W końcu koniec

W meczu ostatniej 37. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań tylko zremisował na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:2. Kolejorz prowadził do przerwy 2:0, jednak w drugiej połowie tracąc boiskową kontrolę w każdej formacji ostatecznie stracił 2 gole, 2 punkty i 2. miejsce, które zająłby w przypadku wygranej na Podlasiu.

1 min. – Pierwsza akcja Jagi. Dwa strzały rywala zostały zablokowane.
4 min. – Na razie gra toczy się w środku pola.
7 min. – Putnocky znowu wyszedł za daleko od bramki. Lech powinien uspokoić grę.
10 min. – Bardzo słabe 10 minut w wykonaniu Lecha.
11 min. – GOOOOOL!!! Kontra Lecha, Makuszewski urwał się prawą stroną, zagrał na 15 metr, gdzie mocnym strzałem piłkę w siatce umieścił Majewski. 1:0!

16 min. – Cały czas małą przewagę ma Jagiellonia.
18 min. – Ajjjjj! Niewiele brakowało, aby Wilusz dobrze wykończył wrzutkę Majewskiego z rożnego. Było blisko!
19 min. – Putnocky paruje bombę Romanchuka!
23 min. – Lech gra bardzo niechlujnie. Zupełnie nie umie utrzymać się przy piłce.
25 min. – Dobra interwencja Putnockiego po płaskim uderzeniu Frankowskiego.
25 min. – Odpowiedź Lecha. Robak psuje świetną sytuację niecelnym strzałem. Tu powinien być gol!
30 min. – Optycznie gra Lecha nie jest dobra, aczkolwiek mieliśmy dotąd dużo lepsze sytuacje niż Jagiellonia.

36 min. – Obraz gry nie zmienia się. Niecelna bomba Vassiljeva z daleka ufff.
38 min. – Lech dobrze odbiera ataki Jagi. Można śmiało powiedzieć, że na razie kontroluje grę.
39 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2:0!!!!!! Kapitalnie podanie Jevticia ze środka do wchodzącego Trałki, który po nodze Kelemena zdobył gola 2:0!
42 min. – Aj!!! bomba Robaka tuż nad bramką!
44 min. – Lech ma świetny wynik, który w tej chwili daje jeszcze większe nadzieje na tytuł, a na pewno na wicemistrzostwo. Ważne, by nie stracić bramki przed przerwą.
45 min. – Do przerwy zasłużone 2:0 dla Lecha.

48 min. – Dobra kontra Lecha, którą zepsuł Jevtić. Za długo zwlekał z podaniem/strzału.
50 min. – Ależ Guti zepsuł strzał. Lech miał wiele szczęścia w tej sytuacji.
52 min. – Cóż za kontra! Romanchuk w ostatniej chwili blokuje płaskie uderzenie Makuszewskiego. To byłaby bramka!
60 min. – Za nami kilka spokojnych minut.

62 min. – Bardzo niepewna interwencja Kelemena po dośrodkowaniu Jevticia z wolnego. Nikt jednak nie wpakował piłki do siatki.
64 min. – Niestety Trałka doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Za niego Radut.
67 min. – Ufff. Było groźnie pod naszą bramkę. Runje nie trafił z paru metrów.
72 min. – Od czasu do czasu kotłuje się pod bramką Lecha. Obrońcy jakoś sobie radzą.

77 min. – Padał gol dla Jagi. Góralski trafił do siatki po strzale tuż przy słupku. Nie popisał się bramkarz.
80 min. – Gra przerwana przez serpentyny na murawie.
84 min. – Jaga chce karnego. Sędzia nie odgwizduje, natomiast Lech zupełnie nie wie co się dzieje.
87 min. – Co za… 2:2. Jaga wyrównuje.
89 min. – Jevtić wylatuje za brutalny faul.
90 min. – Mecz przedłużony o 10 minut.
90+4 min. – Lech się broni. Jaga gra o tytuł.
90+5 min. – Niecelny, płaski strzał Tomasika.
90+8 min. – Wolny dla Lecha.
90+8 min. – Majewski niecelnie.
90+10 min. – Lech gra na czas. Chce jednak pucharów.
90+10 min. – Nareszcie koniec. Dziękujemy za uwagę.

Jagiellonia Białystok – KKS Lech Poznań 2:2 (0:2)

Bramki: 77.Góralski 87.Novikovas – 11.Majewski 39.Trałka

Asysty: 1:0 – Makuszewski, 2:0 – Jevtić

Żółte kartki: Tomasik, Runje, Guti – Robak, Tetteh, Nielsen, , Bednarek, Putnocky

Czerwona kartka: 89 min. – Jevtić (za brutalny faul)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 19084

Jagiellonia: Kelemen – Burliga (68.Khomchenovsky), Runje, Guti, Tomasik – Góralski, Romanchuk – Frankowski, Vassiljev (54.Novikovas), Cernych (73.Świderski) – Sheridan.

Rezerwowi: Węglarz, Gordon, Szymonowicz, Grzyb, Novikovas, Khomchenovsky, Świderski.

KKS Lech: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevych – Tetteh, Trałka (64.Radut) – Makuszewski (74.Pawłowski), Majewski, Jevtić – Robak (86.Nielsen).

Rezerwowi: Burić, L.Nielsen, Wasielewski, Radut, Pawłowski, Nielsen.