze:

Nie sądzę, raczej ciężki. Po twardej walce wygrana, ale tylko 1 golem.

• Michu73 pisze:

Arek, tym razem ja miałem rację:) Pełna kontrola i spokojna dwójka do zera:) Pozdrawiam

7. Bolek pisze:

Dziś tylko zwycięstwo. Do zobaczenia na stadionie!

8. Ekstralijczyk pisze:

Po podtrzymanie zwycięskiej serii.!!!

9. legat3 pisze:

Po zwyciestwo po mistrzostwo! Tylko LECH!

10. Didavi pisze:

Tylko zwycięstwo! (3-1 Radut, Bednarek, Robak)

11. milekamps pisze:

Znowu będzie 3-0,to już taka nasza rodzinna tradycja 🙂

12. Rafik pisze:

Skromnie 1-0

13. F@n pisze:

Skład dobry, dobrze, że mamy Wilusza. Zobaczymy co pokażą młodzi po przerwie. Szkoda, że Jevtić nie jest zdrowy to by za Makiego grał i skład idealny.

17. Seba pisze:

Zaczyna się sądny tydzień gry pod presją ciekawe czy ją udźwigną,Pogoń gra na luzie więc ciężko to widzę dzisiaj.

18. F@n pisze:

Dobrze, że nie ma Delewa i Frączczaka

Właśnie widzę. Bez nich powinno być łatwiej i oby były 3 punkty.

19. F@n pisze:

Jest szansa, że Darko wyzdrowieje na Legię? Przynajmniej jako zmiennik?

20. karollo33 pisze:

Pawlowski ma katarek i leci mu z noska…

21. Konzi80 pisze:

Nie ma szans z Darko. Na Lechie ma byc gotowy.

22. 1909 pisze:

Bilans Pogoni we wszystkich meczach w 1-8 od 4 sezonów to 2-5-16. Jedyne zwycięstwa za Michniewicza. Lech powinien ich rozjechać dziś. Ale Arkę też miał rozjechać. Koncentracja i walka od 1 do 90 min.

23. Szymek pisze:

W kluczowej fazie rozgrywek ekipa zaczyna sie sypac. Kontuzja Tetteha, Darko oby dzisiaj obylo sie bez kontuzji przed meczem z ległą

24. Sławek pisze:

Mało kibiców , ludzie nie wieżą w mistrza no i kompromitacja w pucharze też daje znać .

• Dziś pisze:

Bo ludzie generalnie „wierzą” a poza tym mogli na finały Czampion lig podniesc ceny nie na 50/55 a na 100.

25. BRAGA pisze:

Powiedzmy sobie szczerze. Pogoń wystawiła taki skład, ze powinnismy bez wiekszych fajerwerkow ich ograć. Agresja ambicja i koncentracja.
    Dawaj Kolejorz

26. kibol pisze:

1-0

27. piotr06 pisze:

Dzisiaj nieważne jak, byle do przodu…

28. Czlo pisze:

Chyba jest inny skład niż desygnowany, bo komentatorzy co chwilę mówią o Murawskim.

32. Rafik pisze:

Brak wykończenia.. Może jedną strzelimy. Trochę za wolno rozgrywają gdyby szybciej grali piłką i z pierwszej to już by mieli dwa gole.

33. jero12 pisze:

Gooooo 1

34. Rafik pisze:

Gooooolllll!

35. Koler pisze:

Nie rozgrywają szybko ale takiej dokładności u nas dawno nie widziałem.

39. legat3 pisze:

Ahhhhhj ten Robaczek! Atakować, strzelić i zamkąć mecz Kolejorz!

40. tomi pisze:

Kostewycz kozak. Będzie łakomym kąskiem w przyszłości dla zachodnich klubów.

41. Koler pisze:

Węgrzyn jakiś chory? Takie głupoty gada, że aż szkoda strzępić ryja. Najlepsze było gdy portowiec spadł na ryj Makuszewskiemu a ten, że to śledź bardziej ucierpiał mimo że ten już od dawna stoi na nogach…

42. Rafik pisze:

Walczyć do końca. Po zwycięstwo. Po 3 punkty. Tylko Lech!

