Aforti sponsorem strategicznym Lecha Poznań (akt.)

W poniedziałek, 3 lipca po godzinie 12:45 podczas specjalnej konferencji prasowej został zaprezentowany nowy strategiczny sponsor Lecha Poznań z branży finansowej – firma Aforti. Wcześniej Aforti przez rok było sponsorem typu premium naszego klubu, a logo tej firmy znajdowało się m.in. na spodenkach piłkarzy. Teraz trafi na koszulki i będzie na nich przez 3 sezony.


Firma Aforti Holding S.A. to dynamicznie rozwijająca się grupa finansowa, której celem jest wyznaczanie nowych standardów kompleksowej obsługi klienta w zakresie finansów osobistych oraz przedsiębiorstw. Firma działająca w branży finansowej od sierpnia 2011 roku notowana jest na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie ma swoją siedzibę.

Firma Aforti latem zeszłego roku została sponsorem typu premium Lecha Poznań, by teraz podskoczyć wyżej i zostać strategicznym sponsorem Kolejorza do 30 czerwca 2020 roku. Firma z branży finansowej w ciągu 3 lat wesprze klub (nieoficjalnie) kwotą w okolicach kilkunastu milionów złotych brutto (nieoficjalnie Lech zarobi około 5-5,5 mln zł na sezon). Żaden z poprzednich sponsorów strategicznych Kolejorza nie płacił aż tak dużych pieniędzy.


Karol Klimczak (prezes Lecha)”Lech bardzo dynamicznie się rozwija. Podpisanie umowy z Aforti to dowód na ten rozwój. Podpisujemy nową umowę na 3 lata po wcześniejszej, rocznej współpracy, która była bardzo owocna. Podpisaliśmy kontrakt na 3 lata i to na bardzo dobrych warunkach. Przystępujemy do tej współpracy z wielkimi nadziejami .”

”Co roku siła marki Lech rośnie. Przyciągamy coraz lepszych sponsorów, którzy płacą nam coraz więcej. Aforti przekaże nam rekordową sumę pieniędzy. Tak dobrego kontraktu sponsorskiego w historii Lecha Poznań jeszcze nie było. Nasz klub jest coraz mocniejszy. Rozwija się, kupujemy coraz lepszych piłkarzy i przy okazji droższych.”

Klaudiusz Sytek (prezes Aforti)”Mamy zaszczyt być sponsorem strategicznym Lecha. Już rok temu sugerowaliśmy chęć rozszerzenia współpracy. Teraz poznaliśmy klub od środka, dlatego zdecydowaliśmy się na nowy, jeszcze lepszy kontrakt. Nasza firma buduje długotrwałe relacje. Pracujemy z naszymi klientami po kilkanaście lat. Aforti ma kilkanaście tysięcy klientów i sześć spółek. Niedawno weszliśmy na rynek rumuński. Mógłbym mówić o Aforti wiele, jednak jestem kibicem Lecha i wolałbym zarzucić jakieś przyśpiewki.”

„Mamy kilka pomysłów na akcje z kibicami. Niebawem przekażemy im specjalną koszulkę, którą będą mogli prezentować na meczach. Chcemy współpracować z klubem bardzo aktywnie. Kwoty, które będziemy przekazywać Lechowi są sztywne, ale będą też bonusy. Pragnę zaznaczyć, że osobiście nie jestem żadnym kibicem Lecha tylko jego fanatykiem.”

Maciej Makuszewski (zawodnik Lecha)”Cieszymy się jako zawodnicy z nowego sponsora. Nowy sponsor pozwoli nam i jako klubowi rozwinąć się. Jesteśmy zadowoleni, że Lech ma nowego sponsora i nie pozostaje na nic innego, jak grać oraz walczyć o najwyższe cele.”

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <30 komentarzy

 1. legolas pisze:

  Aforti może prezentować się dość fajnie na koszulce, tylko ciekawe jak z kontrastem dwóch odcieni niebieskiego

  • inowroclawianin pisze:

   To akurat najmniejszy problem, tutaj najwazniejsza jest kasa dla Lecha.

