Cztery gwiazdy FK Pelister

Już tylko 3 dni dzielą Lecha Poznań od pierwszego meczu z FK Pelister. Zanim krótko i bliżej przedstawimy kibicom Kolejorza kadrę rywala tak, aby każdy wiedział kto jest kim i gdzie może zagrać warto pochylić się nad czterema najlepszymi zawodnikami zdobywcy Pucharu Macedonii, którzy w czwartek mają spore szanse na występ od początku.


Nie ma się co oszukiwać. Prawdopodobnie żaden z piłkarzy FK Pelister nie załapałby się do żadnego klubu z Ekstraklasy. W macedońskim zespole tak naprawdę nie ma gwiazd. To doświadczona drużyna z wysoką średnią wieku stanowiąca kolektyw. Mocno przebudowany latem zeszłego roku FK Pelister stosuje system 1-4-2-3-1 przechodzący na 1-4-4-2. Prezentuje dość radosny futbol atakując często wieloma zawodnikami. Pelister na niektórych pozycjach ma graczy o podobnym profilu do lechitów.

3. Kristijan Tosevski

Kristian Tosevski to Pelisterowy odpowiednik Tomasza Kędziory. Ma tyle samo lat i tyle samo wzrostu co „Kendi”. W ubiegłym sezonie ligi macedońskiej grał właściwie cały czas. Rozegrał 34 mecze na 36 możliwych w których zaliczył 5 asyst. 23-latek to wychowanek Teteksu Tetovo grający w FK Pelister od zeszłego lata. Jest byłym młodzieżowym reprezentantem Macedonii. Tosevski ma na swoim koncie 3 mecze w pierwszej reprezentacji w tym 2 czerwcu. Niedawno rozegrał 74 minuty w eliminacyjnym meczu Macedonia – Hiszpania 1:2.

null

88. Dimitar Iliev

Liderem drugiej linii FK Pelister jest Bułgar, Dimitar Iliev. To 31-letni defensywny pomocnik sprawujący w drużynie przeciwnika taką samą rolę co Łukasz Trałka w Lechu. Iliev mierzy 186 cm wzrostu. W Macedonii gra od lipca zeszłego roku po tym jak trafił do FK Pelister z anonimowego w Polsce bułgarskiego klubu o nazwie Septemvri Simitli. W sezonie 2014/2015 występował w Grecji. Wcześniej u siebie w kraju w Marku Dubnica oraz w PFC Montana. To zawodnik jakich wielu na świecie, jednak na tle Pelisteru wyróżnia się solidnością. W ubiegłym sezonie ligi macedońskiej zanotował 3 asysty w 31 meczach.

null

19. Lucas

Lucas, a właściwie to Lucas Ferreira Cardoso trafił do Macedonii latem zeszłego roku. 23-latek w Brazylii występował w nikomu nieznanych klubach. Jest to prawonożny piłkarz, który przeważnie gra na lewej pomocy, jednak bardzo często wchodzi do linii ataku. W minionym sezonie ligi macedońskiej zanotował 11 goli w 29 spotkaniach. Sporą rolę w ekipie Pelisteru odgrywał przede wszystkim jesienią. Lucas mający 184 cm wzrostu to jeden z lepiej wyszkolonych technicznie zawodników w drużynie zdobywcy Pucharu Macedonii.

null

10. Blaze Ilijoski

Atak Pelisteru opiera się na doświadczonym 33-letnim napastniku Blaze Ilijoskim. W ciągu kilkunastu lat swojej kariery 14-krotny reprezentant Macedonii zwiedził aż kilkanaście klubów. Jest wychowankiem Rabotnicki Skopje z którym święcił największe sukcesy w swojej karierze. Później występował m.in. w Rumunii, Korei, Chinach, Tajlandii i do stycznia tego roku w Malezji. Ilijoski wiosną w 16 ligowych spotkaniach zdobył 8 goli dokładając do tego 2 asysty. 33-latek mierzący 184 cm wzrostu to trochę macedoński Marcin Robak. Typowy lis pola karnego umiejący strzelać bramki z niczego.

null

Źródło: inf. własna
Fot: FK Pelister

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <5 komentarzy

 1. Siódmy majster pisze:

  O ja pitole!Ten Iljoski to nie grał jeszcze tylko w Suazi,na Kiribati i Samoa Amerykańskim.Wszędzie indziej już grał.

 2. ojciec pisze:

  Małe OT. a co właściwie dzieje się z Rakelsem? Nie pamiętam go ze zdjęć ze zgrupowania.

 3. pion pisze:

  Ten Lucas to na 33 lata wygląda

 4. leftt pisze:

  Super – Marek Dupnica to jeden z moich ulubionych klubów.