43. Rafik pisze:

Bardzo dobra gra Raduta.

44. F@n pisze:

Czemu tak z Arką nie graliśmy szybko, tu gramy ze 2 razy szybciej. Brakuje tylko pomysłu z przodu

45. robson pisze:

Podobny mecz do tego sprzed dwóch lat. Całkiem fajnie gramy, ale żeby uniknąć nerwówki trzeba strzelić drugą bramkę.

46. Bart pisze:

Ale Kostewicz dzisiaj wymiata

• Mateo pisze:

Prawda, gość gra super zawody. Jest o wiele lepszym LO od Kadara trzeba powiedzieć, że ta wymiana to Big Deal.

47. robson pisze:

A swoja drogą ten śledź, który nadepnął Kostewycza powinien zarobić kartkę, bo wyglądało to na złośliwe.

• Tomasz 1973 tel. pisze:

No i na to zwrócił uwagę Bjelica sędziemu technicznemu. Kędziora wyłapał żółtą za dużo mniejsze przewinienie.
      A ślepy Węgrzyn, który nas ewidentnie nie lubi, nie widział żadnego przewinienia.

48. aliz pisze:

jest gol, jest dobra gra, koncentracja i w górę po majstra i koronę króla strzelców

49. gruh pisze:

Kostevych niesamowity, ale jest silny i dynamiczny a do tego kilka razy błysnął nieszablonowym zagraniem. Kocur 🙂

50. Tomasz 1973 tel. pisze:

Majewskiego za te jego kółeczka i spowalnianie akcji trzeba solidnie kopnąć w dupsko, drugi Pawłowski się rodzi.

51. siwus89 pisze:

Po tych niewykorzystanych sytuacjach przypomniał mi się mecz z Arką w finale PP. Bałem się, że jak nie strzelą w pierwszej połowie to z każdą minutą może być coraz ciężej dlatego ta bramka to wielki kamień z serca. Ogólnie to naprawdę chce się oglądać dzisiaj Lecha.Kostwycz jak dla mnie miazga,z meczu na mecz zaskakuje mnie coraz bardziej,defensywa,ofensywa, dryblingi,ładna współpraca z Radutem też fajnie wychodzi.

52. legat3 pisze:

Radut i wszystko jasne! Oby tak dalej chłopaki!

53. aliz pisze:

no w morde misia – słupek

54. Rafik pisze:

Dlaczego tak się cofnęli w tej drugiej połowie?

58. Rafik pisze:

Za chwilę będziemy mieli wielkiego w….a.

66. piotr06 pisze:

Brawo Trała! Jest forma, jest nagroda:-)))

67. ArekCesar pisze:

Ja bym zmienił Gajosa, żeby nie złapał czasem kartki i nie miał pauzy.

68. legat3 pisze:

Trała i wszystko jasne!

69. Tomasz 1973 tel. pisze:

Właśnie schodzi Makuszewski, trzeba sprawiedliwie powiedzieć że to był jego dobry mecz. Czyżby skapnął się, że za chwilę nici z wykupu i postanowił pograć w końcówce sezonu?

70. Tomasz 1973 tel. pisze:

Brawo za zwycięstwo, 3 pkt i podtrzymanie szans, a co ważniejsze Lechia tylko remisuje.

• Siódmy majster pisze:

To teraz Tomciu prędko na torcika.Może Ci coś jeszcze zostawili 😉

• KKS pisze:

Ty tak „Siodmy” nie cwaniakuj bo zastapimy Cie „Osmym” po sezonie!:-)

@KKS-ha, sam się zastąpię.Już mi się kopytka smażą w butach czy zmienię ten nick czy nie.

• tomasz1973 tel. pisze:

3 pkt są, tort zjedzony. wykend może uznać za udany.

71. aliz pisze:

dobry mecz, dobry wynik – teraz powtórka na ł3.