 2. AC pisze:

  .może na bialym tle zrobią ,,ale to szczegół .

 3. 3 pisze:

  A z bet-clicka ile mieli? Jak ktoś pamięta…

 4. asdf pisze:

  Koszulencje są bardzo w porządku.

 5. robson pisze:

  Całkiem fajne te koszulki, tylko szkoda że tego pionowego pasa nie dali też na domową.

 6. pat pisze:

  Koszulki tak jak ostatnio ktoś wklejał link, białe z niebieskim pionowym pasem, a niebieskie wyjazdowe odziwo bez białego pasa..

 7. slash pisze:

  Koszulki całkim fajne

 8. Piasek pisze:

  Nowe koszulki całkiem dobre. Dosyć proste i estetyczne. Trochę brakuje mi jednak białych wstawek, ale nie ma co narzekać – spodenki będą białe. Po cichu liczyłem jednak na pasiaki… 🙂

 9. Robert pisze:

  Subiektywnie: niebieskie nie, białe tak.
  Ubiegłorocznych nic nie pobije 🙂

  • endrjiu pisze:

   Logo pobilo ubiegloroczne 😉

  • inowroclawianin pisze:

   Byly fajne tez te w paski sprzed ery Rutkow, dwa rozne wzory i oba lepsze od tych z ubieglego sezonu. Lubię w pasiaki, ale bez tych przejsc.

 10. Robert pisze:

  Andrzej czekam 🙂

 11. Grimmy pisze:

  Co Wam strzeliło do głowy nie dawać białego paska do niebieskiej koszulki?

  Kupie białą w takim razie:)

 12. Koler pisze:

  Czy ta wyjazdowa to nie jest ta co kilka dni temu zaprezentował jeden z kibiców jako jego pomysł?

 13. Bolek pisze:

  Podoba mi się ten Sytek, oby więcej takich sponsorów wokół Lecha!

 14. 1909 pisze:

  wyjazdowa jest świetna. domowa – ok. ciekawe są monochromatyczne kolory logotypów sponsorów

 15. jarzab1922 pisze:

  Biała wyjazdowa świetna. Szkoda że niebieska domowa bez białego paska

 16. pat pisze:

  Niech dołożą ten biały pasek do niebieskiej bo trochę słabo to wygląda

 17. Kret pisze:

  Koszulki na duży plus. Zwłaszcza, że wreszcie logotypy sponsorów w barwach klubu:)

 18. ScoobyCMG pisze:

  „Pragnę zaznaczyć, że osobiście nie jestem żadnym kibicem Lecha tylko jego fanatykiem.” No i już mi się gościu podoba. Nic, tylko życzyć nowemu sponsorowi, żeby był zadowolony z dynamicznego wzrostu obrotów, który mam nadzieję również dzięki temu sponsoringowi nastąpi!

  Do boju Kolejorz!

 19. milekamps pisze:

  No to mamy sponsora fanatyka,czego można chcieć więcej:-)

 20. mario pisze:

  Już tego Sytka lubię.

 21. J5 pisze:

  Wreszcie sponsor kibol-fanatyk. Taką firmę serdecznie witam:)

 22. rzadkojestem pisze:

  Wyjazdowa ładna, domowa jak mawia Szpakowski: masakracja. Bieda z gotowca redbox…

 23. inowroclawianin pisze:

  Ta niebieska jest tragiczna, nic ciekawego, nie podoba mi się. Juz duzo lepiej prezentuje się wyjazdowa. Nie wiem kto projektuje te koszulki….

 24. Ekstralijczyk pisze:

  Niezły pieniądz rocznie.

  Mam nadzieję, że te słowa o fanatyźmie do Lecha nie będą tylko zwykłą gadką.

  Niech w przyszłości zamienią słowa w czyn , to wtedy okaże się czy to prawda czy nie.

 25. Siódmy majster pisze:

  Wielu już zauaważyło brak pasa na niebieskiej koszulce.Mnie też to razi i w efekcie koszulka domowa zamiast być piękna jak biała jest tylko niezła 🙁