Wyprawa z nadzieją na dobry wynik

Piłkarze FK Pelister Bitola we wtorek wieczorem z dużymi problemami dotarli do Poznania. Macedończycy z tego klubu pierwszy raz goszczą w Polsce, dlatego wizytę w stolicy Wielkopolski nie traktują tylko do rozegrania pucharowego meczu z Lechem. Goście przylatując tutaj i pokonując wiele kilometrów przybyli też na wycieczkę.


FK Pelister Bitola wraca do Europy po 8 latach, wielu obecnych piłkarzy tego klubu jeszcze nigdy nie miało okazji być za granicą, a przylot do Polski to dla nich zupełnie nowe przeżycie. FK Pelister wyruszył do Polski we wtorek przed 5:00 rano. Udał się samolotem ze Skopje do Ljubljany. Stamtąd miał lecieć do Warszawy, jednak samolot uległ awarii. Macedończycy postanowili lecieć więc do przez Niemcy. Nie wszyscy zdołali się zmieścić do samolotu do Frankurtu, dlatego dotarli do Polski grupami. Pelister zamieszkał w jednym z hoteli w Luboniu.

Wczoraj jeszcze przed konferencją prasową oraz treningiem na głównej płycie Inea Stadionu w godzinie dzisiejszego meczu ekipa z Macedonii wybrała się na spacer po Starym Rynku. Piłkarze FK Pelister nie odmówili sobie przyjemności zawitania do tamtejszych restauracji. W środę przed 20:00 goście autobusem wynajętym przez klubowego przewoźnika Lecha Poznań dotarli na Bułgarską. Podczas spotkania z dziennikarzami trener Macedończyków, Naci Sensoy nie mógł się nachwalić Lecha, Poznania, tego jak wygląda stadion i cały klub od środka. Lech zrobił na nim wielkie wrażenie tak samo jak na dwóch piłkarzach tej drużyny.

Spacer FK Pelister po Poznaniu – fot: gol.mk i fkpelister.mk
null
null

FK Pelister Bitola oraz macedońskie media uważają Lecha Poznań za zdecydowanego faworyta. Trener przeciwnika przed przylotem do Polski zarządził odprawę podczas której analizowano nasz zespół oraz najlepszych ofensywnych piłkarzy. Dla FK Pelister nasza drużyna była najsilniejszą w koszyku. Spory respekt przed Kolejorza mają również macedońskie media. Po wylosowaniu od razu napisały, że zdobywca Pucharu Macedonii trafił fatalnie, a Pelister czeka piekło. Echem odbił się również wygrany sparing z Mistrzem Izraela 3:0 o którym Macedończycy oczywiście napisali.

W Macedonii zwrócono jeszcze uwagę na kibiców. Serwis „gol.mk” w materiale dostępnym -> tutaj nazywa ultrasów Lecha Poznań jednymi z najlepszych w Europie. Serwis publikuje również filmiki oraz wiele zdjęć fanatyków Kolejorza w tym także przedstawiających oprawy. FK Pelister Bitola przyleciał do Polski z myślą wywiezienia tutaj remisu 0:0. Chce osiągnąć jak najlepszy wynik, by móc powalczyć 6 lipca o awans. Goście już wcześniej, jeszcze zanim przylecieli do Polski zapowiedzieli słynny autobus w bramce.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <3 komentarze

  1. Marecki60 pisze:

    Nie cierpię autobusów…obyśmy tylko wyprzedzili go szybko i bezboleśnie.

  2. ricardo54 pisze:

    Po pierwszej strzelonej bramce autobus odjedzie z ” 16 ” Pelister odkryje się a Kolejorz dopełni formalności i strzeli kolejne gole . Tyle w temacie tym bardziej , że Bielica zapewnia , że awans należy załatwić już w pierwszym meczu aby w rewanżu zagrać na spokoju.

  3. WybrzeżeKlatkiSchodowej pisze:

    Kazali wypatrywac tego nowego obroncy na trybunach ,ponoc ma siedziec i ogladac :) ciekawy jestem kto to jest :) pozdro wiara