72. Bart pisze:

Chyba najlepszy mecz Makuszewskiego w tej rundzie

73. deel pisze:

Dobrze się dzisiaj oglądało ten mecz. Trochę żal, że teraz kolejny mecz w środę i zawodnicy się ewidentnie oszczędzali w drugiej połowie bo i wynik przy dzisiejszej dyspozycji powinien być dużo wyższy.

74. Robert pisze:

Racja. Oby tak do końca.

75. jero12 pisze:

Brawo, brawo za zwycięstwo. Przed meczem ktoś napisał, nie ważny styl tylko 3pkt, a byla fajna gra ( z malutką przerwą) i zwycięstwo. Super

76. Ekstralijczyk pisze:

Zasłużone zwycięstwo.

No to teraz walka o MP zaczyna się już na całego.

77. Slawek1978 pisze:

Gratulacje dla zespołu !!! Kolejny krok zrobiony ,następny w środę ….

78. tylkoLech pisze:

Dzięki za kolejne 3 pkt, ale gdzie trzecia bramka ?
    Spokojne zwycięstwo. Chłopaki mają z tyłu głowy środowy mecz, oby w końcu zwycięski.
    Boję się tylko, że zagra Tetteh – on nie ma z legią dobrych wejść.

79. JERICHO pisze:

Najlepsi: Kostewycz, Trałka, Radut. Praktycznie nie daliśmy szans paprykarzom. Nieco doszli do głosu w drugiej połowie, ale wiele z tego nie wynikło. Maki chyba się rozkręcił, jakoś zjawiskowo nie zagrał, ale jest postęp. Świetny mecz Pawłowskiego na idealnej dla niego pozycji – trybuny. Teraz trzeba wygrać w środku tygodnia. Hej Lech!

80. robson pisze:

Ci eksperci C+ to naprawdę mają coś z głową. Znowu im się Radut nie podobał, mimo że wypracował bramkę i każdy jego stały fragment sprawiał zagrożenie w polu karnym Pogoni.

• kilo82 pisze:

Akurat dziś byli lepsi, Makuszewski na drugim skrzydle zaprezentował się lepiej. Radut solidnie, ale trochę błysku brakowało do pełni szczęścia.

81. KKS pisze:

Ciesza 3 punkty, ale jednak gralismy do tej pory z dolem tabeli. Teraz mecze o stawke pod presja i wypadaloby w koncu wygrac (lub chociaz nie przegrac) ze wschodnia szmata…

82. aaafyrtel pisze:

ale ciula wyznaczono jako gwizdacza… wielokrotnie swoim cielskiem przeszkadzał w akcjach, raz w drugiej połowie nawet tak pokracznie, że piłka zatrzymała się niemalże po odbiciu się od niego… takie typy nieczujące ducha gry nigdy nie powinni być gwizdaczami!!!

83. jero12 pisze:

Ci eksperci C+ mają coś na sumieniu. Na każdym kroku mówią o tej krytyce, nawet przed meczem Legii wspominali. Co oni myślą że ludzie w Polsce nie potrafią myśleć?

84. Glos pisze:

Bardzo dobry mecz Kedziory, Tralki i Makuszewskiego. Pytanie tylko czy to z powodu kontraktu do podpisania czy w koncu ma ochote do gry. Ja osobiscie podpisanie kontraktu uzaleznilbym od nastepnych meczy Makuszewskiego. Pawlowski juz poza kadra? Teraz w srode jebn… tirowke i bedzie pieknie! Licze na was chlopaki.

85. pyra fan kks z breslau pisze:

ladnie chlopcy zagrali

86. Rafik pisze:

Brawo za walkę. Teraz wszystkie siły na szmatę. Tylko Lech!

87. sajmon78 pisze:

Bez potknięcia jak dotąd, trzymamy to, jesteśmy na fali wznoszącej i jazda po MAJSTRA!!!!!!

