Bramkarze – podsumowanie sezonu

treningW sezonie 2016/2017 pozycją z którą w Lechu Poznań nie było żadnego problemu była pozycja bramkarza. Matus Putnocky wygryzł najlepszego zawodnika Lecha Poznań w rozgrywkach 2015/2016, czyli Jasmina Buricia będąc w dodatku wybranym najlepszym golkiperem Ekstraklasy przez ligowców. To najlepiej pokazuje, że Kolejorz miał między słupkami absolutnie najlepszego piłkarza w Polsce.


Rozgrywki 2016/2017 między słupkami poznańskiej bramki rozpoczął Jasmin Burić. Na dzień dobry zdobył kolejny Superpuchar Polski, ale potem było już tylko gorzej. Bośniak puszczał wiele goli, choć nie ze swojej winy. Lech prowadzony latem przez Jana Urbana grał słabo tracąc sporo bramek. Po meczu w Kielcach z Koroną 1:4 bośniacki bramkarz stracił miejsce w składzie. Nie ponosił wtedy winy, jednak już sztab poprzedniego trenera postanowił coś zmienić, a Nenad Bjelica to podtrzymać.

Od września do końca rundy Jasmin Burić zagrał tylko w 1 meczu ligowym i w spotkaniach pucharowych. W całym sezonie uzbierało mu się łącznie 14 występów w których 30-latek puścił 18 goli, a Kolejorz z nim na murawie zanotował przeciętny bilans 7-2-5. Bośniak nie popisał się przede wszystkim w finale Pucharu Polski. Wcześniej puścił 2 bramki z Koroną Kielce, choć akurat nie ze swojej winy. Jasmin Burić nie potrafił na stałe wygrać rywalizacji o miejsce w składzie z Matusem Putnockim będąc tylko jego zmiennikiem.

Transfer Słowaka w maju zeszłego roku okazał się strzałem w samą „10”. 33-latek zagrał w minionym sezonie w 31 spotkaniach w tym 30 ligowych. Puścił tylko 18 bramek zachowując aż 19 razy czyste konto (18 w lidze). Matus Putnocky pod względem statystyk nie miał sobie równych w całej LOTTO Ekstraklasie. Z nim na murawie Kolejorz zanotował całkiem bilans 19-8-4. Trzecim bramkarzem w rozgrywkach 2016/2017 był Miłosz Mleczko, który zasiadał czasem na ławce rezerwowych, jednak nie otrzymał szansy gry w pierwszym zespole Kolejorza.


1. Jasmin Burić
Mecze w lidze: 7
Mecze w PP, SPP: 7
Mecze ogółem: 14
Czas gry: 1290
Żółte kartki: 0
Puszczone gole: 18
Czyste konto: 5
Bilans z nim na murawie: 7-2-5

30. Matus Putnocky
Mecze w lidze: 30
Mecze w PP, SPP: 1
Mecze ogółem: 31
Czas gry: 2790
Żółte kartki: 1
Puszczone gole: 17
Czyste konto: 19
Bilans z nim na murawie: 19-8-4

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 12

 1. Bryx pisze:

  No Matus zdecydowanie lepszy w tym roku, bronił w sytuacjach niesamowitych, popełnił raptem 2-3 kosztowne błędy. 9/10

  Jasmin stracił miejsce w składzie, a dwa ostatnie mecze w jego wykonaniu słabiutkie, przeciętny rok. 5/10

  Miłosz Mleczko – czekamy na debiut :)

 2. Judi pisze:

  Matus 9/10
  Buric 3/10 (zawalił PP, Nie ma wątpliwości)

 3. robson pisze:

  Niestety kiedy do klubu trafił klasowy bramkarz jak na dłoni wyszły wszystkie wady Jasia. Na tle Gostomskiego czy Kotora wyglądał nieźle, ale w porównaniu z Putnockim jest po prostu bardzo przeciętny. Trzeba zerwać z zasadą „jeden bramkarz na ligę, drugi na puchary”. Jasiu powinien wchodzić na boisko tylko wtedy gdy Matus jest niezdolny do gry.

 4. Jack pisze:

  To jest jedyna pozycja na której Lech nie potrzebuje wzmocnień.

 5. Soku pisze:

  Matus na kapitana!

 6. Paweł68 pisze:

  Polecam apkę Lech Poznań z google nieraz mam szybciej newsa niż tutaj.Nie mam nic wspòlnego z tym żeby reklamować!K..mam nadzieję że będzie dobrze ale gdzieś czytałem że będzie 7 transferów jak będą puchary a tu co minimalizm w pizdu!!!!!!!

 7. 07; pisze:

  Ja cały czas czekam na wychowanka na tej pozycji. Mamy kilku młodych i jest szansa, że za rok, dwa po Matusie i Buriciu stanie w bramie ktoś z młodzieży. Ostatnie wydarzenia pokazują, że czasami staje się to wcześniej niż myślimy – ( J. Bednarek) A Matusa zweryfikuje L.E. Na pewno na Ekstraklasę Matus jest ok. Teraz test europejski….

 8. inowroclawianin pisze:

  Putnocky zaliczyl swietny sezon, szczególnie za Bjelicy. Najpewniejszy punkt zespolu w tym sezonie. Jestem w pelni zadowolony z jego postawy. Gdyby kazdy byl u nas jak on to bylaby LM jesienią w Poznaniu. Buric zaliczyl niestety drastyczny spadek formy, szczególnie zawalil final PP. Mam nadzieję ze odbuduje formę na jesien.

 9. Radomianin pisze:

  Putnocky w ostatnich kilku meczach pokazuje,że jest w słabszej formie. Jasiu ma szansę dzięki temu na rozpoczęcie rywalizacji o pozycję nr 1 od początku.co dla nich i dla klubu może wyjść tylko na dobre. BuricFan ;)

 10. Obiektywny pisze:

  Rzecz ujmujący obiektywnie :) to obsada tej pozycji jest w tej chwili zdecydowanie najmocniejszą stroną. Zarówno Matus jak i Jasmin prezentują odpowiedni poziom i gwarantują stabilność.

 11. Kolo pisze:

  W takiej dobrej akademii i klubie jak Lech, gdzie pracuje trener Dawidziuk wzorem innych powinniśmy być znani w Europie ze szkolenia i transferowania bramkarzy juniorow, którzy nie mieszczą się w 1 składzie Transfery sprawdzonych na wypożyczeniu ( np .Mateusz Lis ) na Zachód choćby do Anglii gdzie brakuje bramkarzy powinny wydatnie zasilać budżet klubu i rozwijać dalej zawodnikow w tamtejszych akademiach.

 12. Kmaciek pisze:

  Według mnie największą zaletą Putno są karne.