88. kksjanek pisze:

Dziś dobry mecz, ale na początku drugiej połowy tak na stojąco grali, przy wyniku 1-0, nie wiem czy to świadome oszczędzanie się na środę, czy jednak zmęczenie. Teraz ciężki i ważny mecz w środę, duża strata, że Jevtić nie zagra, nie możemy tego przegrać. Mam wiele obaw, bo do tej pory w tych meczach bardzo ważnych, przy których towarzyszy duża presja nie dawali rady, ale teraz już tylko takie mecze zostały. Cóż, trzeba być dobrej myśli, bo to może być kluczowy moment sezonu, w przypadku przegranej ciężko już będzie o mistrza, w razie wygranej dałoby to na pewno kopa mentalnego. Oby szczęście też nam sprzyjało! KOLEJORZ!

89. KKs7 pisze:

brawo Lech!!!

90. Michu87 pisze:

Mecz dobry dla oka ;> fajnie się oglądało. Choć w środę czeka nas cięższy mecz, ale jak najbardziej do wygrania. Teraz nasi piłkarze powinni sobie, a zarazem nam kibicom udowodnić czy są prawdziwymi mężczyznami czy jednak małymi chłopcami do bicia. Hej Lech!

91. mól pisze:

Na Ł3 będzie dobrze!

• Mary pisze:

chyba bardziej 0-6 tak jak dzis. pamietaj nasi w waznych meczach maja kupe w majtach. 4 miejsce jest bardzo prawdopodobne. najblisze 2 tygodnie wszystko wyjasnia.

• robson pisze:

„Nasi”? Mówisz o swojej ległej wschodni podszywaczu?

wymien 3 wazne mecze ktore wygralismy w ostatnich 5 latach. najlepiej wyzywac od „warszawskich podszywaczy” ale prawda jest jaka jest ;/

• Czlo pisze:

Jakby nasi się przyłożyli to też wynik mógłby być wyższy, ale nie mam do nich pretensji o grę po 2 golu. Przynajmniej jeśli to było wyrachowane odłożenie sił na środę. Za parę lat będzie się pamiętało mistrza, ktokolwiek nim będzie, a nie kto wygrał 6:0.

I co jak co, Lech ma na tyle dobrą defensywę, że fakt przy „kupie w majtach” parę błędów byłoby pewnych, ale to też nie na 0:6, bardziej 1:2.

Wierzę jednak, że przy lekkim odświeżeniu kadry z Radutem w składzie, Tomczykiem na ławce i Putnockim, Wiluszem, Kostewyczem w bardzo dobrej formie, błyskach Robaka uda się wywalczyć zwycięstwo, czy w najgorszym przypadku remis na Ł3.

Co do ważnych zwycięstw to za Skorży w mistrzowskim sezonie 2 razy wygrana i raz niezły remis w Ekstra i wygrana wtedy też z Lechią w fazie finałowej. I właśnie m.in. dlatego wtedy był mistrz.

Spadaj warszawska zdziro! Idź pod Zygmunta pierwsze zwycięstwo z Termaliką świętować.

• kksjanek pisze:

Ostatnio słabo było z tymi meczami „ważniejszymi”, mecz z Lechią graliśmy bardzo dobrze, ale w końcówce mimo przewagi 2 graczy nie kontrolowaliśmy tego, z Łęczną tylko kilkanaście minut zagraliśmy na swoim poziomie, oraz te nieszczęsne mecze z Legią, gdzie po prostu do 83 minuty, do strzelenia bramki byliśmy lepsi (delikatnie, ale lepsi), a potem tragedia co odwalili. No i ten finał, gdzie brakowało skuteczności.

I nie wiadomo jak na to patrzeć, niby nie odstają, ale jednak tracą punkty w tych ważnych starciach, czasem na własne życzenie. Nie wiem jak się nastawiać na środę, remis brałbym w ciemno. Ważne, żeby skuteczność i szczęście było po naszej stronie, dziś w paru sytuacjach tego brakowało, choćby po strzale Trałki, czy Majewskiego.

92. wagon pisze:

taktycznie mecz był ciekawie rozegrany, cała pierwsza połowa szturm na bramkę przeciwnika, druga wyrachowane oddanie inicjatywy Pogoni i czekanie na zadanie kolejnych ciosów,